Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2018
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 8/12
Långa Terräng-DM 20/10
Karlsängsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Norasjön Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

SYLVESTERLOPPET 31/12 2018

Klasser
Kvinnor (56)
Män (123)

Samlad resultatlista (179)


Startlista (Antal anmälda: 179)
SYLVESTERLOPPET 31/12 2018 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA  (10384 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Melker Forsberg -01 KFUM Örebro Friidrott 00:38:51 00:00 03:44
2 Kim Andersson -90 Umara Sports Club 00:39:09 00:18 03:46
3 Sören Forsberg -63 Örebro AIK 00:40:25 01:34 03:54
4 Oskar Hansson -97 KFUM Örebro Friidrott 00:40:59 02:08 03:57
5 Johan Ingjald -87 IF Start 00:41:10 02:19 03:58
6 Jimmy Nyberg -84 Norbergs CK 00:41:17 02:26 03:59
7 Magnus Mossberg -71 Kopparbergs IF 00:41:25 02:34 03:59
8 Henrik Ögren -82 Storådalens SK 00:42:03 03:12 04:03
9 Dennis Bergström -83 IF Start 00:42:53 04:02 04:08
10 Rodney Hundermark -69 IFK Nora 00:43:05 04:14 04:09
11 Peter Ström -70 Kumla SF 00:43:11 04:20 04:10
12 Jonas Brännmyr -86 Nature Running 00:43:20 04:29 04:10
13 Mikael Persson -67 IFK Nora 00:43:24 04:33 04:11
14 Jack Rosö -92 Lesjöfors Jogging 00:43:35 04:44 04:12
15 Filip Öhrn -99 IF Start 00:43:38 04:47 04:12
16 Morgan Liljeberg -73 Räddningstjänstens IF 00:43:55 05:04 04:14
17 Frida Nilsson -85 IF Start 00:44:09 05:18 04:15
18 Senad Suhonjic -84 Västerås LK / Fagersta 00:44:34 05:43 04:18
19 Kristofer Björkman -80 Örebro AIK 00:44:36 05:45 04:18
20 Andreas Karlsson -87 Örebro 00:44:48 05:57 04:19
21 Andres Avella -86 Örebro AIK 00:44:56 06:05 04:20
22 Patricio Caro -80 Örebro 00:44:58 06:07 04:20
23 Marie Dasler -68 IF Start 00:45:05 06:14 04:20
24 Pontus Lundgren -91 Åsbro GoIF 00:45:34 06:43 04:23
25 Henrik Sjöström -72 Storådalens SK 00:45:34 06:43 04:23
26 Adam Johansson -94 Hagfors SF 00:45:36 06:45 04:23
27 Mikael Sundqvist -75 Frövi IK 00:45:38 06:47 04:24
28 Åsa Bergman -83 Västerås LK / Fagersta 00:45:45 06:54 04:24
29 Rihards Darzins -86 Almby IK 00:46:00 07:09 04:26
30 Johan Stamm -78 Dark Trail Runners 00:46:10 07:19 04:27
31 Sara Gunnarsson -87 Storådalens SK 00:46:27 07:36 04:28
32 Jonas Svensson -78 Örebro 00:46:32 07:41 04:29
33 Martin Wallin -73 CK Kultur 00:46:55 08:04 04:31
34 Peter Grönlund -60 IFK Nora 00:47:11 08:20 04:33
35 Tobias Barkman -78 Lindesberg 00:47:19 08:28 04:33
36 Pär Jansson -84 OK Djerf 00:47:23 08:32 04:34
37 Jonny Larsson -61 Östansjö SK 00:47:41 08:50 04:36
