Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

NORA MARATHON 18/3 2017

Klasser
Halvmarathon - kvinnor (10)
Halvmarathon - män (25)
Helmarathon - kvinnor (8)
Helmarathon - män (34)
Kvartsmarathon - kvinnor (5)
Kvartsmarathon - män (12)

Samlad resultatlista (94)


Startlista (Antal anmälda: 94)
NORA MARATHON 18/3 2017 - STARTLISTA              [Startlista för utskrift]

Nr. Namn Förening Klass
103 Rasmus Sundström Gäddskär LF, Eskilstuna Kvartsmarathon - män
104 Eric Malm IFK Nora Kvartsmarathon - män
105 Nisse Nordblom Nora Kvartsmarathon - män
106 Erik Löfmarck Nora Kvartsmarathon - män
107 Mohamed Hassan IF Start Kvartsmarathon - män
108 Arne Evertsson Storådalens SK Kvartsmarathon - män
109 Nicklas Gryth Born Kvartsmarathon - män
111 Lasse Svenson IFK Sigge Kvartsmarathon - män
112 Johan Westholm Kumla Kvartsmarathon - män
113 Tomas Börjel Hjulsjö LK Kvartsmarathon - män
114 Urban Juneholm Nora Kvartsmarathon - män
115 Petra Vernersson Lars-Erikz Kvartsmarathon - kvinnor
116 Lars Vernersson Lars-Erikz Kvartsmarathon - män
131 Åsa Lindström Larz-Erikz Kvartsmarathon - kvinnor
132 Johanna Larsson Örebro Kvartsmarathon - kvinnor
133 Irene Ikonen Hällefors LK Kvartsmarathon - kvinnor
134 Josephine Lindström Örebro Kvartsmarathon - kvinnor
201 Jörgen Laestadius Örebro AIK Halvmarathon - män
202 Stig-Erik Strömberg Storådalens SK Halvmarathon - män
203 Tord Blücher Storådalens SK Halvmarathon - män
204 Tommy Andersson Fors IK Halvmarathon - män
205 Carl Johan Thysell Örebro AIK Halvmarathon - män
206 Mattias Olofsson Lindecyklisterna Halvmarathon - män
207 Mikael Andersson Vimmerby Halvmarathon - män
208 Tommy Persson Storådalens SK Halvmarathon - män
209 Fredrick Johnsen Storådalens SK Halvmarathon - män
210 Emil Josefsson Kumla Halvmarathon - män
211 Alf Tumble IF Linnéa Halvmarathon - män
212 Daniel Fornell Norra Dylta Halvmarathon - män
213 Michael Schweidenbach Larz-Erikz Halvmarathon - män
214 Rolf Krigsman Räddningstjänstens IF Nora Halvmarathon - män
215 Lars Wikberg Lindecyklisterna Halvmarathon - män
216 Kent Johansson Östansjö SK Halvmarathon - män
217 Martin Belak Stockholm Halvmarathon - män
218 Pär Englund Wedevågs IF Halvmarathon - män
219 Daniel Bjurhamn IK NocOut.se Halvmarathon - män
220 Håkan Adolfsson SISU Forshaga Halvmarathon - män
221 Peter Andersson Nora Halvmarathon - män
222 Jan Olsson Futten, Karlstad Halvmarathon - män
223 Joacim Nilsson IFK Nora Halvmarathon - män
224 Dan Bäck Kumla SF Halvmarathon - män
249 Mats Ericsson Norabygden Helmarathon - män
250 Carl Modig Fallskärmsjägarna Halvmarathon - män
251 Carina Yngström Storådalens SK Halvmarathon - kvinnor
252 Charlotta Nilsson IFK Nora Halvmarathon - kvinnor
253 Anna Hellström Stockholm Halvmarathon - kvinnor
254 Ulrica Evertsson Lillkyrka IF Halvmarathon - kvinnor
255 Susanne Felldin Kumla SF Halvmarathon - kvinnor
256 Maria Eriksson IF Start Halvmarathon - kvinnor
257 Marie Dasler IF Start Halvmarathon - kvinnor
258 Lotta Jedselius Team Halta Lotta Halvmarathon - kvinnor
259 Jenny Sahlen Team Halta Lotta Halvmarathon - kvinnor
260 Kerstin Liljerås Östansjö SK Halvmarathon - kvinnor
444 Christoffer Smed Örebro Helmarathon - män
445 Niclas Dia Rolls-Royce IF Helmarathon - män
446 Sigvard Koplimäe Vattudalens LDK Helmarathon - män
447 Marc Karlsson Garphyttan Helmarathon - män
448 Lars-Åke Kvist Örebro AIK Helmarathon - män
449 Per Carlsson Mariestads AIF Helmarathon - män
450 Owe Gustavsson Apladalens LK Helmarathon - män
451 Anders Hidefjäll Västerås LK Helmarathon - män
452 Bengt Lindgren Vallentuna FK Helmarathon - män
453 Peter Zahn Huddinge Helmarathon - män
454 Peter Nylund Örebro Helmarathon - män
455 Lennart Skoog Stenungsunds OK Helmarathon - män
456 Rodney Hundermark IFK Nora Helmarathon - män
457 Torbjörn Sjölander Örebro AIK Helmarathon - män
458 Per-Johan Lindberg Timanshyttan Helmarathon - män
459 Kent Åke Eriksson Arvika LK Helmarathon - män
460 Joel Björk-Werner IK Sturehov Helmarathon - män
461 Fredrik Hartman Örebro AIK Helmarathon - män
462 Magnus Liljerås Östansjö SK Helmarathon - män
463 David Åhman IF Linnéa Helmarathon - män
464 Peter Törnqvist Östansjö SK Helmarathon - män
465 Marcus Gustafsson Flyers Helmarathon - män
466 Peter Berglez IF Start Helmarathon - män
467 Christer Bergström Motala Helmarathon - män
468 Tommy Sundberg Hällefors LK Helmarathon - män
469 Magnus Mossberg Kopparbergs IF Helmarathon - män
470 Mathias Johansen Örebro Helmarathon - män
471 Åke Palmqvist IK Akele Helmarathon - män
472 Peter Welander Örebro AIK Helmarathon - män
473 Anders Karlsson Svillinge IF Helmarathon - män
474 Daniel Nilsson IFK Nora Helmarathon - män
490 Erik Hammarström Örebro AIK Helmarathon - män
491 Patrik Landström IK NocOut.se Helmarathon - män
492 Annika Askengren Berg LK TV88 Helmarathon - kvinnor
493 Emma Ardland Örebro AIK Helmarathon - kvinnor
494 Gitte Enander SPIF Triathlon Helmarathon - kvinnor
495 Sofia Kay LK TV88 Helmarathon - kvinnor
496 Miah Lillvall IF Linnéa Helmarathon - kvinnor
497 Bibben Nordblom Puppy TS Helmarathon - kvinnor
498 Märta Sjölander Örebro AIK Helmarathon - kvinnor
499 Gunilla Axelsson Borlänge LK Helmarathon - kvinnor


Antal anmälda: 94