Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

UTMANINGEN 7/7 2017

Klasser
Kvinnor (21)
Män (48)

Samlad resultatlista (69)


Startlista (Antal anmälda: 69)
UTMANINGEN 7/7 2017 - STARTLISTA              [Startlista för utskrift]

Nr. Namn Förening Klass
1 Peter Comét IFK Nora Män
2 Peter Ericsson Nora Simsällskap Män
3 Johan Jongen Örebro AIK Män
4 Björn Vinnerås SLU/Uppsala Män
5 Hillevi Wahl Vardagspuls/Stockholm Kvinnor
6 Annika Dworet Coral Springs Florida Kvinnor
7 Nicholas Dworet Coral Springs Florida Män
8 Daria Chiarella Coral Springs Florida Kvinnor
10 Hanna Fridhamre IFK Nora Kvinnor
11 Anna Fiorillo Väsby SS Triathlon Kvinnor
12 Henrik Grankvist Väsby SS Triathlon Män
13 Mats Ericsson Norabygdens SK Män
14 Malin-Charlotta Mallottan PT Rudin Örebro Kvinnor
15 Rikard Rehnström Bröstorp Män
16 Stefan Widström Hillbillys Män
17 Nils-Olof Ekman Hillbillys Män
18 Tommy Bylund Farfarz Män
19 Erik Spjut Frövi IK Män
20 Samuel Spjut Frövi IK Män
21 Helen Landgren Wedevågs IF Kvinnor
22 Anders Dahl Järle Män
23 Mathias Bergkvist Örebro Män
24 Tina Einarsson Nora Kvinnor
25 Gustav Jansson Golvtjäst AB Nora Män
26 Jacob Eriksson KFUM Örebro orientering Män
27 Jonas Öhrn IF Start Män
28 Kia Lagerqvist Karlslunds IF Kvinnor
29 Malena Bäckström Örebro Kvinnor
30 Maria Thomson Örebro Kvinnor
31 Pansy Ståhl IF Start Kvinnor
32 Anders Ekholm Örebro AIK Män
33 Peter Karlsson MK Nitro Gyttorp Män
34 Hannes Börjel ÖSA Män
35 Oskar Larsson Örebro AIK Män
36 Staffan Isacson Puppy TS Män
37 Henrik Emilsson MIF Örebro kommuns personalförening Män
38 Johan Lindskog Örebro AIK Män
39 Erik Håkanson Lilla Mon AK Män
40 Urban Juneholm Nora Män
41 Anna Kero Karlslunds IF Kvinnor
42 Håkan Erhardsson Örebro AIK Män
43 Emanuel Eriksson OK Milan Män
44 Anders Östlund Nora Män
45 Janne Björkman Nora Män
46 Michel Oesten Ramirent Örebro Män
47 Isabell Lundgren Nora Kvinnor
48 Mona Simonsson Nora Kvinnor
49 Bob Impola Karlslunds IF Män
50 Roger Gårdeman Nora Män
51 Marie Malm Örebro Kvinnor
52 Sanna Wendin Örebro Kvinnor
53 Jakob Fransson OK Milan Män
54 Michael Gustavsson Gus Camp Män
55 Linn Gustavsson Gus Camp Kvinnor
56 Håkan Ludvigsson Gus Camp Män
57 Johan Lundqvist Sundhetsbolaget Män
58 Casper Lundqvist Nora Män
59 Idali Andersson Gus Camp Kvinnor
60 Henrik Andersson Gus Camp Män
61 Krister Källén Örebro AIK Män
62 Björn Eklund Dalkarsbergs IF Män
63 Erik Malm Örebro AIK Män
64 Hanna Melin Bröstorp Kvinnor
65 Jonas Vestin Hovsta Män
66 Peter Johansson Örebro AIK Män
67 Jonas Lindahl Team Sudor Män
68 Malin Dahlin Nora Kvinnor
69 Jonathan Kling Örebro Simallians Män
70 Oscar Adamsson Örebro Män


Antal anmälda: 69