Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2021
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 7/10
Norasjön Runt 11/9

2020
GTR Ultra 50 31/10
GTR Ultra 50 31/10 (Sträcktider)
Karlsängsloppet 1/10
Nora Marathon 21/3

2019
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 7/12
Långa Terräng-DM 5/10
Karlsängsloppet 3/10
Bergslagsleden Ultra 21/9
Bergslagsleden Ultra 21/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 14/9
51:an Loppet 1/9
Utmaningen 5/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 29/5
Nora Marathon 16/3

2018
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 8/12
Långa Terräng-DM 20/10
Karlsängsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Bergslagsleden Ultra 22/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

LUCIALOPPET 10/12 2016

Klasser
Gång (17)
K19 (0)
K22 (0)
K35 (3)
K40 (4)
K45 (2)
K50 (1)
K55 (1)
K60 (2)
K65 (0)
K70 (1)
K75 (0)
Kvinnor seniorer (2)
M19 (9)
M22 (0)
M35 (5)
M40 (8)
M45 (10)
M50 (11)
M55 (4)
M60 (7)
M65 (2)
M70 (2)
M75 (2)
Motionsklass (25)
Män seniorer (18)
Tävlingsklass kvinnor (16)
Tävlingsklass män (78)

Samlad resultatlista (136)


