Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Lucialoppet 9/12
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

KARLSäNGSLOPPET 1/10 2015

Klasser
Flickor årskurs 7 (44)
Flickor årskurs 8 (28)
Flickor årskurs 9 (22)
Pojkar årskurs 7 (48)
Pojkar årskurs 8 (37)
Pojkar årskurs 9 (44)

Samlad resultatlista (223)


Startlista (Antal anmälda: 327)
KARLSäNGSLOPPET 1/10 2015 - STARTLISTA              [Startlista för utskrift]

Nr. Namn Förening Klass
1 Julia Larje 9C Flickor årskurs 9
2 Elise Leino 9C Flickor årskurs 9
3 Fanny Thybeck 9C Flickor årskurs 9
4 Nellie Vestberg 9C Flickor årskurs 9
6 Elin Ehrenbåge 9D Flickor årskurs 9
7 Linnéa Ekbom 9D Flickor årskurs 9
8 Wilma Eklund 9D Flickor årskurs 9
9 Moa Gustavsson 9D Flickor årskurs 9
11 Cassandra Heikkinen 9D Flickor årskurs 9
12 Emma-Louise Hoffstedt 9D Flickor årskurs 9
13 Jessika Hörman 9D Flickor årskurs 9
14 Amanda Karlsson 9D Flickor årskurs 9
15 Haidy Maksoud 9D Flickor årskurs 9
16 Wilma Natanaelsson 9D Flickor årskurs 9
17 Felicia Norström 9D Flickor årskurs 9
18 Runa Strömberg Bellows 9D Flickor årskurs 9
19 Linn Sundqvist 9D Flickor årskurs 9
20 Merel Van Wessel 9D Flickor årskurs 9
21 Solveig Börjel 9E Flickor årskurs 9
22 Hanna Ekbom 9E Flickor årskurs 9
23 Carolina Eriksson 9E Flickor årskurs 9
25 Sandra Eriksson Kjellgard 9E Flickor årskurs 9
26 Amonrat Jantarachit 9E Flickor årskurs 9
27 Frida Morell 9E Flickor årskurs 9
28 Frida Oskarsson 9E Flickor årskurs 9
29 Jolin Rolandson 9E Flickor årskurs 9
30 Malva Rosenfeld 9E Flickor årskurs 9
33 Frida Rotkvist 9E Flickor årskurs 9
34 Molly Sjöquist 9E Flickor årskurs 9
35 Anna Sörman 9E Flickor årskurs 9
36 Sofia Troedsson 9E Flickor årskurs 9
37 Saga Forsberg 9F Flickor årskurs 9
38 Emilia Johansson 9F Flickor årskurs 9
39 Saga Magnusson 9F Flickor årskurs 9
40 Sahand Peroti 9F Flickor årskurs 9
41 Johanna Söderlund 9F Flickor årskurs 9
42 Py Tenor 9F Flickor årskurs 9
43 Melisa Windh Rastoder 9F Flickor årskurs 9
45 Ida-Christin Bernthon 9G Flickor årskurs 9
46 Emma Fossan 9G Flickor årskurs 9
47 Ida Johansson 9G Flickor årskurs 9
48 Jennifer Käll Hult 9G Flickor årskurs 9
49 Cajsa Lönnström 9G Flickor årskurs 9
50 Cornelia Ohlzon 9G Flickor årskurs 9
51 Shahen Peroti 9G Flickor årskurs 9
52 Pernilla Piepenburg 9G Flickor årskurs 9
53 Ida Sander 9G Flickor årskurs 9
54 Elvira Sörman 9G Flickor årskurs 9
55 Tilda Sörman 9G Flickor årskurs 9
56 Emilia Berglöv 9C Flickor årskurs 9
57 Mahtab Hosseini 9C Flickor årskurs 9
58 Oskar Bäckman 9C Pojkar årskurs 9
59 Eshak Danho 9C Pojkar årskurs 9
60 Carl Gustafsson 9C Pojkar årskurs 9
61 Albin Gustafsson Viitala 9C Pojkar årskurs 9
62 Oskar Hallor 9C Pojkar årskurs 9
63 Joel Hermansson Vinkel 9C Pojkar årskurs 9
