Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

NORA MARATHON 19/3 2016

Klasser
Halvmarathon - kvinnor (9)
Halvmarathon - män (20)
Helmarathon - kvinnor (9)
Helmarathon - män (48)
Kvartsmarathon - kvinnor (5)
Kvartsmarathon - män (4)

Samlad resultatlista (95)


Startlista (Antal anmälda: 95)
NORA MARATHON 19/3 2016 - STARTLISTA              [Startlista för utskrift]

Nr. Namn Förening Klass
112 Nicklas Gryth Born Kvartsmarathon - män
113 Arne Evertsson Storådalens SK Kvartsmarathon - män
114 Klas Brynte Nora Kvartsmarathon - män
115 Daniel Löthgren Arboga Kvartsmarathon - män
131 Yvonne Nilsson Stockholm HHH Kvartsmarathon - kvinnor
132 Anna Forsberg Eriksson Östanbjärka Kvartsmarathon - kvinnor
133 Lena Jakobsson Lindesberg Kvartsmarathon - kvinnor
134 Emelie Larsson Nora Kvartsmarathon - kvinnor
150 Peter Klingvall Örebro AIK Helmarathon - män
151 Rodney Hundermark IFK Nora Helmarathon - män
152 Anders Hidefjäll Västerås LK Helmarathon - män
153 Mats Ericsson Norabygden Helmarathon - män
201 Jörgen Laestadius Lindesberg Halvmarathon - män
202 Harri Luukko Skebokvarn Halvmarathon - män
203 Pekka Luukko Södertälje Halvmarathon - män
204 Mats Franzén Östansjö SK Halvmarathon - män
205 Stefan Skytt Östansjö SK Halvmarathon - män
206 Pekka Harju IFK Nora Halvmarathon - män
207 Kent Johansson Östansjö SK Halvmarathon - män
208 Christoffer Larsson Hemlingby LK Halvmarathon - män
209 Torbjörn Persson Östansjö SK Halvmarathon - män
210 Daniela Nosko Stockholm Halvmarathon - kvinnor
211 Håkan Lundh Ervalla SK Halvmarathon - män
212 Hampus Jedselius IF Start Halvmarathon - män
213 Per Börjesson Östansjö SK Halvmarathon - män
214 Tomas Vidfelt Lindebygdens OK Halvmarathon - män
215 Fredrik Nordström IF Göta Halvmarathon - män
216 Håkan Adolfsson SISU Forshaga Halvmarathon - män
217 Tommy Andersson IK Spring Väst Halvmarathon - män
218 Daniel Lundén Windahl Nora Halvmarathon - män
219 Nils Ekman Skogshyddan Halvmarathon - män
220 Anders Löthgren IFK Arboga IBK Halvmarathon - män
221 Jennie Axelsson Nora Kvartsmarathon - kvinnor
222 Mikael Persson Kullens Company Halvmarathon - män
231 Åsa Saarnio Tjejmarathon, Eskilstuna Halvmarathon - kvinnor
232 Nina Larrea Järfälla Halvmarathon - kvinnor
233 Magdalena Höjer Karlskoga Halvmarathon - kvinnor
234 Tove Anger Örebro AIK Halvmarathon - kvinnor
235 Lotta Jedselius Team Halta Lotta Halvmarathon - kvinnor
236 Camilla Kindvall Fjugesta Halvmarathon - kvinnor
237 Jenny Sahlén Team Halta Lotta Halvmarathon - kvinnor
238 Maria Eriksson IF Start Halvmarathon - kvinnor
447 Thomas Alm Hammarby IF Helmarathon - män
448 Sigvard Koplimäe Vattudalens LDK Helmarathon - män
449 Hamza Turkoguz Runacademy IF Helmarathon - män
450 Lennart Uvhagen Gislaved Helmarathon - män
451 Bengt Nilsson Stockholm HHH Helmarathon - män
452 Roland Eriksson IF Start Helmarathon - män
453 Per Carlsson Mariestads AIF Helmarathon - män
454 Owe Gustavsson LK 42195+ Helmarathon - män
455 Niclas Dia Rolls Royce IF Helmarathon - män
456 Mats Liljegren Team Skavsåret IF Helmarathon - män
457 Peter Nylund Örebro Helmarathon - män
458 Hans-Inge Lindeskov Team Ultrasweden LK Helmarathon - män
459 Hasse Byrén IF Spartacus Helmarathon - män
460 Daniel Borg IFK Nora Helmarathon - män
461 Ulf Eriksson Fellingsbro AIK Helmarathon - män
462 Daniel Selarö Surahammar SOK Helmarathon - män
463 Tor Heidebrandt Stockholm Helmarathon - män
464 Daniel Nilsson IFK Nora Helmarathon - män
465 Lars-Åke Kvist Örebro AIK Helmarathon - män
466 Erkki Onkamo Öbacka LK Helmarathon - män
467 Johan Jongen Örebro AIK Helmarathon - män
468 Andreas Nylund Orvet Örebro Helmarathon - män
469 Stig Samuelsson Tjalve GoIF Helmarathon - män
470 Andreas Gustafsson Örebro AIK Helmarathon - män
471 Philip Lundberg Örebro AIK Helmarathon - män
472 Torbjörn Sjölander Örebro AIK Helmarathon - män
473 Benny Frost Östansjö SK Helmarathon - män
474 Kent-Åke Eriksson Arvika IK Helmarathon - män
475 Marc Karlsson Garphyttan Helmarathon - män
476 Stig Söderström Kvarnsvedens GoIF Helmarathon - män
477 Hans-Åke Hellstaff Team Ultrasweden LK Helmarathon - män
478 Senad Suhonjic Västerås LK Helmarathon - män
479 Thomas Chaillou Fredrikshofs IF Helmarathon - män
480 Anders Karlsson Svillinge IF Helmarathon - män
481 Johan Svanholm Örebro AIK Helmarathon - män
482 Andreas Magnusson Mariestads AIF Helmarathon - män
483 Peter Höglund OK Milan Helmarathon - män
484 Christian Ritella Team Ultrasweden LK Helmarathon - män
485 Peter Törnqvist Östansjö SK Helmarathon - män
486 Anders Jans Karlskoga Helmarathon - män
487 Peter Welander Örebro AIK Helmarathon - män
488 Fredrik Holm Örebro AIK Helmarathon - män
489 Christer Bergström Motala Helmarathon - män
490 Peter Grönlund IFK Nora Helmarathon - män
491 Annika Askengren Berg LK TV88 Helmarathon - kvinnor
492 Sofia Kay LK TV88 Helmarathon - kvinnor
493 Charlotta Nilsson Nora Helmarathon - kvinnor
494 Åsa Bergman Västerås LK Helmarathon - kvinnor
495 Karin Karlsson Örebro AIK Helmarathon - kvinnor
496 Elin Sjöberg Örebro AIK Helmarathon - kvinnor
497 Monika Forslund IFK Nora Helmarathon - kvinnor
498 Antje Torstensson KFUM Örebro friidrott Helmarathon - kvinnor
499 Helene Stridbeck Vallentuna Helmarathon - kvinnor


Antal anmälda: 95