Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2022
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 5/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Nora Marathon 19/3

2021
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 7/10
Norasjön Runt 11/9

2020
GTR Ultra 50 31/10
GTR Ultra 50 31/10 (Sträcktider)
Karlsängsloppet 1/10
Nora Marathon 21/3

2019
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 7/12
Långa Terräng-DM 5/10
Karlsängsloppet 3/10
Bergslagsleden Ultra 21/9
Bergslagsleden Ultra 21/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 14/9
51:an Loppet 1/9
Utmaningen 5/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 29/5
Nora Marathon 16/3

2018
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 8/12
Långa Terräng-DM 20/10
Karlsängsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Bergslagsleden Ultra 22/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

KARLSÏ¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½NGSLOPPET 3/10 2013

Klasser
Flickor årskurs 7 (42)
Flickor årskurs 8 (23)
Flickor årskurs 9 (40)
Pojkar årskurs 7 (48)
Pojkar årskurs 8 (38)
Pojkar årskurs 9 (45)

Samlad resultatlista (236)


Startlista (Antal anmälda: 328)
KARLSÏ¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½NGSLOPPET 3/10 2013 - STARTLISTA              [Startlista för utskrift]

Nr. Namn Förening Klass
1 Michaela Gustafsson 9A Flickor årskurs 9
2 Ulrika Haglund 9A Flickor årskurs 9
3 Moa Hagman 9A Flickor årskurs 9
4 Nadja Kausala Pettersson 9A Flickor årskurs 9
5 Moa Lindegren 9A Flickor årskurs 9
6 Emma Nguyen 9A Flickor årskurs 9
7 Saga Norlinder 9A Flickor årskurs 9
8 Cassandra Sköld 9A Flickor årskurs 9
9 Viktoria Solvang 9A Flickor årskurs 9
11 Elvira Vikström 9A Flickor årskurs 9
12 Matilda Carlsson 9B Flickor årskurs 9
13 Stina Eriksson 9B Flickor årskurs 9
14 Terese Larsson 9B Flickor årskurs 9
15 Elin Lundqvist 9B Flickor årskurs 9
16 Lisa Pettersson 9B Flickor årskurs 9
17 Frida Ryngevall 9B Flickor årskurs 9
18 Saga Sander 9B Flickor årskurs 9
19 Alice Stenegård Norr 9B Flickor årskurs 9
20 Nathalie Östlund 9B Flickor årskurs 9
21 Fideli Andersson 9C Flickor årskurs 9
22 Ane Sagabråten Borger 9C Flickor årskurs 9
23 Elinore Boström 9C Flickor årskurs 9
24 Amanda Carlzon 9C Flickor årskurs 9
25 Tove Guneriussen 9C Flickor årskurs 9
26 Linda Holm 9C Flickor årskurs 9
27 Malin Karlsson Boman 9C Flickor årskurs 9
28 Isabelle Karlsson 9C Flickor årskurs 9
29 Malin Lindberg 9C Flickor årskurs 9
30 Mikaela Lundin 9C Flickor årskurs 9
31 Shano Muhammad Taha 9C Flickor årskurs 9
33 Ebba Olsson 9C Flickor årskurs 9
34 Wilma Persson 9C Flickor årskurs 9
35 Sandra Vestman 9C Flickor årskurs 9
36 Marika Wahlström 9C Flickor årskurs 9
37 Elin Angergård 9D Flickor årskurs 9
38 Vendela Carlsson 9D Flickor årskurs 9
39 Tilda Fransson 9D Flickor årskurs 9
40 Linnéa Iijolainen 9D Flickor årskurs 9
41 Katja Lannestad 9D Flickor årskurs 9
