Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2019
Utmaningen 5/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 29/5
Nora Marathon 16/3

2018
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 8/12
Långa Terräng-DM 20/10
Karlsängsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Norasjön Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

LUCIALOPPET 8/12 2018

Klasser
Gång (7)
K19 (2)
K35 (2)
K40 (1)
K45 (2)
K50 (2)
K55 (1)
K60 (1)
K65 (1)
K70 (1)
K75 (1)
Kvinnor seniorer (1)
M19 (1)
M35 (7)
M40 (6)
M45 (12)
M50 (6)
M55 (3)
M60 (3)
M65 (1)
M70 (3)
M75 (1)
M80 (1)
Motionsklass (12)
Män seniorer (11)
Tävlingsklass kvinnor (15)
Tävlingsklass män (55)

Samlad resultatlista (89)


Startlista (Antal anmälda: 89)
LUCIALOPPET 8/12 2018 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA  (10000 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Per Arvidsson -86 IF Start 00:34:58 00:00 03:30
2 Mattias Nätterlund -86 Örebro AIK 00:36:00 01:02 03:36
3 Ludvig Börjesson -77 Örebro AIK 00:36:44 01:46 03:40
4 Johan Ingjald -87 IF Start 00:37:38 02:40 03:46
5 Mathias Viktorsson -82 LK Gränslöst 00:37:56 02:58 03:48
6 Liduina van Sitteren -89 Örebro AIK 00:38:16 03:18 03:50
7 Magnus Mossberg -71 Kopparbergs IF 00:38:24 03:26 03:50
8 Dan Grabö -82 Örebro AIK 00:38:37 03:39 03:52
9 Ulf Hallmén -68 Hagaby GoIF 00:38:49 03:51 03:53
10 Oskar Hansson -97 KFUM Örebro friidrott 00:39:25 04:27 03:57
11 Robert Vestman -82 Almby IK 00:39:32 04:34 03:57
12 Erik Högkvist -89 Örebro AIK 00:40:14 05:16 04:01
13 Dennis Bergström -83 IF Start 00:40:32 05:34 04:03
14 Dan Bäck -75 Kumla SF 00:40:49 05:51 04:05
15 Martin Nilsson -84 IF Start 00:41:07 06:09 04:07
16 Fredrik Hartman -68 Örebro AIK 00:41:16 06:18 04:08
17 Pontus Lundgren -91 Åsbro GoIF 00:41:20 06:22 04:08
18 Emil Altskog -88 Örebro 00:41:27 06:29 04:09
19 Peter Ström -70 Kumla SF 00:41:35 06:37 04:10
20 Johanna Thiel Lidén -89 Västerås 00:41:38 06:40 04:10
21 Frida Nilsson -82 IF Start 00:41:44 06:46 04:10
22 Ola Hellström -78 Örebro AIK 00:41:57 06:59 04:12
23 Jan Erik Werner -88 Almby IK 00:42:22 07:24 04:14
24 Carl Johansson -03 LK Spring Åmål 00:42:24 07:26 04:14
25 Marie Dasler -68 IF Start 00:43:18 08:20 04:20
26 Tomas Karlsson -70 Vretstorps IF 00:43:25 08:27 04:21
27 Andreas Österlund -71 Örebro AIK 00:43:47 08:49 04:23
28 Jonny Larsson -61 Östansjö SK 00:44:26 09:28 04:27
29 Anders Johansson -72 Kvismaredalens IF 00:44:29 09:31 04:27
30 Fredrik Fjordäng -79 Örebro AIK 00:44:48 09:50 04:29
31 Roger Elimä -78 Örebro AIK 00:44:52 09:54 04:29
32 Johan Svanholm -76 Örebro AIK 00:45:03 10:05 04:30
33 Hanna Henriksen -75 Östansjö SK 00:46:53 11:55 04:41
34 Mikael Jacobsson -71 00:46:54 11:56 04:41
35 Andreas Jonsson -90 Östansjö SK 00:47:04 12:06 04:42
36 Anders Malmskär -67 Östansjö SK 00:47:32 12:34 04:45