64 Rasmus Lundgren 9C Pojkar årskurs 9
65 Lucas Nilsson 9C Pojkar årskurs 9
66 Felix Ramkvist 9C Pojkar årskurs 9
67 Majd Eddin Sayed Hasan 9C Pojkar årskurs 9
68 Anton Thynell 9C Pojkar årskurs 9
69 Rikard Cedergren 9D Pojkar årskurs 9
71 Elias Enström 9D Pojkar årskurs 9
72 Jonte Hellberg 9D Pojkar årskurs 9
73 Gabriel Karbing 9D Pojkar årskurs 9
74 Jasper Kok 9D Pojkar årskurs 9
75 Filip Lennhammar 9D Pojkar årskurs 9
76 Daniel Lövgren 9D Pojkar årskurs 9
77 Axel Nilsson 9D Pojkar årskurs 9
78 Sherko Piroti 9D Pojkar årskurs 9
80 Jari Renz 9D Pojkar årskurs 9
81 Samuel Ropeter 9D Pojkar årskurs 9
82 Wouter Van Wessel 9D Pojkar årskurs 9
83 William Eriksson 9E Pojkar årskurs 9
84 Alexander Fogdeby 9E Pojkar årskurs 9
85 Robin Johansson 9E Pojkar årskurs 9
86 Emil Larsson 9E Pojkar årskurs 9
87 Victor Larsson 9E Pojkar årskurs 9
88 Jonathan Skeneby 9E Pojkar årskurs 9
89 Tobias Vahlsten 9E Pojkar årskurs 9
90 David Viberg 9E Pojkar årskurs 9
91 Isac Östlund 9E Pojkar årskurs 9
92 Carlos Alberto Alvarsson 9F Pojkar årskurs 9
93 Erik Axelsson 9F Pojkar årskurs 9
94 Lucas Axelsson 9F Pojkar årskurs 9
95 Gustav Cederlund 9F Pojkar årskurs 9
97 Filip Haglund 9F Pojkar årskurs 9
98 Bamdad Homayouni 9F Pojkar årskurs 9
99 Lucas Johansson 9F Pojkar årskurs 9
100 Filip Lindahl 9F Pojkar årskurs 9
101 Linus Mogren Viberg 9F Pojkar årskurs 9
102 Kalle Nilsson Dahlin 9F Pojkar årskurs 9
103 Karl-Axel Olson 9F Pojkar årskurs 9
104 Theo Pettersson 9F Pojkar årskurs 9
105 Albert Sagabråten Borger 9F Pojkar årskurs 9
106 Adam Vernersson 9F Pojkar årskurs 9
107 Milton Andreijeff Grönroos 9G Pojkar årskurs 9
108 Angus Bower 9G Pojkar årskurs 9
109 Fredrik Carlberg 9G Pojkar årskurs 9
110 Sebastian Carlström 9G Pojkar årskurs 9
111 Jonathan Cederlund 9G Pojkar årskurs 9
112 Jonatan Eklöf 9G Pojkar årskurs 9
113 Simon Gestsson 9G Pojkar årskurs 9
114 Jakob Idril 9G Pojkar årskurs 9
115 Malik Salih Idris 9G Pojkar årskurs 9
116 Adam Kortesmaa 9G Pojkar årskurs 9
117 Jonathan Niklasson 9G Pojkar årskurs 9
118 Josef Niklasson 9G Pojkar årskurs 9
119 Tim Royson 9G Pojkar årskurs 9
120 Partha Kenneth Shangi 9G Pojkar årskurs 9
121 Filip Törling 9G Pojkar årskurs 9
122 Lisa Göthberg 8A Flickor årskurs 8
123 Julia Hansson 8A Flickor årskurs 8
124 Frenklina Kola 8A Flickor årskurs 8
125 Karaket Pragomtang 8A Flickor årskurs 8
126 Matilda Risfelt 8A Flickor årskurs 8
127 Karin Storm Berger 8A Flickor årskurs 8
129 Ellen Tyrfors 8A Flickor årskurs 8
130 Mikaela Wennerström 8A Flickor årskurs 8
131 Linn Vogt 8A Flickor årskurs 8
132 Amanda Ytter 8A Flickor årskurs 8
133 Rukija Berisa 8B Flickor årskurs 8
135 Terese Eriksson 8B Flickor årskurs 8
136 Tilda Jansson 8B Flickor årskurs 8
137 Amanda Johansson 8B Flickor årskurs 8
