Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2021
Karlsängsloppet 7/10
Norasjön Runt 11/9

2020
GTR Ultra 50 31/10
GTR Ultra 50 31/10 (Sträcktider)
Karlsängsloppet 1/10
Nora Marathon 21/3

2019
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 7/12
Långa Terräng-DM 5/10
Karlsängsloppet 3/10
Bergslagsleden Ultra 21/9
Bergslagsleden Ultra 21/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 14/9
51:an Loppet 1/9
Utmaningen 5/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 29/5
Nora Marathon 16/3

2018
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 8/12
Långa Terräng-DM 20/10
Karlsängsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Bergslagsleden Ultra 22/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

NORASJÏ¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½N RUNT 11/9 2021

Klasser
K35 (5)
K40 (6)
K45 (9)
K50 (6)
K55 (4)
K60 (2)
K65 (2)
K70 (1)
K75 (2)
Kvinnor juniorer (2)
Kvinnor seniorer (4)
M35 (16)
M40 (16)
M45 (17)
M50 (28)
M55 (14)
M60 (12)
M65 (7)
M70 (6)
M75 (4)
M80 (2)
Motionsklass (101)
Män juniorer (1)
Män seniorer (15)
Tävlingsklass kvinnor (43)
Tävlingsklass män (138)

Samlad resultatlista (282)


Startlista (Antal anmälda: 282)
NORASJÏ¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½N RUNT 11/9 2021 - STARTLISTA              [Startlista för utskrift]

