Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2018
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

LINDESJöNLOPPET 6/6 2018

Klasser
F10-13 (11)
F14-17 (9)
F6-9 (23)
Motion (43)
P10-13 (10)
P14-17 (2)
P6-9 (18)
Tävling kvinnor (14)
Tävling män (42)

Samlad resultatlista (172)


Startlista (Antal anmälda: 172)
LINDESJöNLOPPET 6/6 2018 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Melker Larsson -10 IFK Lindesberg 00:03:25 00:00 -
2 Oscar Gustavsson -09 Hällefors LK 00:03:37 00:12 -
3 Albin Jansson -09 Lindesberg 00:03:40 00:15 -
4 William Rahkonen -11 Lindesberg 00:03:43 00:18 -
5 Emilia Hedvall -09 Lindesberg 00:03:43 00:18 -
6 Måns Dahlberg -09 IF Start 00:03:45 00:20 -
7 Hilma Jilke -11 IFK Lindesberg 00:03:47 00:22 -
8 Julia Fyrpihl -11 00:03:52 00:27 -
9 Fanny Åkerberg -09 Storådalens SK 00:03:59 00:34 -
10 Elias Bergman -10 Lindesberg 00:04:01 00:36 -
11 Tilde Hansson -10 Storådalen 00:04:02 00:37 -
12 Märta Skoglund -09 Östansjö SK 00:04:05 00:40 -
13 Hanna Arenvang -11 Wedevågs IF 00:04:11 00:46 -
14 Erik Thorsén -09 Storådalen 00:04:12 00:47 -
15 Viktor Lundberg -11 KFUM Örebro 00:04:14 00:49 -
16 Elliot Krantz -10 Storådalens SK 00:04:15 00:50 -
17 Anja Eriksson Dasler IF Start 00:04:22 00:57 -
18 Tove Fredriksson -10 Örebro 00:04:25 01:00 -
19 Tova Viberg -11 Lindesberg 00:04:28 01:03 -
20 Hilda Andréasson -10 IFK Lindesberg 00:04:33 01:08 -
21 My Stridälv -11 Storådalens SK 00:04:36 01:11 -
22 Eskil Svebeus -10 IFK Lindesberg 00:04:44 01:19 -
23 Lucas Andersson -10 Lindesberg 00:04:48 01:23 -
24 Ludvig Viberg -12 LIF Lindesberg 00:04:48 01:23 -
25 Maja Nordin -10 Lindesberg 00:04:49 01:24 -
26 Ingrid Kihlgren -10 Lonesome Runners 00:04:50 01:25 -
27 Cecilia Larsson Birgersson -10 Frövi IK 00:04:55 01:30 -
28 Lovisa Jonsson -12 Laxå OK 00:04:59 01:34 -
29 Elis Lundström Lindesberg 00:05:00 01:35 -
30 Viggo Råberg -10 Lindesberg 00:05:03 01:38 -
31 Isabelle Krantz -09 Storådalens SK 00:05:04 01:39 -
32 Emma Eriksson -10 Storådalens SK 00:05:13 01:48 -
33 Olivia Hjertstedt -10 Storådalen 00:05:15 01:50 -
34 Theodor Söderberg -11 Storådalens SK 00:05:27 02:02 -
35 Thilde Orlovac -11 Lindesberg 00:05:34 02:09 -
36 Ciwana Daoud -10 Lindesberg 00:05:49 02:24 -
37 Folke Eriksson -06 Thorén Track & Field Örebro 00:05:56 02:31 -
38 Tyra Jansson -10 Lindeberg 00:06:04 02:39 -
39 Oskar Lundberg -13 Ekeby 00:06:18 02:53 -
40 Erik Andréasson -14 IFK Lindesberg 00:06:19 02:54 -
41 Zacke Leppänen -05 Storådalens SK 00:06:36 03:11 -
42 Leo Stridälv -08 Storådalens SK 00:06:53 03:28 -
43 Kim Semstrand -07 IFK Nora 00:06:54 03:29 -
44 August Svebeus -08 IFK Lindesberg 00:06:59 03:34 -
45 Alfred Jilke -08 IFK Lindesberg 00:07:01 03:36 -
46 Valter Alenback -08 Frövi Judo 00:07:04 03:39 -
47 Melker Eriksson -06 Storådalens SK 00:07:08 03:43 -
48 Alma Alenback -06 Frövi Judo 00:07:49 04:24 -
49 Zamira Leppänen -06 Storådalens SK 00:07:52 04:27 -
50 Emma Börgel -07 Frövi IK 00:07:53 04:28 -
