Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2019
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 29/5
Nora Marathon 16/3

2018
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 8/12
Långa Terräng-DM 20/10
Karlsängsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Norasjön Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

LINDESJÖNLOPPET 6/6 2019

Klasser
F10-13 (3)
F14-17 (3)
F6-9 (10)
Motion (23)
P10-13 (6)
P14-17 (4)
P6-9 (14)
Tävling kvinnor (13)
Tävling män (26)

Samlad resultatlista (102)


Startlista (Antal anmälda: 107)
LINDESJÖNLOPPET 6/6 2019 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

TÄVLING MÄN
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Per Arvidsson -86 IF Start 00:33:16 00:00 -
2 Johan Ingjald -87 IF Start 00:33:46 00:30 -
3 David Berg -89 IF Start 00:36:44 03:28 -
4 Habtom Tesfamichael -90 Wedevågs IF 00:37:30 04:14 -
5 Jörgen Martinsson -63 IKW Köping 00:37:41 04:25 -
6 Johan Wass -80 Östansjö SK 00:38:29 05:13 -
7 Filip Öhrn -99 IF Start 00:38:43 05:27 -
8 Pontus Lundgren -91 Åsbro GoIF 00:38:50 05:34 -
9 Erik Andersson Storådalens SK 00:41:31 08:15 -
10 Johan Nilsson -80 IF Start 00:41:53 08:37 -
11 Tauno Mertala -53 IF Start 00:42:38 09:22 -
12 Joakim Oskarsson -61 IFK Nora 00:44:45 11:29 -
13 Kent Runesson -65 Fjugesta IF 00:45:24 12:08 -
14 Karl Kind -90 Örebro AIK 00:45:49 12:33 -
15 Tomas Thessén -76 IFK Lindesberg 00:46:49 13:33 -
16 Jonas Öhrn -69 IF Start 00:46:57 13:41 -
17 Göte Pettersson -57 Örebro AIK 00:47:21 14:05 -
18 Thomas Söderkvist -68 Kumla SF 00:48:26 15:10 -
19 Per-Allan Andersson -74 Storådalens SK 00:50:01 16:45 -
20 Tamminen Armas -48 IKW Vestmannia 00:51:44 18:28 -
21 Peter Sparrow -68 Örebro AIK 00:53:19 20:03 -
22 Julius Forsell -06 Hällefors LK 00:53:38 20:22 -
23 Ola Lindstrand -45 IF Start 00:54:20 21:04 -
24 Petter Runesson -66 Örebro AIK 00:55:48 22:32 -
25 Sven-Olov Dahlgren -44 Kopparbergs IF 01:05:04 31:48 -
26 Samuel Eriksson -38 Brohyttans IF 01:40:16 01:07:00 -