Startlista (Antal anmälda: 136)
LUCIALOPPET 10/12 2016 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA  (10000 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Ludvig Börjesson -77 Örebro AIK 00:34:29 00:00 03:27
2 Lukas Melander -90 LK Gränslöst 00:34:36 00:07 03:28
3 Andreas Ingberg -82 Örebro AIK 00:34:47 00:18 03:29
4 Jakob Nilsson -84 Örebro AIK 00:35:00 00:31 03:30
5 Habtom Tesfamichael -90 Wedevågs IF 00:35:21 00:52 03:32
6 Fredrik Johnsson -75 Örebro AIK 00:35:30 01:01 03:33
7 Ulf Hallmén -68 Hagaby GoIF 00:35:49 01:20 03:35
8 Pär Englund -77 Wedevågs IF 00:36:06 01:37 03:37
9 Heshlu Andermariam -97 IF Start 00:36:12 01:43 03:37
10 Patrik Johansson -65 Östansjö SK 00:36:30 02:01 03:39
11 Eric Segelberg -84 LK Gränslöst 00:36:32 02:03 03:39
12 Henrik Eknor -83 Örebro AIK 00:36:40 02:11 03:40
13 Mikael Welday -99 Stocksäters IF 00:36:50 02:21 03:41
14 Melker Forsberg -01 KFUM Örebro 00:36:55 02:26 03:42
15 Dan Bäck -75 Kumla SF 00:37:00 02:31 03:42
16 Sören Forsberg -63 Örebro AIK 00:37:08 02:39 03:43
17 Pär Johansson -74 Örebro AIK 00:37:11 02:42 03:43
18 Håkan Andersson -82 Lesjöfors Jogging 00:37:21 02:52 03:44
19 Johan Ingjald -87 IF Start 00:37:33 03:04 03:45
20 Martin Ingberg -81 Örebro AIK 00:37:55 03:26 03:48
21 Erik Högkvist -89 Örebro AIK 00:38:08 03:39 03:49
22 Magnus Mossberg -71 Kopparbergs IF 00:38:19 03:50 03:50
23 Erik Nilsson -85 Örebro AIK 00:38:40 04:11 03:52
24 Nicklas Forsling -71 IF Start 00:38:49 04:20 03:53
25 Emil Altskog -88 Örebro AIK 00:39:39 05:10 03:58
26 Pontus Lundgren -91 Åsbro GoIF 00:39:52 05:23 03:59
27 Rodney Hundermark -69 IFK Nora 00:39:54 05:25 03:59
28 Magnus Stranneby -80 Vretstorps IF 00:40:20 05:51 04:02
29 Peter Törnqvist -69 Östansjö SK 00:40:36 06:07 04:04
30 Björn Robinsson -65 Karlskoga LK 00:40:37 06:08 04:04
31 Martin Duberg -85 Örebro AIK 00:40:39 06:10 04:04
32 Oskar Persson -01 Östansjö SK 00:40:42 06:13 04:04
33 Peter Ström -70 Kumla SF 00:40:49 06:20 04:05
34 Mikael Strussenfeldt -62 Karlskoga LK 00:41:04 06:35 04:06
35 Andreas Österlund -71 Örebro AIK 00:41:05 06:36 04:07
36 Liduina van Sitteren -89 Örebro AIK 00:41:31 07:02 04:09
37 Edwin Nylander -01 IF Start 00:41:39 07:10 04:10
38 Jonas Lundin -77 Örebro AIK 00:41:42 07:13 04:10
39 Antje Torstensson -75 KFUM Örebro 00:41:43 07:14 04:10
40 Maria Eriksson -76 IF Start 00:42:13 07:44 04:13
41 Claes Nilsson -77 Vretstorps IF 00:42:15 07:46 04:14
42 Karl Kind -90 Örebro AIK 00:42:28 07:59 04:15
43 Andreas Jonsson -90 Östansjö SK 00:42:42 08:13 04:16
44 Sebastian Macliver -78 Vretstorps IF 00:43:01 08:32 04:18
45 Henrik Bertilsson -76 Östansjö SK 00:43:24 08:55 04:20
46 Christer Svantesson -64 Axa Sports Club 00:43:59 09:30 04:24
47 Jonny Larsson -61 Laxå OK 00:44:10 09:41 04:25
48 Torbjörn Sjölander -61 Örebro AIK 00:44:20 09:51 04:26
49 Torbjörn Persson -63 Östansjö SK 00:44:26 09:57 04:27
50 Filip Öhrn -99 IF Start 00:44:26 09:57 04:27
51 Hugo Öhrn -04 IF Start 00:44:30 10:01 04:27
52 Susanna Hellsten -71 IF Start 00:44:32 10:03 04:27
53 Frida Lindberg -77 IF Start 00:44:43 10:14 04:28
54 Sven Nilsson -58 IF Start 00:44:56 10:27 04:30
55 Alexander Centerfjäll -89 Åsbro GoIF 00:45:08 10:39 04:31
56 Hans Backström -53 Östansjö SK 00:45:13 10:44 04:31
57 Hans Widström -53 Stocksäters IF 00:45:41 11:12 04:34
58 Jan Buske -72 Kumla SF 00:46:01 11:32 04:36
59 Håkan Erhardsson -68 Örebro AIK 00:46:10 11:41 04:37
60 Erik Åkerlind -85 Örebro AIK 00:46:23 11:54 04:38
61 Lars Karlsson -64 Östansjö SK 00:46:49 12:20 04:41
62 Camilla Söderberg -77 Örebro AIK 00:47:01 12:32 04:42
63 Arne Hildingsson -66 Östansjö SK 00:47:24 12:55 04:44
64 Martin Sedström -80 KFUM Örebro orientering 00:47:32 13:03 04:45
65 Ove Karasiak -53 Åsbro GoIF 00:47:35 13:06 04:46
