Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2022
Utmaningen 8/7
Nora Marathon 19/3

2021
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 7/10
Norasjön Runt 11/9

2020
GTR Ultra 50 31/10
GTR Ultra 50 31/10 (Sträcktider)
Karlsängsloppet 1/10
Nora Marathon 21/3

2019
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 7/12
Långa Terräng-DM 5/10
Karlsängsloppet 3/10
Bergslagsleden Ultra 21/9
Bergslagsleden Ultra 21/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 14/9
51:an Loppet 1/9
Utmaningen 5/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 29/5
Nora Marathon 16/3

2018
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 8/12
Långa Terräng-DM 20/10
Karlsängsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Bergslagsleden Ultra 22/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

FJUGESTALOPPET 29/5 2019

Klasser
F15 (12)
Motion (69)
P15 (55)
PF 1.5 km (58)
Tävling kvinnor (32)
Tävling män (58)

Samlad resultatlista (284)


Startlista (Antal anmälda: 314)
FJUGESTALOPPET 29/5 2019 - STARTLISTA              [Startlista för utskrift]

Nr. Namn Förening Klass
1 Bo Persson -48 Almby IK Tävling män
2 Samuel Eriksson -38 Brohyttans IF Tävling män
3 Hans Simu -58 Fjugesta IF Tävling män
4 Noa Lithell -99 Fjugesta IF Tävling män
5 Sture Bodare -44 Glanshammars IF Tävling män
6 Tobias Forsell -83 Hällefors LK Tävling män
7 Conrad Granath -78 IF Start Tävling män
8 Filip Öhrn -99 IF Start Tävling män
9 Johan Ingjald -87 IF Start Tävling män
10 Jonas Öhrn -69 IF Start Tävling män
11 Dennis Bergström -83 IF Start Tävling män
12 Ola Lindstrand -45 IF Start Tävling män
13 Tauno Mertala -53 IF Start Tävling män
14 Anders Semstrand -71 IFK Nora Tävling män
15 Daniel Borg -74 IFK Nora Tävling män
16 Rodney Hundermark -69 IFK Nora Tävling män
17 Ulf Carlson -67 IFK Nora Tävling män
18 Oskar Hansson -97 KFUM Örebro friidrott Tävling män
19 Peter Ström -70 Kumla SF Tävling män
20 Thomas Söderqvist -68 Kumla SF Tävling män
21 Stig Jonsson -62 Laxå OK Tävling män
22 Thomas Stenius -79 LK Gränslöst Tävling män
23 Emil Nylin -88 OK Tisaren Tävling män
24 Arne Evertsson -41 Storådalens SK Tävling män
25 Mikael Bergqvist -76 Svillinge IF Tävling män
26 Anderas Birgersson -79 Vretstorps IF Tävling män
27 Claes Nilsson -77 Vretstorps IF Tävling män
28 Fredrik Svensson -76 Vretstorps IF Tävling män
29 Peter Österlund -89 Vretstorps IF Tävling män
30 Tomas Karlsson -70 Vretstorps IF Tävling män
31 Ove Karasiak -53 Åsbro GoIF Tävling män
32 Pontus Lundgren -91 Åsbro GoIF Tävling män
33 Roger Adolfsson -47 Åsbro GoIF Tävling män
34 Andrés Avella -86 Örebro AIK Tävling män
35 Göte Pettersson -57 Örebro AIK Tävling män
36 Jimmy Glinnerås -71 Örebro AIK Tävling män