38 Petra Silfver -78 Bergeforsen SK 00:47:42 08:51 04:36
39 Andreas Österlund -71 Örebro AIK 00:47:43 08:52 04:36
40 Anders Johansson -72 Kvismaredalens IF 00:47:55 09:04 04:37
41 Jonas Öhrn -69 IF Start 00:48:07 09:16 04:38
42 Diego Coy -98 Örebro 00:48:34 09:43 04:41
43 Erik Andersson -78 Storådalens SK 00:48:35 09:44 04:41
44 Torbjörn Olsson -70 Kvibille 00:48:54 10:03 04:43
45 Nicklas Eriksson -90 CSK Ludvika Triathlon 00:48:59 10:08 04:43
46 Axel Thybeck -07 Lindebygdens OK 00:49:05 10:14 04:44
47 Andreas Danneborn -73 Örebro 00:49:07 10:16 04:44
48 Ronnie Hansson -78 Nora 00:49:32 10:41 04:46
49 Torbjörn Dahlqvist -63 IFK Nora 00:49:42 10:51 04:47
50 Mats Welander -58 OK Djerf Karlskoga 00:49:50 10:59 04:48
51 Conny Pettersson -76 Storådalens SK 00:49:55 11:04 04:48
52 Magnus Larsson -72 Eskilstuna 00:50:05 11:14 04:49
53 Christina Ryngevall -72 IFK Nora 00:50:05 11:14 04:49
54 Mats Ericsson -69 IFK Nora 00:50:11 11:20 04:50
55 Joacim Nilsson -73 IFK Nora 00:50:13 11:22 04:50
56 Marcus Bock -74 Karlskoga 00:50:26 11:35 04:51
57 Tommy Berggren -69 Friskis & Svettis Örebro 00:51:07 12:16 04:55
58 Mikael Nilsson -68 Karlstad 00:51:14 12:23 04:56
59 Andreas Jonsson -90 Östansjö SK 00:51:36 12:45 04:58
60 Jesper Johansson -67 Örebro AIK 00:51:58 13:07 05:00
61 Tomas Gustafsson -68 IFK Nora 00:51:59 13:08 05:00
62 Lotta Milton Frykholm -72 Glanshammars IF 00:52:05 13:14 05:01
63 Malin Sjödin -72 Östansjö SK 00:52:11 13:20 05:02
64 Anders Haglund -74 OK Milan 00:52:12 13:21 05:02
65 Tobias Forsell -83 Hällefors LK 00:52:22 13:31 05:03
66 Andreas Forslund -74 Nora 00:52:47 13:56 05:05
67 Rose Marie Enmalm -54 IF Start 00:52:58 14:07 05:06
68 Andreas Skyman -72 Dyltabruk 00:53:00 14:09 05:06
69 Jonny Ledin -71 Kilsmo IK 00:53:01 14:10 05:06
70 Daniel Borg -74 IFK Nora 00:53:07 14:16 05:07
71 Sara Josarp -96 FK Friskus-Varberg 00:53:16 14:25 05:08
72 Maria Marcos Escartin -90 Club Hornillos de Cerrato 00:53:19 14:28 05:08
73 Sandra Almer Carlson -81 IFK Nora 00:53:23 14:32 05:08
74 Annica Sjölund -67 IF Start 00:53:25 14:34 05:09
75 Tomas Erlandsson -58 KA3 IF / Fårösund 00:53:30 14:39 05:09
76 Hannes Börjel -02 Örebro Simallians 00:53:31 14:40 05:09
77 Anders Larsson -54 Kumla 00:53:34 14:43 05:10
78 Teresia Josefsson -73 Örebro 00:53:44 14:53 05:10
79 Pär Ericzzon -74 Örebro AIK 00:53:45 14:54 05:11
80 Sören Spjuth -61 Aspa IK 00:53:49 14:58 05:11
81 Pansy Ståhl -72 IF Start 00:53:52 15:01 05:11
82 Peter Ericsson -66 Nora Simsällskap 00:53:54 15:03 05:11
83 Kim Semstrand -07 IFK Nora 00:53:57 15:06 05:12