42 Amelia Magnusson 9D Flickor årskurs 9
43 Viktoria Pettersson 9D Flickor årskurs 9
45 Felice Sidal 9D Flickor årskurs 9
46 Elsa Sörman 9D Flickor årskurs 9
47 Linn Almer Svensson 9E Flickor årskurs 9
48 Lovisa Andersson 9E Flickor årskurs 9
49 Sanna Kindström 9E Flickor årskurs 9
50 Hanna Martinsson 9E Flickor årskurs 9
51 Linn Spjut 9E Flickor årskurs 9
52 Alice Wedin 9E Flickor årskurs 9
53 Shams Al Olowan 9F Flickor årskurs 9
54 Toril Andershed 9F Flickor årskurs 9
55 Matilda Andersson 9F Flickor årskurs 9
56 Ronja Andersson 9F Flickor årskurs 9
57 Moa Blomstedt 9F Flickor årskurs 9
58 Lovisa Cederlund 9F Flickor årskurs 9
59 Angelica Fagerman 9F Flickor årskurs 9
60 Johanna Haglund 9F Flickor årskurs 9
61 Aisha Mohamed Moalin 9F Flickor årskurs 9
62 Muna Mohudin 9F Flickor årskurs 9
63 Ida Nordström 9F Flickor årskurs 9
64 Alva Pettersson Ekblom 9F Flickor årskurs 9
65 Sabina Sahiti 9F Flickor årskurs 9
66 Felicia Sjöquist 9F Flickor årskurs 9
67 Nathalie Skoogh 9F Flickor årskurs 9
68 Emelie Vilhelmsson Hotidou 9F Flickor årskurs 9
69 Matilda Brunström 9A Flickor årskurs 9
71 Miranda Andreijeff Grönroos 9A Flickor årskurs 9
72 Cecilia Gustafsson 9A Flickor årskurs 9
73 Delan Delshad Ezat 9A Pojkar årskurs 9
74 Hampus Erlandsson 9A Pojkar årskurs 9
75 William Löf 9A Pojkar årskurs 9
76 Jiress Mpeka 9A Pojkar årskurs 9
77 Gilite Rugerero 9A Pojkar årskurs 9
78 Johan Tengelin 9A Pojkar årskurs 9
80 Dennis Virtanen Vindh 9A Pojkar årskurs 9
81 Emil Berzelius 9B Pojkar årskurs 9
82 Edward Eriksson 9B Pojkar årskurs 9
83 Yousef Fahed Ali 9B Pojkar årskurs 9
84 Ludvig Gustafsson 9B Pojkar årskurs 9
85 Thomas Hendrik Kok 9B Pojkar årskurs 9
86 Philip Lavér 9B Pojkar årskurs 9
87 Josef Lindström 9B Pojkar årskurs 9
88 Jimmy Lund 9B Pojkar årskurs 9
89 Gustaf Norelius 9B Pojkar årskurs 9
90 Ludwig Norgren Johansson 9B Pojkar årskurs 9
91 Alexander Nybäck 9B Pojkar årskurs 9
92 Filip Pettersson 9B Pojkar årskurs 9
93 Anton Rejdemark 9B Pojkar årskurs 9
94 Didrik Takalo 9B Pojkar årskurs 9
95 Simon von Bothmer 9B Pojkar årskurs 9
96 Rasmus Gustafsson 9C Pojkar årskurs 9
97 Oscar Heikkinen 9C Pojkar årskurs 9
98 Jonas Henriksson 9C Pojkar årskurs 9
99 Dennis Karlsson 9C Pojkar årskurs 9
100 Tim Pettersson 9C Pojkar årskurs 9
101 Benjamin Strömgren 9C Pojkar årskurs 9
102 Erik Andersson 9D Pojkar årskurs 9
103 Felix Blomqvist 9D Pojkar årskurs 9
104 Axel Einarsson 9D Pojkar årskurs 9
105 Ludwig Eriksson 9D Pojkar årskurs 9
106 Samuel Gustafsson 9D Pojkar årskurs 9
107 Robin Holm 9D Pojkar årskurs 9
108 Andreas Karlsson 9D Pojkar årskurs 9
109 William Molin 9D Pojkar årskurs 9
110 Benjamin Nilsson Martin 9D Pojkar årskurs 9
111 Erik Nyqvist 9D Pojkar årskurs 9
112 Sebastian Åsling Sääf 9D Pojkar årskurs 9
113 Jonathan Ahderinne 9E Pojkar årskurs 9
114 Oskar Andersson 9E Pojkar årskurs 9
115 Simon Andersson 9E Pojkar årskurs 9
116 Emil Bååth 9E Pojkar årskurs 9
117 Ludwig Carlsson 9E Pojkar årskurs 9