Nr. Namn Förening Klass
1 Per Arvidsson -86 IF Start M35
2 Fredrik Sandberg -67 IFK Nora M50
3 Micael Waldenborg -81 Örebro AIK M40
4 Kalle Wanngård -79 Hälle IF M40
5 Martin Nilsson -84 IFK Nora M35
6 Ulf Carlson -67 IFK Nora M50
7 Robin Skoglund -92 IFK Nora Män seniorer
8 Anders Soovik -76 Kongahälla AIK friidrott M45
9 Gert Ove Hellgren -58 Finspångs AIK M60
10 Berzani Anter -58 Runacademy IF M60
11 Fredrik Widfeldt -75 Tjalve Friidrott Norrköping M45
12 Anders Burman -63 Trångsvikens IF M55
13 Thomas Andersson -60 Umara Sports Club M60
14 Tomas Frost -58 IFK Skövde friidrott M60
15 Peter Persson -59 Lidköpings VSK M60
16 Per Börjesson -54 Östansjö SK M65
17 Matti Huhtala -58 SOK Knallen M60
18 Leif Larson -56 Genarps IF M65
19 Niklas Wikner -64 Eksjö Södra IK M55
20 Martin Larsson -71 IKJ Haninge M50
21 Anders Hansson -63 Solvikingarna M55
22 Fredrik Tedborn -67 FK Studenterna M50
23 Gustav Grek -82 Örebro AIK M35
24 Greger Kammerland -68 IFK Nora M50
25 Kjell Bäckström -47 Solvikingarna M70
26 Edmund Kurt -73 Örebro AIK M45
27 Johan Svanholm -76 Örebro AIK M45
28 Lennart Eriksson -66 IF Göta Karlstad M55
29 Per Anders Ottersten -61 IF Göta Karlstad M60
30 Göran Johanson -74 Bålsta IK M45
31 Lennart Svensson -39 Borås Löparklubb M80
32 Eric Malm -49 IFK Nora M70
33 Jonas Färnstrand -73 Örebro AIK M45
34 Erik Framme -73 Hälle IF M45
35 Björn Engqvist -81 Örebro AIK M40
36 Fredrik Härdfeldt -80 Örebro AIK M40
37 Martin Duberg -85 Örebro AIK M35
38 Peter Comét -56 IFK Nora M65
39 Mårten Thelin -78 IK Akele M40
40 Daniel Öst -68 Östansjö SK M50
41 Claes Nilsson -77 Vretstorps IF M40
42 Fredrik Hartman -68 Örebro AIK M50
43 Karl Kind -90 Örebro AIK Män seniorer
44 Richard Dahlgren -84 Örebro AIK M35
45 Erik Andersson -78 Storådalens SK M40
46 Christoffer Kivling -87 Kumla SF Män seniorer
47 Per Malm -84 Örebro AIK M35
48 Joel Redeskog -86 Kumla SF M35
49 Daniel Oltegen -77 Lidköpings VSK M40
50 Åke Mossberg -50 IFK Nora M70
51 Fredrik Zeitelberg -78 Örebro AIK M40
52 Magnus Liljerås -68 Östansjö SK M50
53 Magnus Dahlberg -71 Västerås FK M50
54 Torbjörn Sjölander -61 Örebro AIK M60
55 Magnus Otterhed -68 Örebro AIK M50
56 Fredrik Rådström -83 Hällefors LK M35
57 Arne Evertsson -41 Storådalens SK M80
58 Fredrik Johnsson -75 Örebro AIK M45
59 Mikael Tisjö -81 F Bålsta IK M40
60 Daniel Bjärsvik -71 IK Hakarpspojkarna M50
61 Simon Sveder -91 Hällefors LK Män seniorer
62 Richard Löwenborg -76 Roma IF M45
63 Michael Schweidenbach -66 IFK Nora M55
64 Elias Rapp -99 Västerås FK Män seniorer
65 Oskar Larsson -90 Örebro AIK Män seniorer
66 Sören Forsberg -63 Örebro AIK M55
67 Thomas Lindström -55 Åsbro GoIF M65
68 Peter Andersson -69 IFK Nora M50
69 Hans Backström -53 Östansjö SK M65
70 Magnus Magnusson -68 Lerum Friidrott M50
71 Pasi Salonen -65 Umara Sports Club M55
72 Christian Jonsson -90 Örebro AIK Män seniorer
73 Lennart Olsson -69 Lerum Friidrott M50
74 Kjell Kvarfordt -59 Fredrikshofs Friidrott M60
75 Andreas Ingberg -82 Örebro AIK M35
76 Mattias Larsson -72 Östansjö SK M45
77 Bengt Nilsson -49 Östansjö SK M70
78 Bo Persson -48 Almby IK M70
79 Ove Karasiak -53 Åsbro GoIF M65
80 Peter Sparrow -68 Örebro AIK M50
81 Filip Tångström -88 Kumla SF Män seniorer
82 Anders Edlund -64 Östansjö SK M55
83 Rickard Bergström -76 Örebro AIK M45
84 Patrik Jansson -92 Örebro AIK Män seniorer
86 Sven-Åke Persson -44 IK Akele M75
87 Rodney Hundermark -69 IFK Nora M50
88 Tommy Sundberg -74 Hällefors Löparklubb M45
89 Mathias Viktorsson -82 LK Gränslöst M35
90 Björn Eriksson -86 Örebro AIK M35
91 Lars Ritzén -71 Oskarshamns SK M50
92 Jimmy Glinnerås -71 Örebro AIK M50
93 Per Wennberg -43 Hemlingby LK M75
94 Tord Blücher -58 Storådalens SK M60
95 Kent Johansson -68 Östansjö SK M50
96 Daniel Eriksson -89 IF Start Män seniorer
97 Johan Ingjald -87 IF Start Män seniorer
98 Pär Englund -77 IF Start M40
99 Jonas Janegren -79 IF Start M40
100 Roger Sköldkvist -65 IF Start M55
101 Mikael Hansson -63 IF Start M55
102 Staffan Häggeborn -52 IF Start M65
