Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2018
Lucialoppet 8/12
Långa Terräng-DM 20/10
Karlsängsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Norasjön Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

ANNA-LOPPET 30/9 2018

Klasser
F11 (8)
F13 (4)
F15 (0)
F17 (1)
F7 (4)
F9 (5)
Kvinnor (17)
Motion (4)
Män (41)
P11 (4)
P13 (4)
P15 (0)
P17 (0)
P7 (4)
P9 (4)

Samlad resultatlista (100)


Startlista (Antal anmälda: 100)
ANNA-LOPPET 30/9 2018 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Mio Eriksson -09 OK Milan 00:02:57 00:00 -
2 Astrid Bjerager -09 IFK Nora 00:03:19 00:22 -
3 Kewin Larsson -09 Kungsörs SK 00:03:30 00:33 -
4 Viktor Lundberg -11 KFUM Örebro friidrott 00:03:34 00:37 -
5 Ellen Axelsson -09 Nora 00:03:37 00:40 -
6 Ragnar Spännar -09 IFK Nora 00:03:42 00:45 -
7 Emma Kjellström -10 IFK Nora 00:03:47 00:50 -
8 Filippa Pettersson -11 Wedevågs IF 00:03:48 00:51 -
9 Holger Spännar -11 IFK Nora 00:03:55 00:58 -
10 Ida Kjellström -10 IFK Nora 00:03:56 00:59 -
11 William Sallros -10 OK Milan 00:04:04 01:07 -
12 Idun Lindh -10 OK Milan 00:04:06 01:09 -
13 Lovis Eriksson -12 OK Milan 00:04:10 01:13 -
14 Ronja Gustavsson -12 IFK Nora 00:04:36 01:39 -
15 Lilly Hope -12 IFK Nora 00:04:36 01:39 -
16 Oskar Lundberg -13 Ekeby 00:04:59 02:02 -
17 Fabian Larsson -97 OK Milan 00:05:23 02:26 -
18 Edvin Lindh -07 OK Milan 00:05:41 02:44 -
19 Cecilia Eriksson -07 IFK Nora 00:05:46 02:49 -
20 Arvid Larsson -08 OK Milan 00:06:24 03:27 -
21 Wilma Wikström -07 Fellingsbro GOIF 00:06:41 03:44 -
22 Signe Spännar -07 IFK Nora 00:06:43 03:46 -
23 Jonna Erlandsson -08 IFK Nora 00:07:08 04:11 -
24 Simon Lindahl -07 IFK Nora 00:07:51 04:54 -
25 Sanna Forslund -07 IFK Nora 00:08:24 05:27 -
26 Elin Lundqvist -07 IFK Nora 00:08:25 05:28 -
27 Etta Glinnerås -07 Örebro 00:09:20 06:23 -
28 Folke Eriksson -06 Thorén Track and Field Örebro 00:10:22 07:25 -
29 Julia Gustafsson -06 KFUM Örebro OK 00:11:47 08:50 -
30 Ronja Lind -06 Åsbro GoIF 00:12:52 09:55 -
31 Emelie Lindgren -02 IFK Nora 00:13:11 10:14 -
32 Wilma Forslund -05 IFK Nora 00:14:52 11:55 -
33 Sebastian Lindgren -06 IFK Nora 00:15:50 12:53 -
34 Martin Regborn -92 KFUM Örebro friidrott 00:15:55 12:58 -
35 Jonathan Gustavsson -99 KFUM Örebro friidrott 00:16:52 13:55 -
36 Michael Welday -99 Stocksäters IF 00:17:32 14:35 -
37 Mohamed Hassan -99 IF Start 00:18:15 15:18 -
38 Oskar Hansson -97 KFUM Örebro friidrott 00:18:20 15:23 -
39 Johan Ingjald -87 IF Start 00:18:25 15:28 -
40 Karin Forsberg -80 KFUM Örebro friidrott 00:18:53 15:56 -
41 Semra Mehanovic -05 IFK Nora 00:19:16 16:19 -
42 Rodney Hundermark -69 IFK Nora 00:19:19 16:22 -
43 Hamid Ali -99 KFUM Örebro friidrott 00:19:48 16:51 -
44 Mohammed Hassan -00 IFK Nora 00:19:49 16:52 -
