Fel meddelas till Per Eklf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2022
Nora Marathon 19/3

2021
Sylvesterloppet 31/12
Karlsngsloppet 7/10
Norasjn Runt 11/9

2020
GTR Ultra 50 31/10
GTR Ultra 50 31/10 (Strcktider)
Karlsngsloppet 1/10
Nora Marathon 21/3

2019
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 7/12
Lnga Terrng-DM 5/10
Karlsngsloppet 3/10
Bergslagsleden Ultra 21/9
Bergslagsleden Ultra 21/9 (Strcktider)
Norasjn Runt 14/9
51:an Loppet 1/9
Utmaningen 5/7
Lindesjnloppet 6/6
Fjugestaloppet 29/5
Nora Marathon 16/3

2018
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 8/12
Lnga Terrng-DM 20/10
Karlsngsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Bergslagsleden Ultra 22/9 (Strcktider)
Norasjn Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjnloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rnnet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsngsloppet 5/10
Karlsngsloppet fr alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjn Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terrng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsngsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjn Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjnloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsngsloppet 1/10
Norasjn Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsngsloppet 2/10
Norasjn Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsngsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsngsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsngsloppet 6/10

2010
Karlsngsloppet 7/10

2009
Karlsngsloppet 1/10

2008
Karlsngsloppet 2/10

2007
Karlsngsloppet, terkomsten 6/10
Karlsngsloppet 4/10

NORASJϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿN RUNT 12/9 2015

Klasser
K35 (6)
K40 (7)
K45 (4)
K50 (4)
K55 (0)
K60 (1)
K65 (0)
K70 (2)
K75 (0)
K80 (0)
Kvinnor juniorer (0)
Kvinnor seniorer (3)
M35 (18)
M40 (11)
M45 (17)
M50 (18)
M55 (10)
M60 (3)
M65 (8)
M70 (3)
M75 (1)
M80 (0)
Motionsklass (146)
Mn juniorer (0)
Mn seniorer (22)
Tvlingsklass kvinnor (27)
Tvlingsklass mn (111)

Samlad resultatlista (284)


Startlista (Antal anmlda: 284)
NORASJϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿϿN RUNT 12/9 2015 - RESULTAT              [Resultatlista fr utskrift]

