Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2021
Karlsängsloppet 7/10
Norasjön Runt 11/9

2020
GTR Ultra 50 31/10
GTR Ultra 50 31/10 (Sträcktider)
Karlsängsloppet 1/10
Nora Marathon 21/3

2019
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 7/12
Långa Terräng-DM 5/10
Karlsängsloppet 3/10
Bergslagsleden Ultra 21/9
Bergslagsleden Ultra 21/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 14/9
51:an Loppet 1/9
Utmaningen 5/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 29/5
Nora Marathon 16/3

2018
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 8/12
Långa Terräng-DM 20/10
Karlsängsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Bergslagsleden Ultra 22/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

NORASJÏ¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½N RUNT 11/9 2021

Klasser
K35 (5)
K40 (6)
K45 (9)
K50 (6)
K55 (4)
K60 (2)
K65 (2)
K70 (1)
K75 (2)
Kvinnor juniorer (2)
Kvinnor seniorer (4)
M35 (16)
M40 (16)
M45 (17)
M50 (28)
M55 (14)
M60 (12)
M65 (7)
M70 (6)
M75 (4)
M80 (2)
Motionsklass (101)
Män juniorer (1)
Män seniorer (15)
Tävlingsklass kvinnor (43)
Tävlingsklass män (138)

Samlad resultatlista (282)


Startlista (Antal anmälda: 282)
NORASJÏ¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½N RUNT 11/9 2021 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

M50  (21097,5 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Per Åsberg -68 LK Roslagen 01:20:14 00:00 03:48
2 Magnus Magnusson -68 Lerum Friidrott 01:20:33 00:19 03:49
3 Max Lundberg -70 Björnstorps IF 01:23:11 02:57 03:57
4 Anders Pihl -70 Lerum Friidrott 01:24:06 03:52 03:59
5 Lennart Olsson -69 Lerum Friidrott 01:24:15 04:01 04:00
6 Daniel Bjärsvik -71 IK Hakarpspojkarna 01:26:19 06:05 04:05
7 Rodney Hundermark -69 IFK Nora 01:27:40 07:26 04:09
8 Fredrik Hartman -68 Örebro AIK 01:27:50 07:36 04:10
9 Daniel Bjurhamn -68 IK NocOut.se 01:30:57 10:43 04:19
10 Jesper Damström -70 Örebro AIK 01:31:30 11:16 04:20
11 Peter Törnqvist -69 Östansjö SK 01:31:57 11:43 04:22
12 Magnus Liljerås -68 Östansjö SK 01:33:08 12:54 04:25
13 Lars Ritzén -71 Oskarshamns SK 01:35:57 15:43 04:33
14 Tomas Galmén -71 Örebro AIK 01:36:58 16:44 04:36
15 Magnus Dahlberg -71 Västerås FK 01:37:56 17:42 04:39
16 Daniel Öst -68 Östansjö SK 01:38:20 18:06 04:40
17 Ulf Carlson -67 IFK Nora 01:44:27 24:13 04:57
18 Fredrik Sandberg -67 IFK Nora 01:46:34 26:20 05:03
19 Mats Ericsson -69 IFK Nora 01:46:56 26:42 05:04
20 Peter Andersson -69 IFK Nora 01:49:40 29:26 05:12
21 Anders Malmskär -67 Östansjö SK 01:52:59 32:45 05:21
22 Jimmy Glinnerås -71 Örebro AIK 01:54:40 34:26 05:26
23 Martin Larsson -71 IKJ Haninge 01:56:16 36:02 05:31
24 Peter Sparrow -68 Örebro AIK 02:01:54 41:40 05:47
25 Kent Johansson -68 Östansjö SK 02:05:30 45:16 05:57
26 Greger Kammerland -68 IFK Nora 02:20:06 59:52 06:38
- Fredrik Tedborn -67 FK Studenterna DNS - -
- Magnus Otterhed -68 Örebro AIK DNS - -