Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2022
Karlsängsloppet 5/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Nora Marathon 19/3

2021
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 7/10
Norasjön Runt 11/9

2020
GTR Ultra 50 31/10
GTR Ultra 50 31/10 (Sträcktider)
Karlsängsloppet 1/10
Nora Marathon 21/3

2019
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 7/12
Långa Terräng-DM 5/10
Karlsängsloppet 3/10
Bergslagsleden Ultra 21/9
Bergslagsleden Ultra 21/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 14/9
51:an Loppet 1/9
Utmaningen 5/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 29/5
Nora Marathon 16/3

2018
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 8/12
Långa Terräng-DM 20/10
Karlsängsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Bergslagsleden Ultra 22/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

LUCIALOPPET 12/12 2015

Klasser
Gång (21)
K19 (0)
K22 (0)
K35 (13)
K40 (16)
K45 (13)
K50 (4)
K55 (2)
K60 (3)
K65 (1)
K70 (0)
K75 (0)
Kvinnor seniorer (13)
M19 (7)
M22 (0)
M35 (17)
M40 (22)
M45 (19)
M50 (16)
M55 (10)
M60 (6)
M65 (6)
M70 (3)
M75 (1)
Motionsklass (20)
Män seniorer (26)
Tävlingsklass kvinnor (66)
Tävlingsklass män (133)

Samlad resultatlista (240)


Startlista (Antal anmälda: 240)
LUCIALOPPET 12/12 2015 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

K35  (10000 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Erica Lech -77 Örebro AIK 00:38:42 00:00 03:52
2 Ingrid Ziegler -76 Örebro AIK 00:41:06 02:24 04:07
3 Julia Johnsson -76 Örebro AIK 00:41:30 02:48 04:09
4 Maria Eriksson -76 IF Start 00:43:37 04:55 04:22
5 Anna Edgren -79 Östansjö SK 00:47:05 08:23 04:43
6 Camilla Söderberg -77 Örebro AIK 00:48:24 09:42 04:50
7 Hanna Fridhamre -77 IFK Nora 00:48:29 09:47 04:51
8 Karin Karlsson -76 Örebro AIK 00:49:02 10:20 04:54
9 Maria Skoglund -77 Östansjö SK 00:49:17 10:35 04:56
10 Camilla Jarleskog -77 Örebro AIK 00:50:57 12:15 05:06
11 Mina Anger -78 Örebro AIK 00:51:43 13:01 05:10
12 Tove Anger -80 Örebro AIK 00:51:47 13:05 05:11
- Yvonne Nilsson -79 IF Start DNS - -