118 Josué Chacana Echeverria 9E Pojkar årskurs 9
119 Linné Eldsfors 9E Pojkar årskurs 9
120 Muzammil Mustafa Khan 9E Pojkar årskurs 9
121 Olle Lindheden 9E Pojkar årskurs 9
122 Mathias Malm 9E Pojkar årskurs 9
123 Andreas Pettersson 9E Pojkar årskurs 9
124 Max Sjöstedt 9E Pojkar årskurs 9
125 Adam Sykes 9E Pojkar årskurs 9
126 Dennis Vesterdahl 9E Pojkar årskurs 9
127 Daniel Ångman Hollqvist 9E Pojkar årskurs 9
129 Dennis Andersson 9F Pojkar årskurs 9
130 Sebastian Biller 9F Pojkar årskurs 9
131 Albin Fogdeby 9F Pojkar årskurs 9
132 Viktor Henrysson 9F Pojkar årskurs 9
133 Eddie Porsér 9F Pojkar årskurs 9
135 Ida Vikman 9F Flickor årskurs 9
136 Måns Westerberg 9F Pojkar årskurs 9
137 Linnéa Friström Andersson 8A Flickor årskurs 8
138 Cornelia Grönroos 8A Flickor årskurs 8
139 Sumaya Mahamed Maalin 8A Flickor årskurs 8
140 Madeleine Persson 8A Flickor årskurs 8
141 Judith Smårs Gammelli 8A Flickor årskurs 8
142 Melva Säteraas 8A Flickor årskurs 8
143 Julia Östlund 8A Flickor årskurs 8
144 Elin Ahlgren 8B Flickor årskurs 8
145 Farah Ala Al-Ameeri 8B Flickor årskurs 8
146 Eveline Berglöv 8B Flickor årskurs 8
147 Linnea Dahlberg 8B Flickor årskurs 8
148 Louise Kling Vieweg 8B Flickor årskurs 8
149 Linda Malmén Nordmark 8B Flickor årskurs 8
150 Alvina Månsson 8B Flickor årskurs 8
151 Mathilda Bäckström Bennysson 8C Flickor årskurs 8
152 Maja Eriksson 8C Flickor årskurs 8
153 Linn Erlandsson 8C Flickor årskurs 8
154 Molly Fogdeby 8C Flickor årskurs 8
155 Nathalie Hacksell 8C Flickor årskurs 8
156 Evelina Isacson 8C Flickor årskurs 8
157 Wilma Overgaard 8C Flickor årskurs 8
158 Linnea Andersson 8D Flickor årskurs 8
159 Emilia Berglund 8D Flickor årskurs 8
160 Frida Damberg 8D Flickor årskurs 8
161 Emma Johansson 8D Flickor årskurs 8
162 Cassandra Jorbe 8D Flickor årskurs 8
163 Jennie Karlsson 8D Flickor årskurs 8
164 Emma Lundqvist 8D Flickor årskurs 8
165 Thea Nederfeldt 8D Flickor årskurs 8
166 Linnéa Nordlund 8D Flickor årskurs 8
167 Clara Olofsson 8D Flickor årskurs 8
168 Shaida Peroti 8D Flickor årskurs 8
169 Evelina Broman 8A Flickor årskurs 8
170 Tove Elgström 8A Flickor årskurs 8
171 Gustav Bryngelsson 8A Pojkar årskurs 8
172 Tobias Flink 8A Pojkar årskurs 8
173 Abdelmajid Mohamed Saeed Idris 8A Pojkar årskurs 8
174 Jonatan Käller 8A Pojkar årskurs 8
175 Oliver Lindkvist 8A Pojkar årskurs 8
176 Albin Mallalieu 8A Pojkar årskurs 8
177 Abdisamet Mohamed Ali 8A Pojkar årskurs 8
178 Daniel Torstensson 8A Pojkar årskurs 8
179 Christoffer von Hebel 8A Pojkar årskurs 8
180 Ruben Appelgren 8B Pojkar årskurs 8
181 Axel Bäärnhielm 8B Pojkar årskurs 8
182 Gustaf Eriksson 8B Pojkar årskurs 8
183 Jacob Holm 8B Pojkar årskurs 8
184 Oscar Janssen 8B Pojkar årskurs 8
185 Marcus Juneholm 8B Pojkar årskurs 8
186 Kim Löfgren 8B Pojkar årskurs 8
187 Simon Olofsson 8B Pojkar årskurs 8
188 Vilgot Sjölander 8B Pojkar årskurs 8
189 Ludvig Spector 8B Pojkar årskurs 8
190 Måns Sporre 8B Pojkar årskurs 8
191 William Vestberg 8B Pojkar årskurs 8