66 Malvina Edqvist -90 Örebro AIK 00:48:01 13:32 04:48
67 Rose Marie Enmalm -54 IF Start 00:48:04 13:35 04:48
68 Katarina Erixon -63 Örebro AIK 00:48:27 13:58 04:51
69 Christer Eklund -64 Östansjö SK 00:48:30 14:01 04:51
70 Thomas Johansson -53 Örebro AIK 00:48:42 14:13 04:52
71 Stig Jonsson -62 Laxå OK 00:48:52 14:23 04:53
72 Pansy Ståhl -72 IF Start 00:49:45 15:16 04:59
73 Kenneth Karlsson -66 Åsbro GoIF 00:50:23 15:54 05:02
74 Jan-Ove Lämgren -56 SK Örnen 00:50:45 16:16 05:05
75 Evalena Lindstedt -70 Karlstad 00:50:55 16:26 05:06
76 Katarina Lindstedt -79 Lillkyrka 00:50:56 16:27 05:06
77 Melvin Sjödin -05 Östansjö SK 00:51:35 17:06 05:10
78 Susanne Malmqvist -52 IF Start 00:51:44 17:15 05:10
79 Kenneth Oskarsson -70 Östansjö SK 00:51:54 17:25 05:11
80 Torbjörn Oskarsson -73 Östansjö SK 00:52:00 17:31 05:12
81 Bengt Nilsson -49 Östansjö SK 00:52:04 17:35 05:12
82 Ola Lindstrand -45 IF Start 00:52:29 18:00 05:15
83 Thomas Lindström -55 Åsbro GoIF 00:52:47 18:18 05:17
84 Sivert Lignell -53 IF Start 00:53:30 19:01 05:21
85 Peter Comét -56 IFK Nora 00:53:38 19:09 05:22
86 Örjan Frisén -58 Stocksäters IF 00:53:51 19:22 05:23
87 Simon Nilsson -01 IF Start 00:55:24 20:55 05:32
88 Tomas Ljungström -48 Sjötorp 00:56:20 21:51 05:38
89 Malin Sjödin -72 Östansjö SK 00:56:37 22:08 05:40
90 Per Karlsson -67 Ericsson SK Kumla 00:56:49 22:20 05:41
91 Carin Calleberg -70 Örebro AIK 00:57:35 23:06 05:46
92 Andreas Bäckman -78 Husqvarna 00:57:49 23:20 05:47
93 Börje Nordin -50 Åsbro GoIF 00:58:53 24:24 05:53
94 Lars-Erik Gustafsson -58 Fjugesta 01:00:05 25:36 06:01
95 Patrik Johansson -64 Vretstorps IF 01:00:05 25:36 06:01
96 Karin Pehart -81 Fjugesta 01:01:43 27:14 06:10
97 Catharina Wahlstedt -44 IF Start 01:02:17 27:48 06:14
98 Carina Wahlström -61 Östansjö SK 01:02:59 28:30 06:18
99 Jenny Helldén -81 Fjugesta 01:03:27 28:58 06:21
100 Jessica Nyströmer -81 Fjugesta 01:03:28 28:59 06:21
101 Sven-Olov Dahlgren -44 Kopparbergs IF 01:04:41 30:12 06:28
102 Pernilla Kihlman -73 Karlstad 01:05:58 31:29 06:36
103 Helena Jerlström -79 Vretstorps IF 01:12:36 38:07 07:16
104 Anders Källman -37 Östansjö SK 01:14:11 39:42 07:25
105 Jan Mossberg -56 IFK Kristinehamn 01:14:57 40:28 07:30
106 Arne Evertsson -41 Storådalens SK 01:15:03 40:34 07:30
107 Magnus Åkesson -71 Brånsta 01:15:23 40:54 07:32
108 Lennart Johansson -48 Mariestads AIF 01:18:34 44:05 07:51
109 Sven Johansson -47 Hova 01:22:47 48:18 08:17
110 Barbro Gunnarsson -47 Vretstorps IF 01:26:04 51:35 08:36
111 Göran Linnarsson -58 SOK Unden 01:26:08 51:39 08:37
112 Göran Wahlström -43 SOK Unden 01:26:38 52:09 08:40
113 Gunilla Knutsson -55 Vretstorps IF 01:29:10 54:41 08:55
114 Johan Birgersson -47 Vretstorps IF 01:29:55 55:26 09:00
115 Arne Laurén -50 Vretstorps IF 01:29:55 55:26 09:00
116 Arne Karlsson -49 Vretstorps IF 01:29:55 55:26 09:00
117 Roland Bernhardsson -37 Vretstorps IF 01:29:55 55:26 09:00
118 Bertil Gunnarsson -48 Vretstorps IF 01:29:55 55:26 09:00
119 Samuel Eriksson -38 Brohyttans IF 01:33:07 58:38 09:19
120 Eva Nagel -54 Vretstorp 01:35:50 01:01:21 09:35
121 Ingegerd Eklund -41 Brohyttans IF 01:36:06 01:01:37 09:37
122 Tommy Åkesson -47 Vretstorps IF 01:36:30 01:02:01 09:39
- Noomie Nagel -03 Vretstorp DNS - -
- Robert Vestman -82 Östansjö SK DNS - -
- Magnus Björk -91 Åsbro GoIF DNS - -
- Ulf Larsson -72 SOK Träff Karlsborg DNS - -
- Peter Berglez -73 IF Start DNS - -
- Erik Nilsson -84 Vretstorps IF DNS - -
- Jonas Wallerman -71 SOK Träff Karlsborg DNS - -
- Joel Björk-Werner -82 IK Sturehov DNS - -
- David Andersson -79 Norrköping DNS - -
- Viktor Bäckman -84 Norrköping DNS - -
- Anna Hallenberg -76 Karlstad DNS - -
- Maria Skooglund -77 Östansjö SK DNS - -
- Katarina Magnusson -81 Avesta DNS - -
- Niklas Wikström -66 Örebro DNS - -