37 Göte Pettersson -57 Örebro AIK 00:47:42 12:44 04:46
38 Malin Sjödin -72 Östansjö SK 00:47:56 12:58 04:48
39 Therese Persson -73 Örebro AIK 00:48:03 13:05 04:48
40 Mats Jansson -72 Team Nordic Trail Örebro 00:48:04 13:06 04:48
41 Magnus Björk -91 Åsbro GoIF 00:48:16 13:18 04:50
42 Lisa Hjalmarsson -79 Örebro AIK 00:48:20 13:22 04:50
43 Rose Marie Enmalm -54 IF Start 00:49:09 14:11 04:55
44 Peter Törnqvist -69 Östansjö SK 00:49:15 14:17 04:56
45 Lars Karlsson -64 Östansjö SK 00:49:21 14:23 04:56
46 Kim Semstrand -07 IFK Nora 00:49:38 14:40 04:58
47 Rodney Hundermark -69 IFK Nora 00:49:39 14:41 04:58
48 Ester Skoglund -07 Östansjö SK 00:49:52 14:54 04:59
49 Ingvar Skoglund -73 Östansjö SK 00:49:53 14:55 04:59
50 Johan Helldén -91 Örebro 00:50:18 15:20 05:02
51 Ove Karasiak -53 Åsbro GoIF 00:50:51 15:53 05:05
52 Christer Eklund -64 Östansjö SK 00:50:51 15:53 05:05
53 Fredrik Svensson -76 Vretstorps IF 00:51:08 16:10 05:07
54 Susanne Malmqvist -52 IF Start 00:51:09 16:11 05:07
55 Lennart Hult -61 Åsbro GoIF 00:51:13 16:15 05:07
56 Fredrik Johansson -70 Kanonaden 00:51:34 16:36 05:09
57 Annica Sjölund -67 IF Start 00:52:41 17:43 05:16
58 Robert Fält -83 KFUM Örebro Friidrott 00:52:51 17:53 05:17
59 Payam Karimian -80 IF Start 00:53:31 18:33 05:21
60 Mats Franzén -65 Östansjö SK 00:53:47 18:49 05:23
61 Kenneth Oskarsson -70 Vretstorps IF 00:55:58 21:00 05:36
62 Torbjörn Oskarsson -73 Vretstorps IF 00:55:59 21:01 05:36
63 Anna Ringström Fjugesta 00:56:55 21:57 05:41
64 Ola Lindstrand -45 IF Start 00:57:06 22:08 05:43
65 Örjan Frisén -58 Stocksäters IF 00:58:55 23:57 05:54
66 Anki Tjärnberg Litzell -66 Hallsberg 00:59:12 24:14 05:55
67 Jimmy Glinnerås -71 Örebro AIK 00:59:15 24:17 05:55
68 Markus Edqvist -62 Örebro 01:00:24 25:26 06:02
69 Therese Altskog -64 Åmmeberg 01:04:52 29:54 06:29
70 Sven Olof Dahlgren -44 Kopparbergs IF 01:08:26 33:28 06:51
71 Catharina Wahlstedt -44 IF Start 01:08:59 34:01 06:54
72 Magnus Åkesson -71 Örebro AIK 01:13:42 38:44 07:22
73 Anette Johansson -60 Örebro 01:14:14 39:16 07:25
74 Stig Jonsson -62 Laxå OK 01:17:23 42:25 07:44
75 Jan Mossberg -56 IFK Kristinehamn 01:17:47 42:49 07:47
76 Anders Källman -37 Östansjö SK 01:23:35 48:37 08:21
77 Lennart Johansson -48 Mariestads AIF 01:24:06 49:08 08:25
78 Sven Johansson -47 Hova 01:25:15 50:17 08:32
79 Arne Evertsson -41 Storådalens SK 01:28:42 53:44 08:52
80 Ingegerd Eklund -41 Brohyttans IF 01:35:15 01:00:17 09:32
81 Beppe Rundqwist -08 Vretstorp 01:39:22 01:04:24 09:56
82 Tommy Åkesson -47 UIF 01:39:23 01:04:25 09:56
- Grace Jonsson Östansjö SK DNF - -
- Torbjörn Persson -63 Östansjö SK DNF - -
- Carina Wahlström -61 Östansjö SK DNS - -
- Peter Comét -56 IFK Nora DNS - -
- Frida Ol-Mårs -87 DNS - -
- Per Carlsson -67 Ericsson Kumla SK DNS - -
- Bosse Johansson -48 Mariestads AIF DNS - -