Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2018
Långa Terräng-DM 20/10
Karlsängsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Norasjön Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

LINDESJÖNLOPPET 6/6 2018

Klasser
F10-13 (11)
F14-17 (9)
F6-9 (23)
Motion (43)
P10-13 (10)
P14-17 (2)
P6-9 (18)
Tävling kvinnor (14)
Tävling män (42)

Samlad resultatlista (172)


Startlista (Antal anmälda: 172)
LINDESJÖNLOPPET 6/6 2018 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

TÄVLING MÄN
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Heshlu Andemariam -97 IF Start 00:30:43 00:00 -
2 Per Arvidsson -86 IF Start 00:31:26 00:43 -
3 Pär Englund -77 Wedevågs IF 00:33:36 02:53 -
4 Johan Ingjald -87 IF Start 00:33:49 03:06 -
5 Ulf Hallmén -68 Hagaby GoIF 00:34:10 03:27 -
6 Dan Bäck -75 Kumla SF 00:34:20 03:37 -
7 Rodney Hundermark -69 IFK Nora 00:35:50 05:07 -
8 Filip Öhrn -99 IF Start 00:36:51 06:08 -
9 Mattias Gustafsson -74 IF Start 00:36:54 06:11 -
10 Pontus Lundgren -91 Åsbro GoIF 00:37:49 07:06 -
11 Kent Mossbäck -72 Örebro AIK 00:38:05 07:22 -
12 Erik Andersson -78 Storådalens SK 00:38:22 07:39 -
13 Alexander Centerfjäll -89 Åsbro GoIF 00:38:29 07:46 -
14 Tony Ehrnström KFUM Örebro Friidrott 00:38:39 07:56 -
15 Samuel Spjut -95 Frövi IK 00:39:52 09:09 -
16 Daniel Nilsson -84 IFK Nora 00:40:01 09:18 -
17 Joakim Oskarsson -61 IFK Nora 00:40:06 09:23 -
18 Tauno Mertala -53 IF Start 00:40:16 09:33 -
19 Karl Kind -90 Örebro AIK 00:40:48 10:05 -
20 Jonas Öhrn -69 IF Start 00:41:53 11:10 -
21 Kent Runesson -65 Fjugesta IF 00:42:55 12:12 -
22 Lars Karlsson -64 Östansjö SK 00:43:18 12:35 -
23 Tomas Thessén -76 IFK Lindesberg 00:43:20 12:37 -
24 Markus Kihlgren -78 IFK Lindesberg 00:43:55 13:12 -
25 Sven Nilsson -58 IF Start 00:44:00 13:17 -
26 Per Börjesson -54 Östansjö SK 00:45:18 14:35 -
27 Mats Franzén Östansjö SK 00:45:32 14:49 -
28 Ingvar Skoglund -73 Östansjö SK 00:46:01 15:18 -
29 Ulf Carlsson -67 IFK Nora 00:46:10 15:27 -
30 Kennet Karlsson -66 Åsbro GoIF 00:46:30 15:47 -
31 K G Agartsson -47 Östansjö SK 00:47:23 16:40 -
32 Erik Spjut -59 Frövi IK 00:48:17 17:34 -
33 Michael Oesten -76 IFK Nora 00:48:37 17:54 -
34 Örjan Frisén -58 Stocksäters IF 00:48:56 18:13 -
35 Robert Fält KFUM Örebro 00:49:39 18:56 -
36 Eric Malm -49 IFK Nora 00:49:43 19:00 -
37 Dag Rydén -53 Östansjö SK 00:51:44 21:01 -
38 Sven-Olov Dahlgren -44 Kopparbergs IF 00:59:00 28:17 -
39 Magnus Åkesson -71 Örebro AIK 01:01:13 30:30 -
40 Anders Källman -37 Östansjö SK 01:09:19 38:36 -
41 Samuel Eriksson -38 Brohyttans IF 01:32:00 01:01:17 -
- Stig Jonsson -62 Laxå OK DNF - -