138 Freja Kindströmer 8B Flickor årskurs 8
139 Fanny Rejdemark 8B Flickor årskurs 8
140 Alma Spector 8B Flickor årskurs 8
141 Isabell Thorstenson 8B Flickor årskurs 8
142 Nikki van der Burg 8B Flickor årskurs 8
143 Signe Wilhelmsson 8B Flickor årskurs 8
144 Evelina Ågren 8B Flickor årskurs 8
145 Antonia Hagman Eklund 8C Flickor årskurs 8
146 Julia Isacson 8C Flickor årskurs 8
147 Josefine Karlsson 8C Flickor årskurs 8
148 Ida Lind 8C Flickor årskurs 8
149 Elsa Nilsson 8C Flickor årskurs 8
150 Signe Persman 8C Flickor årskurs 8
151 Malin Persson 8C Flickor årskurs 8
152 Alice Tengelin 8C Flickor årskurs 8
153 Filippa Törnqvist 8C Flickor årskurs 8
154 Sandra Vallström 8C Flickor årskurs 8
155 Alva Zinderland Törling 8C Flickor årskurs 8
156 Ebba Backlund 8D Flickor årskurs 8
157 Lisa Björling 8D Flickor årskurs 8
158 Alice Florman 8D Flickor årskurs 8
159 Elsa Fossan 8D Flickor årskurs 8
160 Linnèa Gustafsson 8D Flickor årskurs 8
161 Luise Gutsmann 8D Flickor årskurs 8
162 Anna-Cornelia Hoffstedt 8D Flickor årskurs 8
163 Linn Karlsson 8D Flickor årskurs 8
164 Sandra Karlsson 8D Flickor årskurs 8
165 Emmie Kling Vieweg 8D Flickor årskurs 8
166 Julia Natanaelsson 8D Flickor årskurs 8
167 Ina Rönnholm 8D Flickor årskurs 8
168 Josefin Vesterdahl 8D Flickor årskurs 8
169 Sofie Vogt 8D Flickor årskurs 8
170 Elsa Axelson 8A Flickor årskurs 8
171 Ida Blomstedt 8A Flickor årskurs 8
172 Klara Engblom 8A Flickor årskurs 8
173 Wilma Gustafsson 8A Flickor årskurs 8
174 Eric Bryngelsson 8A Pojkar årskurs 8
175 Jonathan Flinkfelt 8A Pojkar årskurs 8
176 Alexander Gustafsson 8A Pojkar årskurs 8
177 Leo Hedmark 8A Pojkar årskurs 8
178 Nils Hellström 8A Pojkar årskurs 8
179 Linus Litzén 8A Pojkar årskurs 8
180 Jesper Malmén Nordmark 8A Pojkar årskurs 8
181 Viggo Månsson 8A Pojkar årskurs 8
182 Sixten Norelius 8A Pojkar årskurs 8
183 Albin Sahiti 8A Pojkar årskurs 8
184 Simon Strid 8A Pojkar årskurs 8
185 Noah Westman 8A Pojkar årskurs 8
186 Fouad Abdi Ali 8B Pojkar årskurs 8
187 Linus Andersson 8B Pojkar årskurs 8
188 Adnan Besic 8B Pojkar årskurs 8
189 Joakim Blom 8B Pojkar årskurs 8
190 Alexander Blomqvist 8B Pojkar årskurs 8
191 Simon Ekbom 8B Pojkar årskurs 8
192 Ture Eknor 8B Pojkar årskurs 8
193 Pontus Eriksson 8B Pojkar årskurs 8
194 Hampus Hallin 8B Pojkar årskurs 8
195 David Jovanovic 8B Pojkar årskurs 8
196 Daniel Lundin 8B Pojkar årskurs 8
197 Gustaf Mannhus 8B Pojkar årskurs 8
198 Viktor Norlinder 8B Pojkar årskurs 8
199 Niklas Palm 8B Pojkar årskurs 8
200 Petter Steiner 8B Pojkar årskurs 8
201 Mohammad Ala Al-Ameeri 8C Pojkar årskurs 8
202 Rasmus Ekberg 8C Pojkar årskurs 8
203 Anton Gustafsson 8C Pojkar årskurs 8
204 Tareq Hameed 8C Pojkar årskurs 8
205 Johnny Larsson 8C Pojkar årskurs 8
