Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2019
Nora Marathon 16/3

2018
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 8/12
Långa Terräng-DM 20/10
Karlsängsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Norasjön Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

HOSTRUSET 8/10 2016

Klasser
K40 plus 5 km (11)
Kvinnor 5 km (11)
M40 plus 5 km (31)
Motion 5 km (32)
Män 5 km (29)

Samlad resultatlista (114)


Startlista (Antal anmälda: 114)
HOSTRUSET 8/10 2016 - STARTLISTA              [Startlista för utskrift]

Nr. Namn Förening Klass
1 Pansy Ståhl -72 IF Start K40 plus 5 km
2 My Nordgren -74 Örebro AIK K40 plus 5 km
3 Maria Eriksson -76 IF Start K40 plus 5 km
4 Erika Bergentz -73 Thoren Track & Field Örebro K40 plus 5 km
5 Susanna Hellsten -71 IF Start K40 plus 5 km
6 Anna Pettersson -70 IF Start K40 plus 5 km
7 Peter Törnqvist -69 Östansjö SK M40 plus 5 km
8 Carina Wahlström -61 Östansjö SK K40 plus 5 km
9 Gun Karlsson -42 Östansjö SK K40 plus 5 km
10 Susanne Nyman -64 Östansjö SK K40 plus 5 km
11 Frida Lindberg -77 IF Start Kvinnor 5 km
12 Therese Axelsson -94 SK Bore Kvinnor 5 km
13 Per Almkrantz -63 IF Start M40 plus 5 km
14 Dag Rydén -53 Östansjö SK M40 plus 5 km
15 Sture Bodare -44 Glanshammars IF M40 plus 5 km
16 Sven Nilsson -58 IF Start M40 plus 5 km
17 Bengt Nilsson -49 Östansjö SK M40 plus 5 km
18 Andreas Österlund -71 Örebro AIK M40 plus 5 km
19 Thomas Johansson -53 Örebro AIK M40 plus 5 km
20 Peter Ström -70 Kumla SF M40 plus 5 km
21 Örjan Frisén -58 Stocksäters IF M40 plus 5 km
22 Arne Evertsson -41 Storådalens SK M40 plus 5 km
23 Matti Jokikokko -53 Motala AIF M40 plus 5 km
24 Matt Ford -68 Örebro AIK M40 plus 5 km
25 Ronny Säteraas -71 Nora Motion 5 km
26 Nicklas Gryth -73 Nora Motion 5 km
28 Maritha Birath -56 Hasselfors Motion 5 km
29 Helena Jerlström -79 Vretstorp Motion 5 km
30 Michael Niska -85 - Motion 5 km
31 Ia Friman -86 - Motion 5 km
32 Christoffer Smed -90 - Motion 5 km
33 Mikael Johansson -62 Örebro Motion 5 km
34 Lena Jakobsson -75 Lindesberg Motion 5 km
35 Göte Andersson -42 Lesjöfors Jogging Motion 5 km
36 Håkan Andersson -82 Lesjöfors Jogging Motion 5 km
37 Håkan Nyberg -52 Örebro Motion 5 km
38 Amanda Hallén -95 Katrineholm Motion 5 km
39 Mats Wickholm -56 Örebro Motion 5 km
40 Helena Göhl -78 Örebro Motion 5 km
41 Maria Hedlund -81 Örebro Motion 5 km
42 Tommy Horvath -60 Bigpeak Motion 5 km
43 Jonny Elofsson -83 Örebro Motion 5 km
44 Emelie Wall -87 Örebro Motion 5 km
45 Niklas Huhtala -86 Örebro AIK Män 5 km
46 David Berg -89 IF Start Män 5 km
47 Elias Zika -81 IF Start Män 5 km
48 Edwin Nylander -01 IF Start Män 5 km
49 Per Arvidsson -86 IF Start Män 5 km
50 Johan Ingjald -87 IF Start Män 5 km
51 Viktor Johansson -90 LK Gränslöst Män 5 km
52 Wilhelm Bergentz -02 Thoren Track & Field Örebro Män 5 km
53 Heshlu Andemariam -97 IF Start Män 5 km
