Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2021
Norasjön Runt 11/9

2020
GTR Ultra 50 31/10
GTR Ultra 50 31/10 (Sträcktider)
Karlsängsloppet 1/10
Nora Marathon 21/3

2019
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 7/12
Långa Terräng-DM 5/10
Karlsängsloppet 3/10
Bergslagsleden Ultra 21/9
Bergslagsleden Ultra 21/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 14/9
51:an Loppet 1/9
Utmaningen 5/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 29/5
Nora Marathon 16/3

2018
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 8/12
Långa Terräng-DM 20/10
Karlsängsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Bergslagsleden Ultra 22/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

NORASJÖN RUNT 11/9 2021

Klasser
K35 (5)
K40 (6)
K45 (9)
K50 (6)
K55 (4)
K60 (2)
K65 (2)
K70 (1)
K75 (2)
Kvinnor juniorer (2)
Kvinnor seniorer (4)
M35 (16)
M40 (16)
M45 (17)
M50 (28)
M55 (14)
M60 (12)
M65 (7)
M70 (6)
M75 (4)
M80 (2)
Motionsklass (101)
Män juniorer (1)
Män seniorer (15)
Tävlingsklass kvinnor (43)
Tävlingsklass män (138)

Samlad resultatlista (282)


Startlista (Antal anmälda: 282)
NORASJÖN RUNT 11/9 2021 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

M35  (21097,5 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Per Arvidsson -86 IF Start 01:10:07 00:00 03:19
2 Andreas Ingberg -82 Örebro AIK 01:13:50 03:43 03:30
3 Christoffer Skantz -85 IF Göta Karlstad 01:17:50 07:43 03:41
4 Fredrik Rådström -83 Hällefors LK 01:19:39 09:32 03:47
5 Jakob Nilsson -84 Örebro AIK 01:20:10 10:03 03:48
6 Gustav Grek -82 Örebro AIK 01:20:30 10:23 03:49
7 Martin Duberg -85 Örebro AIK 01:20:41 10:34 03:49
8 Mathias Viktorsson -82 LK Gränslöst 01:20:45 10:38 03:50
9 Karl Wilenius -85 Lidköpings VSK 01:23:03 12:56 03:56
10 Björn Eriksson -86 Örebro AIK 01:24:21 14:14 04:00
11 Richard Dahlgren -84 Örebro AIK 01:29:09 19:02 04:14
12 Joel Redeskog -86 Kumla SF 01:29:24 19:17 04:14
13 Per Malm -84 Örebro AIK 01:29:36 19:29 04:15
14 Mikael Vestergård -82 Almby IK 01:34:53 24:46 04:30
15 Tobias Forsell -83 Hällefors Löparklubb 01:39:31 29:24 04:43
16 Martin Nilsson -84 IFK Nora 01:45:20 35:13 05:00