84 Yvonne Nilsson -79 Örebro 00:54:12 15:21 05:13
85 Susanna Danielsson -70 Örebro AIK 00:54:17 15:26 05:14
86 Mikael Gullberg -74 Lindesberg 00:54:20 15:29 05:14
87 Carl Johan Thysell -68 Örebro AIK 00:54:25 15:34 05:14
88 Rebecca Jansson -85 OK Milan 00:54:32 15:41 05:15
89 Ove Karasiak -53 Åsbro GoIF 00:54:39 15:48 05:16
90 Ronny Säteraas -71 Nora 00:54:59 16:08 05:18
91 Andreas Mogren -82 OK Milan 00:55:01 16:10 05:18
92 Tomas Wall -61 Bocksboda Löparklubb 00:55:23 16:32 05:20
93 Jan Jorsäter -71 Örebro 00:55:30 16:39 05:21
94 Hanna Fridhamre -77 IFK Nora 00:55:35 16:44 05:21
95 Fredrik Hartman -68 Örebro AIK 00:55:36 16:45 05:21
96 Lars-Åke Kvist -74 Örebro AIK 00:55:38 16:47 05:21
97 Viktor Rönnbacka Nybäck -02 Norabygdens SK 00:55:50 16:59 05:23
98 Andreas Söderström -80 Katrineholm 00:55:58 17:07 05:23
99 Pär Hällström -74 Hälleforsnäs 00:56:00 17:09 05:24
100 Jonathan Svallin-Minda -99 Örebro 00:56:02 17:11 05:24
101 Hans Finckh -70 Lindesberg 00:56:05 17:14 05:24
102 Göran Ragnarsson -60 Lindesberg 00:56:09 17:18 05:24
103 Håkan Liberg -65 OK Milan 00:56:23 17:32 05:26
104 Hanna Sörensson -90 Vegan Runners IK 00:56:27 17:36 05:26
105 Robert Fält -83 KFUM Örebro 00:56:35 17:44 05:27
106 Erik Skjöldebrand -73 Örebro 00:56:39 17:48 05:27
107 Anton Tuuliainen -99 Kolsva 00:56:54 18:03 05:29
108 Peter Andersson -69 Nora 00:57:06 18:15 05:30
109 Joakim Dahlberg -69 Almby IK 00:57:11 18:20 05:30
110 Oliver Röklander -01 Huskvarna 00:57:34 18:43 05:33
111 Börje Lundell -50 Örebro 00:57:51 19:00 05:34
112 Arvo Tuuliainen -56 Kolsva 00:58:05 19:14 05:36
113 Jonny Elofsson -83 Örebro 00:58:18 19:27 05:37
114 Stefan Karlsson -74 Grabbarna BoIS 00:58:28 19:37 05:38
115 Lindha Lönnström -74 IFK Nora 00:58:42 19:51 05:39
116 Gunnar Edström -54 Fellingsbro 00:58:44 19:53 05:39
117 Sofia Carlsson -76 Lindebygdens OK 00:58:47 19:56 05:40
118 Maria Eriksson -82 Lindesberg 00:58:57 20:06 05:41
119 Emmy Vesterberg -82 Lindesberg 00:58:57 20:06 05:41
120 Betty Sörensson -98 Vegan Runners IK 00:59:40 20:49 05:45
121 Åsa Lindström -70 Larz-Erikz 00:59:43 20:52 05:45
122 Maria Lobell -71 Karlskoga 01:00:03 21:12 05:47
123 Maria Jansson -79 Fjugesta 01:00:16 21:25 05:48
124 Rikard Vestberg -83 Årsta 01:00:36 21:45 05:50
125 Lage Johnsson -57 Lindebygdens OK 01:00:38 21:47 05:50
126 Anna-Eva Olsson -74 Örebro 01:00:57 22:06 05:52
127 Ester Skoglund -07 Östansjö SK 01:01:38 22:47 05:56
128 Maria Skoglund -77 Östansjö SK 01:01:39 22:48 05:56
129 Ingvar Skoglund -73 Östansjö SK 01:01:40 22:49 05:56
130 AnnSofi Welander -65 OK Djerf Karlskoga 01:01:45 22:54 05:57
