Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2018
Långa Terräng-DM 20/10
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

FJUGESTALOPPET 24/5 2018

Klasser
F15 (6)
Motion (100)
P15 (24)
PF 1.5 km (86)
Trail 15 km (31)
Tävling damer (18)
Tävling herrar (54)

Samlad resultatlista (319)


Startlista (Antal anmälda: 351)
FJUGESTALOPPET 24/5 2018 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

PF 1.5 KM
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Folke Eriksson -06 Thorén Track and Field Örebro 00:05:40 00:00 -
2 Neo Torstensson -07 KFUM Örebro 00:05:57 00:17 -
3 Filip Wiktorsson -07 Östansjö SK 00:06:06 00:26 -
4 Lina Persson -06 Östansjö SK 00:06:08 00:28 -
5 Frida Arevang -08 Wedevågs IF 00:06:25 00:45 -
6 Märta Skoglund -09 Östansjö SK 00:06:33 00:53 -
7 Sixten Österman -08 Fjugesta IF 00:06:33 00:53 -
8 Maja Söderquist -06 Fjugesta IF 00:06:42 01:02 -
9 Hugo Andersson -10 Fjugesta IF 00:06:44 01:04 -
10 Ebba Fryxell -08 Garphyttans IF 00:06:49 01:09 -
11 Miranda Jönsson -10 Stocksäter 00:07:36 01:56 -
12 Tilda Sjödin -06 Östansjö SK 00:07:37 01:57 -
13 Julia Karlsson -07 Fjugesta IF 00:07:45 02:05 -
14 Daniel Kindvall Fjugesta IF 00:07:45 02:05 -
15 Amanda Sjöberg -07 Fjugesta IF 00:07:48 02:08 -
16 Elnah Wennström -08 Fjugesta IF 00:07:49 02:09 -
17 Casper Fritz -11 00:07:54 02:14 -
18 Inga Eliasson -10 00:07:56 02:16 -
19 Charlie Gustafsson -10 00:08:02 02:22 -
20 Viktor Lundberg -11 KFUM Örebro 00:08:03 02:23 -
21 Sam Källman -11 00:08:04 02:24 -
22 Wilma Forslund -06 IFK Nora 00:08:06 02:26 -
23 Linnea Friström KFUM Örebro 00:08:08 02:28 -
24 Otto Wakerius -08 Fjugesta IF 00:08:13 02:33 -
25 Alice Åström -10 Nature Running 00:08:17 02:37 -
26 Jeremia Nyberg -10 Fjugesta IF 00:08:24 02:44 -
27 Oskar Sjöberg  -10 Fjugesta IF 00:08:26 02:46 -
28 Oscar Karlsson -10 Fjugesta IF 00:08:28 02:48 -
29 Frank Bertilsson -09 Östansjö SK 00:08:36 02:56 -
30 Kasper Åsberg Fjugesta 00:08:38 02:58 -
31 Mio Siriphen Fjugesta 00:08:38 02:58 -
32 Annie Martinsson Källå -04 Fjugesta IF 00:08:39 02:59 -
33 Arvid Tetzlaff Fjugesta 00:08:42 03:02 -
34 Linnéa Lord -09 Fjugesta IF 00:08:43 03:03 -
35 Agnes-Cecilia Jonsson -10 00:08:49 03:09 -
36 Stina Lord -12 Fjugesta IF 00:08:50 03:10 -
37 Svante Axelsson -09 Fjugesta IF 00:08:52 03:12 -
38 Enya Edwall -12 00:08:58 03:18 -
39 Jumana Ibrahim -05 Fjugesta IF 00:09:05 03:25 -
40 Sidra Hassan -06 Fjugesta IF 00:09:06 03:26 -
41 Noel Rudin -11 Frövi 00:09:06 03:26 -
42 Zeb Jansson Fjugesta IF 00:09:15 03:35 -
43 Tuva Bergström -09 00:09:17 03:37 -
44 Idun Jansson Örebro 00:09:18 03:38 -
45 Nathalie Soting -07 Fjugesta IF 00:09:19 03:39 -
46 Oscar Torstensson Fjugesta 00:09:30 03:50 -
47 Wilmer Nilsson -11 00:09:31 03:51 -
48 Lukas Hult -11 00:09:32 03:52 -
49 Alexander Ander -11 00:09:32 03:52 -
50 Frida Seffel Wijk -09 00:09:33 03:53 -
51 Algot Strömberg Fjugesta 00:09:33 03:53 -
52 Alva Norrman -10 Fjugesta IF 00:09:35 03:55 -
53 Elsa Radtke -08 00:09:40 04:00 -
54 Maja Jansson Fjugesta IF 00:09:41 04:01 -
55 Ebba Gustafsson -11 00:09:42 04:02 -
56 Sanna Forslund -07 IFK Nora 00:09:43 04:03 -
57 Mårten Stenberg -09 Fjugesta IF 00:09:51 04:11 -
58 Ebba Seffel Wijk -11 00:09:52 04:12 -
59 Julia Klockner -08 00:09:53 04:13 -
60 Shiman Ibrahim -10 Fjugesta IF 00:09:53 04:13 -
61 Hannes Kindvall Fjugesta IF 00:10:03 04:23 -
62 Leo Göransson Fjugesta IF 00:10:04 04:24 -
63 Leona Olsson -09 Fjugesta IF 00:10:05 04:25 -
64 Sixten Bergström -11 00:10:07 04:27 -
65 Leo Dahlgren -11 00:10:08 04:28 -
66 Isak Kindvall Fjugesta IF 00:10:09 04:29 -
67 Ellen Schyman -10 00:10:10 04:30 -
68 Holly Larsson Fjugesta 00:10:13 04:33 -
69 Lovisa Jonsson Laxå OK 00:10:17 04:37 -
70 Malva Schyman -09 00:10:19 04:39 -
71 Ellen Helldén Fjugesta IF 00:10:20 04:40 -
72 Felicia Romell -10 00:10:33 04:53 -
73 Astrid Wennström Fjugesta IF 00:10:33 04:53 -
74 Emma Helldén Fjugesta IF 00:10:37 04:57 -
75 Josefine Soting Fjugesta IF 00:10:38 04:58 -
76 Johanna Ander -08 00:10:59 05:19 -
77 Embla Larsson -08 Fjugesta 00:11:02 05:22 -
78 Alva Karlsson Fjugesta IF 00:11:09 05:29 -
79 Emilia Olsson -10 Fjugesta IF 00:11:17 05:37 -
80 Hanna Einarsson Lekebergs IF 00:11:27 05:47 -
81 Molly Lindskog Hidinge skola 2F, Lekebergs IF 00:11:28 05:48 -
82 Klara Ekstrand Fjugesta IF 00:11:38 05:58 -
83 Isabelle Zetterholm -10 Fjugesta IF 00:11:43 06:03 -
84 Moa Stensson -10 00:12:05 06:25 -
85 Ella Johansson -11 00:12:19 06:39 -
86 Judit Wennström -10 Fjugesta IF 00:12:28 06:48 -