192 Tobias Ahlgren 8C Pojkar årskurs 8
193 Samuel Andersson 8C Pojkar årskurs 8
194 Simon Bertilsson 8C Pojkar årskurs 8
195 Emil Edvardsson 8C Pojkar årskurs 8
196 Filip Grönroos 8C Pojkar årskurs 8
197 Kevin Gustafsson 8C Pojkar årskurs 8
198 Andreas Irvhage 8C Pojkar årskurs 8
199 Ismael Alauldeen Ismael Ismael 8C Pojkar årskurs 8
200 Jonathan Johansson 8C Pojkar årskurs 8
201 Joacim Jutemalm 8C Pojkar årskurs 8
202 Rasmus Knutsson 8C Pojkar årskurs 8
203 David Lantz 8C Pojkar årskurs 8
204 Tobias Larsson 8C Pojkar årskurs 8
205 Samrand Peroti 8C Pojkar årskurs 8
206 Alexander Tausis 8C Pojkar årskurs 8
207 Omer Abdi 8D Pojkar årskurs 8
208 Jonathan Broman 8D Pojkar årskurs 8
209 Axel Bryngelsson Roos 8D Pojkar årskurs 8
210 Robin Dabnor 8D Pojkar årskurs 8
211 Gustav Eriksson 8D Pojkar årskurs 8
212 Todd Gårdefors 8D Pojkar årskurs 8
213 Filip Hernstigen 8D Pojkar årskurs 8
214 Filip Jonsson 8D Pojkar årskurs 8
215 Casper Karlsson 8D Pojkar årskurs 8
216 Jonathan Karlsson 8D Pojkar årskurs 8
217 Björn Lissmats 8D Pojkar årskurs 8
218 Gustav Olson 8D Pojkar årskurs 8
219 Victor Vikman 8D Pojkar årskurs 8
220 Emilia Berglöv 7C Flickor årskurs 7
221 Isabell Johansson Kallanvaara 7C Flickor årskurs 7
222 Julia Larje 7C Flickor årskurs 7
223 Elise Leino 7C Flickor årskurs 7
224 Fanny Oskarsson 7C Flickor årskurs 7
226 Ellionora Pettersen Veid 7C Flickor årskurs 7
227 Frida Rotkvist 7C Flickor årskurs 7
228 Fanny Thybeck 7C Flickor årskurs 7
229 Nellie Vestberg 7C Flickor årskurs 7
230 Nurhat Yilmaz 7C Flickor årskurs 7
231 Elin Ehrenbåge 7D Flickor årskurs 7
232 Linnéa Ekbom 7D Flickor årskurs 7
233 Wilma Eklund 7D Flickor årskurs 7
234 Moa Gustavsson 7D Flickor årskurs 7
235 Cassandra Heikkinen 7D Flickor årskurs 7
236 Emma-Louise Hoffstedt 7D Flickor årskurs 7
237 Jessika Hörman 7D Flickor årskurs 7
238 Amanda Karlsson 7D Flickor årskurs 7
239 Wilma Natanaelsson 7D Flickor årskurs 7
240 Felicia Norström 7D Flickor årskurs 7
241 Runa Strömberg Bellows 7D Flickor årskurs 7
242 Linn Sundqvist 7D Flickor årskurs 7
243 Merel Van Wessel 7D Flickor årskurs 7
244 Solveig Börjel 7E Flickor årskurs 7
245 Hanna Ekbom 7E Flickor årskurs 7
246 Carolina Eriksson 7E Flickor årskurs 7
247 Sandra Eriksson Kjellgard 7E Flickor årskurs 7
248 Amonrat Jantarachit 7E Flickor årskurs 7
249 Frida Morell 7E Flickor årskurs 7
250 Jolin Rolandson 7E Flickor årskurs 7
251 Malva Rosenfeld 7E Flickor årskurs 7
252 Molly Sjöquist 7E Flickor årskurs 7
253 Anna Sörman 7E Flickor årskurs 7
254 Sofia Troedsson 7E Flickor årskurs 7
255 Tova-Lisa Ahderinne 7F Flickor årskurs 7
256 Saga Forsberg 7F Flickor årskurs 7
258 Emilia Johansson 7F Flickor årskurs 7
259 Saga Magnusson 7F Flickor årskurs 7
260 Sahand Peroti 7F Flickor årskurs 7
261 Ida Sander 7F Flickor årskurs 7
262 Johanna Söderlund 7F Flickor årskurs 7
263 Py Tenor 7F Flickor årskurs 7
264 Melisa Windh Rastoder 7F Flickor årskurs 7
265 Ida-Christin Bernthon 7G Flickor årskurs 7