131 Pernilla Svensson -73 Nora 01:01:56 23:05 05:58
132 Eva Edström -59 Fellingsbro 01:01:57 23:06 05:58
133 Roger Arvidsson -66 Kumla 01:02:01 23:10 05:58
134 Tomas Livén -70 Lindesberg 01:02:25 23:34 06:01
135 Tommy Persson -70 Storådalens SK 01:02:48 23:57 06:03
136 Tord Blücher -58 Storådalens SK 01:02:48 23:57 06:03
137 Julius Forsell -06 Hällefors LK 01:03:32 24:41 06:07
138 Molly Zahn -79 Lawrence, KS, USA 01:03:37 24:46 06:08
139 Peter Grund -75 Lawrence, KS, USA 01:03:38 24:47 06:08
140 Axel Einarsson -98 Nora 01:03:45 24:54 06:08
141 Ola Sjöstedt -66 Nora 01:04:13 25:22 06:11
142 Tina Einarsson -69 Nora 01:04:22 25:31 06:12
143 Tina Forsberg -66 Storådalens SK 01:04:37 25:46 06:13
144 Birgitta Jansson -42 Storådalens SK 01:04:37 25:46 06:13
145 Helene Sandell -66 Grönbo IF 01:05:54 27:03 06:21
146 Mats Sandell -66 Grönbo IF 01:05:55 27:04 06:21
147 Jonny Nilsson -54 Nora 01:07:20 28:29 06:29
148 Stefan Eksteen -64 Göteborg 01:07:24 28:33 06:29
149 Ingemar Skiöld -55 Nora 01:07:37 28:46 06:31
150 Angelica Söderström -81 Katrineholm 01:08:03 29:12 06:33
151 Lovisa Thybeck -08 Lindebygdens OK 01:08:45 29:54 06:37
152 Ingrid Löthgren -02 Nora 01:08:50 29:59 06:38
153 Pehr Emanuelsson -69 IFK Nora 01:09:08 30:17 06:39
154 Ann-Kristin Sundqvist -77 Frövi IK 01:09:55 31:04 06:44
155 Wilma Forslund -06 IFK Nora 01:09:55 31:04 06:44
156 Monika Forslund -74 IFK Nora 01:09:56 31:05 06:44
157 Tomas Arvidsson -69 Gropen 01:10:46 31:55 06:49
158 Bengt Visén -60 Örebro AIK 01:10:58 32:07 06:50
159 Lars Einarsson -56 Nora 01:10:59 32:08 06:50
160 Per-Erik Karlfeldt -51 IFK Nora 01:11:14 32:23 06:52
161 Zandra Lindén -02 IFK Nora 01:11:39 32:48 06:54
162 Emma Ericsson -02 Nora 01:11:39 32:48 06:54
163 Anna-Karin Berglund -60 Vadstena 01:12:44 33:53 07:00
164 Camilla Windh -71 Örebro 01:13:23 34:32 07:04
165 Stig Jonsson -62 Laxå OK 01:16:23 37:32 07:21
166 Peter Comét -56 IFK Nora 01:16:24 37:33 07:21
167 Gil Henriques -91 Grönbo IF 01:19:46 40:55 07:41
168 Linnea Sandell -91 Grönbo IF 01:19:46 40:55 07:41
169 Elena Darzinya -82 Örebro 01:20:08 41:17 07:43
170 Bo Källström -39 OK Milan 01:30:51 52:00 08:45
171 Arne Evertsson -41 Storådalens SK 01:30:51 52:00 08:45
- Anna Rohlen -80 Stora Mellösa DNS - -
- Michael Schweidenbach -66 Larz-Erikz DNS - -
- Rickard Bergström -76 Örebro AIK DNS - -
- Therese Persson -73 Örebro AIK DNS - -
- Hasse Byrén -65 IF Start DNS - -
- Cecilia Klaar Columbus -62 Norrköping DNS - -
- Michael Johansson -70 Norrköping DNS - -
- Sanna Nilsson -86 IFK Nora DNS - -