206 William Lundgren 8C Pojkar årskurs 8
207 Martin Lundin 8C Pojkar årskurs 8
208 Hugo Persson 8C Pojkar årskurs 8
209 Zebastian Pettersson 8C Pojkar årskurs 8
210 Linus Rauséus 8C Pojkar årskurs 8
211 Felix Royson 8C Pojkar årskurs 8
212 David Sahakyan 8C Pojkar årskurs 8
213 Samuel Skoglund 8C Pojkar årskurs 8
214 Olle Torstensson 8C Pojkar årskurs 8
215 Fredrik Wikström 8C Pojkar årskurs 8
216 Gustav Adell 8D Pojkar årskurs 8
217 Robin Andersson Nordmark 8D Pojkar årskurs 8
218 Viktor Appelgren 8D Pojkar årskurs 8
219 Martin Broman 8D Pojkar årskurs 8
220 Hampus Bååth 8D Pojkar årskurs 8
221 Jesper Dahl 8D Pojkar årskurs 8
222 Axel Eriksson 8D Pojkar årskurs 8
223 Oskar Fridlund 8D Pojkar årskurs 8
224 Abdelrahman Idris 8D Pojkar årskurs 8
227 Richard Kammerland 8D Pojkar årskurs 8
228 Wahid Merzai 8D Pojkar årskurs 8
229 Patrik Moen 8D Pojkar årskurs 8
230 Noah Nederfeldt 8D Pojkar årskurs 8
231 Isak Vikman 8D Pojkar årskurs 8
232 Malwa Andersson Kleist 7A Flickor årskurs 7
233 Ellen Carlberg 7A Flickor årskurs 7
234 Alicia Forsberg 7A Flickor årskurs 7
235 Jessica Frans 7A Flickor årskurs 7
236 Frida Jardler 7A Flickor årskurs 7
237 Christina Jarrah 7A Flickor årskurs 7
238 Moa Kvarnström 7A Flickor årskurs 7
239 Claudia Olofsson 7A Flickor årskurs 7
240 Sanne van der Burg 7A Flickor årskurs 7
241 Linnéa Axelsson 7B Flickor årskurs 7
242 Amanda Carlström 7B Flickor årskurs 7
243 Anna Einarsson 7B Flickor årskurs 7
244 Johanna Engvall 7B Flickor årskurs 7
245 Emma Ericsson 7B Flickor årskurs 7
246 Sara Karlsson 7B Flickor årskurs 7
247 Zandra Lindén 7B Flickor årskurs 7
248 Amanda Sigurdsson 7B Flickor årskurs 7
249 Alva Stenkvist 7B Flickor årskurs 7
250 Tilda Åkerström 7B Flickor årskurs 7
251 Tindra Almnor 7C Flickor årskurs 7
252 Lovisa Carlsson 7C Flickor årskurs 7
253 Stina Knus 7C Flickor årskurs 7
254 Maaike Kok 7C Flickor årskurs 7
255 Sanne Kok 7C Flickor årskurs 7
256 Fanny Larsson 7C Flickor årskurs 7
258 Johanna Lehtonen 7C Flickor årskurs 7
259 Ellinor Lundqvist 7C Flickor årskurs 7
260 Ingrid Löthgren 7C Flickor årskurs 7
261 Tova Spångberg 7C Flickor årskurs 7
262 Alde Säteraas 7C Flickor årskurs 7
263 Matilda Wahlström 7C Flickor årskurs 7
264 Ida Alriksson 7D Flickor årskurs 7
265 Fatima Fahed Ali 7D Flickor årskurs 7
266 Natalie Flink 7D Flickor årskurs 7
267 Nadeen Alaulddin Ismael Ismael 7D Flickor årskurs 7
269 Jasmijn Janssen 7D Flickor årskurs 7
270 Miranda Pettersson 7D Flickor årskurs 7
271 Evelina Regius 7D Flickor årskurs 7
272 Selma Mohamed Saeed 7D Flickor årskurs 7
273 Nada Sayed Hasan 7D Flickor årskurs 7
274 Erika Tausis 7D Flickor årskurs 7
275 Cecelina Torpman 7D Flickor årskurs 7
276 Meja Boström 7E Flickor årskurs 7
