Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

SYLVESTERLOPPET 31/12 2014

Klasser
Kvinnor (50)
Män (156)

Samlad resultatlista (206)


Startlista (Antal anmälda: 206)
SYLVESTERLOPPET 31/12 2014 - STARTLISTA              [Startlista för utskrift]

Nr. Namn Förening Klass
1 Klas Brynte Nora Män
2 Peter Eriksson Nora Simsällskap Män
3 Peter Grönlund IFK Nora långlöpning Män
4 Peter Comét IFK Nora långlöpning Män
5 Jonny Jakobsson Södertälje Män
6 Peter Andersson Nora Män
7 Jan Norén Wani El Örebro Män
8 Eric Malm IFK Nora långlöpning Män
9 Torbjörn Dahlqvist IFK Nora långlöpning Män
10 Arvo Tuuliainen Kolsva Män
11 Anton Tuuliainen Kolsva Män
12 Mattias Ekström Frövi Män
13 Johan Wass Nora Män
14 Andreas Bengtsson Västra Frölunda Män
15 Stig Jonsson Laxå OK Män
16 Jimmy Holm Laxå OK Män
17 Kent Johansson Östansjö SK Män
18 Per Sjögren KFUM Örebro Friidrott Män
19 Linus Rosdal KFUM Örebro Friidrott Män
20 William Fransson KFUM Örebro Friidrott Män
21 Mikael Sundqvist Järle Män
22 Tord Blücher Storådalens SK Män
23 Per Eklöf IFK Nora långlöpning Män
24 Hasse Byrén IF Spartacus Män
25 Niklas Huss Frövi Män
26 Peter Törnqvist Östansjö SK Män
27 Thomas Persson Mötesplats Löpning Ludvika Män
28 Sven Nilsson IF Start Män
29 Sören Forsberg IF Start Män
30 Johan Ingjald IF Start Män
31 Dag Rydén Östansjö SK Män
32 Gert Altskog Åsbro GoIF Män
33 Stefan Karlsson Åsbro GoIF Män
34 Gabriel Wilund Örebro Män
35 Per Börjesson Östansjö SK Män
36 Kenneth Karlsson Åsbro GoIF Män
37 Daniel Borg IFK Nora långlöpning Män
38 Håkan Karlsson Örebro AIK Män
39 Rolf Grönroos IFK Nora långlöpning Män
40 Per-Johan Lindberg Timanshyttan Män
41 Thomas Persson Nora Män
42 Peter Wiker Hällefors LK Män
43 Haben Kidane Hällefors LK Män
44 Benny Frost Östansjö SK Män
45 Gunnar Edström Fellingsbro Män
46 Tommy Andersson IFK Nora långlöpning Män
47 Jonny Nilsson Nora Män
48 Mats Franzén Östansjö SK Män
49 Robert Källqvist IFK Nora långlöpning Män
50 Mika Niittymäki Stora Mellösa Män
51 Dennis Lundén Windahl Nora Män
52 Mattias Eriksson OK Amne Män
53 Krister Romedahl IF Spartacus Män
54 Bo Källström Storådalens SK Män
55 Per-Erik Karlfeldt IFK Nora långlöpning Män
56 Fredrik Gryhed RSGG Män
57 Olli Virta Storådalens SK Män
58 Göran Ragnarsson Lindesberg Män
59 Magnus Värnqvist Fårösunds Marinbrigad Män
60 Mikael Strussenfelt Karlskoga Löparklubb Män
61 Björn Robinson Karlskoga Löparklubb Män
62 Tommy Persson Storådalens SK Män
63 Tomas Börjel Hjulsjö LK Män
64 Hannes Börjel Hjulsjö LK Män
65 Mats Andersson Närkes Kils SK Män
66 Niclas Blomberg Storådalen Män
67 Benny Engström Storådalen Män
68 Ola Hellström Örebro AIK Män
69 Anders Larsson Kumla SF Män
70 Per-Henrik Fridlund Nora Män
71 Jan-Ove Lämgren Östansjö SK Män
72 Matti Jokikokko Motala Män
73 Mats Hummer Karlslunds IF Män
74 Magnus Blomberg Lindesberg Män
75 Thomas Hegefors Torphyttan Män
76 Anders Malmskär Aspa IK Män
77 Erik Lindberg Nora Män
78 Sören Spjuth Aspa IK Män
79 Morgan Bodin Skärmarboda Män
80 Bengt Visén Örebro AIK Män
81 Sam Jedselius Nora Män
82 Christer Gustavsson Radital LK Män
83 Lars Söderström Storådalens SK Män
84 Martin Regborn KFUM Örebro Friidrott Män
85 Melker Forsberg Glanshammars IF Män
86 Pär Ericzzon Ringaby Män
87 Jonas Öhrn IF Start Män
88 Torbjörn Sjölander Örebro AIK Män
89 Lennart Gustavsson Nora Män
90 Lars Karlsson Östansjö SK Män
91 Tony Larsson Kungsörs SK Män
92 Stefan Widström Nora Män
93 Terje Kristiansen Östansjö SK Män
94 Bertil Johansson IF Start Män
95 Krzysztof Charusta Örebro Män
96 Todor Stoyanov Örebro Män
97 Börje Lundell Örebro Män
98 Michael Troedsson Lindesberg Män
99 Tommy Sundberg Hällefors LK Män
100 Christer Hansson Örebro AIK Män
101 Erik Hammarström Örebro AIK Män
102 Mattias Egberth Svillinge IF Män