103 Anders Jansson -47 Storådalens SK M70
104 Jonathan Kandelin -90 Örebro AIK Män seniorer
105 Peter Törnqvist -69 Östansjö SK M50
106 Anders Dahl -64 Högbo AIK M55
107 Tobias Forsell -83 Hällefors Löparklubb M35
108 Tomas Kåregren -89 Örebro AIK Män seniorer
109 Per Åsberg -68 LK Roslagen M50
110 Mikael Vestergård -82 Almby IK M35
111 Erik Hammarström -75 Örebro AIK M45
112 Lars Karlsson -64 Östansjö SK M55
113 Erik Anfält -76 Örebro AIK M45
114 Wilhelm Bergentz -02 KFUM Örebro friidrott Män juniorer
115 Karl Wilenius -85 Lidköpings VSK M35
116 Harri Mäkinen -59 IF Kville M60
117 Åke Palmqvist -46 IK Akele M75
118 Elias Zika -81 IF Start M40
119 Pär Muhr -72 Västerås LK M45
120 Daniel Bjurhamn -68 IK NocOut.se M50
121 Anders Malmskär -67 Östansjö SK M50
122 Jakob Nilsson -84 Örebro AIK M35
123 Tony Back -66 IF Mantra Sport M55
124 Andrew Lowry -79 Örebro AIK M40
125 Peter Grönlund -60 IFK Nora M60
126 Tomas Galmén -71 Örebro AIK M50
127 Christoffer Skantz -85 IF Göta Karlstad M35
128 Max Lundberg -70 Björnstorps IF M50
129 Fredrik Eriksson -77 IK Akele M40
130 Jörgen Bengtsson -76 IK Fyris Uppsala M45
131 Jesper Damström -70 Örebro AIK M50
132 Jack Impola -92 Torsby Löparklubb Män seniorer
133 Markus Liljenroth -79 Örebro AIK M40
134 Anders Pihl -70 Lerum Friidrott M50
135 Sven-Olof Olofsson -46 Östansjö SK M75
136 Ulf Lekeborn -74 Storådalens SK M45
137 Oskar Hansson -97 KFUM Örebro Friidrott Män seniorer
138 Sören Persson -65 IF Göta Karlstad M55
139 Mats Ericsson -69 IFK Nora M50
201 Liduina van Sitteren -89 Örebro AIK Kvinnor seniorer
202 Sandra Almer Carlson -81 IFK Nora K40
203 Hanna Fridhamre -77 IFK Nora K40
204 Melina Römhild-Sen -76 IFK Nora K45
205 Britt Hellmark -50 Lidköpings IS K70
206 Therese Persson -73 Örebro AIK K45
207 Marit Nilsson -82 IFK Nora K35
208 Erica Lech -77 Örebro AIK K40
209 Christina Greis Dahlberg -75 Västerås FK K45
210 Kerstin Liljerås -67 Östansjö SK K50
211 Petra Klevmar -68 Umara Sports Club K50
212 Christina Johansson -62 IF Kville K55
213 Camilla Eriksson -78 Örebro AIK K40
214 Åsa Nylander -67 FK Studenterna K50
215 Åsa Hansson -66 Brohyttans IF K55
216 Åsa Lindström -70 IFK Nora K50
217 Elmina Saksi -80 Tjalve Friidrott K40
218 Linda Take -73 IF Göta Karlstad K45
219 Birgitta Jansson -42 Storådalens SK K75
220 Tina Forsberg -66 Storådalens SK K55
221 Karima Makrof -76 Majornas IK K45
222 Karin Schön -62 IF Kville K55
223 Leila Toivonen -61 Storådalens SK K60
224 Charlotta Thomasson -61 Spårvägens FK K60
225 Solveig Börjel -00 Hjulsjö LK Kvinnor juniorer
226 Anneli Ritzén -75 Oskarshamns SK K45
227 Gunilla Juthback -46 Hemlingby LK K75
228 Anna Janegren -82 IF Start K35
229 Antje Wiksten -75 IF Start K45
230 Maria Nagle -76 IF Start K45
231 Petra Hanaeus -72 IF Start K45
232 Marie Dasler -68 IF Start K50
233 Annica Sjölund -67 IF Start K50
234 RoseMarie Enmalm -54 IF Start K65
235 Åsa Bergman -83 Västerås LK K35
236 Anna Karlsson -82 Vretstorps IF K35
237 Sofia Oskarsson -83 IFK Nora K35
238 Ljiljana Persson -53 Almby IK K65
239 Maria Lithell -81 Östansjö SK K40
240 Stina Eriksson -03 Karlslunds IF Kvinnor juniorer
241 Therese Fjordäng -88 Vretstorps IF Kvinnor seniorer
242 Madelen Casta -88 Finspångs AIK Friidrott Kvinnor seniorer
243 Malin Hammerin -91 Borlänge LK Kvinnor seniorer
301 Andreas Andersson -79 Örebro Motionsklass
302 Niklas Hasselwander -79 Lockenkil Motionsklass
303 Nicklas Gryth -73 Born Motionsklass
304 Peter Gärdqvist -76 Örebro Motionsklass
305 Lars Nordqvist -80 Smedjebackens OK Motionsklass
306 Peter M. Larsson -69 Nora Motionsklass
307 Dzenan Plivac -77 Sörkastets Sportklubb Kristinehamn Motionsklass
308 Dieter Hilpmann -52 Järnboås Motionsklass
309 Jenny Dollerup -85 Dalkarlsberg Motionsklass
310 Niclas Nyberg -82 Lindesberg Motionsklass
311 Robert Jilke -82 Lindesberg Motionsklass
312 Tim Nylander -82 Bohus Motionsklass
313 Tobias Eriksson -83 Örebro Motionsklass
314 Niklas Nilsson -77 The Runstreakers Motionsklass
315 Hans Sigge -56 Guldsmedshyttan Motionsklass
