Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2022
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 5/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Nora Marathon 19/3

2021
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 7/10
Norasjön Runt 11/9

2020
GTR Ultra 50 31/10
GTR Ultra 50 31/10 (Sträcktider)
Karlsängsloppet 1/10
Nora Marathon 21/3

2019
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 7/12
Långa Terräng-DM 5/10
Karlsängsloppet 3/10
Bergslagsleden Ultra 21/9
Bergslagsleden Ultra 21/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 14/9
51:an Loppet 1/9
Utmaningen 5/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 29/5
Nora Marathon 16/3

2018
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 8/12
Långa Terräng-DM 20/10
Karlsängsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Bergslagsleden Ultra 22/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

NORASJÏ¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½N RUNT 13/9 2014

Klasser
K35 (3)
K40 (6)
K45 (8)
K50 (9)
K55 (1)
K60 (0)
K65 (2)
K70 (1)
K75 (0)
K80 (0)
Kvinnor juniorer (2)
Kvinnor seniorer (7)
M35 (17)
M40 (16)
M45 (22)
M50 (18)
M55 (6)
M60 (5)
M65 (4)
M70 (3)
M75 (1)
M80 (1)
Motionsklass (166)
Män juniorer (3)
Män seniorer (10)
Tävlingsklass kvinnor (39)
Tävlingsklass män (106)

Samlad resultatlista (311)


Startlista (Antal anmälda: 311)
NORASJÏ¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½N RUNT 13/9 2014 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA  (21097,5 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Erik Anfält -76 Örebro AIK 01:13:40 00:00 03:30
2 Peter Wiker -72 Hällefors Löparklubb 01:17:30 03:50 03:40
3 Ulf Hallmén -68 Hagaby GoIF 01:17:37 03:57 03:41
4 Jakob Nilsson -84 Örebro AIK 01:18:05 04:25 03:42
5 Dan Bäck -75 Kumla SF Friidrott 01:18:43 05:03 03:44
6 Henrik Eknor -83 Örebro AIK 01:19:07 05:27 03:45
7 Ludvig Börjesson -77 Karlslunds IF 01:19:15 05:35 03:45
8 Mokhtar Bennis -67 Örebro AIK 01:19:38 05:58 03:46
9 Jonas Rosengren -72 KFUM Örebro Friidrott 01:19:54 06:14 03:47
10 Johan Eriksson -68 Kopparbergs IF 01:20:33 06:53 03:49
11 Fredrik Eliasson -74 IF Start 01:20:50 07:10 03:50
12 Sören Forsberg -63 IF Start 01:21:14 07:34 03:51
13 William Fransson -96 KFUM Örebro Friidrott 01:21:28 07:48 03:52
14 Fredrik Johnsson -75 Örebro AIK 01:21:49 08:09 03:53
15 Johan Röjler -81 Östansjö Sk 01:22:01 08:21 03:53
16 Mikael Edberger -70 Örebro AIK 01:24:45 11:05 04:01
17 Daniel Nolkranz Barkarö 01:24:56 11:16 04:02
18 Anders Larsson -69 Örebro AIK 01:26:28 12:48 04:06
19 Jesper Damström -70 Örebro AIK 01:26:46 13:06 04:07
