Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2018
Långa Terräng-DM 20/10
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

FJUGESTALOPPET 24/5 2018

Klasser
F15 (6)
Motion (100)
P15 (24)
PF 1.5 km (86)
Trail 15 km (31)
Tävling damer (18)
Tävling herrar (54)

Samlad resultatlista (319)


Startlista (Antal anmälda: 351)
FJUGESTALOPPET 24/5 2018 - STARTLISTA              [Startlista för utskrift]

Nr. Namn Förening Klass
1 Johanna Larsson Arboga Motion
2 Samuel Eriksson Brohyttans IF Tävling herrar
3 Ingegerd Eklund Brohyttans IF Tävling damer
4 Jon Häll Degerfors Motion
5 Britt-Marie Karlsson Fjugesta Motion
6 Yvonne Gustavsson Fjugesta Motion
7 Therese Lind Fjugesta Motion
8 Evelina Nilsson Fjugesta Motion
9 Carola Karlsson Fjugesta Motion
10 Anna Ringström Fjugesta Motion
11 Malin Ringström Fjugesta Motion
12 Hilda Fransson Fjugesta Motion
13 Birgitta Löfvenhamn Fjugesta Motion
14 Celine Pace-Soler Fjugesta Motion
15 Katrin Gummesson Fjugesta Motion
16 Elin Kristoffersson Fjugesta Motion
17 Maria Persson Fjugesta Motion
18 Martin Nilsson Fjugesta Motion
19 Anna-Karin Nilsson Fjugesta Motion
20 Edvin Frisk Fjugesta P15
21 Maria Frisk Fjugesta Motion
22 Medina Tulic Fjugesta F15
23 Jan Larsson Fjugesta Motion
24 Tord Nyströmmer Fjugesta Motion
25 Jenny Nilsson Fjugesta Motion
26 Rebecka Åberg Fjugesta Motion
27 Arvid Jansson Fjugesta IF P15
28 Jesper Helldén Fjugesta IF P15
29 Joel Gunnarsson Fjugesta IF P15
30 Liam Andersson Fjugesta IF P15
31 Melvin Öhrn Fjugesta IF P15
32 Otto Fintling Fjugesta IF P15
33 Rasmus Andersson Fjugesta IF P15
34 Sebastian Rasch Fjugesta IF P15
35 Ture Nilsson Fjugesta IF P15
36 Viggo Nilsson Fjugesta IF P15
37 River Olsson Fjugesta IF P15
38 William Axelsson Fjugesta IF P15
39 Benjamin Tulic Fjugesta IF P15
40 Olle Elofsson Fjugesta IF P15
41 Maximus Andersson Fjugesta IF P15
42 Johan Skyman Fjugesta IF Motion
43 Robin Olsen Fjugesta IF Tävling herrar
44 Emelie Bäckström Fjugesta IF F15
45 Martin Bäckström Fjugesta IF Tävling herrar
46 Johan Runesson Fjugesta IF P15
47 Noa Lithell Fjugesta IF Tävling herrar
48 Ali Ibrahim Fjugesta IF P15
49 Tea Andersson-08 Fjugesta IF F15
50 Hugo Andersson-10 Fjugesta IF P15
51 Sixten Österman-08 Fjugesta IF P15
52 Fredrik Eliasson Garphyttans IF Tävling herrar
53 Johan Olsson Hallsberg Motion
54 Sven Johansson Hova Motion
55 Hugo Örn IF Start P15
56 Jonas Öhrn IF Start Tävling herrar
57 Filip Öhrn IF Start Tävling herrar
58 Johan Ingjald IF Start Tävling herrar
59 Tauno Mertala IF Start Tävling herrar
60 Per Arvidsson IF Start Tävling herrar
61 Mattias Nilsson IF Start Tävling herrar
62 Marie Dasler IF Start Tävling damer
