Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2020
Nora Marathon 21/3

2019
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 7/12
Långa Terräng-DM 5/10
Karlsängsloppet 3/10
Bergslagsleden Ultra 21/9
Bergslagsleden Ultra 21/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 14/9
51:an Loppet 1/9
Utmaningen 5/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 29/5
Nora Marathon 16/3

2018
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 8/12
Långa Terräng-DM 20/10
Karlsängsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Bergslagsleden Ultra 22/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

LÅNGA TERRÄNG-DM 5/10 2019

Klasser
K35 (1)
K40 (2)
K45 (4)
K50 (2)
K55 (2)
K60 (0)
K65 (3)
K70 (1)
K75 (2)
K80 (0)
Kvinnor seniorer (1)
M35 (4)
M40 (5)
M45 (4)
M50 (2)
M55 (2)
M60 (2)
M65 (5)
M70 (4)
M75 (1)
M80 (2)
Män seniorer (10)
Tävlingsklass kvinnor (18)
Tävlingsklass män (27)

Samlad resultatlista (59)


Startlista (Antal anmälda: 59)
LÅNGA TERRÄNG-DM 5/10 2019 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Liduina van Sitteren -89 Örebro AIK 00:31:36 00:00 -
2 Petra Hanaeus -72 IF Start 00:33:48 02:12 -
3 Mikaela Kemppi -73 Örebro AIK 00:34:00 02:24 -
4 Marie Dasler -68 IF Start 00:36:08 04:32 -
5 Bo Persson -48 Almby IK 00:36:52 05:16 -
6 Therese Persson -73 Örebro AIK 00:36:56 05:20 -
7 Malin Sjödin -72 Östansjö SK 00:37:16 05:40 -
8 Hans Backström -53 Östansjö SK 00:38:36 07:00 -
9 Martin Regborn -92 KFUM Örebro friidrott 00:39:13 07:37 -
10 Göte Pettersson -57 Örebro AIK 00:39:36 08:00 -
11 Annica Sjölund -67 IF Start 00:40:17 08:41 -
12 Rose-Marie Enmalm -54 IF Start 00:41:05 09:29 -
13 Ove Karasiak -53 Åsbro GoIF 00:41:41 10:05 -
14 Susanne Malmqvist -52 IF Start 00:41:53 10:17 -
15 Jack Karlsson -99 KFUM Örebro friidrott 00:42:08 10:32 -
16 Per Börjesson -54 Östansjö SK 00:42:12 10:36 -
17 Michael Welday -99 Stocksäters IF 00:42:16 10:40 -
18 Wilhelm Bergentz -02 KFUM Örebro friidrott 00:42:18 10:42 -
19 Ann-Britt Eriksson -49 IF Start 00:42:42 11:06 -
20 Per Arvidsson -86 IF Start 00:43:06 11:30 -
21 Carina Yngström -64 Storådalens SK 00:43:14 11:38 -
22 Bengt Nilsson -48 Östansjö SK 00:44:00 12:24 -
23 Alexander Larsson -00 KFUM Örebro friidrott 00:44:31 12:55 -
24 Erik Malm -49 IFK Nora 00:45:05 13:29 -
25 Liljana Persson -53 Almby IK 00:45:25 13:49 -
26 Noha Olsson -02 KFUM Örebro friidrott 00:46:09 14:33 -
27 Oskar Hansson -97 KFUM Örebro friidrott 00:46:20 14:44 -
28 Johan Ingjald -87 IF Start 00:46:58 15:22 -
29 Dag Rydén -53 Östansjö SK 00:47:06 15:30 -
30 Arturs Stenbergs -74 Glanshammars IF 00:48:29 16:53 -
31 Magda Costyson -84 Vretstorps IF 00:48:45 17:09 -
32 Magnus Mossberg -71 Kopparbergs IF 00:48:57 17:21 -
33 Dennis Bergström -83 IF Start 00:49:50 18:14 -
34 Robert Vestman -82 Almby IK 00:49:55 18:19 -
35 Magnus Stranneby -80 Vretstorps IF 00:50:03 18:27 -
36 Valter Sundman -59 SK Trim 00:50:24 18:48 -
37 Fredrik Härdfeldt -80 Örebro AIK 00:51:00 19:24 -
38 Peter Ström -70 Kumla SF 00:51:37 20:01 -
39 Dan Bäck -76 Kumla SF 00:51:47 20:11 -
40 Kent Mossbäck -72 Örebro AIK 00:52:08 20:32 -
41 Sven-Olov Dahlgren -44 Kopparbergs IF 00:53:22 21:46 -
42 Claes Nilsson -77 Vretstorps IF 00:53:58 22:22 -
43 Mikael Hansson -63 IF Start 00:54:36 23:00 -
44 Catarina Wahlstedt -44 IF Start 00:55:03 23:27 -
45 Roger Elimä -78 Örebro AIK 00:56:54 25:18 -
46 Lars Lanneborn -67 Örebro AIK 00:57:49 26:13 -
47 Fredrik Svensson -76 Vretstorps IF 00:58:49 27:13 -
48 Tomas Thessén -76 IFK Lindesberg 00:58:52 27:16 -
49 Lars Karlsson -64 Östansjö SK 01:01:47 30:11 -
50 Anders Källman -37 Östansjö SK 01:11:45 40:09 -
51 Ingegerd Eklund -41 Brohyttans IF 01:15:18 43:42 -
52 Pehr Emanuelsson -69 IFK Nora 01:20:29 48:53 -
- Samuel Eriksson -38 Brohyttans IF DNF - -
- Axel Sandberg -00 KFUM Örebro friidrott DNF - -
- Carina Wahlström -61 Östansjö SK DNS - -
- Thomas Johansson -53 Örebro AIK DNS - -
- Antje Wiksten -75 IF Start DNS - -
- Maria Eriksson -76 IF Start DNS - -
- Roger Adolfsson -47 Åsbro GoIF DNS - -