Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2024
Nora Marathon 16/3
Nora Marathon 16/3
(varvtider)


2023
Sylvesterloppet 31/12
Sylvesterloppet 31/12
(mellantider)

Karlsängsloppet 4/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Nora Marathon 18/3
Nora Marathon 18/3
(varvtider)

Nora Marathon 18/3
(åldersklasser)


2022
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 5/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Nora Marathon 19/3

2021
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 7/10
Norasjön Runt 11/9

2020
GTR Ultra 50 31/10
GTR Ultra 50 31/10 (Sträcktider)
Karlsängsloppet 1/10
Nora Marathon 21/3

2019
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 7/12
Långa Terräng-DM 5/10
Karlsängsloppet 3/10
Bergslagsleden Ultra 21/9
Bergslagsleden Ultra 21/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 14/9
51:an Loppet 1/9
Utmaningen 5/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 29/5
Nora Marathon 16/3

2018
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 8/12
Långa Terräng-DM 20/10
Karlsängsloppet 4/10
Anna-Loppet 30/9
Bergslagsleden Ultra 22/9
Bergslagsleden Ultra 22/9 (Sträcktider)
Norasjön Runt 8/9
Utmaningen 6/7
Lindesjönloppet 6/6
Fjugestaloppet 24/5
Linde-Rännet 24/3
Nora Marathon 17/3

2017
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

51:AN LOPPET 1/9 2019

Klasser
Damer 15 km (40)
Damer 5 km (76)
Herrar 15 km (122)
Herrar 5 km (47)

Samlad resultatlista (285)


Startlista (Antal anmälda: 321)
51:AN LOPPET 1/9 2019 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

DAMER 5 KM
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Annica Sjölund -67 IF Start 00:22:16 00:00 -
2 Kim Semstrand -07 IFK Nora 00:22:37 00:21 -
3 Maria Larsson -69 Hällefors LK 00:25:34 03:18 -
4 Martina Gedda -83 - 00:26:17 04:01 -
5 Lena Lalander -64 Kumla 00:26:33 04:17 -
6 Jenny Daleryd -75 Örebro 00:26:39 04:23 -
7 Ida Larsson -95 - 00:26:42 04:26 -
8 Jennifer Eriksson -95 - 00:26:42 04:26 -
9 Stina Skagerlind -85 Hallsberg 00:26:45 04:29 -
10 Stina Runbäck -91 Kumla 00:27:33 05:17 -
11 Linnea Glad -91 Trafikverket 00:29:15 06:59 -
12 Josefine Almqvist -87 Loxia Group 00:29:24 07:08 -
13 Linda Harbe -73 Sköllersta 00:29:25 07:09 -
14 Beatrix Lauter -88 Örebro 00:29:38 07:22 -
15 Laura Hedlund -80 Lonesome runners 00:29:45 07:29 -
16 Marie Aronsson -60 - 00:29:48 07:32 -
17 Gunilla Eriksson -62 Hallsberg 00:30:05 07:49 -
18 Linda Malm -87 Kumla 00:30:16 08:00 -
19 Linnea Palmer -85 Loxia Group 00:30:51 08:35 -
20 Anna Wallin -72 Stocksäters IF 00:30:53 08:37 -
21 Anna Ökvist -76 Örebro 00:31:01 08:45 -
22 Ena Hadzismajlovic -88 Örebro 00:31:09 08:53 -
23 Inga Vintervärn -81 Kumla 00:31:45 09:29 -
24 Camilla Windh -71 Örebro 00:32:04 09:48 -
25 Damaris Haruta -93 Åsbro 00:32:05 09:49 -
26 Maria Tulbure -81 NCC 00:32:05 09:49 -
27 Helena Bergström -94 - 00:32:46 10:30 -
28 Kristine Grejder -77 - 00:32:50 10:34 -
29 Monica Ringenberg -50 Hallsberg 00:33:34 11:18 -
30 Linda Johansson -79 Team Kärrsvägen 00:33:36 11:20 -
31 Hanna Berglöf -79 Team Kärrsvägen 00:33:36 11:20 -
32 Anita Karlsson -68 Kumla 00:33:38 11:22 -
33 Emily Tydén -91 - 00:34:07 11:51 -
34 Johanna Bengtsson -97 Pålsboda GOIF 00:34:25 12:09 -
35 Jennie Gustavsson -72 Kusinernas LK 00:34:38 12:22 -
36 Therese Bergstedt -71 Kumla 00:34:52 12:36 -
37 Elisabeth Ljung -65 Pålsboda 00:34:54 12:38 -
38 Tuva Höglund -08 Kumla 00:35:31 13:15 -
39 Annika Dellani -76 - 00:35:46 13:30 -
40 Susanna Karlsson -77 Pålsboda 00:35:51 13:35 -
41 Karin Erlandsson -89 Små IF 00:35:59 13:43 -
42 Anna-Lena Erlandsson -64 - 00:36:00 13:44 -
43 Maria Medin Örneus -64 Pålsboda 00:36:13 13:57 -
44 Eva-Lena Karlsson -64 - 00:36:14 13:58 -
45 Nina Balknäs -72 - 00:36:19 14:03 -
46 Karin Stjernströn -91 Hallsberg 00:36:36 14:20 -
47 Hanna Olofsson -85 Örebro 00:36:37 14:21 -
48 Anna Viborg -73 Fellingsbro 00:36:56 14:40 -
49 Sophie Hiding -88 Örebro 00:37:00 14:44 -
50 Jennifer Reinholds -91 - 00:37:03 14:47 -
51 Victoria af Forselles -72 - 00:37:21 15:05 -
52 Lotta Larsson Perikö -72 Kusinernas LK 00:37:21 15:05 -
53 Elin Bock -79 Pålsboda 00:37:26 15:10 -
54 Madeleine Hill -82 Kumla 00:37:47 15:31 -
55 Kristina Lexell -59 Örebro 00:38:24 16:08 -
56 Mari Kleren -87 Svennevads IF 00:39:03 16:47 -
57 Helena Ringström Johansson -71 - 00:39:15 16:59 -
58 Magdalena Hjärtmyr -68 - 00:39:44 17:28 -
59 Hanne Bernhoff -09 - 00:39:45 17:29 -
60 Anne-Louise Karlsson -55 - 00:39:45 17:29 -
61 Liesel Ivarsson -54 Fellingsbro Crossfit 00:40:33 18:17 -
62 Ingegerd Eklund -41 Brohyttans IF 00:41:13 18:57 -
63 Sanna Gevert -75 - 00:41:39 19:23 -
64 Eleanor Holmlund -68 Pålsboda 00:41:39 19:23 -
65 Clara Höglund -10 Kumla 00:42:47 20:31 -
66 Susanna Höglund -74 - 00:43:10 20:54 -
67 Alicia Palm Adolfsson -95 - 00:44:08 21:52 -
68 Anette Palm -69 - 00:44:47 22:31 -
69 Annelie Bengtsson -68 Pålsboda GOIF 00:44:51 22:35 -
70 Elin Tydén -93 - 00:46:37 24:21 -
71 Therese Björklund -81 NCC 00:47:49 25:33 -
72 Margareta Dahl -44 Kumla 00:48:03 25:47 -
73 Anki Wallberg -65 ACW Redovisning AB 00:48:13 25:57 -
74 Lilian Andersson -50 Kumla Skidförening 00:50:46 28:30 -
75 Eva Eriksson -69 Pålsboda GOIF 00:51:46 29:30 -
76 Berit Wuolo -58 Pålsboda 00:57:43 35:27 -