37 Magnus Åkesson -71 Örebro AIK Tävling män
38 Mikael Sandberg -75 Örebro AIK Tävling män
39 Roger Elimä -78 Örebro AIK Tävling män
40 Thomas Johansson -53 Örebro AIK Tävling män
41 Tomas Galmén -71 Örebro AIK Tävling män
42 Anders Källman -37 Östansjö SK Tävling män
43 Bengt Nilsson -49 Östansjö SK Tävling män
44 Dag Rydén Östansjö SK Tävling män
45 Hans Backström Östansjö SK Tävling män
46 Ingvar Skoglund -73 Östansjö SK Tävling män
47 Jonny Larsson -61 Östansjö SK Tävling män
48 Lars Karlsson -64 Östansjö SK Tävling män
49 Per Börjesson -54 Östansjö SK Tävling män
50 Stefan Skytt -63 Östansjö SK Tävling män
51 Fredrik Eliasson -74 Garphyttans IF Tävling män
52 Mikael Löf -77 Örebro AIK Tävling män
53 Peter Sparrow -68 Örebro AIK Tävling män
54 Andreas Österlund -71 Örebro AIK Tävling män
55 Peter Comét -56 IFK Nora Tävling män
56 Kevin Henriksson -97 Garphyttans IF Tävling män
57 Daniel Andersson -77 IF Start Tävling män
58 Patrik Karpaty -67 Örebro AIK Tävling män
59 Sven-Olof Dahlgren -44 Kopparbergs IF Tävling män
101 Ljiljana Persson -53 Almby IK Tävling kvinnor
102 Ingegerd Eklund -41 Brohyttans IF Tävling kvinnor
103 Amanda Nilsson -89 Fjugesta IF Tävling kvinnor
104 Andréa Lysén -90 Fjugesta IF Tävling kvinnor
105 Camilla Kindvall -73 Fjugesta IF Tävling kvinnor
106 Emma Balkstedt -89 Fjugesta IF Tävling kvinnor
107 Julia Sandell -94 Fjugesta IF Tävling kvinnor
108 Karin Nyströmer -92 Fjugesta IF Tävling kvinnor
109 Katarina Bradaric -97 Fjugesta IF Tävling kvinnor
110 Liane Gustafsson -83 Fjugesta IF Tävling kvinnor
111 Rebecka Åberg -96 Fjugesta IF Tävling kvinnor
112 Sofia Lindström -87 Fjugesta IF Tävling kvinnor
113 Thanawan Yodthong -80 Fjugesta IF Tävling kvinnor
114 Therese Lindh -87 Fjugesta IF Tävling kvinnor
115 Fanny Forsell -85 Hällefors LK Tävling kvinnor
116 Catharina Wahlstedt -44 IF Start Tävling kvinnor
117 Petra Haneus -72 IF Start Tävling kvinnor
118 Rose Marie Enmalm -54 IF Start Tävling kvinnor
119 Annica Sjölund -67 IF Start Tävling kvinnor
120 Kim Semstrand -07 IFK Nora Tävling kvinnor
121 Sofie Semstrand -72 IFK Nora Tävling kvinnor
122 Josefin Aronsson -90 OK Tisaren Tävling kvinnor
123 Lovisa Persson -91 OK Tisaren Tävling kvinnor
124 Rebecka Nylin -89 OK Tisaren Tävling kvinnor
125 Catrine Andersson -69 Örebro AIK Tävling kvinnor
126 Karin Karlsson -76 Örebro AIK Tävling kvinnor
127 Liduina van Sitteren -89 Örebro AIK Tävling kvinnor
128 Tina Johansson -79 Örebro AIK Tävling kvinnor
129 Carina Wahlström -61 Östansjö SK Tävling kvinnor
130 Hanna Henriksen -75 Östansjö SK Tävling kvinnor
131 Malin Sjödin -72 Östansjö SK Tävling kvinnor
132 Maria Skoglund -77 Östansjö SK Tävling kvinnor
