Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2018
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

FJUGESTALOPPET 24/5 2018

Klasser
F15 (6)
Motion (100)
P15 (24)
PF 1.5 km (86)
Trail 15 km (31)
Tävling damer (18)
Tävling herrar (54)

Samlad resultatlista (319)


Startlista (Antal anmälda: 351)
FJUGESTALOPPET 24/5 2018 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

TRAIL 15 KM
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Jacob Eriksson -97 KFUM Örebro 01:05:25 00:00 -
2 Johnny Sellvén Örebro AIK 01:05:46 00:21 -
3 Ola Hellström Örebro AIK 01:06:23 00:58 -
4 Tony Ehrnström -75 KFUM Örebro friidrott 01:07:05 01:40 -
5 Emil Nylin -88 OK Tisaren 01:08:55 03:30 -
6 Frida Nilsson 01:09:02 03:37 -
7 Lovisa Persson OK Tisaren 01:09:10 03:45 -
8 Jonas Brännmyr -86 Nature Running 01:09:15 03:50 -
9 Rebecka Nylin -89 OK Tisaren 01:10:12 04:47 -
10 Dennis Bergström 01:11:09 05:44 -
11 Joakim Jansson Sydnärkepolisens IF 01:12:20 06:55 -
12 Therese Fjordäng Örebro AIK 01:12:32 07:07 -
13 Hasse Byrén -65 IF Start 01:12:50 07:25 -
14 Tomas Karlsson Vretstorp 01:13:27 08:02 -
15 Rihards Darzins Almby IK 01:15:06 09:41 -
16 Henrik Bertilsson -76 Östansjö SK 01:15:21 09:56 -
17 David Romell -79 01:16:52 11:27 -
18 Filip Andersson Garphyttans IF 01:17:02 11:37 -
19 Saga Sander -98 OK Milan 01:22:42 17:17 -
20 Hasse Löfvenhaft Laxå OK 01:24:24 18:59 -
21 Niklas Godlund Fjugesta 01:29:06 23:41 -
22 Tomas Pihl LP Lastbilstvätt AB 01:29:52 24:27 -
23 Mikael Strömberg Mullhyttans IF 01:35:31 30:06 -
24 Camilla Kindvall Fjugesta IF 01:35:54 30:29 -
25 Ivan Ponce Örebro 01:37:32 32:07 -
26 Stefan Keventer Örebro 01:37:32 32:07 -
27 Katarina Lindstedt 01:40:24 34:59 -
28 Karolina Schyllert Karlskoga 01:41:59 36:34 -
29 Magdalena Höjer Karlskoga 01:42:00 36:35 -
30 Helga Ramberg 01:44:33 39:08 -
31 Erik Kilander Fjugesta 01:56:23 50:58 -