63 Rose-Marie Enmalm IF Start Tävling damer
64 Anna Nilsson IF Start Tävling damer
65 Jan Mossberg IFK Kristinehamn Tävling herrar
66 Michel Oesten IFK Nora Tävling herrar
67 Ulrika Lindgren IFK Nora Tävling damer
68 Emelie Lindgren IFK Nora Tävling damer
69 Eric Malm IFK Nora Tävling herrar
70 Peter Comét IFK Nora Tävling herrar
71 Rodney Hundermark IFK Nora Tävling herrar
72 Kim Semstrand IFK Nora F15
73 Ronny Arvidsson Karlskoga Motion
74 Antje Torstensson KFUM Örebro Tävling damer
75 Neo Torstensson KFUM Örebro P15
76 Peter Ström Kumla SF Tävling herrar
77 Thomas Söderkvist Kumla SF Tävling herrar
78 Dan Bäck Kumla SF Tävling herrar
79 Kewin Larsson Kungsörs SK P15
80 Jenny Ardell Lanna Motion
81 Stig Jonsson Laxå OK Tävling herrar
82 Christher Johansson Lekebersskolan 4-6 Motion
83 Jan-ove Lämgren Lesjöfors jogging Motion
84 Göte Andersson Lesjöfors jogging Motion
85 Christer Björkman Lesjöfors jogging Motion
86 Mathias Viktorson LK Gränslöst Tävling herrar
87 Johan Sätter Mullhyttan Motion
88 Alice Åström Nature Running F15
89 Maria Åström Nature Running Tävling damer
90 Tina Karlsson Vretstorp Motion
91 Claes Nilsson -77 Vretstorps IF Tävling herrar
92 Torbjörn Oskarsson -73 Vretstorps IF Tävling herrar
93 Fredrik Svensson -76 Vretstorps IF Tävling herrar
94 Staffan Häggeborn Västerås LK Tävling herrar
95 Lennart Hult Åsbro GoIF Tävling herrar
96 Ove Karasiak Åsbro GoIF Tävling herrar
97 Pontus Lundgren Åsbro GoIF Tävling herrar
98 Lotta Karlsson Örebro Motion
99 Björn Lundberg Örebro Motion
100 Jimmy Jansson Örebro Motion
101 Ginette Gustafsson Örebro Motion
102 Jimmy Åhl Örebro Motion
103 Mikael Sandberg Örebro Motion
104 Theres Norberg Örebro Motion
105 Mattias Nätterlund Örebro AIK Tävling herrar
106 Liduina van Sitteren Örebro AIK Tävling damer
107 Göte Pettersson Örebro AIK Tävling herrar
108 Thomas Johansson Örebro AIK Tävling herrar
109 Erik Högkvist Örebro AIK Tävling herrar
110 Fredrik Hartman Örebro AIK Tävling herrar
111 Karin Karlsson Örebro AIK Tävling damer
112 Christian Nordling Örebro AIK Tävling herrar
113 Tove Anger Örebro AIK Tävling damer
114 Jenny-Ann Ehrling Örebro AIK Tävling damer
115 Pär Ehrling Örebro AIK Tävling herrar
116 Lisa Hjalmarsson Örebro AIK Tävling damer
117 Anders Källman Östansjö SK Tävling herrar
118 Mattias Larsson Östansjö SK Tävling herrar
119 Jonny Larsson Östansjö SK Tävling herrar
120 Peter Törnqvist Östansjö SK Tävling herrar
121 Per Börjesson Östansjö SK Tävling herrar
122 Lars Karlsson Östansjö SK Tävling herrar
123 Hanna Henriksen Östansjö SK Tävling damer
124 Karl-Gunnar Agartsson Östansjö SK Tävling herrar
125 Melvin Sjödin Östansjö SK P15
126 Stefan Skytt Östansjö SK Tävling herrar
