Fel meddelas till Per Eklf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2023
Nora Marathon 18/3
Nora Marathon 18/3
(varvtider)

Nora Marathon 18/3
(ldersklasser)


2022
Sylvesterloppet 31/12
Karlsngsloppet 5/10
Norasjn Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Nora Marathon 19/3

2021
Sylvesterloppet 31/12
Karlsngsloppet 7/10
Norasjn Runt 11/9

2020
GTR Ultra 50 31/10
GTR Ultra 50 31/10 (Strcktider)
Karlsngsloppet 1/10
Nora Marathon 21/3

2019
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 7/12
Lnga Terrng-DM 5/10
Karlsngsloppet 3/10
Bergslagsleden Ultra 21/9
Bergslagsleden Ultra 21/9 (Strcktider)
Norasjn Runt 14/9
51:an Loppet 1/9
Utmaningen 5/7
Lindesjnloppet 6/6
Fjugestaloppet 29/5
Nora Marathon 16/3

2018
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 8/12
Lnga Terrng-DM 20/10
Karlsngsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Bergslagsleden Ultra 22/9 (Strcktider)
Norasjn Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjnloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rnnet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsngsloppet 5/10
Karlsngsloppet fr alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjn Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terrng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsngsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjn Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjnloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsngsloppet 1/10
Norasjn Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsngsloppet 2/10
Norasjn Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsngsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsngsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsngsloppet 6/10

2010
Karlsngsloppet 7/10

2009
Karlsngsloppet 1/10

2008
Karlsngsloppet 2/10

2007
Karlsngsloppet, terkomsten 6/10
Karlsngsloppet 4/10

NORASJϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿN RUNT 13/9 2014

Klasser
K35 (3)
K40 (6)
K45 (8)
K50 (9)
K55 (1)
K60 (0)
K65 (2)
K70 (1)
K75 (0)
K80 (0)
Kvinnor juniorer (2)
Kvinnor seniorer (7)
M35 (17)
M40 (16)
M45 (22)
M50 (18)
M55 (6)
M60 (5)
M65 (4)
M70 (3)
M75 (1)
M80 (1)
Motionsklass (166)
Mn juniorer (3)
Mn seniorer (10)
Tvlingsklass kvinnor (39)
Tvlingsklass mn (106)

Samlad resultatlista (311)


Startlista (Antal anmlda: 311)
NORASJϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿN RUNT 13/9 2014 - STARTLISTA              [Startlista fr utskrift]

