Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2019
51:an loppet 1/9
Utmaningen 5/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 29/5
Nora Marathon 16/3

2018
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 8/12
Långa Terräng-DM 20/10
Karlsängsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Norasjön Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

LINDESJÖNLOPPET 6/6 2019

Klasser
F10-13 (3)
F14-17 (3)
F6-9 (10)
Motion (23)
P10-13 (6)
P14-17 (4)
P6-9 (14)
Tävling kvinnor (13)
Tävling män (26)

Samlad resultatlista (102)


Startlista (Antal anmälda: 107)
LINDESJÖNLOPPET 6/6 2019 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Melker Larsson -10 IFK Lindesberg 00:03:37 00:00 -
2 William Rahkonen -11 Rya 00:03:53 00:16 -
3 Julia Fyrpihl -11 Gusselby 00:03:56 00:19 -
4 Ingrid Arnesson -11 Lindebygdens OK 00:04:07 00:30 -
5 Wais Habib Lindesberg 00:04:18 00:41 -
6 Lilly Persson -11 Lindesberg 00:04:20 00:43 -
7 Zid Nyfelt -11 IFK Lindesberg 00:04:24 00:47 -
8 Anna Eriksson Dasler -10 IF Start 00:04:26 00:49 -
9 Erik Hall -11 IFK Lindesberg 00:04:40 01:03 -
10 Elis Lundström -10 00:04:41 01:04 -
11 Josef Stenius -12 Lindesberg 00:04:46 01:09 -
12 Loke Vendel -13 Hammarby IF 00:04:53 01:16 -
13 William Sallros -10 OK Milan 00:04:54 01:17 -
14 William Andersson -12 00:04:56 01:19 -
15 Tuva Andersson -10 00:05:02 01:25 -
16 Hilda Andreasson -10 IFK Lindesberg 00:05:05 01:28 -
17 Lowa Arnesson -13 Lindesberg 00:05:06 01:29 -
18 Hampus Källman -11 Lindesberg 00:05:11 01:34 -
19 Eskil Svebeus -10 Brodalens IF 00:05:19 01:42 -
20 Erik Andreasson -14 IFK Lindesberg 00:05:43 02:06 -
21 Theodora Lilliehöök -13 00:05:54 02:17 -
22 Lucas Andersson -11 Storådalens SK 00:06:12 02:35 -
23 Folke Eriksson -06 Thorén Track & Field Örebro 00:06:13 02:36 -
24 Hanna Arenvang -12 Wedevågs IF 00:06:17 02:40 -
25 Måns Dahlberg -09 IF Start 00:06:45 03:08 -
26 Oliver Arnesson -08 Lindebygdens OK 00:06:46 03:09 -
27 August Svebeus -08 Brodalens IF 00:06:59 03:22 -
28 Jonathan Källman -07 Lindesberg 00:07:42 04:05 -
29 Molly Fernström -08 Lindesberg 00:08:06 04:29 -
30 Leo Andersson -09 Storådalens SK 00:08:45 05:08 -
31 Sophia Lilliehöök -15 00:08:58 05:21 -
32 Oliver Larsson -09 Hammarby IF 00:10:02 06:25 -
33 Sana Habib -08 Lindesberg 00:11:38 08:01 -
34 Per Arvidsson -86 IF Start 00:33:16 29:39 -
35 Johan Ingjald -87 IF Start 00:33:46 30:09 -
36 Liduina van Sitteren -89 Örebro AIK 00:35:26 31:49 -
37 David Berg -89 IF Start 00:36:44 33:07 -
38 Habtom Tesfamichael -90 Wedevågs IF 00:37:30 33:53 -
39 Jörgen Martinsson -63 IKW Köping 00:37:41 34:04 -
40 Desireé Lilliehöök -86 Örgryte IS friidrott 00:37:46 34:09 -
41 Johan Wass -80 Östansjö SK 00:38:29 34:52 -
42 Filip Öhrn -99 IF Start 00:38:43 35:06 -
43 Hugo Öhrn -04 IF Start 00:38:50 35:13 -
44 Pontus Lundgren -91 Åsbro GoIF 00:38:50 35:13 -