316 Jennie Thelin -79 Mjölby Motionsklass
317 Ronnie Hansson -78 Nora Motionsklass
318 Magnus Nästesjö -85 Solna Motionsklass
319 Magnus Sandberg -84 Norberg Motionsklass
320 Jakob Hofverberg -77 The Runstreakers Motionsklass
321 Christofer Bornedal -85 Hallsberg Motionsklass
322 Per Karlsson -67 Hallsberg Motionsklass
323 Per-Erik Karlfeldt -51 IFK Nora Motionsklass
324 Henrik Einarsson -79 Runstreakers Motionsklass
325 Fredrik Gustafsson -78 The Runstreakers Motionsklass
326 Stefan Persson -70 Nora Motionsklass
327 Jonas Granemar -79 Örebro Motionsklass
328 Anders Haglund -74 OK Milan Motionsklass
329 Klas Persson -80 Örebro Motionsklass
330 Gabriella Persson -74 Nora Motionsklass
331 Robert Haglund -71 Örebro Motionsklass
332 Johan Nordfeldt -82 Lindesberg Motionsklass
333 Daniel Söderström -78 The Runstreakers Motionsklass
334 Erik Löfmarck -74 Nora Motionsklass
335 Terese Falkemar -92 Norrköping Motionsklass
336 Calle Olsson -85 Nora Motionsklass
337 Jonny Nilsson -54 Nora Motionsklass
338 Jonas Levin -79 Örebro Motionsklass
339 Henrik Gustafsson -87 Örebro Motionsklass
340 Klas Rosell -74 Nora Motionsklass
341 Patrik Bergman -79 Ställdalens AIK Motionsklass
342 Niklas Hagberg -77 I´m a runner, Uppsala Motionsklass
343 Maria Nilsson Hagberg -77 Uppsala Sweden Runner Motionsklass
344 Oumar Rahmani Chawi -78 Nora Motionsklass
345 Tjodolf Sommestad -76 Lindesberg Motionsklass
346 Per-Johan Lindberg -54 IFK Nora Motionsklass
347 Johan Ekblad -85 Mikkeller Running Club Örebro Motionsklass
348 Martina Bornedal -83 Lidingö Motionsklass
349 Senad Suhonjic -84 Norbergs OK Motionsklass
350 Merle Farup -04 Nora Motionsklass
351 Rickie Ehn -87 Örebro Motionsklass
352 Fabian Ståhl -91 Örebro Motionsklass
353 Jonas Lind -75 Norra Dylta Motionsklass
354 Ann Ekblom -72 Fjugesta Motionsklass
355 Jesper Park -75 IFK Örby Motionsklass
356 Therese Rådendal -78 Karlskoga Motionsklass
357 Lars Lanneborn -67 Örebro Motionsklass
358 Fanny Liljeberg -90 Nora Motionsklass
359 Jonatan Palmquist -76 Team Polyester Stockholm Motionsklass
360 Lennart Schultz -79 Stockholm Motionsklass
361 Martin Wallin -73 CK Kultur Nora Motionsklass
362 Ulrik Lindell -70 Örebro Motionsklass
363 Jonas Fors -73 Ludvika Motionsklass
364 Dennis Almeteg -72 Ställdalens AIK Motionsklass
365 Stefan Andersson -73 Källbottens IK Motionsklass
366 Jonas Lund -96 Nora Motionsklass
367 Thomas Fridvinge -78 Falköping Motionsklass
368 Anna Florén -83 Falköping Motionsklass
369 Anders Lundgren -55 IFK Nora Motionsklass
370 Tom Impola -90 Torsby Motionsklass
371 Julia Höglund -82 Lanna Motionsklass
372 Anna Karlberg -81 Lanna Motionsklass
373 Thomas Wadefjord -66 Fruktkakan Örebro Motionsklass
374 Therese Johansson Berg -81 Lanna Motionsklass
375 Per Åkesson -62 Lund Motionsklass
376 Agne Truss -78 Södertälje Motionsklass
377 Lars-Erik Smedberg -84 CSK Ludvika Triathlon Motionsklass
378 Nina Huss -79 Lindesberg Motionsklass
379 Martin Fossan -81 Nora Motionsklass
380 Tomas Thessén -76 Lindesberg Motionsklass
381 Mats Bäckström -80 Hälleby Motionsklass
382 Anna Hansson -70 Lund Motionsklass
383 Bosse Wilhelmsson -60 Östansjö Motionsklass
384 Henric Petersson -74 Örebro Motionsklass
385 Richard Halldén -70 Örebro Motionsklass
386 Stephanie Lowry -79 Örebro Motionsklass
387 Jennie Hysing -84 Stockholm Motionsklass
388 Amanjeet Sandhu -63 Örebro Motionsklass
389 Magnus Larsson -72 Eskilstuna Motionsklass
390 Arnaud Dillinger -74 Örebro Motionsklass
391 Ola Sjöstedt -66 Nora Motionsklass
392 Magnus Stålberg -70 Gamla Brandstations IF, Falun Motionsklass
393 Anna Wikström -68 Nora Motionsklass
394 Magnus Wikström -66 Nora Motionsklass
395 Tina Einarsson -69 Nora Motionsklass
396 Tobias Celander -92 Nora Motionsklass
397 Andreas Willman -75 Kopparberg Motionsklass
398 Jonas Olsson -75 Örebro Motionsklass
399 Åsa Persson -85 Örebro Motionsklass
400 Ulf Engström -79 Kristinehamn Motionsklass
401 Johan-Fredrik Söderlöf -74 Löa SK Motionsklass


Antal anmälda: 282