Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

NORASJöN RUNT 12/9 2015

Klasser
K35 (6)
K40 (7)
K45 (4)
K50 (4)
K55 (0)
K60 (1)
K65 (0)
K70 (2)
K75 (0)
K80 (0)
Kvinnor juniorer (0)
Kvinnor seniorer (3)
M35 (18)
M40 (11)
M45 (17)
M50 (18)
M55 (10)
M60 (3)
M65 (8)
M70 (3)
M75 (1)
M80 (0)
Motionsklass (146)
Män juniorer (0)
Män seniorer (22)
Tävlingsklass kvinnor (27)
Tävlingsklass män (111)

Samlad resultatlista (284)


Startlista (Antal anmälda: 284)
NORASJöN RUNT 12/9 2015 - STARTLISTA              [Startlista för utskrift]

Nr. Namn Förening Klass
1 Erik Anfält Örebro AIK M35
2 Daniel Ögren Örebro AIK M35
3 Erik Andersson Storådalens SK M35
4 Peter Grönlund IFK Nora M55
5 Johan Svanholm Örebro AIK M35
6 Tomas Frost IFK Skövde friidrott M55
7 Jonas Janegren Östansjö SK M35
8 Thomas Stenius Örebro AIK M35
9 Håkan Westerblad Spårvägen FK M55
10 Ulf Carlson IFK Nora M45
11 Kent Johansson Östansjö SK M45
12 Nils-Olof Nilsson Mullsjö SOK M65
13 Ove Engman Elvans IF M75
14 Esad Ajanovic Örebro AIK M35
15 Fredrik Johnsén Storådalens SK M35
16 Stefan Skytt Östansjö SK M50
17 Peter Sparrow Örebro AIK M45
18 Mats Franzén Östansjö SK M50
19 David Pettersson Östansjö SK Män seniorer
20 Eric Pettersson Östansjö SK Män seniorer
21 Robert Larsson Örebro AIK Män seniorer
22 Karl Pettersson Eskilstuna Trailklubb Män seniorer
23 Jonas Rosengren KFUM Örebro friidrott M40
24 Tommy Andersson IK Spring Väst M65
25 Tord Blücher Storådalens SK M55
26 Eric Malm IFK Nora M65
27 Lars Karlsson Östansjö SK M50
28 Niclas Westholm Örebro AIK M40
29 Johan Östman IF Start M35
30 Johan Ingjald IF Start Män seniorer
31 Bengt Nilsson Östansjö SK M65
32 Sivert Lignell IF Start M60
33 Pierre Hänninen IF Start M50
34 Peter Comét IFK Nora M55
35 Conrad Granath IF Start M35
36 Per Arvidsson IF Start Män seniorer
37 Jonas Öhrn IF Start M45
38 Kenneth Isacsson IF Start M50
39 Mats Stenmarck IF Start M65
40 Jonas Svensson IF Start M35
41 Bo Adolfsson IF Start M45
42 Renny Rantakokko IF Start Män seniorer
43 Mattias Gustafsson IF Start M40
44 Åke Mossberg IFK Nora M65
45 Torbjörn Persson Östansjö SK M50
46 Rickard Wirén Örebro AIK M35
47 Per Börjesson Östansjö SK M60
48 Dan Bäck Kumla SF M40
49 Henrik Eknor Örebro AIK Män seniorer
50 Johan Wahlstedt IFK Nora M50
51 Arne Evertsson Storådalens SK M70
52 Andreas Pettersson Örebro AIK Män seniorer
53 Peter Törnqvist Östansjö SK M45
54 Jesper Damström Örebro AIK M45
55 Sture Bodare Glanshammars IF M70
56 Anders Edlund Östansjö SK M50
57 Anders Malmstigen Glanshammars IF M50
58 Mattias Nätterlund Örebro AIK Män seniorer
59 Per-Erik Lundin Wedevågs IF M40
60 Marcus Jonsson Örebro AIK M35
61 Matthias Wiktorsson Karlslunds IF Män seniorer
62 Per Kungsberger Östansjö SK M50