133 Frida Isacsson -88 Fjugesta IF Tävling kvinnor
134 Marie Dasler -68 IF Start Tävling kvinnor
135 Maja Blom -85 Karlslunds IF Tävling kvinnor
136 Emma Strand -85 Karlslunds IF Tävling kvinnor
137 Olivia Hansson -95 Karlslunds IF Tävling kvinnor
138 Gun Karlsson -42 Östansjö SK Tävling kvinnor
201 Ahmad Khafaleh -04 Fjugesta IF P15
202 Ahmed Ahmed -05 Fjugesta IF P15
203 Albert Andersson -05 Fjugesta IF P15
204 Albin Nilsson -04 Fjugesta IF P15
205 Alex Ericsson -06 Fjugesta IF P15
206 Arvid Jansson -07 Fjugesta IF P15
207 Benjamin Tulic' -08 Fjugesta IF P15
208 Carl Alexandersson -05 Fjugesta IF P15
209 Daniel Kindvall -05 Fjugesta IF P15
210 Dennis Larsson -05 Fjugesta IF P15
211 Emil Nilsson -05 Fjugesta IF P15
212 Erik Sterner -05 Fjugesta IF P15
213 Felix Olausson -06 Fjugesta IF P15
214 Gustav Savefalk -06 Fjugesta IF P15
215 Hampuz Nyströmer -06 Fjugesta IF P15
216 Henrik Helldén -04 Fjugesta IF P15
217 Ibrahim Khafaleh -04 Fjugesta IF P15
218 Jesper Helldén -07 Fjugesta IF P15
219 Joel Gunnarsson -07 Fjugesta IF P15
220 Leopold Andersson -06 Fjugesta IF P15
221 Liam Andersson -07 Fjugesta IF P15
222 Maximus Andersson -09 Fjugesta IF P15
223 Melker Pehart -06 Fjugesta IF P15
224 Olle Elofsson -08 Fjugesta IF P15
225 Oskar Eriksson -05 Fjugesta IF P15
226 Rasmus Andersson -07 Fjugesta IF P15
227 River Olsson -08 Fjugesta IF P15
228 Romeo Tingsälv -06 Fjugesta IF P15
229 Sebastian Rasch -07 Fjugesta IF P15
230 Sixten Pantzar -06 Fjugesta IF P15
231 Svante Helgesson -05 Fjugesta IF P15
232 Thomas Axelsson -06 Fjugesta IF P15
233 Ture Nilsson -07 Fjugesta IF P15
234 Viktor Karlsson -04 Fjugesta IF P15
235 Vilgot Kåll -05 Fjugesta IF P15
236 William Berissan -06 Fjugesta IF P15
237 Yousef Ahmed -06 Fjugesta IF P15
238 Mårten Stenberg Gropens IF P15
239 Alfons Hartin Gropens IF P15
240 Filip Ståhl Gropens IF P15
241 Kasper Svensson -08 Gropens IF P15
242 Noel Thunell Gropens IF P15
243 Hugo Örn -04 IF Start P15
244 Kewin Larsson -09 Kungsörs SK P15
245 Aref Mahmoud -08 Vretstorps IF P15
246 Erik Krus -08 Vretstorps IF P15
247 Filip Wahlen -09 Vretstorps IF P15
248 Amir Hosain -07 Vretstorps IF P15
249 Mustafa Alsayes -06 Vretstorps IF P15
250 Thure Nilsson -08 Vretstorps IF P15
251 Victor Claesson -09 Vretstorps IF P15
252 Ville Svensson -11 Vretstorps IF P15
253 Arvid Tetzlaff P15
254 Mio Siriphen P15
255 Otto Walenius P15
256 Hugo Andersson -10 Fjugesta IF P15
257 Adrian Lindahl -08 Gropens IF P15
258 Isac Söderquist -04 Fjugesta IF P15
259 Oskar Bader -05 Kumla P15
260 Algot Gyllin -09 Fjugesta IF P15
261 Bright Ishimwe -09 Fjugesta IF P15
262 Charlie Gustafsson -10 Fjugesta IF P15
263 Sixten Österman P15
264 Vincent Gran -06 Karlskoga P15
265 Teodor Gran -08 Karlskoga P15