51 Tindra Tolonen -08 Lindesberg 00:07:56 04:31 -
52 Kalle Börgel -09 Frövi IK 00:08:47 05:22 -
53 Zalvia Leppänen -08 Storådalens SK 00:09:01 05:36 -
54 Mira Zamtzi -09 Frövi IK 00:09:08 05:43 -
55 Tilde Eriksson -07 Storådalens SK 00:09:18 05:53 -
56 Thanaelle Nziza -07 Idrottscollage 00:09:41 06:16 -
57 Tiara Nziza -05 Idrottscollage 00:11:50 08:25 -
58 Heshlu Andemariam -97 IF Start 00:30:43 27:18 -
59 Per Arvidsson -86 IF Start 00:31:26 28:01 -
60 Pär Englund -77 Wedevågs IF 00:33:36 30:11 -
61 Johan Ingjald -87 IF Start 00:33:49 30:24 -
62 Ulf Hallmén -68 Hagaby GoIF 00:34:10 30:45 -
63 Dan Bäck -75 Kumla SF 00:34:20 30:55 -
64 Johan Hallander 00:34:56 31:31 -
65 Karin Forsberg -80 KFUM Örebro 00:35:01 31:36 -
66 Ulf Lekeborn IFK Lindesberg 00:35:40 32:15 -
67 Rodney Hundermark -69 IFK Nora 00:35:50 32:25 -
68 Filip Öhrn -99 IF Start 00:36:51 33:26 -
69 Mattias Gustafsson -74 IF Start 00:36:54 33:29 -
70 Johan Nilsson -80 Lindesberg 00:37:19 33:54 -
71 Pontus Lundgren -91 Åsbro GoIF 00:37:49 34:24 -
72 Kent Mossbäck -72 Örebro AIK 00:38:05 34:40 -
73 Erik Andersson -78 Storådalens SK 00:38:22 34:57 -
74 Alexander Centerfjäll -89 Åsbro GoIF 00:38:29 35:04 -
75 Tony Ehrnström KFUM Örebro Friidrott 00:38:39 35:14 -
76 Maria Eriksson -76 IF Start 00:38:43 35:18 -
77 William Lutman -03 LIF Lindesberg 00:39:16 35:51 -
78 Marie Dasler -68 IF Start 00:39:31 36:06 -
79 Samuel Spjut -95 Frövi IK 00:39:52 36:27 -
80 Daniel Nilsson -84 IFK Nora 00:40:01 36:36 -
81 Joakim Oskarsson -61 IFK Nora 00:40:06 36:41 -
82 Tauno Mertala -53 IF Start 00:40:16 36:51 -
83 Karl Kind -90 Örebro AIK 00:40:48 37:23 -
84 Johan Falkensjö -79 Lindesberg 00:41:10 37:45 -
85 Hanna Henriksson -75 Östansjö SK 00:41:16 37:51 -
86 Håkan Lundh Ervalla SK 00:41:20 37:55 -
87 Frida Nilsson -82 Lindesberg 00:41:43 38:18 -
88 Christina Ryngevall -72 IFK Nora 00:41:47 38:22 -
89 Jonas Öhrn -69 IF Start 00:41:53 38:28 -
90 Klas Rosell -74 Nora 00:42:22 38:57 -
91 Kent Runesson -65 Fjugesta IF 00:42:55 39:30 -
92 Anna Edman Hällefors LK 00:42:56 39:31 -
93 Lars Karlsson -64 Östansjö SK 00:43:18 39:53 -
94 Tomas Thessén -76 IFK Lindesberg 00:43:20 39:55 -
95 Markus Kihlgren -78 IFK Lindesberg 00:43:55 40:30 -
96 Sven Nilsson -58 IF Start 00:44:00 40:35 -
97 Annica Sjölund -67 Karlslunds IF 00:44:11 40:46 -
98 Jenny Alenbäck -74 Frövi Judo 00:44:29 41:04 -
99 Peter Röseberg 00:44:43 41:18 -
100 Per Börjesson -54 Östansjö SK 00:45:18 41:53 -
101 Mikael Sandberg -75 00:45:20 41:55 -
102 Mats Franzén Östansjö SK 00:45:32 42:07 -
103 Ester Skoglund -07 Östansjö SK 00:45:58 42:33 -
104 Ingvar Skoglund -73 Östansjö SK 00:46:01 42:36 -
105 Stina Engelheart 00:46:08 42:43 -
106 Ulf Carlsson -67 IFK Nora 00:46:10 42:45 -
107 Göran Fransson RIF 00:46:12 42:47 -
108 Kennet Karlsson -66 Åsbro GoIF 00:46:30 43:05 -
109 Ingrid Nilsson -05 Frövi Judo 00:46:39 43:14 -
110 Mats Andersson -51 Lindesberg 00:47:09 43:44 -
111 K G Agartsson -47 Östansjö SK 00:47:23 43:58 -
