Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2024
Nora Marathon 16/3
Nora Marathon 16/3
(varvtider)


2023
Sylvesterloppet 31/12
Sylvesterloppet 31/12
(mellantider)

Karlsängsloppet 4/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Nora Marathon 18/3
Nora Marathon 18/3
(varvtider)

Nora Marathon 18/3
(åldersklasser)


2022
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 5/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Nora Marathon 19/3

2021
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 7/10
Norasjön Runt 11/9

2020
GTR Ultra 50 31/10
GTR Ultra 50 31/10 (Sträcktider)
Karlsängsloppet 1/10
Nora Marathon 21/3

2019
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 7/12
Långa Terräng-DM 5/10
Karlsängsloppet 3/10
Bergslagsleden Ultra 21/9
Bergslagsleden Ultra 21/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 14/9
51:an Loppet 1/9
Utmaningen 5/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 29/5
Nora Marathon 16/3

2018
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 8/12
Långa Terräng-DM 20/10
Karlsängsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Bergslagsleden Ultra 22/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

51:AN LOPPET 1/9 2019

Klasser
Damer 15 km (40)
Damer 5 km (76)
Herrar 15 km (122)
Herrar 5 km (47)

Samlad resultatlista (285)


Startlista (Antal anmälda: 321)
51:AN LOPPET 1/9 2019 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