Nr. Namn Frening Klass
1 Peter Wiker -72 Hllefors Lparklubb M40
2 Jakob Nilsson -84 rebro AIK Mn seniorer
3 Mattias Rekonius -72 rebro AIK M40
4 Johan Ingjald -87 IF Start Mn seniorer
5 Mikael Edberger -70 rebro AIK M40
6 Jonas Rosengren -72 KFUM rebro Friidrott M40
7 Mokhtar Bennis -67 rebro AIK M45
9 Rickard Wirn -78 rebro AIK M35
10 Henrik Eknor -83 rebro AIK Mn seniorer
11 Tommy Lacandler -52 Axa Sports Club M60
12 Nils Rutqvist -69 IFK Nora Lnglpning M45
13 Mikael Bergqvist -76 IK Granit M35
14 Kent Johansson -68 stansj SK M45
15 David hman -77 IF Linna M35
16 Per Eklf -81 IFK Nora Lnglpning Mn seniorer
17 Daniel Borg -74 IFK Nora Lnglpning M40
18 Stefan Sager -77 rebro AIK M35
19 Fredrik Svhammar -75 stansj SK M35
20 Erik Olofsson -61 stansj SK M50
22 Matias Dahlin -83 Stordalens SK Mn seniorer
23 Jesper Damstrm -70 rebro AIK M40
24 Joakim Oskarsson -61 IFK Nora Lnglpning M50
25 Eric Malm -49 IFK Nora Lnglpning M65
27 Anders Lundgren -55 IFK Nora Lnglpning M55
28 Anders Malmstigen -62 Glanshammars IF M50
29 Mats Franzn -65 stansj SK M45
30 Magnus Liljers -68 stansj SK M45
31 Johan Svanholm -76 rebro AIK M35
32 Lars Karlsson -64 stansj SK M50
33 Peter Comt -56 IFK Nora Lnglpning M55
35 Sven Andersson -34 stansj SK M80
36 Benny Frost -65 stansj SK M45
37 Ove Engman -39 Elvans IF M75
38 Tommy Andersson -48 IFK Nora Lnglpning M65
39 Bengt Nilsson -49 stansj SK M65
40 Peter Jaktlund -55 Kllbottens IK M55
41 Anders Larsson -69 rebro AIK M45
42 Per-Erik Lundin -74 Wedevgs IF M40
43 ke Mossberg -50 IFK Nora Lnglpning M60
45 Roger Norman -64 Stordalens SK M50
46 Anteene Solomoon -86 KFUM rebro Friidrott Mn seniorer
48 William Fransson -96 KFUM rebro Friidrott Mn juniorer
49 Torbjrn Persson -63 stansj SK M50
50 Arne Evertsson -41 Stordalens SK M70
52 Sven-Olov Dahlgren -44 Kopparbergs IF M70
53 Jonas Janegren -79 stansj SK M35
54 Daniel gren -78 rebro AIK M35
55 Peter Trnqvist -69 stansj SK M45
56 Ludvig Brjesson -77 Karlslunds IF M35
57 Anders Jansson -47 Stordalens SK M65
58 Robert Vestman -82 stansj SK Mn seniorer
59 Stig Jonsson -62 Lax OK M50
60 Jimmy Holm -68 Lax OK M45
61 Tomas Jansson -62 Lax OK M50
62 Stefan Sjgren -75 rebro AIK M35
63 Kenneth Karlsson -66 sbro GoIF M45
64 Bo Wilhelmsson -60 sbro GoIF M50
65 Rickard Bck -77 sbro GoIF M35
66 Amanjeet Sandhu -63 sbro GoIF M50
67 Ove Karasiak -53 sbro GoIF M60
68 Anders Malmskr -67 Aspa IK M45
69 Fredrik Karlsson -92 Aspa IK Mn juniorer
70 Fredrik Johnsson -75 rebro AIK M35
71 Anders Edlund -64 stansj SK M50
72 Johan Wahlstedt -64 IFK Nora Lnglpning M50
73 Anders Johansson -72 Kvismaredalens IF M40
74 Krister Egeryd -69 Wedevg IF M45
78 Conrad Granath -78 IF Start M35
79 Jonas Svensson -78 IF Start M35
80 Renny Rantakokko -82 IF Start Mn seniorer
82 Fredrik Eliasson -74 IF Start M40
83 Roland Eriksson -67 IF Start M45
84 Sven Nilsson -58 IF Start M55
85 ge Sollien -62 rebro AIK M50
86 Hkan Karlsson rebro AIK M55