45 Antje Wiksten -75 IF Start 00:40:27 36:50 -
46 Erik Andersson Storådalens SK 00:41:31 37:54 -
47 Marie Dasler -68 IF Start 00:41:39 38:02 -
48 Johan Nilsson -80 IF Start 00:41:53 38:16 -
49 Elias Siurua -03 Wedevågs IF 00:42:06 38:29 -
50 Malin Sjödin -72 Östansjö SK 00:42:34 38:57 -
51 Tauno Mertala -53 IF Start 00:42:38 39:01 -
52 Johan Falkensjö Lindesberg 00:43:23 39:46 -
53 Felix Persson -05 VBMF 00:43:40 40:03 -
54 Fredrik Arnesson -78 Lindebygdens OK 00:44:41 41:04 -
55 Joakim Oskarsson -61 IFK Nora 00:44:45 41:08 -
56 Ludvig Troedsson -05 Lindesberg 00:45:23 41:46 -
57 Kent Runesson -65 Fjugesta IF 00:45:24 41:47 -
58 Karl Kind -90 Örebro AIK 00:45:49 42:12 -
59 Axel Thybeck Lindebygdens OK 00:46:37 43:00 -
60 Christer Vilhelmsson -67 Nora 00:46:48 43:11 -
61 Tomas Thessén -76 IFK Lindesberg 00:46:49 43:12 -
62 Jonas Öhrn -69 IF Start 00:46:57 43:20 -
63 Göte Pettersson -57 Örebro AIK 00:47:21 43:44 -
64 Johanna Berg -05 KFUM Örebro OK 00:47:23 43:46 -
65 Peter Eriksson -76 00:47:46 44:09 -
66 Kim Semstrand -07 IFK Nora 00:48:20 44:43 -
67 Thomas Söderkvist -68 Kumla SF 00:48:26 44:49 -
68 Annica Sjölund -67 IF Start 00:48:55 45:18 -
69 Sofia Carlsson Lindebygdens OK 00:49:43 46:06 -
70 Per-Allan Andersson -74 Storådalens SK 00:50:01 46:24 -
71 Gunnar Edström Fellingsbro 00:50:45 47:08 -
72 Ljiljana Persson -53 Almby IK 00:51:36 47:59 -
73 Johan Hallander -87 00:51:37 48:00 -
74 Tamminen Armas -48 IKW Vestmannia 00:51:44 48:07 -
75 Frida Nilsson -82 IF Start 00:51:59 48:22 -
76 Peter Sparrow -68 Örebro AIK 00:53:19 49:42 -
77 Julius Forsell -06 Hällefors LK 00:53:38 50:01 -
78 Tina Johansson -79 Örebro AIK 00:53:38 50:01 -
79 Mats Andersson Lindesberg 00:53:42 50:05 -
80 Patrik Thybeck Lindebygdens OK 00:53:52 50:15 -
81 Ola Lindstrand -45 IF Start 00:54:20 50:43 -
82 Henrik Nordin 00:55:15 51:38 -
83 Carolina Nordin 00:55:15 51:38 -
84 Petter Runesson -66 Örebro AIK 00:55:48 52:11 -
85 Mats Wickholm Örebro 00:56:01 52:24 -
86 Carina Yngström -64 Storådalens SK 00:56:17 52:40 -
87 Tomas Livén Lindesberg 00:56:17 52:40 -
88 Martin Nilsson IFK Nora 00:56:25 52:48 -
89 Fanny Forsell -85 Hällefors LK 00:56:53 53:16 -
90 William Lekeborn -04 Guldsmedshyttans SK 00:57:16 53:39 -
91 Ulf Lekeborn -74 Storådalens SK 00:57:18 53:41 -
92 Emmy Vesterberg Storådalens SK 00:57:29 53:52 -
93 Eva Edström Fellingsbro 00:58:54 55:17 -
94 Christian Lehman Gisler Örebro 01:00:35 56:58 -
95 Lovisa Thybeck Lindebygdens OK 01:02:06 58:29 -
96 Sven-Olov Dahlgren -44 Kopparbergs IF 01:05:04 01:01:27 -
97 Ulrika Lindgren -76 IFK Nora 01:05:18 01:01:41 -
98 Elin Berg -77 KFUM Örebro OK 01:06:12 01:02:35 -
99 Christer Vendel -74 Hammarby IF 01:07:18 01:03:41 -
100 Bosse Engborg -55 Hällefors LK 01:29:10 01:25:33 -
101 Ingegerd Eklund -41 Brohyttans IF 01:35:44 01:32:07 -
102 Samuel Eriksson -38 Brohyttans IF 01:40:16 01:36:39 -