20 Karl Pettersson Eskilstuna 01:27:15 13:35 04:08
21 Peter Nilsson -92 Axa SC 01:27:33 13:53 04:09
22 Peter Svenson -75 Örebro AIK 01:27:51 14:11 04:10
23 Per-Erik Lundin -74 Wedevågs IF 01:28:06 14:26 04:11
24 Niklas Hasselwander Närkes Kil 01:28:13 14:33 04:11
25 Erika Bergentz -73 KFUM Örebro Friidrott 01:28:18 14:38 04:11
26 Anteene Solomoon -86 KFUM Örebro Friidrott 01:28:39 14:59 04:12
27 Magnus Mossberg -71 Kopparbergs IF 01:28:57 15:17 04:13
28 Edita Martuseviciute -86 IF Start 01:29:07 15:27 04:13
29 Per Johansson -66 Örebro AIK 01:30:23 16:43 04:17
30 Conrad Granath -78 IF Start 01:30:36 16:56 04:18
31 Mikael Persson Kullens Company 01:30:56 17:16 04:19
32 Rickard Wirén -78 Örebro AIK 01:31:00 17:20 04:19
33 Lars-Olof Jönsson -74 Malungs IF 01:31:07 17:27 04:19
34 Mikael Strussenfält -62 Karlskoga löparklubb 01:31:17 17:37 04:20
35 Magnus Egeskanz Örebro 01:31:19 17:39 04:20
36 Torbjörn Björn -74 Karlskoga Löp och Cykelklubb 01:31:45 18:05 04:21
37 Krister Egeryd -69 Wedevåg IF 01:31:48 18:08 04:21
38 Per Arvidsson Örebro 01:31:49 18:09 04:21
39 Anders Malmstigen -62 Glanshammars IF 01:31:50 18:10 04:21
40 Anders Johansson -72 Kvismaredalens IF 01:32:07 18:27 04:22
41 Robert Davidsson Örebro 01:32:18 18:38 04:22
42 Johan de Reuver -70 Glanshammars IF 01:32:39 18:59 04:23
43 Jörgen Kanto -70 Karlslunds IF 01:32:45 19:05 04:24
44 Elin-Marie Lönnström -81 Kopparbergs IF 01:33:20 19:40 04:25
45 Björn Robinsson -65 Karlskoga CK 01:33:43 20:03 04:27
46 Robin Johansson Sträcklöpet 01:34:00 20:20 04:27
47 Jonas Janegren -79 Östansjö SK 01:34:17 20:37 04:28
48 Ulf Lekeborn Lindesberg 01:34:30 20:50 04:29
49 Peter Jaktlund -55 Källbottens IK 01:34:41 21:01 04:29
50 Håkan L Hedin Frövi 01:34:42 21:02 04:29
51 Joakim Oskarsson -61 IFK Nora Långlöpning 01:34:54 21:14 04:30
52 Anna Enders -80 Malungs IF 01:35:10 21:30 04:31
53 Rickard Ahlberg -70 Örebro AIK 01:35:29 21:49 04:32
54 David Åhman -77 IF Linnéa 01:35:45 22:05 04:32
55 Rodney Hundermark -69 IFK Nora Långlöpning 01:35:49 22:09 04:32
56 Peter Törnqvist -69 Östansjö SK 01:36:00 22:20 04:33
57 Charlotte Nilsson -66 IF Start 01:36:05 22:25 04:33
58 Katarina Leskinen Lindesberg 01:36:24 22:44 04:34
59 Anders Malmskär -67 Aspa IK 01:36:49 23:09 04:35
60 Håkan Lundh Ervalla SK 01:37:00 23:20 04:36
61 Christer Johansson IF Quasi 01:37:12 23:32 04:36
62 Daniel Ögren -78 Örebro AIK 01:37:42 24:02 04:38
63 Tim Nylander Bohus 01:37:52 24:12 04:38
64 Mats Ericsson Nora 01:38:06 24:26 04:39
65 Johan Svanholm -76 Örebro AIK 01:38:07 24:27 04:39
66 Kenneth Karlsson -66 Åsbro GoIF 01:38:13 24:33 04:39