MOTIONSKLASS  (21097,5 m)
Pl. Namn Frening Tid Diff. Tempo
1 Niklas Hasselwander Nrkes Kil 01:22:50 00:00 03:56
2 Robin Johansson Strcklpet 01:26:52 04:02 04:07
3 Rodney Hundermark Fogdhyttan 01:30:23 07:33 04:17
4 Jens Isemo Bocksboda Lparklubb 01:30:57 08:07 04:19
5 Ulf Lekeborn Lindesberg 01:31:02 08:12 04:19
6 Fredrik Skogman Karlskoga LCK 01:31:31 08:41 04:20
7 Jesper Nordstrm rebro 01:31:57 09:07 04:22
8 Anders Karlsson Svillinge IF 01:32:25 09:35 04:23
9 Gustaf Oscarsson Dream Valley 01:33:12 10:22 04:25
10 Mikael Persson Kullens Company 01:33:25 10:35 04:26
11 Thomas Wadefjord Fruktkakan rebro 01:34:06 11:16 04:28
12 Tim Nylander Bohus 01:34:22 11:32 04:28
13 Andreas Nylund Owet rebro 01:34:57 12:07 04:30
14 Martin Jakobsson Vsters 01:34:58 12:08 04:30
15 Peter Gttinger Idrottscollege Lindesberg 01:35:03 12:13 04:30
16 Erik Rydell Kping 01:35:43 12:53 04:32
17 Ronnie Hansson Nora 01:36:01 13:11 04:33
18 Hkan Lundh Ervalla SK 01:36:58 14:08 04:36
19 Staffan stlund rebro 01:37:05 14:15 04:36
20 Henrik Andershed rebro 01:37:09 14:19 04:36
21 Dennis Lundn Windahl Nora 01:37:32 14:42 04:37
22 Gustaf Sjsvrd Gvle 01:37:44 14:54 04:38
23 Peter Nystrm Vsters 01:38:25 15:35 04:40
24 Magnus Otterhed KFUM rebro friidrott 01:38:38 15:48 04:41
25 Mathias Johansen rebro 01:41:07 18:17 04:48
26 Ulf Magnusson Knarrholmen 01:41:14 18:24 04:48
27 Niklas Forsling Millas caf 01:41:30 18:40 04:49
28 Erik Wahlgren Lotorp 01:41:43 18:53 04:49
29 Christofer Bornedal Stockholm 01:41:45 18:55 04:49
30 Magnus Wikstrm Nora 01:41:52 19:02 04:50
31 Per Svensson AIK 01:42:02 19:12 04:50
32 Joshua Bender Heds IF 01:42:17 19:27 04:51
33 Jens Vestby Vedevg 01:42:20 19:30 04:51
34 Frida Nilsson Lindesberg 01:43:19 20:29 04:54
35 Dan Thofelt Plsboda 01:43:22 20:32 04:54
36 Cristian Bortes Nora 01:44:19 21:29 04:57
37 Svante Ivarsson rebro 01:44:19 21:29 04:57
38 Gran Rasberg rebro 01:44:20 21:30 04:57
39 Lars Holmstrm IKW Kping 01:44:31 21:41 04:57
40 Hans Liberg OK Milan 01:44:38 21:48 04:58
41 Matz-Ola Cajdert Ervalla 01:44:42 21:52 04:58
42 Marcus Andersson rebro 01:44:50 22:00 04:58
43 Andreas Bjrk Kumla 01:46:03 23:13 05:02
44 Andreas Forslund Nora 01:46:12 23:22 05:02
45 Lotta Fransson OK Milan 01:46:25 23:35 05:03
46 Hamza Turkoguz Hllefors 01:46:56 24:06 05:04
47 Tomas Wall Bocksboda lparklubb 01:47:21 24:31 05:05
48 Leif Mrk Rolls-Royce AB Kristinehamn 01:48:27 25:37 05:08
49 Erik kerling rebro 01:48:30 25:40 05:09
50 Stephan Schwager rebro 01:48:34 25:44 05:09
51 Stefan Johansson IMMO LK Habo 01:48:38 25:48 05:09
52 Johan Lundqvist Sundhetsbolaget / Nora 01:48:51 26:01 05:10
53 Mattias Sjsvrd Kunglv 01:49:12 26:22 05:11
54 Peter Andersson Nora 01:49:16 26:26 05:11
55 Magnus Zetterlf rebro 01:49:59 27:09 05:13
56 Felix Norman Karlskoga 01:50:56 28:06 05:15
57 Samuel Wulgu rebro 01:51:01 28:11 05:16
58 Gthe Mrtensson rebro 01:51:29 28:39 05:17
59 Fredrik Wretman Akutkliniken RoadRunners & TrailBlazers 01:51:35 28:45 05:17
60 Fredrik Sandberg Sandbergs Bosttning Nora 01:51:36 28:46 05:17
61 Dan Sderholm Lidhult 01:51:46 28:56 05:18
62 Fabien Manirebanimpuhwe Nora 01:52:04 29:14 05:19
63 Rickard Sandstrm Mrdshyttan 01:52:16 29:26 05:19
64 Torbjrn Karlsson Karlskoga Lp- och cykelklubb 01:52:27 29:37 05:20
65 Dzenan Plivac Rolls Royce IF 01:52:30 29:40 05:20
66 Per Danielsson rebro 01:52:38 29:48 05:20
67 Klas Rosell Nora 01:52:44 29:54 05:21
68 Peter Forsling Nora 01:52:47 29:57 05:21
69 Martin Berg Nora 01:53:04 30:14 05:22
70 Andreas Nilsson Tumba 01:53:10 30:20 05:22
71 Marit Nilsson Nora 01:53:15 30:25 05:22
72 Arnaud Dillinger Semcom AB 01:53:20 30:30 05:22