87 Rodney Hundermark -69 IFK Nora Lnglpning M45
88 Niclas Westholm -72 rebro AIK M40
89 Johan de Reuver -70 Glanshammars IF M40
90 Jan Buske -72 Kumla Skidfrening M40
91 Kent Ekblad -57 Glanshammars IF M55
92 Klas Flygare -65 Glanshammars IF M45
93 Peter Svenson -75 rebro AIK M35
95 Johan Eriksson -68 Kopparbergs IF M45
96 Stefan Nystrm -63 rebro AIK M50
97 Ulf Hallmn -68 Hagaby GoIF M45
98 Sren Spjuth -61 Aspa IK M50
99 Magnus Mossberg -71 Kopparbergs IF M40
100 Sven-Arne Jacobsson -53 rebro AIK M60
102 Torbjrn Bjrn -74 Karlskoga Lp och Cykelklubb M40
103 Jrgen Kanto -70 Karlslunds IF M40
104 Sren Forsberg -63 IF Start M50
105 Dan Bck -75 Kumla SF Friidrott M35
106 Daniel Nilsson -84 IFK Nora Mn seniorer
107 Lars-Olof Jnsson -74 Malungs IF M40
108 Mats Stenmarck -50 IF Start M60
109 Jan Myrtorp -41 stansj SK M70
110 Per Johansson -66 rebro AIK M45
111 Mats Hummer -64 Karlslund IF M50
112 Lars Gerdin -68 stansj SK M45
113 Johan Rjler -81 stansj Sk Mn seniorer
114 Peter Nilsson -92 Axa SC Mn juniorer
115 Rickard Ahlberg -70 rebro AIK M45
116 Mikael Strussenflt -62 Karlskoga lparklubb M50
117 Bjrn Robinsson -65 Karlskoga CK M45
118 Erik Anflt -76 rebro AIK M35
119 Per Kungsberger -65 stansj SK M45
202 Monica Engkvist -56 Axa Sports Club K55
203 Monika Forslund -74 IFK Nora Lnglpning K40
204 Hanna Fridhamre -77 IFK Nora Lnglpning K35
205 Elin Pettersson -86 rebro AIK Kvinnor seniorer
206 Elin Andersson -79 IFK Nora Lnglpning K35
207 Ing-Marie Johansson -64 rebro AIK K50
208 Tanja Halme -62 stansj SK K50
209 Madelene Nord -96 Kllbottens IK Kvinnor juniorer
210 Annelie Pettersson -68 rebro AIK K45
211 Charlotta Thomasson -61 Axa Sports Club K50
212 Carina Yngstrm -64 Stordalens SK K50
213 Erika Bergentz -73 KFUM rebro Friidrott K40
214 Birgitta Jansson -42 Stordalens SK K70
215 Tina Forsberg -66 Stordalens SK K45
216 Leila Toivonen -61 Stordalens SK K50
217 Sofia Persson -94 stansj SK Kvinnor juniorer
218 Kerstin Liljers -67 stansj SK K45
219 Malin Karlsson -88 stansj SK Kvinnor seniorer
220 Lisa Hjalmarsson -79 rebro AIK K35
221 Carina Wahlstrm -61 Aspa IK K50
222 Katarina Erixon -63 IK Westmannia K50
224 Marie Dasler -68 IF Start K45
225 Edita Martuseviciute -86 IF Start Kvinnor seniorer
226 Helene Nilsson -66 IF Start K45
227 Marie Materne -67 IF Start K45
228 Pansy Sthl -72 IF Start K40
229 Maria Engstrm -62 IF Start K50
230 Charlotte Nilsson -66 IF Start K45
232 Rose Marie Enmalm -54 IF Start K65
233 Marit Bergman -73 rebro AIK K40
234 Annika Lindblom -60 Glanshammars IF K50
235 Elin-Marie Lnnstrm -81 Kopparbergs IF Kvinnor seniorer
236 Malin Lyckestam -90 rebro AIK Kvinnor seniorer
237 Anna Enders -80 Malungs IF Kvinnor seniorer
238 sa Hammander -67 IF Spartacus K45
239 Linda Engstrm Stllbergs IK Motion
240 Jenny Alenback -74 Vedevgs IF K40
241 Iren Gottmarsson -52 Hllefors LK K65
242 Cline Pace-Soler -72 Brohyttans IF K40
304 Niclas Windahl Bergsng Motion
305 Andreas Forslund Nora Motion
308 Klas Brynte Nora Motion
