Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2018
Långa Terräng-DM 20/10
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

FJUGESTALOPPET 24/5 2018

Klasser
F15 (6)
Motion (100)
P15 (24)
PF 1.5 km (86)
Trail 15 km (31)
Tävling damer (18)
Tävling herrar (54)

Samlad resultatlista (319)


Startlista (Antal anmälda: 351)
FJUGESTALOPPET 24/5 2018 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

MOTION
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Anton Hallor -92 Tromsö IL 00:18:43 00:00 -
2 Niels Lindberg -00 00:19:17 00:34 -
3 Janne Werner 00:20:04 01:21 -
4 Per Nederman -93 00:20:08 01:25 -
5 Per Källman -72 00:20:23 01:40 -
6 Jimmy Jansson Örebro 00:20:50 02:07 -
7 Johan Sätter Mullhyttan 00:21:08 02:25 -
8 Daniel Boman -00 00:21:14 02:31 -
9 Tord Nyströmmer Fjugesta 00:21:41 02:58 -
10 Tom Impola -90 00:21:47 03:04 -
11 Emma Thunell 00:22:26 03:43 -
12 Johan Olsson Hallsberg 00:23:06 04:23 -
13 Martin Nilsson Fjugesta 00:23:19 04:36 -
14 Elin Nordsten 00:23:46 05:03 -
15 Mikael Sandberg Örebro 00:24:14 05:31 -
16 Jan-ove Lämgren Lesjöfors jogging 00:24:52 06:09 -
17 Sebastian Jönsson -07 00:25:15 06:32 -
18 Carolina Olsson  00:25:36 06:53 -
19 Frida Isacson 00:25:54 07:11 -
20 Sanna Wendin 00:26:16 07:33 -
21 Marcus Karlsson Gropens IF 00:26:17 07:34 -
22 Christher Johansson Lekebersskolan 4-6 00:26:34 07:51 -
23 Björn Sundström 00:27:14 08:31 -
24 Mikael Johansson 00:27:28 08:45 -
25 Ronny Arvidsson Karlskoga 00:27:37 08:54 -
26 Jan Larsson Fjugesta 00:27:38 08:55 -
27 Eskil Sundblad 00:28:10 09:27 -
28 Richard Leü -02 Fjugesta 00:28:27 09:44 -
29 Jessica Nystömer 00:28:39 09:56 -
30 Ginette Gustafsson Örebro 00:28:57 10:14 -
31 Jenny Ardell Lanna 00:29:25 10:42 -
32 Linda Nilsson 00:29:43 11:00 -
33 Daniel Söderberg Gropens IF 00:29:55 11:12 -
34 Jenny Nordström 00:30:10 11:27 -
35 Mia Gustavsson 00:30:52 12:09 -
36 Carolina Olsson 00:30:53 12:10 -
37 Johanna Larsson -85 Arboga 00:31:07 12:24 -
38 Krister Sundblad 00:31:12 12:29 -
39 Malin Ringström Fjugesta 00:31:48 13:05 -
40 Marit Mikaelsson 00:31:55 13:12 -
41 Anna Ringström Fjugesta 00:32:00 13:17 -
42 Jenny Nilsson Fjugesta 00:32:19 13:36 -
43 Rebecka Åberg Fjugesta 00:32:19 13:36 -
44 Christer Björkman -57 Lesjöfors jogging 00:32:39 13:56 -
45 Hilda Fransson Fjugesta 00:32:41 13:58 -
46 Maria Persson Fjugesta 00:33:14 14:31 -
47 Jonathan Frohman 00:33:33 14:50 -
48 Katrin Gummesson Fjugesta 00:33:35 14:52 -
49 Tuvali Isudde 00:33:50 15:07 -
50 Susanna Englund 00:33:57 15:14 -
51 Pia Frohman 00:34:10 15:27 -
52 Tina Karlsson Vretstorp 00:34:55 16:12 -
53 Jennifer Wilén 00:35:19 16:36 -
54 Sudha Einarsson 00:35:23 16:40 -
55 Göte Andersson -42 Lesjöfors jogging 00:35:36 16:53 -
56 Björn Lundberg Örebro 00:35:51 17:08 -
57 Lotta Karlsson Örebro 00:35:52 17:09 -
58 Sven Johansson Hova 00:36:09 17:26 -
59 Malin Silén 00:36:22 17:39 -
60 Anna-Karin Nilsson Fjugesta 00:36:31 17:48 -
61 Rosita Åsenlund 00:36:44 18:01 -
62 Carina Ekroos 00:37:01 18:18 -
63 Håkan Söderman 00:37:01 18:18 -
64 Lena Fagerstedt 00:37:25 18:42 -
65 Mirre Leü 00:37:45 19:02 -
66 Lisett Byblad 00:37:59 19:16 -
67 Karin Lindros 00:38:21 19:38 -
68 Theres Norberg Örebro 00:40:22 21:39 -
69 Jimmy Åhl Örebro 00:40:22 21:39 -
70 Wendla Thorstensson 00:40:27 21:44 -
71 Anna Brorsson 00:41:28 22:45 -
72 Jon Häll -80 Degerfors 00:41:44 23:01 -
73 Simone Markström 00:42:08 23:25 -
74 Hussen Ali Abdallah 00:42:08 23:25 -
75 Celine Pace-Soler Fjugesta 00:43:45 25:02 -
76 Elin Kristoffersson Fjugesta 00:43:46 25:03 -
77 Sandra Kling  00:44:24 25:41 -
78 Göran Pettersson 00:45:05 26:22 -
79 Maria Frisk Fjugesta 00:45:21 26:38 -
80 Britt-Marie Karlsson Fjugesta 00:45:49 27:06 -
81 Yvonne Gustavsson Fjugesta 00:45:50 27:07 -
82 Birgitta Löfvenhamn Fjugesta 00:46:52 28:09 -
83 Jennie Henriksson 00:48:43 30:00 -
84 Ann-Louise Åsberg 00:48:44 30:01 -
85 Joy Saratanong 00:49:37 30:54 -
86 Carola Karlsson Fjugesta 00:50:08 31:25 -
87 Liselotte Laurén 00:50:09 31:26 -
88 Therese Lind Fjugesta 00:50:09 31:26 -
89 Charlotta Englund 00:50:10 31:27 -
90 Margareta Thorstensson 00:50:10 31:27 -
91 Ann-Sofie Simu 00:50:11 31:28 -
92 Kerstin Fröjd 00:50:12 31:29 -
93 Mathilda Sernander 00:50:13 31:30 -
94 Charlotte Engwall 00:52:36 33:53 -
95 Alexandra Hulldin 00:52:36 33:53 -
96 Ester Rohdén 00:52:37 33:54 -
97 Emma Eklind 00:54:19 35:36 -
98 Ulrika Ingvarsson 00:54:21 35:38 -
99 Jonas Hansen 01:07:09 48:26 -
100 Britt Åsling 01:07:24 48:41 -