Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2021
Karlsängsloppet 7/10
Norasjön Runt 11/9

2020
GTR Ultra 50 31/10
GTR Ultra 50 31/10 (Sträcktider)
Karlsängsloppet 1/10
Nora Marathon 21/3

2019
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 7/12
Långa Terräng-DM 5/10
Karlsängsloppet 3/10
Bergslagsleden Ultra 21/9
Bergslagsleden Ultra 21/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 14/9
51:an Loppet 1/9
Utmaningen 5/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 29/5
Nora Marathon 16/3

2018
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 8/12
Långa Terräng-DM 20/10
Karlsängsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Bergslagsleden Ultra 22/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

LUCIALOPPET 10/12 2016

Klasser
Gång (17)
K19 (0)
K22 (0)
K35 (3)
K40 (4)
K45 (2)
K50 (1)
K55 (1)
K60 (2)
K65 (0)
K70 (1)
K75 (0)
Kvinnor seniorer (2)
M19 (9)
M22 (0)
M35 (5)
M40 (8)
M45 (10)
M50 (11)
M55 (4)
M60 (7)
M65 (2)
M70 (2)
M75 (2)
Motionsklass (25)
Män seniorer (18)
Tävlingsklass kvinnor (16)
Tävlingsklass män (78)

Samlad resultatlista (136)


Startlista (Antal anmälda: 136)
LUCIALOPPET 10/12 2016 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

K35  (10000 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Frida Lindberg -77 IF Start 00:44:43 00:00 04:28
2 Camilla Söderberg -77 Örebro AIK 00:47:01 02:18 04:42
- Maria Skooglund -77 Östansjö SK DNS - -