HERRAR 15 KM
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Fredrik Johnsson -75 Örebro AIK 00:57:47 00:00 -
2 Johan Ingjald -87 IF Start 00:58:46 00:59 -
3 Niklas Hasselwander -79 Närkes Kil 00:59:01 01:14 -
4 Martin Duberg -85 Örebro AIK 00:59:24 01:37 -
5 Oskar Hansson -97 KFUM Örebro 01:00:20 02:33 -
6 Anders Ellow -82 Eskilstuna IK 01:00:34 02:47 -
7 Olle Algotson -90 IK Akele 01:02:00 04:13 -
8 Mattias Gustafsson -74 IF Start 01:02:56 05:09 -
9 Mikael Hansson -63 IF Start 01:03:31 05:44 -
10 Janne Werner -88 Almby IK 01:04:07 06:20 -
11 Fredrik Hartman -68 Örebro AIK 01:04:46 06:59 -
12 Filip Gert -89 Linköping 01:05:47 08:00 -
13 Dragos Piscan -83 NCC 01:06:18 08:31 -
14 Jonas Janegren -79 IF Start 01:07:03 09:16 -
15 Jonathan Karlsson -95 Svennevads IF 01:08:53 11:06 -
16 Lasse Eskelinen -48 LK Gränslöst 01:09:01 11:14 -
17 Stefan Östlund -82 NCC 01:09:04 11:17 -
18 Edmund Kurt -73 Örebro AIK 01:09:07 11:20 -
19 Magnus Liljerås -68 Östansjö SK 01:09:37 11:50 -
20 Carl Liljeberg -73 Kumla 01:10:22 12:35 -
21 Gustav Nilsson -84 NCC 01:10:25 12:38 -
22 Per Håstlund -73 Almby IK 01:10:45 12:58 -
23 Henric Gullberg -73 Järsjö BTK 01:12:06 14:19 -
24 Fredrik Hörnfeldt -91 Loxia Group 01:12:40 14:53 -
25 Jonas Färnstrand -73 Örebro AIK 01:12:55 15:08 -
26 Anders Karlsson -81 Svillinge IF 01:12:55 15:08 -
27 Anders Friberg -72 - 01:13:57 16:10 -
28 Andreas Janegren -86 - 01:14:04 16:17 -
29 Tord Wiksten -71 Berber IS 01:14:14 16:27 -
30 Henrik Rahmqvist -80 Örebro 01:14:14 16:27 -
31 Linus Ahlstrand -87 Loxia Group 01:14:18 16:31 -
32 Oliver Carlsson -97 - 01:14:57 17:10 -
33 Henrik Törnqvist -73 Pålsboda GOIF 01:14:59 17:12 -
34 Erik Celander -85 Berber IS 01:15:14 17:27 -
35 Andreas Wallin -90 - 01:15:22 17:35 -
36 Jonny Ledin -71 Kilsmo IK 01:15:35 17:48 -
37 Tomas Hagström -72 Skogstorp IF 01:15:57 18:10 -
38 Rolf Östman -58 Kumla 01:16:43 18:56 -
39 Johan Sjö -82 Örebro AIK 01:17:16 19:29 -
40 Andreas Björk -75 Pålsboda 01:17:52 20:05 -
41 Björn Göthlin -68 Östansjö SK 01:18:13 20:26 -
42 Thomas Fritze -81 Stena Recycling 01:18:26 20:39 -
43 Robert Fahlström -76 - 01:18:28 20:41 -
44 Johan Naeslund -90 Tunga Lyft 01:19:14 21:27 -
45 Stefan Nordström -72 Pålsboda 01:19:18 21:31 -
46 Joacim Bock -90 Örebro 01:19:19 21:32 -
47 Jonas Gustafsson -84 - 01:19:24 21:37 -
48 Henrik Franzén -74 Kumla 01:19:27 21:40 -
49 Tomas Strömberg -86 Krustorp Springers Förening 01:20:03 22:16 -
50 Berne Strand -85 Vreta Skid o MK 01:21:05 23:18 -
51 Niclas Jonsson -71 - 01:21:26 23:39 -
52 Petter Grundel -60 wec360 AB 01:21:48 24:01 -
53 Anders Edlund -64 Östansjö SK 01:21:49 24:02 -
54 Kim Johansson -80 Kumla 01:22:16 24:29 -
55 Mathias Roslund -77 Kumla 01:22:44 24:57 -
56 Richard Halldén -70 Örebro 01:22:46 24:59 -
57 Daniel Björnram -00 Kumla 01:22:49 25:02 -
58 Johan Persson -91 Kilsmo 01:22:50 25:03 -
59 Rikard Ståhl -74 Trafikverket 01:23:11 25:24 -
60 Stefan Lillhager -76 - 01:23:22 25:35 -
61 David Jakobsson -86 - 01:23:40 25:53 -
62 Bengt Nilsson -49 Sköllersta 01:23:44 25:57 -
63 Tony Ivarsson -71 - 01:23:46 25:59 -
64 Alexander Witt -88 NCC 01:24:05 26:18 -
65 Nicholas Reux -82 Tjällmo 01:24:09 26:22 -
66 Lars Svensson -58 Örebro 01:24:22 26:35 -
67 Stefan Morin -67 - 01:25:30 27:43 -
68 Robert Gustafsson -81 Bilhuset Kumla AB 01:25:39 27:52 -
69 Christoffer Windal -80 Örebro 01:25:53 28:06 -
70 Hampus Nordanfjäll -83 Örebro 01:26:23 28:36 -
71 Peter Aronsson -85 Svennevads IF 01:26:26 28:39 -
72 Peter Nystrand -87 Linköping 01:26:50 29:03 -
73 Karl Johan Thuresson -79 Kilsmo ik 01:27:19 29:32 -
74 Andreas Gunnarsson -91 Volvo 01:27:19 29:32 -
75 Viggo Holmberg -06 OK Tylöskog 01:27:25 29:38 -
76 Mattias Hedspång -77 Örebro 01:27:26 29:39 -
77 Gert-Ove Svensson -62 - 01:27:41 29:54 -
78 Robert Lönnblom -82 Bilhuset Kumla AB 01:27:49 30:02 -
79 Frederick Axewill -71 SMÅ IF 01:28:08 30:21 -
80 Magnus Stjernström -90 Hallsberg 01:29:27 31:40 -
81 Rasmus Eriksson -84 Sydnärkepolisens IF 01:29:32 31:45 -
82 Thomas Bergstedt -70 Örebro AIK 01:30:04 32:17 -
83 Åke Algotsson -61 Stena Recycling 01:30:11 32:24 -
84 Berne Örneus -61 Pålsboda 01:30:24 32:37 -
85 Gustaf By -70 Sköllersta 01:30:31 32:44 -
86 Göran Kempe -52 Weiner-Kempe&Co 01:30:34 32:47 -
87 Simon Berndt -80 Örebro 01:30:59 33:12 -
88 Fredrik Johansson -70 Frommesta 01:31:25 33:38 -
89 Lukas Lundin -91 Linköping 01:31:36 33:49 -
90 Bert Bäckstrand -65 UT Kolmården 01:32:48 35:01 -
91 Niklas Jonsson -72 Östansjö SK 01:32:56 35:09 -
92 Emil Josefsson -74 Kumla 01:33:25 35:38 -
93 Tomas Borg -56 Kumla 01:33:51 36:04 -
94 Per Marcusson -80 Örebro 01:34:04 36:17 -
95 Christer Nederman -91 Svevia 01:34:59 37:12 -
96 Peter Welin -78 Kumla 01:35:04 37:17 -
97 Fredrik Thano -71 SMÅ IF 01:35:14 37:27 -
98 Anders Blomgren -61 Sagora Consulting 01:35:18 37:31 -
99 Roger Arvidsson -66 LK Gränslöst 01:35:28 37:41 -
100 Christian Lehmann Gisler -58 - 01:35:38 37:51 -
101 Thomas Söderkvist -68 Kumla Skidförening 01:35:39 37:52 -
102 Eric Marcusson -77 Kumla 01:37:29 39:42 -
103 Peter Johansson -61 Örebro 01:39:35 41:48 -
104 Per Karlsson -67 Ericsson Kumla SK 01:40:45 42:58 -
105 Mats Aronsson -88 - 01:41:28 43:41 -
106 Peter Bjurenholt -83 Pålsboda GOIF 01:42:19 44:32 -
107 Christian Holmberg -76 - 01:43:00 45:13 -
108 Tomas Arvidsson -69 Gropens IF 01:43:21 45:34 -
109 Oscar Thunberg -93 - 01:43:59 46:12 -
110 Carl Nordström -97 Uppsala 01:45:13 47:26 -
111 Gustav Sättergård -99 Pålsboda GOIF 01:46:00 48:13 -
112 Peter Karlsson -66 Kumla 01:48:01 50:14 -
113 Bengt Johansson -61 Linde MH 01:48:01 50:14 -
114 Jimmy Jonsson -83 Fjugesta 01:48:02 50:15 -
115 Sebastian Widström -91 Kumla 01:51:46 53:59 -
116 Magnus Åkesson -71 Örebro AIK 01:53:31 55:44 -
117 Roland Johansson -62 Kumla 01:57:46 59:59 -
118 Mattias Larsson -72 Östansjö SK 02:03:12 01:05:25 -
119 Per Gustafsson -70 - 02:05:35 01:07:48 -
120 Willis Hasselgren -52 Örebro 02:10:27 01:12:40 -
121 Bert-Ove Roberthson -46 - 02:10:28 01:12:41 -
122 Mattias Vikingsvärd -88 Stena Recycling 02:16:37 01:18:50 -