268 Elvira Henriksen -08 Stocksäters IF F15
280 Medina Tulic Fjugesta F15
281 Julia Karlsson -07 Fjugesta IF F15
282 Vendela Åberg Gropens IF F15
283 Signe Svensson -08 Vretstorps IF F15
284 Ester Skoglund Östansjö SK F15
285 Josefin Fransson F15
286 Amanda Sjöberg -07 Fjugesta IF F15
287 Elnad Wennerström -08 Fjugesta F15
288 Astrid Wennerström -09 Fjugesta F15
289 Khatija Ali Butt -06 Fjugesta F15
290 Tea Andersson -08 Fjugesta IF F15
291 Maja Söderquist -06 Fjugesta IF F15
292 Hanna Henriksen -08 Stocksäters IF F15
301 Johanna Larsson Arboga Motion
302 Anna Skogwik Fjugesta Motion
303 Anna-Karin Nilsson Fjugesta Motion
304 Henrik Lindgren Fjugesta Motion
305 Jan Larsson Fjugesta Motion
306 Maria Chin Fjugesta Motion
307 Sven Johansson Hova Motion
308 Zsanett Kerese Hungary Motion
309 Magnus Karlsson Karlskoga Motion
310 Ronny Arvidsson Karlskoga Motion
311 Johan Sätter Mullhyttans IF Motion
312 Mirre Leü Mullhyttans Ridklubb Motion
313 Richard Leü Mullhyttans Ridklubb Motion
314 Diana Olsén Motion
315 Lisa Schneider Motion
316 Liselott Laurén Motion
317 Wendla Thorstensson Motion
318 Alexandra Fransson Motion
319 Karolina Karlsson Motion
320 Linus Karlsson Motion
321 Madelene Karlsson Motion
322 Göran Pettersson Motion
323 Ingemar Bengtsson Motion
324 Lena Fagerstedt Motion
325 Sören Fagerstedt Motion
326 Anette Karlsson Motion
327 Ewa Marjski Motion
328 Jeanette Pålsson Motion
329 Kristin Birat Johansson Motion
330 Jennie Eriksson Motion
331 Jimmy Karlsson Motion
332 Joanna Lysén Motion
333 Susanne Karlsson Motion
334 Agneta Birgersson Motion
335 Andreas Åsengård Motion
336 Anna Falk Motion
337 Ingela Kjellgren Motion
338 Anders Ekström Motion
339 Anna Sjöberg Motion
340 Klara Larsson Motion
341 Marikka Essman Motion
342 Fredrika Nordbeck Motion
343 Hasema Jacupovic Motion
344 Peter Wiewegg Motion
345 Åsa Nordsten Motion
346 Anna Ringström Motion
347 Ann-Sofie Andersson Motion
348 Caroline Gellin Motion
349 Elin Nordsten Motion
350 Emil Fransson Motion
351 Frida Karlsson Motion
352 Jenny Ardell Motion
353 Johan Olsson Motion
354 Linda Nilsson Motion
355 Madelene de Bésche Motion
356 Madeleine Karlsson Motion
357 Marit Mikaelsson Motion
358 Petra Hallin Motion
359 Raimo Heikkinen Motion
360 Samuel Blom Thorell Motion
361 Stina Höijer Motion
362 Ulf Pelow Motion
363 William Hallin Motion
364 John Gyllin -84 Fjugesta Motion
365 Hanna Wrigley Örebro Motion
366 Emil Fahlström -82 Motion
367 Jennie Gran Karlskoga Motion
368 Niklas Viktorsson -65 Frösvi Motion
369 Tony Ehrnström Örebro Motion
370 Mathilda Hartin Gropens IF Motion
371 Daniel Henriksson Garphyttan Motion
372 Jan Mossberg IFK Kristinehamn Motion
373 Erik Swedlund Villerud Korsnäs Frövi Motion