309 Angelica Ekehed Glanshammars IF Motion
310 Mikael Legin Glanshammars IF Motion
311 Alexandher Centerfjll Kumla Motion
312 Mats Ericsson Nora Motion
313 Peter Ericsson Nora Simsllskap Motion
315 Niklas Hasselwander Nrkes Kil Motion
316 Erik Andersson Stordalens SK Motion
317 Fredrik Jonsson rebro Motion
318 Annika Hrknen Securitas Sverige Motion
319 Emelie Sjholm Kping Motion
320 Niklas Rydn Lindesberg Motion
321 Hkan Lundh Ervalla SK Motion
322 Ulf Lekeborn Lindesberg Motion
323 Tomas Wall Bocksboda lparklubb Motion
324 Peter Andersson Nora Motion
326 Staffan stlund rebro Motion
327 Anna Karin ster Frvi Motion
328 Ann Ceder Lindesberg Motion
329 Mathias Johansson rebro Motion
330 Per-Erik Karlfeldt IFK Nora Lnglpning Motion
331 Dan Sderholm Lidhult Motion
332 Juha Manner Eskilstuna Motion
333 Hans Sigge Guldsmedshyttan Motion
334 Jesper Haglund Strngns Motion
335 Henrik Nordin Lindesberg Motion
337 Henrik Karlsson Nrkes Kils SK Motion
338 Gustav Jrliden Vllingby Motion
339 Helne Sandell Lindesberg Motion
340 Mats Sandell Korsns korpen, Frvi Motion
341 Mattias Sjsvrd Kunglv Motion
342 Elin Ekerheim rebro Motion
343 Ronnie Hansson Nora Motion
344 Robin Johansson Strcklpet Motion
345 Peter Carlsson Hillerstorps Tr AB Motion
346 Anna Wiik rebro AIK Motion
347 Ulf Carlson IFK Nora Lnglpning Motion
348 Jessica Kling Vieweg Nora Motion
349 Anna Asplund rebro Motion
350 Ronja Borg Frvi Motion
351 Jonny Nilsson Nora Motion
352 Jonas Andersson Skrmartorp Motion
353 Fredrik Eriksson rebro Motion
355 Hkan Johansson IF Quasi Motion
356 Christer Johansson IF Quasi Motion
357 Johannes Bergstrm rebro Motion
358 Anders Engvall Nora Motion
359 Ann-Sofie Thorsen Nora Motion
360 Dieter Hilpmann Jrnbos Motion
361 Per Molander rebro Motion
362 Mrten Lundgren Knivsta Maskin Sport Team Motion
363 Charlotta Lundin Axa Sports Club Motion
364 Henrik Sannerstedt Nora Motion
365 Polina Ustyuzhanina rebro Motion
366 Katarina Leskinen Lindesberg Motion
367 Magnus Wikstrm Nora Motion
368 Anders Haglund Nora Motion
369 Linda Pettersson Lindesberg Motion
370 Anna Edman Hllefors Motion
371 Kristoffer Edman Hllefors Motion
372 Johanna Svensson Lindesberg Motion
373 Thomas Thyresgrd rebrokamraterna Motion
374 Erik Busk rebro Motion
375 Hans Liberg OK Milan Motion
376 Lena Persson OK Milan Motion
377 Isac Glaad Nora Motion
378 Anders Eriksson Karlskoga Motion
379 Mikael Hofseth Nora Motion
381 Emil Mesaros rebro Motion
382 Peter Sparrow rebro Motion
383 Per Melin Karlskoga Motion
385 Magnus Otterhed Nrkes Traktorcenter Runners Motion
386 Dennis Lundn Windahl Nora Motion
387 Jenny McQuire Degerfors Motion
389 Richard Hjerpe Frvi Motion
390 Robert Davidsson rebro Motion
392 Alina Dahl Grngesberg Motion
393 Daniel Stunz KFUM rebro Orientering Motion
394 Thomas Wadefjord Fruktkakan, rebro Motion
395 Andreas Bouvin Nora Motion
396 Christina Hirsch Arboga Motion
397 Gustaf Trnqvist Motala AIF OL Motion
