Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2022
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 5/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Nora Marathon 19/3

2021
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 7/10
Norasjön Runt 11/9

2020
GTR Ultra 50 31/10
GTR Ultra 50 31/10 (Sträcktider)
Karlsängsloppet 1/10
Nora Marathon 21/3

2019
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 7/12
Långa Terräng-DM 5/10
Karlsängsloppet 3/10
Bergslagsleden Ultra 21/9
Bergslagsleden Ultra 21/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 14/9
51:an Loppet 1/9
Utmaningen 5/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 29/5
Nora Marathon 16/3

2018
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 8/12
Långa Terräng-DM 20/10
Karlsängsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Bergslagsleden Ultra 22/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

SYLVESTERLOPPET 31/12 2021

Klasser
Kvinnor (40)
Män (86)

Samlad resultatlista (126)


Startlista (Antal anmälda: 126)
SYLVESTERLOPPET 31/12 2021 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

KVINNOR  (10384 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Elmina Saksi -80 Tjalve friidrott Norrköping 00:41:51 00:00 04:02
2 Camilla Eknor -85 Pite Runners LDK 00:43:35 01:44 04:12
3 Petra Hanaeus -72 IF Start 00:45:01 03:10 04:20
4 Marie Dasler -68 IF Start 00:46:02 04:11 04:26
5 Camilla Bergdahl -69 Aero TRC Karlskoga 00:46:18 04:27 04:28
6 Therese Persson -73 Örebro AIK 00:47:29 05:38 04:34
7 Maria Nagle -76 IF Start 00:47:55 06:04 04:37
8 Sara Gunnarsson -87 Team Djungelgymmet 00:48:53 07:02 04:42
9 Johanna Nordström -80 KFUM Örebro orientering 00:50:34 08:43 04:52
10 Therese Korkeakoski -86 OK Milan 00:50:43 08:52 04:53
11 Jenny Dollerup -85 IFK Nora 00:51:42 09:51 04:59
12 Jessica Korkeakoski -95 OK Milan 00:51:56 10:05 05:00
13 Malin Sjödin -72 Kumla SF 00:52:28 10:37 05:03
14 Kim Semstrand -07 IFK Nora 00:52:54 11:03 05:06
15 Sandra Almer Carlson -81 IFK Nora 00:53:13 11:22 05:07
16 RoseMarie Enmalm -54 IF Start 00:53:36 11:45 05:10
17 Hanna Melin -83 Kärrtorp 00:55:03 13:12 05:18
18 Sofia Carlsson -76 Storådalens SK 00:55:35 13:44 05:21
19 Sara Hillbom -71 Saras Hälsokälla Finspång 00:55:53 14:02 05:23
20 Hanna Fridhamre -77 IFK Nora 00:56:20 14:29 05:26
21 Bibben Nordblom -91 Gyttorp 00:57:19 15:28 05:31
22 Annica Sjölund -67 IF Start 00:57:40 15:49 05:33
23 Jenny Kidler -68 IFK Nora 00:58:57 17:06 05:41
24 Solveig Börjel -00 IFK Nora 00:59:26 17:35 05:43
25 Ida Fredriksson -86 Lågprisvaruhuset Mejk 00:59:37 17:46 05:44
26 Åsa Lindström -70 IFK Nora 01:01:16 19:25 05:54
27 Carina Yngström -64 Lågprisvaruhuset Mejk 01:02:43 20:52 06:02
28 Annika Lindblom -60 Glanshammars IF 01:03:56 22:05 06:09
29 Lovisa Thybeck -08 Storådalens SK 01:04:02 22:11 06:10
30 Emmelie Berg -91 Degerfors 01:04:46 22:55 06:14
31 Anna Forsell -05 Vallentuna FK 01:05:09 23:18 06:16
32 Tina Einarsson -69 Nora 01:05:18 23:27 06:17
33 Eva Edström -59 Fellingsbro 01:05:44 23:53 06:20
34 Alva Nilsson -09 KFUM Örebro orientering 01:05:50 23:59 06:20
35 Åsa Gustafsson -72 Glifsa 01:07:17 25:26 06:29
36 Josefin Andersson -82 Nora 01:10:31 28:40 06:47
- Sofia Troedsson -00 Nora DNS - -
- Therese Olausson -83 Stockholm DNS - -
- Antje Wiksten -75 IF Start DNS - -
- Jenny Georgsson Brusling -72 Norbergs Cykelklubb DNS - -