103 Ronnie Hansson Nora Män
104 Tommie Jonsson Hälsinglands Multisport Män
105 Klas Flygare Glanshammars IF Män
106 Mikael Warg Glanshammar Män
107 Henrik Appelgren Ervalla Män
108 Jan Norén Wani El Örebro Män
109 Rickard Bergström Örebro Män
110 Torbjörn Eriksson MIF Örebro Kommun Män
111 Håkan Liberg OK Milan Män
112 Mattias Wallin Fellingsbro Män
113 Per-Åke Sörman IFK Nora långlöpning Män
114 Ove Karasiak Åsbro GoIF Män
115 Andreas Jonsson Östansjö SK Män
116 Urban Juneholm Nora Män
117 Marcus Pettersson Halmstad Män
118 Petter Grundel Örebro Män
119 Peter Karlsson MK Nitro Män
120 Gösta Karlsson KFUM Örebro Män
121 Peter Göttinger Nora Män
122 Stefan Bengtsson Sandvik Nora AB Män
123 Jonas Spalin Sandvik Nora AB Män
124 Rolf Krigsman Sandvik Nora AB Män
125 Nils Ekman Sandvik Nora AB Män
126 Johan Jelgert Sandvik Nora AB Män
127 Michael Gustavsson Gus Camp Män
128 Pär Englund Örebro AIK Män
129 Jan Jorsäter Örebro Män
130 Kim Andersson Mötesplats Löpning Ludvika Män
131 Pär Linder Var é HP? Män
132 Marcus Nord Var é HP? Män
133 Anders Haglund Nora Män
134 David Gerdtsson Kopparbergs IF Män
135 Andreas Forslund Nora Män
136 Henrik Andersson Gus Camp Män
137 Filip Andersson Gus Camp Män
138 Ove Blomberg Glanshammars IF Män
139 Rodney Hundermark Gus Camp Män
140 Emil Johansson OK Tisaren Män
141 Peter Svenson Örebro AIK Män
142 Ola Sjöstedt Nora Män
143 Björn Eklund Norabygdens SK Män
144 Anders Eriksson OK Milan Män
145 Tommy Kragh IF Metall Män
146 Michael Johansson Nora Män
147 Richard Gustavsson Nora Män
148 Tobias Persson Lindecyklisterna Män
149 Patrik Thybeck Lindebygdens OK Män
150 Björn Lindheden Nora Män
151 Hanna Fridhamre IFK Nora långlöpning Kvinnor
152 Ann-Kristin Sundqvist Järle Kvinnor
153 Lena Jakobsson Lindesberg Kvinnor
154 Tiina Hänninen IF Start Kvinnor
155 Rose Marie Enmalm IF Start Kvinnor
156 Marie Dasler IF Start Kvinnor
157 Theres Altskog Åsbro GoIF Kvinnor
158 Carina Yngström Storådalens SK Kvinnor
159 Monika Forslund IFK Nora långlöpning Kvinnor
160 Eva Edström Fellingsbro Kvinnor
161 Evangeline Källqvist IFK Nora långlöpning Kvinnor
162 Heléne Grönlund Örebro Kvinnor
163 Anita Lundén Bergsäng Kvinnor
164 Pernilla Svensson Nora Kvinnor
165 Stina Pettersson Glanshammar Kvinnor
166 Ulrika Lindberg Nora Kvinnor
167 Karin Nordenmalm Nora Kvinnor
168 Lotta Jedselius Nora Kvinnor
169 Cornelia Jedselius Nora Kvinnor
170 Maria Ramsenius Karlskoga Kvinnor
171 Ylva Åkerberg Bråtens IK Kvinnor
172 Leila Toivonen Storådalens SK Kvinnor
173 Sabina Forsberg Glanshammars IF Kvinnor
174 Märta Sjölander Örebro AIK Kvinnor
175 Annika Lindblom Glanshammars IF Kvinnor
176 Carina Regborn Hagaby GoIF Kvinnor
177 Semitha Sjöquist Nora Kvinnor
178 Karina Larsson Kungsörs SK Kvinnor
179 Josefin Gerdevåg KFUM Örebro Kvinnor
180 Jenny Sahlén Lindesberg Kvinnor
181 Lisa Westerberg OK Milan Kvinnor
182 Tatiana Trifam Örebro Kvinnor
183 Monika Udd IF Spartacus Kvinnor
184 Rebecka Jonsson Färila Kvinnor
185 Elin Andersson IFK Nora långlöpning Kvinnor
186 Johanna Eriksson Närkes Kil Kvinnor
187 Lena Persson OK Milan Kvinnor
188 Mari Grönlund Nora Kvinnor
189 Eva Lindberg IFK Nora långlöpning Kvinnor
190 Jessica Pelmas Nora Kvinnor
191 Johanna Sörman Ervalla SK Kvinnor
192 Nina Ångman Gus Camp Kvinnor
193 Lisa Amundsson Kosters Sportklubb Kvinnor
194 Idali Andersson Gus Camp Kvinnor
195 Rebecka Nylin OK Tisaren Kvinnor
196 Malin Welander Örebro AIK Kvinnor
197 Tina Einarsson Nora Kvinnor
198 Åsa Lindström Nora Kvinnor
251 Emelie Wall Örebro Kvinnor
252 Ulf Carlson Nora Män
253 Fabien Manirebanimpuhwe Nora Män
254 Klas Rosell Nora Män
255 Per-Erik Eriksson Norabygden SK Män
256 Ida Eriksson Nora Kvinnor
257 Robin Nyström Örebro Män
300 Michael Schweidenbach Nora Män


Antal anmälda: 206