73 Peter Gullman rebro 01:54:02 31:12 05:24
74 Lindha Lnnstrm Kullens company 01:54:26 31:36 05:25
75 Susanne Felldin Kumla 01:54:50 32:00 05:27
76 Lage Johnsson Lindebygdens OK 01:55:37 32:47 05:29
77 Henrik Sannerstedt Nora 01:55:54 33:04 05:30
78 Anders Hgerfors Lufsa lngsamt 01:56:00 33:10 05:30
79 Marie Viberg Runacademy IF 01:56:43 33:53 05:32
80 Marcus Israelsson OK Milan 01:56:53 34:03 05:32
81 Patrik Bergman Stlldalen AIK 01:57:18 34:28 05:34
82 Lars Hilmersson IFK rebro 01:57:31 34:41 05:34
83 Stefan Haglund Nora 01:58:20 35:30 05:37
84 Henrik Nordin Lindesberg 01:59:22 36:32 05:39
85 Daniel Berggren Nora 01:59:26 36:36 05:40
86 Louise Larsson rebro 01:59:27 36:37 05:40
87 Roger Jonasson Eskilstuna 01:59:53 37:03 05:41
88 Johan Fredriksson IMMO LK Habo 02:00:22 37:32 05:42
89 Sofia Erlandsson OK Milan 02:00:34 37:44 05:43
90 Ivar Kleber Nora 02:01:14 38:24 05:45
91 Lena Persson OK Milan 02:02:19 39:29 05:48
92 Ida Fredriksson IMMO LK Habo 02:02:24 39:34 05:48
93 Jennie Grahn Karlskoga 02:02:54 40:04 05:50
94 Leonard Pohl Nora 02:03:03 40:13 05:50
95 Klas Brynte Millas caf 02:03:05 40:15 05:50
96 Jonny Jakobsson Sdertlje 02:03:14 40:24 05:50
97 Kenneth Davidsson Lindebygdens OK 02:03:24 40:34 05:51
98 Frida Karlsson Linkping 02:03:25 40:35 05:51
99 Lotta Jedselius Team Halta Lotta 02:03:29 40:39 05:51
100 Marie-Threse Sundberg Hallsberg Kumla Simklubb 02:04:04 41:14 05:53
101 Linda Pettersson Lindesberg 02:04:09 41:19 05:53
102 Henrik Ahlin Karlskoga 02:04:37 41:47 05:54
103 Per Anders Ekman rebro 02:05:49 42:59 05:58
104 Gert-Ove Fridlund rebro 02:06:19 43:29 05:59
105 Nathalie Pettersson Svillinge IF 02:06:46 43:56 06:01
106 Erik Dahlberg Nora 02:09:02 46:12 06:07
107 Rikard Vestberg rsta 02:09:37 46:47 06:09
108 Gustav Eklund rebro 02:10:13 47:23 06:10
109 Gustav Jrliden Vllingby 02:11:01 48:11 06:13
110 Michael Schweidenbach Nora 02:11:06 48:16 06:13
111 sa Lindstrm Nora 02:11:09 48:19 06:13
112 Per Bornedal Axa Sports Club / Hallsberg 02:11:13 48:23 06:13
113 Karolina Bergstrm Nora 02:11:19 48:29 06:13
114 Ulrika Lindberg Crossfit Nora 02:11:21 48:31 06:14
115 Linda Appelgren Crossfit Nora 02:11:25 48:35 06:14
116 Helmuth Pohl Nora 02:11:58 49:08 06:15
117 Gran Andersson Linkping 02:12:36 49:46 06:17
118 Per Karlsson Ericsson Kumla SK 02:13:37 50:47 06:20
119 Jonny Nilsson Nora 02:15:02 52:12 06:24
120 Camilla Skld Hallstahammar 02:16:50 54:00 06:29
121 Emelie Sjholm Akutklinikens Roadrunners & Trailblazers 02:18:00 55:10 06:32
122 Dieter Hilpman Jrnbos 02:18:26 55:36 06:34
123 Eva Lindberg IFK Nora 02:18:54 56:04 06:35
124 Pernilla Svenson ANIVA-kliniken Lindesberg 02:19:27 56:37 06:37
125 Leif Ekberg Linghem 02:19:43 56:53 06:37
126 Therese Eriksson Kopparberg 02:19:48 56:58 06:38
127 Peter Carlsson Hillerstorp Tr AB 02:21:16 58:26 06:42
128 Curt Gruvaeus rebro 02:22:10 59:20 06:44
129 Emil Thilja - 02:22:41 59:51 06:46
130 Steven Linton Nora 02:23:03 01:00:13 06:47
131 Gabriel Linton rebro 02:23:04 01:00:14 06:47
132 Nils-Erik Gustavsson Nora 02:26:42 01:03:52 06:57
133 Tomas Jakobsson Vsters 02:27:51 01:05:01 07:00
134 Ola Sjstedt Nora 02:31:33 01:08:43 07:11
135 Elin West rebro 02:40:19 01:17:29 07:36
136 Isaac Glaad Nora 02:42:30 01:19:40 07:42
137 Christer Martinsson Uppsala 02:53:23 01:30:33 08:13
- Fredrik Waern B3IT DNS - -
- Ulrika Botling Vsters DNS - -
- Johan Blom SK Bandy DNS - -
- Sanne Ooms Tomthult Runners DNS - -
- Kristina Eckerwall Hallsberg Kumla simklubb DNS - -
- Niklas sterman rebro DNS - -
- Alexander Appelqvist NPBK DNS - -
- Fredrik Svensson Nora DNS - -
- Christer Eklf IK Spring Vst DNS - -