278 Natali Fathifard 7E Flickor årskurs 7
279 Emma Hallin 7E Flickor årskurs 7
280 Olivia Holmberg 7E Flickor årskurs 7
281 Rodas Berhane Kahsai 7E Flickor årskurs 7
283 Queenthia-Kesslie Karorero 7E Flickor årskurs 7
284 Felicia Levén Mörk 7E Flickor årskurs 7
286 Amina Mehanovic 7E Flickor årskurs 7
287 Oskar Edvardsson 7A Pojkar årskurs 7
288 Emil Gestsson 7A Pojkar årskurs 7
289 Linus Holmberg 7A Pojkar årskurs 7
290 Rasmus Johansson 7A Pojkar årskurs 7
291 Elliot Larsson 7A Pojkar årskurs 7
292 Simon Larsson 7A Pojkar årskurs 7
293 Simon Malmén Nordmark 7A Pojkar årskurs 7
294 Jonathan Melin 7A Pojkar årskurs 7
295 Albin Pettersson 7A Pojkar årskurs 7
296 Viktor Rönnbacka Nybäck 7A Pojkar årskurs 7
297 Albin Stenegård Norr 7A Pojkar årskurs 7
298 Noah Strömberg Bellows 7A Pojkar årskurs 7
299 Kevin Telégin 7A Pojkar årskurs 7
300 Hussein Ali 7B Pojkar årskurs 7
301 Emanuel Eriksson 7B Pojkar årskurs 7
302 Simon Eriksson 7B Pojkar årskurs 7
303 Linus Gustavsson 7B Pojkar årskurs 7
304 Emil Heed 7B Pojkar årskurs 7
305 Albin Karlsson 7B Pojkar årskurs 7
306 Samuel Larsson 7B Pojkar årskurs 7
307 Hugo Reynold 7B Pojkar årskurs 7
308 Eric Store 7B Pojkar årskurs 7
309 Linus Westerberg 7B Pojkar årskurs 7
310 Jasper Zangs 7B Pojkar årskurs 7
311 Hannes Börjel 7C Pojkar årskurs 7
312 Tiger Cederberg 7C Pojkar årskurs 7
313 Lucas Friström Andersson 7C Pojkar årskurs 7
314 Martin Gustafsson 7C Pojkar årskurs 7
315 Naser Hosseini 7C Pojkar årskurs 7
316 Vittavat Jantarachit 7C Pojkar årskurs 7
317 Rasmus Landsberg 7C Pojkar årskurs 7
318 Isac Nilsson 7C Pojkar årskurs 7
319 Janne Renz 7C Pojkar årskurs 7
320 Bruno Rottier Stercq 7C Pojkar årskurs 7
321 Ibrahim Mohamud Abdulwahab 7D Pojkar årskurs 7
322 Isak Ahlgren 7D Pojkar årskurs 7
323 Magnus Andersson 7D Pojkar årskurs 7
324 Leeam Greus 7D Pojkar årskurs 7
325 Mohamed Ibrahim Hassan 7D Pojkar årskurs 7
326 Adam Johansson 7D Pojkar årskurs 7
327 Mubariz Mustafa Khan 7D Pojkar årskurs 7
328 Jonatan Lantz 7D Pojkar årskurs 7
329 Isak Löfgren 7D Pojkar årskurs 7
330 Jakob Sjölander 7D Pojkar årskurs 7
331 Melvin Spalin 7D Pojkar årskurs 7
332 Andreas Andersson 7E Pojkar årskurs 7
333 Anton Eriksson 7E Pojkar årskurs 7
334 Ludwig Eriksson 7E Pojkar årskurs 7
335 Oskar Geidby 7E Pojkar årskurs 7
336 Liam Hjortsberg 7E Pojkar årskurs 7
337 Chinnur Ibrahimov 7E Pojkar årskurs 7
338 Alhadi Salih Idris 7E Pojkar årskurs 7
339 Anton Johansson 7E Pojkar årskurs 7
340 Albin Karlsson Öhman 7E Pojkar årskurs 7
341 Kyle Löwenberg 7E Pojkar årskurs 7
342 Theo Magnusson 7E Pojkar årskurs 7
343 Simon Sällinen 7E Pojkar årskurs 7
344 Eilaf Hamo Förberedelse Flickor årskurs 9
345 Manal Alshwikh Alabed Förberedelse Flickor årskurs 9


Antal anmälda: 327