127 Torbjörn Persson Östansjö SK Tävling herrar
128 Mia Gustavsson Motion
129 Linda Nilsson Motion
130 Marit Mikaelsson Motion
131 Susanna Englund Motion
132 Wendla Thorstensson Motion
133 Margareta Thorstensson Motion
134 Lisa Schneider Motion
135 Charlotta Englund Motion
136 Liselotte Laurén Motion
137 Elin Nordsten Motion
138 Helen Björklund  Motion
139 Carolina Olsson  Motion
140 Mirre Leü Motion
141 Jennifer Wilén Motion
142 Rosita Åsenlund Motion
143 Sandra Kling  Motion
144 Ann-Sofie Simu Motion
145 Mathilda Sernander Motion
146 Carolina Olsson Motion
147 Kerstin Fröjd Motion
148 Jenny Nordström Motion
149 Björn Sundström Motion
150 Emma Eklind Motion
151 Göran Pettersson Motion
152 Lena Fagerstedt Motion
153 Ulrika Ingvarsson Motion
154 Jonas Hansen Motion
155 Malin Silén Motion
156 Sudha Einarsson Motion
157 Simone Markström Motion
158 Hussen Ali Abdallah Motion
159 Victor Nederman Motion
160 Per Källman Motion
161 Loa Källman P15
162 Alexandra Hulldin Motion
163 Ann-Louise Åsberg Motion
164 Charlotte Engwall Motion
165 Ingmarie Storm Motion
166 Jessica Nystömer Motion
167 Anna Brorsson Motion
168 Elisabeth Ågren  Motion
169 Jennie Henriksson Motion
170 Joy Saratanong Motion
171 Emma Thunell Motion
172 Ester Rohdén Motion
173 Pia Frohman Motion
174 Ellinor Ekstrand Motion
175 Tuvali Isudde Motion
176 Jonathan Frohman Motion
177 Ester Skoglund F15
178 Ingvar Skoglund Tävling herrar
179 Jörgen Laestadius Örebro AIK Tävling herrar
180 Daniel Söderberg Gropens IF Motion
181 Marcus Karlsson Gropens IF Motion
182 Frida Isacson Motion
183 Jan Buske LK Gränslöst Tävling herrar
184 Viggo Edwall Lekebergs IF P15
185 Niels Lindberg Motion
186 Daniel Boman Motion
187 Anna-Lena Bergström Nature Running Tävling damer
188 Janne Werner Motion
189 Pär Johansson Örebro AIK Tävling herrar
190 Richard Leü Fjugesta Motion
191 Carina Ekroos Motion
192 Håkan Söderman Motion
193 Britt Åsling Motion
194 Christina Hson Pålsson Motion
195 Daniel Attås OK Tisaren Tävling herrar
196 Josefin Gerdevåg KFUM Örebro Tävling damer
197 Gustav Jansson Fjugesta P15
198 Sebastian Jönsson Motion
199 Krister Sundblad Motion
200 Eskil Sundblad Motion
201 Lisett Byblad Motion
202 Mikael Johansson Motion
203 Andreas Wendin Örebro AIK Tävling herrar
204 Kevin Henriksson Garphyttans IF Tävling herrar
205 Olivia Hansson Karlslunds IF Tävling damer
206 Viktor Hansson Karlslunds IF Tävling herrar
207 Oskar Hansson KFUM Örebro friidrott Tävling herrar
208 Sanna Wendin Motion
209 Valter Pettersson OK Tisaren Tävling herrar
210 Jonas Pettersson OK Tisaren Tävling herrar
211 Karin Lindros Motion
212 Anton Hallor Tromsö IL Motion
