Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2018
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

FJUGESTALOPPET 24/5 2018

Klasser
F15 (6)
Motion (100)
P15 (24)
PF 1.5 km (86)
Trail 15 km (31)
Tävling damer (18)
Tävling herrar (54)

Samlad resultatlista (319)


Startlista (Antal anmälda: 351)
FJUGESTALOPPET 24/5 2018 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

P15
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Hugo Örn -04 IF Start 00:19:23 00:00 -
2 Melvin Sjödin -05 Östansjö SK 00:21:39 02:16 -
3 Maximus Andersson -09 Fjugesta IF 00:23:15 03:52 -
4 Rasmus Andersson -07 Fjugesta IF 00:23:16 03:53 -
5 Liam Andersson -07 Fjugesta IF 00:24:05 04:42 -
6 Sebastian Rasch -07 Fjugesta IF 00:24:07 04:44 -
7 Johan Runesson -05 Fjugesta IF 00:25:35 06:12 -
8 Neo Torstensson -07 KFUM Örebro 00:26:10 06:47 -
9 Melvin Öhrn -07 Fjugesta IF 00:26:11 06:48 -
10 Ture Nilsson -07 Fjugesta IF 00:26:33 07:10 -
11 Benjamin Tulic -08 Fjugesta IF 00:26:36 07:13 -
12 Jesper Helldén -07 Fjugesta IF 00:27:05 07:42 -
13 Sixten Österman-08 Fjugesta IF 00:27:49 08:26 -
14 Hugo Andersson-10 Fjugesta IF 00:27:52 08:29 -
15 Gustav Jansson -04 Fjugesta 00:28:19 08:56 -
16 Arvid Jansson -07 Fjugesta IF 00:29:25 10:02 -
17 Kewin Larsson -09 Kungsörs SK 00:29:46 10:23 -
18 River Olsson -08 Fjugesta IF 00:29:48 10:25 -
19 Ali Ibrahim Fjugesta IF 00:31:14 11:51 -
20 Olle Elofsson -08 Fjugesta IF 00:32:40 13:17 -
21 William Axelsson -08 Fjugesta IF 00:32:44 13:21 -
22 Loa Källman -08 00:32:47 13:24 -
23 Viggo Edwall -08 Lekebergs IF 00:33:03 13:40 -
24 Edvin Frisk -06 Fjugesta 00:45:07 25:44 -