Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

LUCIALOPPET 12/12 2015

Klasser
Gång (21)
K19 (0)
K22 (0)
K35 (13)
K40 (16)
K45 (13)
K50 (4)
K55 (2)
K60 (3)
K65 (1)
K70 (0)
K75 (0)
Kvinnor seniorer (13)
M19 (7)
M22 (0)
M35 (17)
M40 (22)
M45 (19)
M50 (16)
M55 (10)
M60 (6)
M65 (6)
M70 (3)
M75 (1)
Motionsklass (20)
Män seniorer (26)
Tävlingsklass kvinnor (66)
Tävlingsklass män (133)

Samlad resultatlista (240)


Startlista (Antal anmälda: 240)
LUCIALOPPET 12/12 2015 - STARTLISTA              [Startlista för utskrift]

Nr. Namn Förening Klass
35 Lennart Johansson Mariestads AIF Gång
42 Samuel Eriksson Fjugesta Gång
44 Sven Johansson Hova Gång
63 Göran Wahlström SOK Unden Gång
77 Thomas Björk Gång
79 Jan Mossberg IFK Kristinehamn Gång
273 Torbjörn Kjellen Östansjö SK Gång
274 Gunilla Knutsson Vretstorps IF Gång
275 Sanna Knutsson Vretstorps IF Gång
276 Ingegerd Eklund Fjugesta Gång
277 Johan Birgersson Vretstorps IF Gång
278 Arne Laurén Vretstorps IF Gång
279 Roland Bernhardsson Vretstorps IF Gång
280 Arne Karlsson Vretstorps IF Gång
281 Inger Karlsson Vretstorps IF Gång
282 Barbro Gunnarsson Vretstorps IF Gång
283 Bertil Gunnarsson Vretstorps IF Gång
284 Patrik Johansson Vretstorps IF Gång
285 Leif Malmberg Vretstorps IF Gång
286 Ing-Brith Malmberg Vretstorps IF Gång
287 Eva Nagel Vretstorps IF Gång
342 Edwin Nylander IF Start M19
343 Hugo Öhrn IF Start M19
344 Filip Öhrn IF Start M19
345 Simon Nilsson IF Start M19
346 Melker Forsberg Glanshammars IF M19
347 Erik Högkvist Örebro AIK Män seniorer
348 Robert Vestman Östansjö SK Män seniorer
349 Erik Nilsson Garphyttans IF Män seniorer
350 Eric Pettersson Östansjö SK Män seniorer
351 David Pettersson Östansjö SK Män seniorer
352 Robert Larsson Örebro AIK Män seniorer
353 Johan Ingjald IF Start Män seniorer
354 Riko Arola IF Start Män seniorer
355 Elias Zika IF Start Män seniorer
356 Hampus Jedselius IF Start Män seniorer
357 Alexander Sjöholm IF Start Män seniorer
358 Renny Rantakokko IF Start Män seniorer
359 Karl Kind Örebro AIK Män seniorer
360 Haben Kidane Eskilstuna Friidrott Män seniorer
361 Stefan Gustafsson Örebro AIK Män seniorer
362 Pontus Lundgren Åsbro GoIF Män seniorer
363 Erik Åkerling Örebro AIK Män seniorer
364 Andreas Rönnqvist Östansjö SK Män seniorer
365 Andreas Ingberg Örebro AIK Män seniorer
366 Fredrik Neuman Örebro AIK Män seniorer
367 Fredrik Svensson Östansjö SK M35
368 Esad Ajanovic Örebro AIK M35
369 Morgan Pätsi Örebro AIK M35
370 Daniel Persson Östansjö SK M35
371 Thomas Stenius Örebro AIK M35
372 Marcus Jonsson Örebro AIK M35
373 Andreas Magnusson Mariestads AIF M35
374 Johan Östman IF Start M35
375 Mats Bäckström IF Start M35
376 Daniel Andersson IF Start M35
377 Roger Elimä Örebro AIK M35
378 Patrik Bergström Örebro AIK M40
379 Ingvar Skoglund Östansjö SK M40
380 Jonas Wallerman SOK Träff Karlsborg M40
381 Fredrik Sävhammar Östansjö SK M40
382 Fredrik Johnsson Örebro AIK M40
383 Ulf Larsson SOK Träff Karlsborg M40
384 Mikael Sundqvist Frövi IK M40
385 Mattias Nilsson IF Start M40
386 Peter Berglez IF Start M40
387 Mattias Gustafsson IF Start M40