213 Bob Impola Karlslunds IF Tävling herrar
214 Tom Impola Motion
215 Per Nederman Motion
216 Carina Wahlström Östansjö SK Tävling damer
217 Gun Karlsson Östansjö SK Tävling damer
218 Andreas Ingberg Örebro AIK Tävling herrar
219 Roger Elimä Fjugesta IF Tävling herrar
220 Elin Sundvall Kruger Garphyttans IF F15
221 Patrik Karpaty Örebro AIK Tävling herrar
222 Susanne Malmqvist IF Start Tävling damer
301 Algot Strömberg Fjugesta PF 1.5 km
302 Arvid Tetzlaff Fjugesta PF 1.5 km
303 Embla Larsson Fjugesta PF 1.5 km
304 Emrik Larsson Fjugesta PF 1.5 km
305 Holly Larsson Fjugesta PF 1.5 km
306 Kasper Åsberg Fjugesta PF 1.5 km
307 Mio Siriphen Fjugesta PF 1.5 km
308 Oscar Torstensson Fjugesta PF 1.5 km
309 Ahmad Ahmad Fjugesta IF PF 1.5 km
310 Alva Karlsson Fjugesta IF PF 1.5 km
311 Alva Norrman Fjugesta IF PF 1.5 km
312 Amanda Sjöberg Fjugesta IF PF 1.5 km
313 Astrid Wennström Fjugesta IF PF 1.5 km
314 Daniel Kindvall Fjugesta IF PF 1.5 km
315 Ellen Helldén Fjugesta IF PF 1.5 km
316 Elnah Wennström Fjugesta IF PF 1.5 km
317 Emilia Olsson Fjugesta IF PF 1.5 km
318 Emma Helldén Fjugesta IF PF 1.5 km
319 Hannes Kindvall Fjugesta IF PF 1.5 km
320 Hillevi Österman Fjugesta IF PF 1.5 km
321 Hugo Andersson Fjugesta IF PF 1.5 km
322 Isak Kindvall Fjugesta IF PF 1.5 km
323 Jeremia Nyberg Fjugesta IF PF 1.5 km
324 Josefine Soting Fjugesta IF PF 1.5 km
325 Judit Wennström Fjugesta IF PF 1.5 km
326 Julia Karlsson Fjugesta IF PF 1.5 km
327 Jumana Ibrahim Fjugesta IF PF 1.5 km
328 Klara Ekstrand Fjugesta IF PF 1.5 km
329 Leo Göransson Fjugesta IF PF 1.5 km
330 Liam Olsson Fjugesta IF PF 1.5 km
331 Linnéa Lord Fjugesta IF PF 1.5 km
332 Maja Jansson Fjugesta IF PF 1.5 km
333 Maja Söderquist Fjugesta IF PF 1.5 km
334 Nathalie Soting Fjugesta IF PF 1.5 km
335 Oscar Karlsson Fjugesta IF PF 1.5 km
336 Oskar Sjöberg  Fjugesta IF PF 1.5 km
337 Shiman Ibrahim Fjugesta IF PF 1.5 km
338 Sixten Österman Fjugesta IF PF 1.5 km
339 Stina Lord Fjugesta IF PF 1.5 km
340 Svante Axelsson Fjugesta IF PF 1.5 km
341 Yousef Ahmad Fjugesta IF PF 1.5 km
342 Zeb Jansson Fjugesta IF PF 1.5 km
343 Molly Lindskog Hidinge skola 2F, Lekebergs IF PF 1.5 km
344 Linnea Friström KFUM Örebro PF 1.5 km
345 Viktor Lundberg KFUM Örebro PF 1.5 km
346 Lovisa Jonsson Laxå OK PF 1.5 km
347 Alice Åström Nature Running PF 1.5 km
348 Frida Arevang Wedevågs IF PF 1.5 km
349 Idun Jansson Örebro PF 1.5 km
350 Anton Bergvall Östansjö SK PF 1.5 km
351 Frank Bertilsson Östansjö SK PF 1.5 km
352 Tilda Sjödin Östansjö SK PF 1.5 km
353 Walter Bertilsson Östansjö SK PF 1.5 km
354 Edvin Jansson PF 1.5 km
355 Inga Eliasson PF 1.5 km
356 Junia Pelow PF 1.5 km
357 Märta Skoglund Östansjö SK PF 1.5 km
358 Sam Källman PF 1.5 km