67 Magnus Otterhed Närkes Traktorcenter Runners 01:38:13 24:33 04:39
68 Jörgen Bengtsson Uppsala 01:38:14 24:34 04:39
69 Sven-Arne Jacobsson -53 Örebro AIK 01:39:01 25:21 04:42
70 Rose Marie Enmalm -54 IF Start 01:39:12 25:32 04:42
71 Renny Rantakokko -82 IF Start 01:39:13 25:33 04:42
72 Robert Vestman -82 Östansjö SK 01:39:20 25:40 04:42
73 Annika Lindblom -60 Glanshammars IF 01:39:20 25:40 04:42
74 Jonas Svensson -78 IF Start 01:39:31 25:51 04:43
75 Kent Ekblad -57 Glanshammars IF 01:39:40 26:00 04:43
76 Staffan Östlund Örebro 01:39:57 26:17 04:44
77 Sofia Persson -94 Östansjö SK 01:40:00 26:20 04:44
78 Ronnie Hansson Nora 01:40:16 26:36 04:45
79 Klas Flygare -65 Glanshammars IF 01:40:28 26:48 04:46
80 Daniel Stunz KFUM Örebro Orientering 01:40:29 26:49 04:46
81 Mathias Johansson Örebro 01:40:41 27:01 04:46
82 Mikael Bergqvist -76 IK Granit 01:40:50 27:10 04:47
83 Sven Nilsson -58 IF Start 01:41:05 27:25 04:47
84 Helene Nilsson -66 IF Start 01:41:08 27:28 04:48
85 Håkan Karlsson Örebro AIK 01:41:13 27:33 04:48
86 Magnus Liljerås -68 Östansjö SK 01:41:20 27:40 04:48
87 Benny Frost -65 Östansjö SK 01:41:39 27:59 04:49
88 Anders Jansson -47 Storådalens SK 01:41:41 28:01 04:49
89 Marie Dasler -68 IF Start 01:41:43 28:03 04:49
90 Johan Westholm ET Örebro 01:41:48 28:08 04:50
91 Thomas Wadefjord Fruktkakan, Örebro 01:41:50 28:10 04:50
92 Niclas Windahl Bergsäng 01:41:52 28:12 04:50
93 Torbjörn Persson -63 Östansjö SK 01:42:04 28:24 04:50
94 Magnus Larsson Eskilstuna 01:42:07 28:27 04:50
95 Daniel Nilsson -84 IFK Nora 01:42:24 28:44 04:51
96 Marcus Flynning NHK Örebro 01:42:33 28:53 04:52
97 Hans Liberg OK Milan 01:42:36 28:56 04:52
98 Markus Axelsson Örebro 01:42:55 29:15 04:53
99 Åge Sollien -62 Örebro AIK 01:43:00 29:20 04:53
100 Johan Ingjald -87 IF Start 01:43:10 29:30 04:53
101 Stefan Sager -77 Örebro AIK 01:43:13 29:33 04:54
102 Marie Materne -67 IF Start 01:43:19 29:39 04:54
103 Jan Buske -72 Kumla Skidförening 01:43:36 29:56 04:55
104 Dennis Lundén Windahl Nora 01:43:38 29:58 04:55
105 Markus Andersson Örebro 01:43:44 30:04 04:55
106 Niklas Rydén Lindesberg 01:43:58 30:18 04:56
107 Peter Ericsson Nora Simsällskap 01:44:08 30:28 04:56
108 Jenny Alenback -74 Vedevågs IF 01:44:13 30:33 04:56
109 Fredrik Karlsson -92 Aspa IK 01:44:13 30:33 04:56
110 Magnus Hjalmarsson Örebro 01:44:33 30:53 04:57
111 Jonas Andersson Skärmartorp 01:44:50 31:10 04:58
112 Per Melin Karlskoga 01:45:04 31:24 04:59
113 Erik Wahlgren Lotorp 01:45:24 31:44 05:00
114 Katarina Erixon -63 IK Westmannia 01:45:30 31:50 05:00
115 Mattias Rekonius -72 Örebro AIK 01:45:30 31:50 05:00