112 Göran Ragnarson -60 Lindesberg 00:47:41 44:16 -
113 Maria Skoglund -77 Östansjö SK 00:48:01 44:36 -
114 Erik Spjut -59 Frövi IK 00:48:17 44:52 -
115 Michael Oesten -76 IFK Nora 00:48:37 45:12 -
116 Tomas Olsson Örebro 00:48:49 45:24 -
117 Örjan Frisén -58 Stocksäters IF 00:48:56 45:31 -
118 Emelie Lindgren -02 IFK Nora 00:48:57 45:32 -
119 Gunnar Edström -54 Fellingsbro 00:49:02 45:37 -
120 Robert Fält KFUM Örebro 00:49:39 46:14 -
121 Eric Malm -49 IFK Nora 00:49:43 46:18 -
122 Ellen Hjelmberg Lindesberg 00:50:24 46:59 -
123 Jenny Lundberg -01 Idrottscollage 00:50:35 47:10 -
124 Meike Repsilber Lindesberg 00:50:36 47:11 -
125 Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 00:50:42 47:17 -
126 Henrik Nordin -76 Lindesberg 00:50:43 47:18 -
127 Magnus Bergman -83 Lindesberg 00:50:44 47:19 -
128 Carina Gustavsson -80 BLÅBERGEN Lilla Spa 00:50:46 47:21 -
129 Hans Hedvall -78 Lindesberg 00:51:25 48:00 -
130 Dalin Ali -00 Idrottscollage 00:51:29 48:04 -
131 Dag Rydén -53 Östansjö SK 00:51:44 48:19 -
132 Alma Wernborg -04 Idrottscollage 00:51:45 48:20 -
133 Emmy Vesterberg -82 Lindesberg 00:52:13 48:48 -
134 Maria Lindqvist Torphyttan 00:52:13 48:48 -
135 Jenny Sahlén -78 00:52:18 48:53 -
136 Kewin Larsson -09 Kungsörs SK 00:52:23 48:58 -
137 Ann-Christin Tjärnberg Litzell -66 00:52:57 49:32 -
138 Greta Nilsson -03 Frövi Judo 00:53:23 49:58 -
139 Ljuljana Persson -53 Almby IK 00:53:31 50:06 -
140 Ulrika Lindgren -76 IFK Nora 00:54:10 50:45 -
141 Eva Edström -59 Fellingsbro 00:54:17 50:52 -
142 Ellinor Skoglund -91 Lindesberg 00:54:21 50:56 -
143 Marie Arenvang -72 Lindesberg 00:54:44 51:19 -
144 Björn Skoglund Frövi IK 00:54:59 51:34 -
145 Christoffer Nordin -04 Lindesberg 00:56:01 52:36 -
146 Carolina Nordin -79 Lindesberg 00:56:04 52:39 -
147 Madelene Sundström Nora 00:56:32 53:07 -
148 Wilma Skanse -01 Idrottscollage 00:56:32 53:07 -
149 Camilla Nilsson Nora 00:56:33 53:08 -
150 Djoni Ljajic -80 00:56:47 53:22 -
151 Sven-Olov Dahlgren -44 Kopparbergs IF 00:59:00 55:35 -
152 Katharina Wahlstedt -44 IF Start 01:00:02 56:37 -
153 Carina Wahlström -61 Östansjö SK 01:00:14 56:49 -
154 Teres Jansson -75 01:00:54 57:29 -
155 Magnus Åkesson -71 Örebro AIK 01:01:13 57:48 -
156 Anders Källman -37 Östansjö SK 01:09:19 01:05:54 -
157 Ingegerd Eklund -41 Brohyttans IF 01:24:13 01:20:48 -
158 Samuel Eriksson -38 Brohyttans IF 01:32:00 01:28:35 -
- Stig Jonsson -62 Laxå OK DNF - -
- Emma Persson Idrottscollage DNF - -
- Olle Söderberg -83 Storådalens SK DNS - -
- Hanna Du Rietz Alared -06 Idrottscollage DNS - -
- Aksana Lodhi Idrottscollage DNS - -
- Maja Svensson -03 Idrottscollage DNS - -
- Lina Vikman -98 Lindesberg DNS - -
- Tilda Gustavsson -11 Hällefors LK DNS - -
- Winny He -01 Idrottscollage DNS - -
- Frida Arenvang -08 Wedevågs IF DNS - -
- Emil Falkensjö -11 Lindesberg DNS - -
- Henrik Ögren -82 Storådalens SK DNS - -
- Markus Kihlgren -78 Lonesome Runners DNS - -
- Hjalmar Kihlgren -07 Lonesome Runners DNS - -