388 Stig Karlsson IF Start M40
389 Nicklas Forsling IF Start M40
390 Mattias Rekonius Örebro AIK M40
391 Michael Johansson IFK Nora M40
392 Mathias Lundberg Örebro AIK M40
393 Dan Bäck Kumla SF M40
394 Kristofer Bohlin Örebro AIK M40
395 Anders Larsson Örebro AIK M45
396 Matthew Ford Örebro AIK M45
397 Peter Törnqvist Östansjö SK M45
398 Jonas Öhrn IF Start M45
399 Roland Eriksson IF Start M45
403 Bo Adolfsson IF Start M45
408 Fredrik Hartman Örebro AIK M45
409 Peter Klingvall Örebro AIK M45
410 Mikael Edberger Örebro AIK M45
411 Ulf Carlson IFK Nora M45
412 Mikael Nornvik Glanshammars IF M45
413 Ronny Collin Örebro AIK M45
414 Lasse Höög Kumla SF M45
415 Stefan Skytt Östansjö SK M50
416 Mats Franzén Östansjö SK M50
417 Lars Karlsson Östansjö SK M50
418 Christer Svantesson Axa Sports Club M50
419 Pierre Hänninen IF Start M50
430 Sören Forsberg IF Start M50
431 Torbjörn Persson Östansjö SK M50
432 Thomas Bergman Örebro AIK M50
433 Amanjeet Sandhu Åsbro GoIF M50
434 Joakim Tillman Örebro AIK M50
435 Mats Bergvall Östansjö SK M55
436 Bertil Johansson IF Start M55
437 Sven Nilsson IF Start M55
438 Leif Andersson IF Start M55
439 Jan Ove Lämgren Östansjö SK M55
440 Bo Wilhelmsson Åsbro GoIF M55
441 Dag Rydén Östansjö SK M60
442 Sivert Lignell IF Start M60
443 Ove Karasiak Åsbro GoIF M60
444 Thomas Lindström Åsbro GoIF M60
445 Bo Johansson Mariestads AIF M65
446 K G Agartsson Östansjö SK M65
447 Mats Stenmarck IF Start M65
448 Eric Malm IFK Nora M65
449 Sven Inge Jansson Mariestads AIF M65
450 Lennart Pettersson Östansjö SK M70
451 Anders Källman Östansjö SK M75
452 Caroline Högrud Örebro AIK Kvinnor seniorer
453 Sandra Andersson IF Hagen FIK Kvinnor seniorer
454 Ann-Sofie Bergdahl Örebro AIK Kvinnor seniorer
455 Tina Näfver IF Start Kvinnor seniorer
456 Tiina Linnér IF Start Kvinnor seniorer
457 Kajsa Rosdal IF Start Kvinnor seniorer
458 Edita Martuseviciute IF Start Kvinnor seniorer
459 Anna Bergdahl IF Start Kvinnor seniorer
460 Elin Andersson IF Start Kvinnor seniorer
461 Liduina van Sitteren Örebro AIK Kvinnor seniorer
462 Ida Lilja Örebro AIK Kvinnor seniorer
463 Elin Sjöberg Örebro AIK Kvinnor seniorer
464 Maria Skoglund Östansjö SK K35
465 Julia Johnsson Örebro AIK K35
466 Maria Eriksson IF Start K35
467 Yvonne Nilsson IF Start K35
468 Tove Anger Örebro AIK K35
469 Hanna Fridhamre IFK Nora K35
470 Karin Karlsson Örebro AIK K35
471 Camilla Söderberg Örebro AIK K35
472 Mikaela Kemppi Örebro AIK K40
473 Ulrika Ford Örebro AIK K40
474 Hanna Henriksen Östansjö SK K40
475 Jenny Malmcrona Bergvall Östansjö SK K40
476 Petra Henriksson Nousiainen Örebro AIK K40
477 Anna Nilsson IF Start K40
478 Pansy Ståhl IF Start K40
479 Gabriella Eliasson IF Start K40
480 Jenny Daleryd IF Start K40
481 Sofia Josefsson Karlslunds IF K40
482 Maria Koutsouridakis Örebro AIK K40
483 Åsa Höög Kumla SF K40
484 Annelie Pettersson Örebro AIK K45
485 Helene Nilsson IF Start K45
486 Anna Pettersson IF Start K45
487 Anna Richardsson IF Start K45
488 Charlotte Nilsson IF Start K45
489 Anna Kero IF Start K45
490 Catrine Andersson Örebro AIK K45
491 Ia Sandberg Örebro AIK K45