116 Mats Stenmarck -50 IF Start 01:45:40 32:00 05:01
117 Dan Thofelt Pålsboda 01:45:50 32:10 05:01
118 Stig Jonsson -62 Laxå OK 01:45:58 32:18 05:01
119 Johan Lunqvist Nora 01:46:10 32:30 05:02
120 Anders Haglund Nora 01:46:10 32:30 05:02
121 Matz-Ola Cajdert Ervalla 01:46:20 32:40 05:02
122 Anders Edlund -64 Östansjö SK 01:46:40 33:00 05:03
123 Magnus Wikström Nora 01:46:44 33:04 05:04
124 Stefan Andersson Källbottens IK 01:46:53 33:13 05:04
125 Jimmy Holm -68 Laxå OK 01:46:53 33:13 05:04
126 Hanna Fridhamre -77 IFK Nora Långlöpning 01:46:55 33:15 05:04
127 Stefan Nyström -63 Örebro AIK 01:47:04 33:24 05:04
128 Elin Ekerheim Örebro 01:47:12 33:32 05:05
129 Christian Bouvin Nora 01:47:59 34:19 05:07
130 Richard Hjerpe Frövi 01:48:00 34:20 05:07
131 Johan Wahlstedt -64 IFK Nora Långlöpning 01:48:06 34:26 05:07
132 Lotta Fransson OK Milan 01:48:06 34:26 05:07
133 Matias Dahlin -83 Storådalens SK 01:48:07 34:27 05:07
134 Iren Gottmarsson -52 Hällefors LK 01:48:12 34:32 05:08
135 Johan Håkansson Wedevågs IF 01:48:13 34:33 05:08
136 Tomas Jansson -62 Laxå OK 01:48:14 34:34 05:08
137 Andreas Forslund Nora 01:48:15 34:35 05:08
138 Malin Lyckestam -90 Örebro AIK 01:48:17 34:37 05:08
139 Fredrik Wretman Västerås 01:48:19 34:39 05:08
140 Christer Larsson Åkersberga 01:48:21 34:41 05:08
141 Anders Troedsson Nora 01:48:27 34:47 05:08
142 Emil Mesaros Örebro 01:48:51 35:11 05:10
143 Henrik Sannerstedt Nora 01:48:54 35:14 05:10
144 Thomas Thyresgård Örebrokamraterna 01:49:00 35:20 05:10
145 Torbjörn Karlsson Karlskoga Löp och Cykelklubb 01:49:00 35:20 05:10
146 Elin Johansson Örebro 01:49:06 35:26 05:10
147 Madelene Nord -96 Källbottens IK 01:49:08 35:28 05:10
148 Ing-Marie Johansson -64 Örebro AIK 01:49:11 35:31 05:11
149 Peter Andersson Nora 01:49:13 35:33 05:11
150 Mattias Sjösvärd Kungälv 01:49:21 35:41 05:11
151 Sören Spjuth -61 Aspa IK 01:49:25 35:45 05:11
152 Fabien Manirebanimpuhwe Nobina 01:49:30 35:50 05:11
153 Pansy Ståhl -72 IF Start 01:49:40 36:00 05:12
154 Elin Andersson -79 IFK Nora Långlöpning 01:49:54 36:14 05:13
155 Gustaf Törnqvist Motala AIF OL 01:50:04 36:24 05:13
156 Ove Karasiak -53 Åsbro GoIF 01:50:19 36:39 05:14
157 Kerstin Liljerås -67 Östansjö SK 01:50:20 36:40 05:14
158 Per Kungsberger -65 Östansjö SK 01:50:22 36:42 05:14
159 Bengt Nilsson -49 Östansjö SK 01:50:30 36:50 05:14
160 Rickard Bäck -77 Åsbro GoIF 01:50:32 36:52 05:14
161 Fredrik Eriksson Örebro 01:50:36 36:56 05:15
162 Jesper Haglund Strängnäs 01:51:03 37:23 05:16
163 Mats Hummer -64 Karlslund IF 01:51:29 37:49 05:17
164 Lars Gerdin -68 Östansjö SK 01:51:39 37:59 05:18
165 Susanne Felldin Kumla 01:51:42 38:02 05:18