45 Magnus Mossberg -71 Kopparbergs IF 00:19:52 16:55 -
46 Jack Resö -92 Lesjöfors Jogging 00:19:58 17:01 -
47 Liduina van Sitteren -89 Örebro AIK 00:19:58 17:01 -
48 Fredrik Hartman -68 Örebro AIK 00:20:45 17:48 -
49 Peter Ström -70 Kumla SF 00:20:48 17:51 -
50 Pontus Lundgren -91 Åsbro GoIF 00:21:00 18:03 -
51 Robert Vestman -82 Östansjö SK 00:21:09 18:12 -
52 Jörgen Laestadius -72 Örebro AIK 00:21:35 18:38 -
53 Torbjörn Persson -63 Östansjö SK 00:21:56 18:59 -
54 Henrik Sjöström -72 Storådalens SK 00:21:59 19:02 -
55 Ingvar Skoglund -73 Östansjö SK 00:22:15 19:18 -
56 Roger Elimä -78 Örebro AIK 00:22:24 19:27 -
57 Ida Hylander -92 SLK Oxelösund 00:22:28 19:31 -
58 Mikael Sandberg -75 No Broccoli Running Team Örebro 00:23:20 20:23 -
59 Kim Semstrand -07 IFK Nora 00:23:22 20:25 -
60 Ida Lilja -85 Örebro AIK 00:23:46 20:49 -
61 Hans Widström -53 Stocksäters IF 00:23:55 20:58 -
62 Erik Hammarström -75 Örebro AIK 00:24:01 21:04 -
63 Göte Pettersson -57 Örebro AIK 00:24:02 21:05 -
64 Ester Skoglund -07 Östansjö SK 00:24:12 21:15 -
65 Lars Karlsson -64 Östansjö SK 00:24:14 21:17 -
66 Joacim Nilsson -73 IFK Nora 00:24:19 21:22 -
67 Annica Sjölund -67 IF Start 00:24:33 21:36 -
68 Daniel Borg -74 IFK Nora 00:24:37 21:40 -
69 Per Börjesson -54 Östansjö SK 00:24:58 22:01 -
70 Jenny Kidler -68 IFK Nora 00:25:13 22:16 -
71 Michel Oesten -74 IFK Nora 00:25:27 22:30 -
72 Therese Persson -73 Örebro AIK 00:25:28 22:31 -
73 Eric Malm -49 IFK Nora 00:25:49 22:52 -
74 Maria Skoglund -77 Östansjö SK 00:25:56 22:59 -
75 Ove Karasiak -53 Åsbro GoIF 00:26:33 23:36 -
76 Helena Karlsson -92 IFK Nora 00:26:50 23:53 -
77 Emelie Lindgren -02 IFK Nora 00:27:15 24:18 -
78 K-G Agartsson -47 Östansjö SK 00:27:25 24:28 -
79 Örjan Frisén -58 Stocksäters IF 00:28:36 25:39 -
80 Peter Comét -56 IFK Nora 00:28:53 25:56 -
81 Christer Björkman -57 Lesjöfors Jogging 00:29:02 26:05 -
82 Anders Semstrand -71 IFK Nora 00:31:05 28:08 -
83 Jimmy Glinnerås -71 Örebro AIK 00:31:59 29:02 -
84 Sven-Olof Dahlgren -44 Kopparbergs IF 00:32:24 29:27 -
85 Carina Wahlström -61 Östansjö SK 00:34:08 31:11 -
86 Göte Andersson -42 Lesjöfors Jogging 00:34:26 31:29 -
87 Sofie Semstrand -72 IFK Nora 00:36:23 33:26 -
88 Anders Källman -37 Östansjö SK 00:38:23 35:26 -
89 Ingegerd Eklund -41 Brohyttans IF 00:44:03 41:06 -
- Sanna Andersson -88 Lesjöfors Jogging DNF - -
- Jack Karlsson -99 KFUM Örebro friidrott DNS - -
- David Karlsson -90 Östansjö SK DNS - -
- Einar Gothnier -06 IFK Nora DNS - -
- Linnea Willenfors -07 IFK Nora DNS - -
- Axel Bjerager -05 IFK Nora DNS - -
- Ulrika Lindgren -76 IFK Nora DNS - -
- Jack Nilsson -11 OK Milan DNS - -
- Ann-Sofie Berg -74 Örebro AIK DNS - -
- Mikael Nordström -82 Örebro AIK DNS - -
- Axel Sandberg -00 KFUM Örebro friidrott DNS - -