398 Henrik Andersson Stensns IF Motion
399 Lars Trnqvist Motala Motion
400 Idali Andersson Stensns IF Motion
401 Per Karlsson Ericsson Kumla SK Motion
403 Erik Wahlgren Lotorp Motion
405 sa Gustafsson Stribergs Folkets Hus-vnner Motion
406 Elin Jansson stansj SK Kvinnor seniorer
407 Matz-Ola Cajdert Ervalla Motion
408 Jenny Sahln Lindesberg Motion
409 Lotta Fransson OK Milan Motion
410 Fabien Manirebanimpuhwe Nobina Motion
411 Filip Andersson Stensns IF Motion
413 Johnny Sollie Borlnge Motion
414 Anna Wahlgren Lotorp Motion
415 Magnus Larsson Eskilstuna Motion
416 Rickard RAY Yngwe Lotorp Motion
417 Per Arvidsson rebro Motion
418 Torbjrn Karlsson Karlskoga Lp och Cykelklubb Motion
419 Carin Calleberg Ericsson SK Kumla Motion
420 Fredrik Sandberg Nora Motion
421 Magnus Hjalmarsson rebro Motion
422 Sofia Adolfsson Vintrosa Motion
423 Christian Bouvin Nora Motion
424 Markus Andersson rebro Motion
425 Bjrn Srman Wedevg IF Motion
426 Erik Haglund Karlskoga Motion
427 Elin Johansson rebro Motion
428 Jannica Mller Garphyttan Motion
429 Kia Johannessen Frvi Motion
431 Lindha Lnnstrm Kullens Company Motion
432 Malin Dahlin Nora Motion
433 Ida Eriksson Nora Motion
434 Eva Lindberg IFK Nora Lnglpning Motion
435 Michael Schweidenbach Nora Motion
436 Johan Lunqvist Nora Motion
437 Ros-Marie Lundqvist Nora Motion
438 Jrgen Bengtsson Uppsala Motion
439 Marcus Flynning NHK rebro Motion
440 Ivar Kleber Nora Motion
441 Erika Andersson Lindersberg Motion
442 Anders Troedsson Nora Motion
443 Jennie Axelsson Nora Motion
444 Gunnar Axelsson Nora Motion
445 Christer Larsson kersberga Motion
446 Susanne Felldin Kumla Motion
447 Johan Westholm ET rebro Motion
448 Gran Evertsson Glanshammar Motion
449 Ulrica Evertsson Glanshammar Motion
450 Dan Thofelt Plsboda Motion
451 Jari Manner Kungsr Motion
452 Thomas Eklf Lindesberg Motion
453 Niclas Blomberg Stordalen Motion
454 Benny Engstrm Stordalen Motion
455 Michael Gustafsson Guscamp Motion
456 Mathias Johansson rebro Motion
457 Tim Nylander Bohus Motion
458 Hans Wirn rebro Motion
459 Lena Brostrm Sya Skidklubb Motion
460 Daniel Nolkranz Barkar Motion
461 Anders Hgerfors Lngsam motion Motion
462 Henrik Ahlin Karlskoga Motion
463 Peter Forsling Nora Motion
464 Jan Myhlback Lindebygdens OK Motion
465 Annika Waldn Lindebygdens OK Motion
466 Johan Hkansson Wedevgs IF Motion
467 Anders Burstedt Lindecyklisterna Motion
468 Gustaf Rindler rebro Motion
469 Karl Pettersson Eskilstuna Motion
470 Stefan Uddholm Vllingby Motion
471 Fredrik Wretman Vsters Motion
472 Markus Axelsson rebro Motion
473 Stefan Andersson Kllbottens IK Motion
474 Lars Holmstrm IKW Kping Motion
475 Mikael Persson Kullens Company Motion
476 Lotta Jedselius Nora Motion
477 Magnus Egeskanz rebro Motion
478 Ola Sjstedt S Moped o rusdrycksslskap Motion
479 Hkan L Hedin Frvi Motion
480 Per sterberg Karlskoga Motion
481 Henrik Andershed rebro Motion
482 Gabriel Linton rebro Motion
483 Steven Linton Nora Motion


Antal anmlda: 311