Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2024
Nora Marathon 16/3
Nora Marathon 16/3
(varvtider)


2023
Sylvesterloppet 31/12
Sylvesterloppet 31/12
(mellantider)

Karlsängsloppet 4/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Nora Marathon 18/3
Nora Marathon 18/3
(varvtider)

Nora Marathon 18/3
(åldersklasser)


2022
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 5/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Nora Marathon 19/3

2021
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 7/10
Norasjön Runt 11/9

2020
GTR Ultra 50 31/10
GTR Ultra 50 31/10 (Sträcktider)
Karlsängsloppet 1/10
Nora Marathon 21/3

2019
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 7/12
Långa Terräng-DM 5/10
Karlsängsloppet 3/10
Bergslagsleden Ultra 21/9
Bergslagsleden Ultra 21/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 14/9
51:an Loppet 1/9
Utmaningen 5/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 29/5
Nora Marathon 16/3

2018
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 8/12
Långa Terräng-DM 20/10
Karlsängsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Bergslagsleden Ultra 22/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

NORA MARATHON 21/3 2020

Klasser
K35 - Helmarathon (4)
K40 - Helmarathon (6)
K45 - Helmarathon (4)
K50 - Helmarathon (2)
K55 - Helmarathon (3)
K60 - Helmarathon (1)
K65 - Helmarathon (0)
K70 - Helmarathon (0)
K75 - Helmarathon (0)
K80 - Helmarathon (0)
Kvinnor Halvmarathon - Motionsklass (20)
Kvinnor Helmarathon - Motionsklass (7)
Kvinnor Kvartsmarathon - Motionsklass (13)
Kvinnor seniorer - Helmarathon (3)
M35 - Helmarathon (6)
M40 - Helmarathon (12)
M45 - Helmarathon (21)
M50 - Helmarathon (11)
M55 - Helmarathon (5)
M60 - Helmarathon (4)
M65 - Helmarathon (1)
M70 - Helmarathon (5)
M75 - Helmarathon (0)
M80 - Helmarathon (0)
Män Halvmarathon - Motionsklass (30)
Män Helmarathon - Motionsklass (23)
Män Kvartsmarathon - Motionsklass (12)
Män seniorer - Helmarathon (11)
Tävlingsklass kvinnor (23)
Tävlingsklass män (76)

Samlad resultatlista (204)


Startlista (Antal anmälda: 204)
NORA MARATHON 21/3 2020 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

KVINNOR HALVMARATHON - MOTIONSKLASS
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Petra Hanaeus -72 IF Start 01:30:50 00:00 -
2 Elin Henriksson -93 Linköpings Löparklubb 01:42:26 11:36 -
3 Kerstin Liljerås -67 Östansjö SK 01:52:50 22:00 -
4 Aila Nilsson -93 Örebro Uddis Ultra 01:54:15 23:25 -
5 Matilda Leepel -89 Örebro Poliskårs IF 01:57:05 26:15 -
6 My Nordgren -74 Nora 02:02:48 31:58 -
7 Catrine Andersson -69 Örebro AIK 02:05:11 34:21 -
8 Kicki Arneback -76 Örebro AIK 02:05:12 34:22 -
9 Emma Moll -76 Örebro 02:12:03 41:13 -
10 Anna Hilmersson -76 Örebro AIK 02:15:38 44:48 -
11 Susanne Ohlsén -70 Hestra IF, Borås 02:16:59 46:09 -
12 Carin Calleberg -70 Örebro AIK 02:30:03 59:13 -
13 Anneli Watts -65 Örebro AIK 02:30:03 59:13 -
14 Jessica Weman -87 Götlunda 02:34:35 01:03:45 -
15 Sabine Leiwert -85 Tumba 02:59:33 01:28:43 -
- Cecilia Fransson -69 Motala DNS - -
- Annelie Grändefors -75 Sweden Runners, Falun DNS - -
- Lisabet Dahlkvist -94 Karlstad DNS - -
- Sigrid Josefsson -85 Nilivaara IS DNS - -
- Suwanna Sornyiam -74 Lonesome Runners DNS - -