54 Meles Jorjo -99 IF Start Män 5 km
55 Elias Andersson -04 IF Start Män 5 km
56 Eric Segelberg -84 LK Gränslöst Män 5 km
57 Johan Jongen -82 Örebro AIK Män 5 km
58 Jonas Janegren -79 IF Start Män 5 km
59 Martin Regborn -92 KFUM Örebro Friidrott Män 5 km
60 William Fransson -96 KFUM Örebro Friidrott Män 5 km
61 William Wickholm -98 KFUM Örebro Friidrott Män 5 km
62 Jack Karlsson -99 KFUM Örebro Friidrott Män 5 km
63 Tobias Tranderyd -99 KFUM Örebro Friidrott Män 5 km
64 Olle Tyrsmo -00 KFUM Örebro Friidrott Män 5 km
65 Anders Källman -37 Östansjö SK M40 plus 5 km
66 Kenneth Karlsson -66 Åsbro GOIF M40 plus 5 km
67 Ove Karasiak -53 Åsbro GOIF M40 plus 5 km
68 Amanjeet Sandhu -63 Åsbro GOIF M40 plus 5 km
69 Kim Hartwig -70 Örebro Motion 5 km
70 Tomaz Lavén -71 Örebro Motion 5 km
71 Kajsa Lavén -04 Örebro Motion 5 km
72 Jan Korslid -47 Örebro Motion 5 km
73 Erik Högkvist -89 Örebro AIK Män 5 km
74 Oliver Bordier -88 Örebro Motion 5 km
75 Lars Karlsson -64 Östansjö SK M40 plus 5 km
76 Per Börjesson -54 Östansjö SK M40 plus 5 km
77 Angela Börjesson -59 Östansjö SK K40 plus 5 km
78 Amin Ahmadi -00 Östansjö SK Män 5 km
79 Alexander Sjöholm -92 IF Start Män 5 km
80 Ida Lilja -85 Örebro AIK Kvinnor 5 km
81 Rodney Hundermark -69 IFK Nora M40 plus 5 km
82 Eric Malm -49 IFK Nora M40 plus 5 km
83 Hanna Fridhamre -77 IFK Nora Kvinnor 5 km
84 Elin Larsson -79 IFK Nora Kvinnor 5 km
85 Pär Johansson -74 Örebro AIK M40 plus 5 km
86 Jan-Ove Lämgren -56 SK Örnen Motion 5 km
87 Frida Collin -94 Örebro AIK Kvinnor 5 km
88 Sven-Olov Dahlgren -44 Kopparbergs IF M40 plus 5 km
89 Erika Wallberg -93 AXA SC Kvinnor 5 km
90 Daniel Johansson -86 Örebro AIK Män 5 km
91 Jesper Damström -70 Örebro AIK M40 plus 5 km
92 Mats Jansson -72 Örebro Motion 5 km
93 Roger Elimä -78 Örebro AIK Män 5 km
94 Liduina Van Sitteren -89 Örebro AIK Kvinnor 5 km
95 Mikael Edberger -70 Örebro AIK M40 plus 5 km
96 Malin Persson -01 Kullens Company Motion 5 km
97 Mina Anger -78 Uddevalla Motion 5 km
98 Torbjörn Sjölander -61 Örebro AIK M40 plus 5 km
99 Henrik Hellborg -76 Örebro AIK M40 plus 5 km
100 Annika Larsson -84 Örebro AIK Kvinnor 5 km
101 Pär Ericzzon -74 Frövi Motion 5 km
102 Erik Åkerling -85 Örebro AIK Män 5 km
103 Fredrik Hartman -68 Örebro AIK M40 plus 5 km
104 Henrik Widstrand -76 Stockholm Motion 5 km
105 Bosse Engborg -55 helleforsdata Motion 5 km
106 Oskar Persson -01 Östansjö SK Män 5 km
107 Samuel Eriksson -38 Brohyttans IF M40 plus 5 km
108 Katarina Erixon -63 Örebro AIK K40 plus 5 km
109 K-G Agartsson -47 Östansjö SK M40 plus 5 km
110 Hans Persson -66 Glanshammars IF M40 plus 5 km
111 Jakob Nilsson -84 Örebro AIK Män 5 km
112 Stig Åberg -52 Skogsam Motion 5 km
113 Susanne Sandvik -83 Runacademy IF Kvinnor 5 km
114 Henrik Eknor -83 Örebro AIK Män 5 km
115 Lisa Hjalmarsson -79 Örebro AIK Kvinnor 5 km


Antal anmälda: 114