166 Tomas Wall Bocksboda löparklubb 01:51:53 38:13 05:18
167 Åsa Hammander -67 IF Spartacus 01:52:04 38:24 05:19
168 Erik Haglund Karlskoga 01:52:15 38:35 05:19
169 Erik Olofsson -61 Östansjö SK 01:52:35 38:55 05:20
170 Henrik Andershed Örebro 01:52:35 38:55 05:20
171 Johannes Bergström Örebro 01:52:38 38:58 05:20
172 Eric Malm -49 IFK Nora Långlöpning 01:52:52 39:12 05:21
173 Anders Hägerfors Långsam motion 01:52:55 39:15 05:21
174 Lars Holmström IKW Köping 01:53:02 39:22 05:21
175 Fredrik Jonsson Örebro 01:53:16 39:36 05:22
176 Kristoffer Edman Hällefors 01:53:41 40:01 05:23
177 Peter Sparrow Örebro 01:53:42 40:02 05:23
178 Roland Eriksson -67 IF Start 01:53:49 40:09 05:24
179 Alexandher Centerfjäll Kumla 01:54:20 40:40 05:25
180 Peter Forsling Nora 01:54:21 40:41 05:25
181 Bo Wilhelmsson -60 Åsbro GoIF 01:54:22 40:42 05:25
182 Anna Karin Öster Frövi 01:54:23 40:43 05:25
183 Andreas Bouvin Nora 01:54:25 40:45 05:25
184 Elin Pettersson -86 Örebro AIK 01:54:28 40:48 05:26
185 Maria Engström -62 IF Start 01:54:30 40:50 05:26
186 Gustaf Rindler Örebro 01:54:45 41:05 05:26
187 Thomas Eklöf Lindesberg 01:54:54 41:14 05:27
188 Lars Karlsson -64 Östansjö SK 01:55:01 41:21 05:27
189 Ulf Carlson IFK Nora Långlöpning 01:55:15 41:35 05:28
190 Daniel Borg -74 IFK Nora Långlöpning 01:55:17 41:37 05:28
191 Anders Eriksson Karlskoga 01:55:23 41:43 05:28
192 Dan Söderholm Lidhult 01:55:30 41:50 05:28
193 Henrik Ahlin Karlskoga 01:55:39 41:59 05:29
194 Leila Toivonen -61 Storådalens SK 01:55:42 42:02 05:29
195 Jan Myhlback Lindebygdens OK 01:55:50 42:10 05:29
196 Gustav Järliden Vällingby 01:55:55 42:15 05:30
197 Tommy Lacandler -52 Axa Sports Club 01:56:10 42:30 05:30
198 Erika Andersson Lindersberg 01:56:23 42:43 05:31
199 Johanna Svensson Lindesberg 01:56:35 42:55 05:32
200 Niclas Westholm -72 Örebro AIK 01:56:36 42:56 05:32
201 Sofia Adolfsson Vintrosa 01:56:38 42:58 05:32
202 Annika Härkänen Securitas Sverige 01:56:45 43:05 05:32
203 Tanja Halme -62 Östansjö SK 01:57:04 43:24 05:33
204 Amanjeet Sandhu -63 Åsbro GoIF 01:57:06 43:26 05:33
205 Lindha Lönnström Kullens Company 01:57:08 43:28 05:33
206 Tommy Andersson -48 IFK Nora Långlöpning 01:57:20 43:40 05:34
207 Anna Edman Hällefors 01:57:21 43:41 05:34
208 Charlotta Thomasson -61 Axa Sports Club 01:57:32 43:52 05:34
209 Marit Bergman -73 Örebro AIK 01:57:44 44:04 05:35
210 Mikael Hofseth Nora 01:57:47 44:07 05:35
211 Polina Ustyuzhanina Örebro 01:57:49 44:09 05:35
212 Johnny Sollie Borlänge 01:58:13 44:33 05:36
213 Nils Rutqvist -69 IFK Nora Långlöpning 01:58:22 44:42 05:37
214 Per Molander Örebro 01:58:35 44:55 05:37