492 Lisa Dahlpil IF Start K50
493 Maria Engström IF Start K50
494 Annica Hessler Östansjö SK K55
495 Susanne Malmqvist IF Start K60
496 Rose Marie Enmalm IF Start K60
497 Eva Lisa Stenmarck Fjällström IF Start K60
498 Ann-Britt Eriksson IF Start K65
499 Joel Björk-Werner IK Sturehov Motion
500 Linda Nyberg Katrineholm Motion
509 Moa Sjöberg Karlstad Motion
558 Charlotte Sundfeldt JS Cykel&MTB Motion
563 Thomas Nordin Örebrocyklisterna Motion
564 Conny Sandström Örebro Motion
567 Niklas Wikström Örebro Motion
569 Thomas Johansson Örebro AIK M60
581 Mina Anger Örebro AIK K35
587 Magnus Zetterlöf Örebro Motion
591 Göthe Mårtensson Örebro Motion
603 Håkan Andersson Lesjöfors Jogging Motion
604 Göte Andersson Lesjöfors Jogging Motion
605 Magnus Björk Motion
606 Emil Franzén Östansjö SK Män seniorer
607 Mattias Nätterlund Örebro AIK Män seniorer
610 Monika Forslund IFK Nora K40
611 Daniel Borg IFK Nora M40
612 Sara Richert Örebro AIK K40
613 Jimmy Holm Laxå OK M45
614 Jonny Larsson Laxå OK M50
615 IngMarie Johansson Örebro AIK K50
616 Jesper Zakrisson FTV Spec Motion
617 Torbjörn Eriksson FTV Spec Motion
618 Sven-Olov Dahlgren Kopparbergs IF M70
619 Martina Stigsson Örebro AIK K40
620 Per Kungsberger Östansjö SK M50
622 Stefan Sjögren Örebro AIK M40
623 Pär Johansson Vretstorp Motion
624 Mikael Jacobsson Östansjö SK M40
625 Dag Sandblom Örebro AIK M50
626 CJ Thysell Örebro AIK M45
627 Pär Ericzzon Motion
628 Tomas Ljungström Sjötorp Motion
629 Martin Sedström KFUM Örebro orientering Motion
630 Ingrid Ziegler Örebro AIK K35
631 Lotto Schagerström Örebro AIK K45
632 Sven-Arne Jacobsson Örebro AIK M60
633 Rodney Hundermark IFK Nora M45
634 Agneta Hansson Andersen Örebro AIK K55
635 Tommy Andersen Örebro AIK M55
636 Lars Björnfot Mariestads AIF M55
637 Millie Ajanovic Nord Örebro AIK F19
638 Mikael Selvin Örebro AIK M35
639 Johan Ekblom Örebro AIK Män seniorer
640 Sture Axen MAIF M70
641 Camilla Jarleskog Örebro AIK K35
642 Gabriel Jarleskog Örebro AIK M19
643 Anna Edgren Östansjö SK K35
644 Niclas Westholm Örebro AIK M40
645 Annica Lindkvist Örebro AIK K45
646 Annki Lindahl Örebro AIK K45
647 Susan Bratt Örebro AIK K50
648 Jan Buske Kumla SF M40
649 Pär Ehrling Örebro AIK M35
650 Anna-Karin Larsson Örebro AIK K45
651 Rickard Wirén Örebro AIK M35
652 Christer Hansson Örebro AIK M50
653 Markku Jäsperi Brevens IF M50
654 Sofia Persson Östansjö SK Kvinnor seniorer
655 Oskar Persson Östansjö SK M19
656 Christoffer Stockman Örebro AIK M35
657 Ann-Sofie Berg Örebro AIK K40
658 Erik Anfält Örebro AIK M35
659 Peter Ström Kumla SF M45
660 Erica Lech Örebro AIK K35
661 Ulf Hallmén Hagaby GoIF M45
662 Bengt Nilsson Östansjö SK M65
663 Henrik Eknor Örebro AIK Män seniorer
664 Mathias Viktorsson Karlslunds IF Män seniorer
665 Pär Englund Örebro AIK M35
666 Habtom Tesfamichael Lindesberg Motion
667 Lars Lannebom Motion
668 Petter Grundel Örebro AIK M55
669 Karin Lindblom Örebro AIK K45
670 Mikael Strussenfelt Karlskoga LK M55
671 Björn Robinson Karlskoga LK M50
672 Jonas Nilsson Östansjö SK Män seniorer
673 Kennet Oskarsson Östansjö SK M45


Antal anmälda: 240