374 John Hägglöf Moderaterna Motion
401 Oskar Lundberg -13 Ekeby PF 1.5 km
402 Elias Skogwik -09 Fjugesta P15
403 Isak Skogwik -06 Fjugesta P15
404 Samuel Skogwik -08 Fjugesta PF 1.5 km
405 Amanda Sjöberg -07 Fjugesta IF PF 1.5 km
406 Charlie Gustafsson Fjugesta IF PF 1.5 km
407 Ebba Gustafsson -11 Fjugesta IF PF 1.5 km
408 Isak Kindvall -10 Fjugesta IF PF 1.5 km
409 Klara Ekstrand -10 Fjugesta IF PF 1.5 km
410 Natan Hammar -12 Fjugesta IF PF 1.5 km
411 Oscar Karlsson -10 Fjugesta IF PF 1.5 km
412 Oskar Sjöberg -10 Fjugesta IF PF 1.5 km
413 Ebba Fryxell Garphyttans IF PF 1.5 km
414 Julius Forsell -06 Hällefors LK PF 1.5 km
415 Junia Forsell -09 Hällefors LK PF 1.5 km
416 Måns Dahlberg -09 IF Start PF 1.5 km
417 Viktor Ehrnström -09 IF Start PF 1.5 km
418 Wilma Forslund -06 IFK Nora PF 1.5 km
419 Linnea Friström KFUM Örebro PF 1.5 km
420 Viktor Lundberg -11 KFUM Örebro friidrott PF 1.5 km
421 Eleanor Höijer PF 1.5 km
422 Hugo Gellin PF 1.5 km
423 Julia Höijer PF 1.5 km
424 Rasmus Gellin PF 1.5 km
425 Emma Helldén -09 Fjugesta IF PF 1.5 km
426 Ellen Helldén -12 Fjugesta IF PF 1.5 km
427 Linnea Lord -09 Fjugesta IF PF 1.5 km
428 Stina Lord -12 Fjugesta IF PF 1.5 km
429 Märtha Steen -11 Fjugesta IF PF 1.5 km
430 Jeremia Nyberg -10 Fjugesta IF PF 1.5 km
431 Arvid Axelsson -11 Fjugesta IF PF 1.5 km
432 Isabelle Zetterholm -10 Fjugesta IF PF 1.5 km
433 Alwa Norrman -10 Fjugesta IF PF 1.5 km
434 Felicia Romell -10 Fjugesta IF PF 1.5 km
435 Malva Skyman -09 Fjugesta IF PF 1.5 km
436 Ellen Skyman -10 Fjugesta IF PF 1.5 km
437 Josefin Soting -09 Fjugesta IF PF 1.5 km
438 Svante Eliasson -07 Garphyttans IF PF 1.5 km
439 Inga Eliasson -10 Garphyttans IF PF 1.5 km
440 Ludvig Viden -13 PF 1.5 km
441 Noel Rudin -11 Frövi PF 1.5 km
442 Jonatan Ander -08 Fjugesta PF 1.5 km
443 Alexander Ander -11 Fjugesta PF 1.5 km
444 Nora Hallqvist -10 Fjugesta IF PF 1.5 km
445 Axel Rosenbergs -10 Fjugesta IF PF 1.5 km
446 Olle Rosenbergs -11 Fjugesta IF PF 1.5 km
447 Folke Eriksson -06 Thoren Track and Field PF 1.5 km
448 Agnes Cecilia Johnsson -10 Fjugesta PF 1.5 km
449 Signe Johansson -11 Fjugesta PF 1.5 km
450 Sebastian Brovin -10 Gropens IF PF 1.5 km
451 Elsa Hellsten -09 2009 PF 1.5 km
452 Jenna Hiding -10 2010 PF 1.5 km
453 Tuva Bergström -09 Fjugesta PF 1.5 km
454 William Rahkonen -11 Lindesberg PF 1.5 km
455 Sixten Österman PF 1.5 km
456 Love Bergström -08 Örebro PF 1.5 km
457 Ester Bergström -10 Örebro PF 1.5 km
458 Alvin Nilsson -13 Örebro PF 1.5 km
459 Moa Stensson -10 PF 1.5 km
460 Sofia Avella -13 Örebro PF 1.5 km
461 Tuva Pelow -12 PF 1.5 km
462 Junia Pelow PF 1.5 km
463 Filip Wiktorsson -07 Östansjö SK PF 1.5 km
464 Oskar Thorstensson -11 PF 1.5 km


Antal anmälda: 314