Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2018
Lucialoppet 8/12
Långa Terräng-DM 20/10
Karlsängsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Norasjön Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

ANNA-LOPPET 30/9 2018

Klasser
F11 (8)
F13 (4)
F15 (0)
F17 (1)
F7 (4)
F9 (5)
Kvinnor (17)
Motion (4)
Män (41)
P11 (4)
P13 (4)
P15 (0)
P17 (0)
P7 (4)
P9 (4)

Samlad resultatlista (100)


Startlista (Antal anmälda: 100)
ANNA-LOPPET 30/9 2018 - STARTLISTA              [Startlista för utskrift]

Nr. Namn Förening Klass
1 Ulrika Lindgren -76 IFK Nora Kvinnor
2 Jenny Kidler -68 IFK Nora Kvinnor
3 Ann-Sofie Berg -74 Örebro AIK Kvinnor
4 Annica Sjölund -67 IF Start Kvinnor
5 Emelie Lindgren -02 IFK Nora Kvinnor
6 Emelie Lindgren -02 IFK Nora F17
7 Carina Wahlström -61 Östansjö SK Kvinnor
9 Ester Skoglund -07 Östansjö SK Kvinnor
10 Maria Skoglund -77 Östansjö SK Kvinnor
11 Ida Hylander -92 SLK Oxelösund Kvinnor
12 Sanna Andersson -88 Lesjöfors Jogging Motion
13 Mikael Sandberg -75 No Broccoli Running Team Örebro Motion
14 Göte Andersson -42 Lesjöfors Jogging Motion
15 Per Börjesson -54 Östansjö SK Män
16 Lars Karlsson -64 Östansjö SK Män
17 David Karlsson -90 Östansjö SK Män
18 Peter Ström -70 Kumla SF Män
19 Michel Oesten -74 IFK Nora Män
20 Mohamed Hassan -99 IF Start Män
21 Johan Ingjald -87 IF Start Män
22 Jörgen Laestadius -72 Örebro AIK Män
23 Jimmy Glinnerås -71 Örebro AIK Män
24 Hamid Ali -99 KFUM Örebro friidrott Män
25 Örjan Frisén -58 Stocksäters IF Män
26 Torbjörn Persson -63 Östansjö SK Män
27 Hans Widström -53 Stocksäters IF Män
28 Michael Welday -99 Stocksäters IF Män
29 Anders Källman -37 Östansjö SK Män
30 Mikael Nordström -82 Örebro AIK Män
31 Peter Comét -56 IFK Nora Män
32 Eric Malm -49 IFK Nora Män
33 Jack Karlsson -99 KFUM Örebro friidrott Män
34 Daniel Borg -74 IFK Nora Män
35 Ingvar Skoglund -73 Östansjö SK Män
37 Joacim Nilsson -73 IFK Nora Män
38 Axel Sandberg -00 KFUM Örebro friidrott Män
39 Jonathan Gustavsson -99 KFUM Örebro friidrott Män
40 Martin Regborn -92 KFUM Örebro friidrott Män
41 K-G Agartsson -47 Östansjö SK Män
42 Roger Elimä -78 Örebro AIK Män
43 Ove Karasiak -53 Åsbro GoIF Män
44 Pontus Lundgren -91 Åsbro GoIF Män
45 Oskar Hansson -97 KFUM Örebro friidrott Män
46 Etta Glinnerås -07 Örebro F11
47 Kim Semstrand -07 IFK Nora Kvinnor
48 Signe Spännar -07 IFK Nora F11
49 Elin Lundqvist -07 IFK Nora F11
50 Cecilia Eriksson -07 IFK Nora F11
51 Jonna Erlandsson -08 IFK Nora F11
52 Linnea Willenfors -07 IFK Nora F11
53 Ronja Lind -06 Åsbro GoIF F13
54 Lovis Eriksson -12 OK Milan F7
55 Filippa Pettersson -11 Wedevågs IF F7
56 Lilly Hope -12 IFK Nora F7
57 Ronja Gustavsson -12 IFK Nora F7
58 Emma Kjellström -10 IFK Nora F9
59 Astrid Bjerager -09 IFK Nora F9
60 Ida Kjellström -10 IFK Nora F9
61 Fabian Larsson -97 OK Milan P11
62 Simon Lindahl -07 IFK Nora P11
63 Wilma Forslund -05 IFK Nora F13
64 Einar Gothnier -06 IFK Nora P13
65 Axel Bjerager -05 IFK Nora P13
66 Jack Nilsson -11 OK Milan P7
67 Holger Spännar -11 IFK Nora P7
68 Viktor Lundberg -11 KFUM Örebro friidrott P7
69 Oskar Lundberg -13 Ekeby P7
70 Mio Eriksson -09 OK Milan P9
71 Ragnar Spännar -09 IFK Nora P9
72 William Sallros -10 OK Milan P9
73 Edvin Lindh -07 OK Milan P11
74 Idun Lindh -10 OK Milan F9
75 Rodney Hundermark -69 IFK Nora Män
76 Christer Björkman -57 Lesjöfors Jogging Motion
78 Karin Forsberg -80 KFUM Örebro friidrott Kvinnor
80 Jack Resö -92 Lesjöfors Jogging Män
81 Robert Vestman -82 Östansjö SK Män
82 Sven-Olof Dahlgren -44 Kopparbergs IF Män
85 Henrik Sjöström -72 Storådalens SK Män
86 Sofie Semstrand -72 IFK Nora Kvinnor
87 Fredrik Hartman -68 Örebro AIK Män
88 Helena Karlsson -92 IFK Nora Kvinnor
89 Sanna Forslund -07 IFK Nora F11
90 Folke Eriksson -06 Thorén Track and Field Örebro P13
91 Julia Gustafsson -06 KFUM Örebro OK F13
95 Arvid Larsson -08 OK Milan P11
96 Sebastian Lindgren -06 IFK Nora P13
97 Semra Mehanovic -05 IFK Nora F13
98 Kewin Larsson -09 Kungsörs SK P9
99 Ellen Axelsson -09 Nora F9
100 Wilma Wikström -07 Fellingsbro GOIF F11
190 Erik Hammarström -75 Örebro AIK Män
191 Liduina van Sitteren -89 Örebro AIK Kvinnor
192 Mohammed Hassan -00 IFK Nora Män
193 Ida Lilja -85 Örebro AIK Kvinnor
194 Göte Pettersson -57 Örebro AIK Män
195 Therese Persson -73 Örebro AIK Kvinnor
196 Magnus Mossberg -71 Kopparbergs IF Män
197 Ingegerd Eklund -41 Brohyttans IF Kvinnor
198 Anders Semstrand -71 IFK Nora Män


Antal anmälda: 100