Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2019
Långa Terräng-DM 5/10
Karlsängsloppet 3/10
Bergslagsleden Ultra 21/9
Bergslagsleden Ultra 21/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 14/9
51:an Loppet 1/9
Utmaningen 5/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 29/5
Nora Marathon 16/3

2018
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 8/12
Långa Terräng-DM 20/10
Karlsängsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Bergslagsleden Ultra 22/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

LINDE-RÄNNET 24/3 2018

Klasser
Motion (40)

Samlad resultatlista (40)


Startlista (Antal anmälda: 40)
LINDE-RÄNNET 24/3 2018 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA  (10000 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Johan Kanto RaceONE 00:27:05 00:00 02:43
2 Ulf Lekeborn 00:30:55 03:50 03:06
3 Anders Sjöberg TRG Components 00:32:30 05:25 03:15
4 Lars Carlsson Klementsboda Gård AB 00:35:25 08:20 03:33
5 Ida Danielsson SK Bore 00:36:04 08:59 03:36
6 Malin Sjöberg TRG Components 00:37:40 10:35 03:46
7 Göran Jansson Meritor 00:38:12 11:07 03:49
8 Tobias Barkman 00:38:41 11:36 03:52
9 Zacarias Jilke Rosenhills Kliniken 00:40:22 13:17 04:02
10 Erik Persson 00:40:27 13:22 04:03
11 Markus Andersson 00:42:03 14:58 04:12
12 Benny Åhrlin Lindesbergs GK 00:42:26 15:21 04:15
13 Pentti Jussila 00:42:45 15:40 04:17
14 Stefan Leskinen Ligma Group 00:47:38 20:33 04:46
15 Annika Lundin Lindesbergs GK 00:48:02 20:57 04:48
16 Gunnar Melin 00:49:46 22:41 04:59
17 Jan Edhammer 00:49:57 22:52 05:00
18 Micke Svärd 00:50:09 23:04 05:01
19 Nina Huss Meritor 00:50:29 23:24 05:03
20 AnnSofie Leskinen Rosenhills Kliniken 00:51:51 24:46 05:11
21 Emmy Vesterberg 00:52:37 25:32 05:16
22 Linus Öhmar Ligma Group 00:52:45 25:40 05:17
23 Mariana Borkowski 00:54:07 27:02 05:25
24 Christer Kanto RaceONE 00:55:30 28:25 05:33
25 Ludvig Mårtensson Frövi IK 00:57:16 30:11 05:44
26 Agneta Sjögren 00:57:28 30:23 05:45
27 Per Fritzell 00:57:47 30:42 05:47
28 Per Carlsson Klementsboda Gård AB 00:59:06 32:01 05:55
29 Rickard Eriksson Klementsboda Gård AB 00:59:37 32:32 05:58
30 Olle Jansson Klementsboda Gård AB 01:00:37 33:32 06:04
31 Niclas Calles 01:03:10 36:05 06:19
32 Roger Andersson 01:03:29 36:24 06:21
33 Annika Kanto RaceONE 01:07:05 40:00 06:43
34 Ulrika Nilsson 01:07:21 40:16 06:44
35 Ove Gefvert 01:14:14 47:09 07:25
36 Elisabeth Lekeborn Jansson 01:15:05 48:00 07:31
- Kurt Ahlbin Frövi IK DNF - -
- Oliver Bornälv Frövi IK DNF - -
- Emil Blomberg Klementsboda Gård AB DNF - -
- Elisabeth L Jansson DNS - -