63 Erik Olofsson Östansjö SK M50
64 Peter Wiker Hällefors LK M40
65 Stig Jonsson Laxå OK M50
66 Jimmy Holm Laxå OK M45
67 Jonny Larsson Laxå OK M50
68 Rickard Bäck Åsbro GoIF M35
69 Ludvig Börjesson Örebro AIK M35
70 Mikael Nornvik Glanshammars IF M45
71 Björn Göthlin Östansjö SK M45
72 Peter Svenson Örebro AIK M40
73 Jonas Jansson Åsbro GoIF Män seniorer
74 Bo Wihelmsson Åsbro GoIF M55
75 Ove Karasiak Åsbro GoIF M60
76 Mikael Edberger Örebro AIK M45
77 Mikael Selvin Örebro AIK M35
78 Christer Thunander Hällefors LK M55
79 K-G Agartsson Östansjö SK M65
80 Fredrik Hartman Örebro AIK M45
81 Mats Bergvall Östansjö SK M55
82 Björn Evertsson Storådalens SK Män seniorer
83 Karl Kind Örebro AIK Män seniorer
84 Ulf Hallmén Hagaby GoIF M45
85 Mats Hummer Karlslunds IF M50
86 Joel Lundgren Skarpnäcks OL M35
87 Daniel Nilsson IFK Nora Män seniorer
88 Martin Fossan IFK Nora Män seniorer
89 Andreas Markl Örebro AIK M50
90 Mikael Jonsson Västerås LK M45
91 Johan Lundell Glanshammars IF M40
92 Tomas Börjel Hjulsjö LK M50
93 Patrik Granström Örebro AIK Män seniorer
94 Kim Grip Hällefors LK Män seniorer
95 Johan Ånger Hällefors LK Män seniorer
96 Roger Sundkvist Laxå OK M55
97 Jörgen Kanto Karlslunds IF M45
98 Niklas Källenback Glanshammars IF M45
99 Kent Ekblad Glanshammars IF M55
100 Klas Flygare Glanshammars IF M50
101 Anders Jansson Storådalens SK M65
102 Anders Johansson Kvismaredalens IF M40
103 Sven-Olof Dahlgren Kopparbergs IF M70
104 Pontus Eriksson IK Granit M50
105 Stefan Gustafsson Örebro AIK Män seniorer
106 Magnus Mossberg Kopparbergs IF M40
107 Per Johansson Örebro AIK M45
108 Simon Athlin Örebro AIK M40
109 Mikael Larsson Örebro AIK M35
110 Patrik Nilvér Kumla SF Män seniorer
111 Oskar Larsson Örebro AIK Män seniorer
201 Sofia Josefson Karlslunds IF K40
202 Monika Forslund IFK Nora K40
203 Hanna Fridhamre IFK Nora K35
204 Elin Larsson IFK Nora K35
205 Carina Yngström Storådalens SK K50
206 Birgitta Jansson Storådalens SK K70
207 Tina Forsberg Storådalens SK K45
208 Leila Toivonen Storådalens SK K50
209 Ida Lilja Örebro AIK Kvinnor seniorer
210 Carina Wahlström Aspa IK K50
211 Carin Calleberg Örebro AIK K45
212 Anna Pettersson IF Start K45
213 Anna Nilsson IF Start K40
214 Rose Marie Enmalm IF Start K60
215 Maria Eriksson IF Start K35
216 Catharina Wahlstedt IF Start K70
217 Frida Lindberg IF Start K35
218 Jenny Daleryd IF Start K40
219 Anna Edman Hällefors LK K35
220 Frida Fossan IFK Nora Kvinnor seniorer
221 Åsa Hammander IF Spartacus K45
222 Malin Jansson Örebro AIK Kvinnor seniorer
223 Karin Nordmark Örebro AIK K40
224 Erika Lech Örebro AIK K35
225 Erika Bergentz KFUM Örebro friidrott K40
226 Mikaela Kemppi Örebro AIK K40
227 Irene Ikonen Hällefors LK K50