215 Per Österberg Karlskoga 01:58:50 45:10 05:38
216 Birgitta Jansson -42 Storådalens SK 01:59:28 45:48 05:40
217 Anders Engvall Nora 01:59:33 45:53 05:40
218 Emelie Sjöholm Köping 01:59:34 45:54 05:40
219 Fredrik Sandberg Nora 01:59:50 46:10 05:41
220 Fredrik Sävhammar -75 Östansjö SK 01:59:56 46:16 05:41
221 Lena Broström Sya Skidklubb 01:59:58 46:18 05:41
222 Roger Norman -64 Storådalens SK 02:00:00 46:20 05:41
223 Carina Yngström -64 Storådalens SK 02:00:01 46:21 05:41
224 Henrik Nordin Lindesberg 02:00:09 46:29 05:42
225 Erik Busk Örebro 02:00:10 46:30 05:42
226 Jenny McQuire Degerfors 02:00:15 46:35 05:42
227 Kent Johansson -68 Östansjö SK 02:00:16 46:36 05:42
228 Erik Andersson Storådalens SK 02:00:17 46:37 05:42
229 Malin Karlsson -88 Östansjö SK 02:00:19 46:39 05:42
230 Annika Waldén Lindebygdens OK 02:00:44 47:04 05:43
231 Mathias Johansson Örebro 02:01:31 47:51 05:46
232 Ann-Sofie Thorsen Nora 02:01:33 47:53 05:46
233 Hans Sigge Guldsmedshyttan 02:01:47 48:07 05:46
234 Hans Wirén Örebro 02:02:02 48:22 05:47
235 Mats Franzén -65 Östansjö SK 02:02:12 48:32 05:48
236 Monika Forslund -74 IFK Nora Långlöpning 02:02:18 48:38 05:48
237 Ivar Kleber Nora 02:02:29 48:49 05:48
238 Angelica Ekehed Glanshammars IF 02:03:35 49:55 05:51
239 Mikael Legin Glanshammars IF 02:03:36 49:56 05:52
240 Malin Dahlin Nora 02:03:47 50:07 05:52
241 Stefan Sjögren -75 Örebro AIK 02:04:12 50:32 05:53
242 Kia Johannessen Frövi 02:04:15 50:35 05:53
243 Ronja Borg Frövi 02:04:15 50:35 05:53
244 Peter Comét -56 IFK Nora Långlöpning 02:04:22 50:42 05:54
245 Håkan Johansson IF Quasi 02:05:13 51:33 05:56
246 Åsa Gustafsson Stribergs Folkets Hus-vänner 02:05:34 51:54 05:57
247 Göran Evertsson Glanshammar 02:05:44 52:04 05:58
248 Ulrica Evertsson Glanshammar 02:05:44 52:04 05:58
249 Christina Hirsch Arboga 02:06:03 52:23 05:58
250 Lotta Jedselius Nora 02:06:20 52:40 05:59
251 Jenny Sahlén Lindesberg 02:06:20 52:40 05:59
252 Ida Eriksson Nora 02:06:20 52:40 05:59
253 Lars Törnqvist Motala 02:06:46 53:06 06:01
254 Anders Lundgren -55 IFK Nora Långlöpning 02:06:55 53:15 06:01
255 Annelie Pettersson -68 Örebro AIK 02:06:59 53:19 06:01
256 Stefan Uddholm Vällingby 02:07:04 53:24 06:01
257 Isac Glaad Nora 02:07:21 53:41 06:02
258 Michael Schweidenbach Nora 02:07:24 53:44 06:02
259 Linda Pettersson Lindesberg 02:07:26 53:46 06:02
260 Lena Persson OK Milan 02:07:29 53:49 06:03
261 Jari Manner Kungsör 02:07:33 53:53 06:03
262 Jan Myrtorp -41 Östansjö SK 02:08:02 54:22 06:04
263 Gabriel Linton Örebro 02:08:33 54:53 06:06
264 Jessica Kling Vieweg Nora 02:08:35 54:55 06:06
