Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2022
Nora Marathon 19/3

2021
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 7/10
Norasjön Runt 11/9

2020
GTR Ultra 50 31/10
GTR Ultra 50 31/10 (Sträcktider)
Karlsängsloppet 1/10
Nora Marathon 21/3

2019
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 7/12
Långa Terräng-DM 5/10
Karlsängsloppet 3/10
Bergslagsleden Ultra 21/9
Bergslagsleden Ultra 21/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 14/9
51:an Loppet 1/9
Utmaningen 5/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 29/5
Nora Marathon 16/3

2018
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 8/12
Långa Terräng-DM 20/10
Karlsängsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Bergslagsleden Ultra 22/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

NORASJÏ¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½N RUNT 13/9 2014

Klasser
K35 (3)
K40 (6)
K45 (8)
K50 (9)
K55 (1)
K60 (0)
K65 (2)
K70 (1)
K75 (0)
K80 (0)
Kvinnor juniorer (2)
Kvinnor seniorer (7)
M35 (17)
M40 (16)
M45 (22)
M50 (18)
M55 (6)
M60 (5)
M65 (4)
M70 (3)
M75 (1)
M80 (1)
Motionsklass (166)
Män juniorer (3)
Män seniorer (10)
Tävlingsklass kvinnor (39)
Tävlingsklass män (106)

Samlad resultatlista (311)


Startlista (Antal anmälda: 311)
NORASJÏ¿½Ï¿½Ï¿½Ï¿½N RUNT 13/9 2014 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

M35  (21097,5 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Erik Anfält -76 Örebro AIK 01:13:40 00:00 03:30
2 Dan Bäck -75 Kumla SF Friidrott 01:18:43 05:03 03:44
3 Ludvig Börjesson -77 Karlslunds IF 01:19:15 05:35 03:45
4 Fredrik Johnsson -75 Örebro AIK 01:21:49 08:09 03:53
5 Peter Svenson -75 Örebro AIK 01:27:51 14:11 04:10
6 Conrad Granath -78 IF Start 01:30:36 16:56 04:18
7 Rickard Wirén -78 Örebro AIK 01:31:00 17:20 04:19
8 Jonas Janegren -79 Östansjö SK 01:34:17 20:37 04:28
9 David Åhman -77 IF Linnéa 01:35:45 22:05 04:32
10 Daniel Ögren -78 Örebro AIK 01:37:42 24:02 04:38
11 Johan Svanholm -76 Örebro AIK 01:38:07 24:27 04:39
12 Jonas Svensson -78 IF Start 01:39:31 25:51 04:43
13 Mikael Bergqvist -76 IK Granit 01:40:50 27:10 04:47
14 Stefan Sager -77 Örebro AIK 01:43:13 29:33 04:54
15 Rickard Bäck -77 Åsbro GoIF 01:50:32 36:52 05:14
16 Fredrik Sävhammar -75 Östansjö SK 01:59:56 46:16 05:41
17 Stefan Sjögren -75 Örebro AIK 02:04:12 50:32 05:53