Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

TERRäNG-DM 8/4 2017

Klasser
F11 (7)
F13 (4)
F15 (2)
F17 (0)
F19 (0)
K35 (3)
K40 (3)
K45 (5)
K50 (3)
K55 (2)
K60 (1)
K65 (1)
K70 (1)
K75 (2)
K80 (0)
Kvinnor seniorer (2)
M35 (5)
M40 (2)
M45 (10)
M50 (5)
M55 (3)
M60 (6)
M65 (3)
M70 (3)
M75 (0)
M80 (0)
Motionsklass (1)
Män seniorer (6)
P11 (2)
P13 (2)
P15 (1)
P17 (2)
P19 (6)
Tävlingsklass kvinnor (25)
Tävlingsklass män (52)

Samlad resultatlista (93)


Startlista (Antal anmälda: 93)
TERRäNG-DM 8/4 2017 - STARTLISTA              [Startlista för utskrift]

Nr. Namn Förening Klass
12 Frida Arenvang WedevågsIF F11
13 Levina Åkerberg Storådalens SK F11
14 Fanny Åkerberg Storådalens SK F11
15 Leia Gyllstrand Storådalens SK F11
16 Olivia Persson Storådalens SK F11
17 Elin Freed Glanshammars IF F11
18 Ester Skoglund Östansjö SK F11
19 Buster Runheim Thoren Track and Field P11
20 Filip Wiktorsson Östansjö SK P11
61 Emil Larsson Thoren Track and Field P13
62 Melvin Sjödin Östansjö SK P13
63 Angelina Mogren Åsbro GoIF F13
64 Jenna Mogren Åsbro GoIF F13
65 Emelie Lindgren Glanshammars IF F15
66 Liduina van Sutteren Örebro AIK Kvinnor seniorer
67 Elin Larsson IFK Nora LL K35
68 Josefin Gerdevåg KFUM Örebro friidrott K35
69 Maria Eriksson IF Start K40
70 Anna-Karin Frih Örebro AIK K40
146 Mikaela Kemppi Örebro AIK K40
147 Marie Arenvang Wedevågs IF K45
148 Susanna Hellsten IF Start K45
149 Anna Pettersson IF Start K45
150 Christina Ryngevall IFK Nora LL K45
184 Nadja Einevik Storådalens SK F15
185 Linnea Hansson Storådalens SK F13
186 Anna Eriksson Storådalens SK K35
187 Bengt Nilsson Östansjö SK M65
188 Annika Larsson Örebro AIK Kvinnor seniorer
190 Tina Forsberg Storådalens SK K50
191 Carina Yngström Storådalens SK K50
192 Carina Wahlström Östansjö SK K55
193 Rose Marie Enmalm IF Start K60
194 Susanne Malmqvist IF Start K65
195 Catharina Wahlstedt IF Start K70
196 Birgitta Jansson Storådalens SK K75
197 Gun Karlsson Östansjö SK K75
198 Noha Olsson Thoren Track and Field P15
199 Edwin Nylander IF Start P17
200 Alexander Larsson KFUM Örebro friidrott P17
257 Saare Tekle IF Start P19
258 Mohamed Hassan IF Start P19
259 Jack Karlsson KFUM Örebro friidrott P19
260 Jonathan Gustavsson KFUM Örebro friidrott P19
261 William Wickholm KFUM Örebro friidrott P19
262 Michael Welday Stocksäters IF P19
263 Erik Segelberg LK Gränslöst Män seniorer
264 Johan Ingjald IF Start Män seniorer
265 Heshlu Andemariam IF Start Män seniorer
266 Joel Christiansson Örebro AIK Män seniorer
267 Petter Segerås Örebro AIK Män seniorer
268 Marcus Olsén Storådalens SK Män seniorer
269 Fredrik Johnsén Storådalens SK M35
270 Mathias Viktorsson LK Gränslöst M35
271 Per Sjögren KFUM Örebro friidrott M35
272 Jacob Bergemalm Örebro AIK M35
273 Roger Elimä Örebro AIK M35
274 Jörgen Laestadius Örebro AIK M45
275 Peter Ström Kumla SF M45
276 Ronny Collin Örebro AIK M45
277 Andreas Österlund Örebro AIK M45
278 Magnus Mossberg Kopparbergs IF M45
279 Kent Johansson Östansjö SK M45
281 Rodney Hundermark IFK Nora LL M45
282 Anders Larsson Örebro AIK M45
283 Lars Karlsson Östansjö SK M50
284 Roland Eriksson IF Start M50
285 Torbjörn Persson Östansjö SK M50
286 Lars Lundegård KFUM Örebro friidrott M50
287 Anders Larsson Storådalens SK M50
288 Anders Arnelind IF Start M55
289 Joakim Oskarsson IFK Nora LL M55
290 Per Börjesson Östansjö SK M60
291 Hans Backström Östansjö SK M60
292 Sivert Lignell IF Start M60
293 Tauno Mertala IF Start M60
294 Ove Karasiak Åsbro GoIF M60
295 Peter Comét IFK Nora LL M60
296 Eric Malm IFK Nora LL M65
297 Sven-Olof Dahlgren Kopparbergs IF M70
298 Karl-Gunnar Agartsson Östansjö SK M70
299 Michel Oesten Ramirent, Örebro Motion
329 Annki Lindahl Örebro AIK K45
330 Thomas Lindahl Örebro AIK M45
331 Elsa Söder Glanshammars IF F13
332 Leila Toivonen Storådalens SK K55
333 Johan Svanholm Örebro AIK M40
334 Märta Sjölander Örebro AIK K50
335 Torbjörn Sjölander Örebro AIK M55
336 Sven-Olof Olofsson Östansjö SK M70
337 Peter Wiker Hällefors LK M45
338 Mats Stenmarck IF Start M65
339 Dan Bäck Kumla SF M40


Antal anmälda: 93