265 Ros-Marie Lundqvist Nora 02:09:10 55:30 06:07
266 Alina Dahl Grängesberg 02:10:10 56:30 06:10
267 Michael Gustafsson Guscamp 02:11:38 57:58 06:14
268 Filip Andersson Stensnäs IF 02:11:40 58:00 06:14
269 Tina Forsberg -66 Storådalens SK 02:11:47 58:07 06:15
270 Ann Ceder Lindesberg 02:11:49 58:09 06:15
271 Ove Engman -39 Elvans IF 02:11:54 58:14 06:15
272 Lisa Hjalmarsson -79 Örebro AIK 02:12:19 58:39 06:16
273 Ola Sjöstedt ÅS Moped o rusdryckssälskap 02:13:02 59:22 06:18
274 Heléne Sandell Lindesberg 02:13:09 59:29 06:19
275 Mats Sandell Korsnäs korpen, Frövi 02:13:10 59:30 06:19
276 Anna Asplund Örebro 02:13:25 59:45 06:19
277 Idali Andersson Stensnäs IF 02:14:08 01:00:28 06:21
278 Jonny Nilsson Nora 02:14:19 01:00:39 06:22
279 Henrik Andersson Stensnäs IF 02:14:27 01:00:47 06:22
280 Anna Wiik Örebro AIK 02:14:49 01:01:09 06:23
281 Juha Manner Eskilstuna 02:14:58 01:01:18 06:24
282 Henrik Karlsson Närkes Kils SK 02:16:31 01:02:51 06:28
283 Linda Engström Ställbergs IK 02:16:33 01:02:53 06:28
284 Anna Wahlgren Lotorp 02:16:41 01:03:01 06:29
285 Per Karlsson Ericsson Kumla SK 02:16:57 01:03:17 06:29
286 Sven-Olov Dahlgren -44 Kopparbergs IF 02:17:25 01:03:45 06:31
287 Dieter Hilpmann Järnboås 02:18:07 01:04:27 06:33
288 Steven Linton Nora 02:18:31 01:04:51 06:34
289 Gunnar Axelsson Nora 02:20:16 01:06:36 06:39
290 Anders Burstedt Lindecyklisterna 02:21:21 01:07:41 06:42
291 Carin Calleberg Ericsson SK Kumla 02:22:21 01:08:41 06:45
292 Elin Jansson Östansjö SK 02:23:02 01:09:22 06:47
293 Carina Wahlström -61 Aspa IK 02:23:03 01:09:23 06:47
294 Jennie Axelsson Nora 02:25:11 01:11:31 06:53
295 Mårten Lundgren Knivsta Maskin Sport Team 02:25:11 01:11:31 06:53
296 Céline Pace-Soler -72 Brohyttans IF 02:25:35 01:11:55 06:54
297 Eva Lindberg IFK Nora Långlöpning 02:25:56 01:12:16 06:55
298 Peter Carlsson Hillerstorps Trä AB 02:27:39 01:13:59 07:00
299 Åke Mossberg -50 IFK Nora Långlöpning 02:27:59 01:14:19 07:01
300 Monica Engkvist -56 Axa Sports Club 02:28:00 01:14:20 07:01
301 Jannica Möller Garphyttan 02:29:34 01:15:54 07:05
302 Rickard RAY Yngwe Lotorp 02:30:48 01:17:08 07:09
303 Björn Sörman Wedevåg IF 02:33:17 01:19:37 07:16
304 Per-Erik Karlfeldt IFK Nora Långlöpning 02:34:01 01:20:21 07:18
305 Klas Brynte Nora 02:35:34 01:21:54 07:22
306 Charlotta Lundin Axa Sports Club 02:50:14 01:36:34 08:04
307 Niclas Blomberg Storådalen 02:51:18 01:37:38 08:07
308 Benny Engström Storådalen 02:51:18 01:37:38 08:07
309 Sven Andersson -34 Östansjö SK 02:55:14 01:41:34 08:18
310 Arne Evertsson -41 Storådalens SK 02:56:20 01:42:40 08:21
- Per Eklöf -81 IFK Nora Långlöpning DNF - -