266 Cajsa Carlsson 7G Flickor årskurs 7
267 Emma Fossan 7G Flickor årskurs 7
269 Ida Johansson 7G Flickor årskurs 7
270 Jennifer Käll Hult 7G Flickor årskurs 7
271 Cornelia Ohlzon 7G Flickor årskurs 7
272 Shahen Peroti 7G Flickor årskurs 7
273 Pernilla Piepenburg 7G Flickor årskurs 7
274 Elvira Sörman 7G Flickor årskurs 7
275 Tilda Sörman 7G Flickor årskurs 7
276 Oskar Bäckman 7C Pojkar årskurs 7
277 Carl Gustafsson 7C Pojkar årskurs 7
278 Albin Gustafsson Viitala 7C Pojkar årskurs 7
279 Oskar Hallor 7C Pojkar årskurs 7
280 Joel Hermansson Vinkel 7C Pojkar årskurs 7
281 Mahtab Hosseini 7C Flickor årskurs 7
282 Rasmus Lundgren 7C Pojkar årskurs 7
283 Lucas Nilsson 7C Pojkar årskurs 7
284 Felix Ramkvist 7C Pojkar årskurs 7
285 Anton Thynell 7C Pojkar årskurs 7
286 Rikard Cedergren 7D Pojkar årskurs 7
287 Elias Enström 7D Pojkar årskurs 7
288 Jonte Hellberg 7D Pojkar årskurs 7
289 Gabriel Karbing 7D Pojkar årskurs 7
290 Jasper Kok 7D Pojkar årskurs 7
291 Filip Lennhammar 7D Pojkar årskurs 7
292 Daniel Lövgren 7D Pojkar årskurs 7
293 Axel Nilsson 7D Pojkar årskurs 7
294 Sherko Piroti 7D Pojkar årskurs 7
295 Jari Renz 7D Pojkar årskurs 7
296 Samuel Ropeter 7D Pojkar årskurs 7
297 Wouter Van Wessel 7D Pojkar årskurs 7
298 Gustav Cederlund 7E Pojkar årskurs 7
299 William Eriksson 7E Pojkar årskurs 7
300 Alexander Fogdeby 7E Pojkar årskurs 7
301 Mattias Holm 7E Pojkar årskurs 7
302 Robin Johansson 7E Pojkar årskurs 7
303 Emil Larsson 7E Pojkar årskurs 7
304 Victor Larsson 7E Pojkar årskurs 7
305 Jonathan Skeneby 7E Pojkar årskurs 7
306 Filip Törling 7E Pojkar årskurs 7
307 Tobias Vahlsten 7E Pojkar årskurs 7
308 David Viberg 7E Pojkar årskurs 7
309 Isac Östlund 7E Pojkar årskurs 7
310 Carlos Alberto Alvarsson 7F Pojkar årskurs 7
311 Erik Axelsson 7F Pojkar årskurs 7
312 Lucas Axelsson 7F Pojkar årskurs 7
313 Albert Sagabråten Borger 7F Pojkar årskurs 7
314 Filip Haglund 7F Pojkar årskurs 7
315 Jesper Haglund 7F Pojkar årskurs 7
316 Lucas Johansson 7F Pojkar årskurs 7
317 Filip Lindahl 7F Pojkar årskurs 7
318 Kalle Nilsson Dahlin 7F Pojkar årskurs 7
319 Karl-Axel Olson 7F Pojkar årskurs 7
320 Theo Pettersson 7F Pojkar årskurs 7
321 Adam Vernersson 7F Pojkar årskurs 7
322 Milton Andreijeff Grönroos 7G Pojkar årskurs 7
323 Angus Bower 7G Pojkar årskurs 7
324 Fredrik Carlberg 7G Pojkar årskurs 7
325 Sebastian Carlström 7G Pojkar årskurs 7
326 Jonathan Cederlund 7G Pojkar årskurs 7
327 Jonatan Eklöf 7G Pojkar årskurs 7
328 Simon Gestsson 7G Pojkar årskurs 7
329 Jakob Idril 7G Pojkar årskurs 7
330 Malik Salih Idris 7G Pojkar årskurs 7
331 Adam Kortesmaa 7G Pojkar årskurs 7
332 Jonathan Niklasson 7G Pojkar årskurs 7
333 Josef Niklasson 7G Pojkar årskurs 7
334 Tim Royson 7G Pojkar årskurs 7
335 Ali Ali 8A Pojkar årskurs 8
337 Bamdad Homayouni Förberedelse Pojkar årskurs 7
341 Neema Kayenga Kristallen Flickor årskurs 7
342 Viktoria Sjökvist Kristallen Flickor årskurs 7


Antal anmälda: 328