359 Svante Eliasson PF 1.5 km
360 Tuva Pelow PF 1.5 km
361 Leona Olsson Fjugesta IF PF 1.5 km
362 Charlie Gustafsson PF 1.5 km
363 Ebba Gustafsson PF 1.5 km
364 Noel Rudin Frövi PF 1.5 km
365 Hanna Einarsson Lekebergs IF PF 1.5 km
366 Leo Dahlgren PF 1.5 km
367 Sixten Bergström PF 1.5 km
368 Tuva Bergström PF 1.5 km
369 Enya Edwall PF 1.5 km
370 Mårten Stenberg Fjugesta IF PF 1.5 km
371 Elsa Radtke PF 1.5 km
372 Folke Eriksson Thorén Track and Field Örebro PF 1.5 km
373 Ebba Fryxell Garphyttans IF PF 1.5 km
374 Frida Seffel Wijk PF 1.5 km
375 Ebba Seffel Wijk PF 1.5 km
376 Neo Torstensson KFUM Örebro PF 1.5 km
377 Wilma Forslund IFK Nora PF 1.5 km
378 Sanna Forslund IFK Nora PF 1.5 km
379 Annie Martinsson Källå Fjugesta IF PF 1.5 km
380 Alexander Ander PF 1.5 km
381 Johanna Ander PF 1.5 km
382 Lina Persson Östansjö SK PF 1.5 km
383 Agnes-Cecilia Jonsson PF 1.5 km
384 Ludwig Jonsson PF 1.5 km
385 Miranda Jönsson Stocksäter PF 1.5 km
386 Ella Johansson PF 1.5 km
387 Moa Stensson PF 1.5 km
388 Felicia Romell PF 1.5 km
389 Lukas Hult PF 1.5 km
390 Filip Wiktorsson Östansjö SK PF 1.5 km
391 Otto Wakerius Fjugesta IF PF 1.5 km
392 Casper Fritz PF 1.5 km
393 Isabelle Zetterholm Fjugesta IF PF 1.5 km
394 Julia Klockner PF 1.5 km
395 Ellen Schyman PF 1.5 km
396 Malva Schyman PF 1.5 km
397 Sidra Hassan Fjugesta IF PF 1.5 km
398 Wilmer Nilsson PF 1.5 km
451 Erik Kilander Fjugesta Trail 15 km
452 Camilla Kindvall Fjugesta IF Trail 15 km
453 Filip Andersson Garphyttans IF Trail 15 km
454 Hasse Byrén IF Start Trail 15 km
455 Magdalena Höjer Karlskoga Trail 15 km
456 Karolina Schyllert Karlskoga Trail 15 km
457 Mikael Strömberg Mullhyttans IF Trail 15 km
458 Jonas Brännmyr Nature Running Trail 15 km
459 Joakim Jansson Sydnärkepolisens IF Trail 15 km
460 Tomas Karlsson Vretstorp Trail 15 km
461 Ivan Ponce Örebro Trail 15 km
462 Stefan Keventer Örebro Trail 15 km
463 Ola Hellström Örebro AIK Trail 15 km
464 Therese Fjordäng Örebro AIK Trail 15 km
465 Johnny Sellvén Örebro AIK Trail 15 km
466 Henrik Bertilsson Östansjö SK Trail 15 km
467 Rihards Darzins Almby IK Trail 15 km
468 Niklas Godlund Fjugesta Trail 15 km
469 Hasse Löfvenhaft Laxå OK Trail 15 km
470 Tomas Pihl LP Lastbilstvätt AB Trail 15 km
471 Katarina Lindstedt Trail 15 km
472 Helga Ramberg Trail 15 km
473 Frida Nilsson Trail 15 km
474 Dennis Bergström Trail 15 km
475 Rebecka Nylin OK Tisaren Trail 15 km
476 Emil Nylin OK Tisaren Trail 15 km
477 Jacob Eriksson KFUM Örebro Trail 15 km
478 Saga Sander OK Milan Trail 15 km
479 Lovisa Persson OK Tisaren Trail 15 km
480 David Romell Trail 15 km
481 Tony Ehrnström KFUM Örebro friidrott Trail 15 km


Antal anmälda: 351