301 Therese Eriksson Kopparberg Motion
302 Elin Westöö Örebro Motion
303 Ulrika Botling Västerås Motion
304 Dennis Lundén Windahl Nora Motion
305 Erik Dahlberg Nora Motion
306 Andreas Nilsson Tumba Motion
307 Sanne Ooms Tomthult Runners Motion
308 Felix Norman Karlskoga Motion
309 Jesper Nordström Örebro Motion
310 Jennie Grahn Karlskoga Motion
311 Fredrik Svensson Nora Motion
312 Dieter Hilpman Järnboås Motion
313 Niklas Hasselwander Närkes Kil Motion
314 Dan Söderholm Lidhult Motion
315 Marie-Thérese Sundberg Hallsberg Kumla Simklubb Motion
316 Emelie Sjöholm Akutklinikens Roadrunners & Trailblazers Motion
317 Johan Blom ÖSK Bandy Motion
318 Alexander Appelqvist NPBK Motion
319 Tomas Wall Bocksboda löparklubb Motion
320 Roger Jonasson Eskilstuna Motion
321 Pernilla Svenson ANIVA-kliniken Lindesberg Motion
322 Samuel Wulgué Örebro Motion
323 Peter Andersson Nora Motion
324 Niklas Forsling Millas café Motion
325 Klas Brynte Millas café Motion
326 Per Bornedal Axa Sports Club / Hallsberg Motion
327 Kristina Eckerwall Hallsberg Kumla simklubb Motion
328 Ronnie Hansson Nora Motion
329 Per Anders Ekman Örebro Motion
330 Leif Mörk Rolls-Royce AB Kristinehamn Motion
331 Per Danielsson Örebro Motion
332 Helmuth Pohl Nora Motion
333 Leonard Pohl Nora Motion
334 Gustav Eklund Örebro Motion
335 Camilla Sköld Hallstahammar Motion
336 Erik Rydell Köping Motion
337 Fredrik Wretman Akutkliniken RoadRunners & TrailBlazers Motion
338 Jonny Nilsson Nora Motion
339 Eva Lindberg IFK Nora Motion
340 Johan Fredriksson IMMO LK Habo Motion
341 Ida Fredriksson IMMO LK Habo Motion
342 Stefan Johansson IMMO LK Habo Motion
343 Tomas Jakobsson Västerås Motion
344 Christofer Bornedal Stockholm Motion
345 Louise Larsson Örebro Motion
346 Niklas Österman Örebro Motion
347 Dzenan Plivac Rolls Royce IF Motion
348 Christer Eklöf IK Spring Väst Motion
349 Rickard Sandström Mårdshyttan Motion
350 Per Karlsson Ericsson Kumla SK Motion
351 Lena Persson OK Milan Motion
352 Hans Liberg OK Milan Motion
353 Magnus Zetterlöf Örebro Motion
354 Håkan Lundh Ervalla SK Motion
355 Göthe Mårtensson Örebro Motion
356 Sofia Erlandsson OK Milan Motion
357 Peter Carlsson Hillerstorp Trä AB Motion
358 Anders Karlsson Svillinge IF Motion
359 Torbjörn Karlsson Karlskoga Löp- och cykelklubb Motion
360 Magnus Wikström Nora Motion
361 Mattias Sjösvärd Kungälv Motion
362 Per Svensson AIK Motion
363 Cristian Bortes Nora Motion
364 Andreas Forslund Nora Motion
365 Peter Gullman Örebro Motion
366 Peter Forsling Nora Motion
367 Erik Åkerling Örebro Motion
368 Staffan Östlund Örebro Motion
369 Henrik Nordin Lindesberg Motion
370 Leif Ekberg Linghem Motion
371 Frida Karlsson Linköping Motion
372 Marie Viberg Runacademy IF Motion
373 Steven Linton Nora Motion
374 Robin Johansson Sträcklöpet Motion
375 Gustav Järliden Vällingby Motion
376 Klas Rosell Nora Motion
377 Göran Rasberg Örebro Motion
378 Fredrik Waern B3IT Motion
379 Linda Pettersson Lindesberg Motion
380 Andreas Björk Kumla Motion
381 Fabien Manirebanimpuhwe Nora Motion
382 Rodney Hundermark Fogdhyttan Motion
383 Gabriel Linton Örebro Motion
384 Joshua Bender Heds IF Motion
385 Thomas Wadefjord Fruktkakan Örebro Motion
386 Magnus Otterhed KFUM Örebro friidrott Motion
387 Hamza Turkoguz Hällefors Motion
388 Ulf Lekeborn Lindesberg Motion
389 Fredrik Sandberg Sandbergs Bosättning Nora Motion
390 Erik Wahlgren Lotorp Motion
391 Michael Schweidenbach Nora Motion
392 Åsa Lindström Nora Motion
393 Jens Isemo Bocksboda Löparklubb Motion
394 Lindha Lönnström Kullens company Motion
395 Henrik Sannerstedt Nora Motion
396 Nils-Erik Gustavsson Nora Motion
397 Stefan Haglund Nora Motion
398 Ulf Magnusson Knarrholmen Motion
399 Rikard Vestberg Årsta Motion
400 Ivar Kleber Nora Motion
401 Marit Nilsson Nora Motion
402 Johan Lundqvist Sundhetsbolaget / Nora Motion
403 Daniel Berggren Nora Motion
404 Martin Jakobsson Västerås Motion
405 Lotta Fransson OK Milan Motion
406 Susanne Felldin Kumla Motion
407 Christer Martinsson Uppsala Motion
408 Lotta Jedselius Team Halta Lotta Motion
409 Karolina Bergström Nora Motion
410 Emil Thilja - Motion
411 Jonny Jakobsson Södertälje Motion
412 Lars Holmström IKW Köping Motion
413 Göran Andersson Linköping Motion
414 Arnaud Dillinger Semcom AB Motion
415 Tim Nylander Bohus Motion
416 Svante Ivarsson Örebro Motion
417 Mikael Persson Kullens Company Motion
418 Mathias Johansen Örebro Motion
419 Patrik Bergman Ställdalen AIK Motion
420 Isaac Glaad Nora Motion
421 Peter Göttinger Idrottscollege Lindesberg Motion
422 Gustaf Sjösvärd Gävle Motion
423 Kenneth Davidsson Lindebygdens OK Motion
424 Anders Hägerfors Lufsa långsamt Motion
425 Henrik Ahlin Karlskoga Motion
426 Gert-Ove Fridlund Örebro Motion
427 Marcus Andersson Örebro Motion
428 Stephan Schwager Örebro Motion
429 Matz-Ola Cajdert Ervalla Motion
430 Curt Gruvaeus Örebro Motion
431 Gustaf Oscarsson Dream Valley Motion
432 Peter Nyström Västerås Motion
433 Dan Thofelt Pålsboda Motion
434 Ola Sjöstedt Nora Motion
435 Marcus Israelsson OK Milan Motion
436 Lage Johnsson Lindebygdens OK Motion
437 Nathalie Pettersson Svillinge IF Motion
438 Andreas Nylund Owet Örebro Motion
439 Lars Hilmersson IFK Örebro Motion
440 Linda Appelgren Crossfit Nora Motion
441 Ulrika Lindberg Crossfit Nora Motion
442 Jens Vestby Vedevåg Motion
443 Martin Berg Nora Motion
444 Fredrik Skogman Karlskoga LCK Motion
445 Frida Nilsson Lindesberg Motion
446 Henrik Andershed Örebro Motion


Antal anmälda: 284