Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

KARLSäNGSLOPPET 2/10 2014

Klasser
Flickor årskurs 7 (45)
Flickor årskurs 8 (39)
Flickor årskurs 9 (25)
Pojkar årskurs 7 (46)
Pojkar årskurs 8 (57)
Pojkar årskurs 9 (35)

Samlad resultatlista (247)


Startlista (Antal anmälda: 310)
KARLSäNGSLOPPET 2/10 2014 - STARTLISTA              [Startlista för utskrift]

Nr. Namn Förening Klass
1 Evelina Broman 9A Flickor årskurs 9
2 Tove Elgström 9A Flickor årskurs 9
3 Linnéa Friström Andersson 9A Flickor årskurs 9
4 Cornelia Grönroos 9A Flickor årskurs 9
5 Zeytun Ibrahim Hassan 9A Flickor årskurs 9
6 Sumaya Mahamed Maalin 9A Flickor årskurs 9
7 Madeleine Persson 9A Flickor årskurs 9
8 Melva Säteraas 9A Flickor årskurs 9
9 Julia Östlund 9A Flickor årskurs 9
11 Elin Ahlgren 9B Flickor årskurs 9
12 Farah Ala Al-Ameeri 9B Flickor årskurs 9
13 Eveline Berglöv 9B Flickor årskurs 9
14 Linnea Dahlberg 9B Flickor årskurs 9
15 Louise Kling Vieweg 9B Flickor årskurs 9
16 Linda Malmén Nordmark 9B Flickor årskurs 9
17 Alvina Månsson 9B Flickor årskurs 9
18 Mathilda Bäckström Bennysson 9C Flickor årskurs 9
19 Maja Eriksson 9C Flickor årskurs 9
20 Linn Erlandsson 9C Flickor årskurs 9
21 Molly Fogdeby 9C Flickor årskurs 9
22 Nathalie Hacksell 9C Flickor årskurs 9
23 Evelina Isacson 9C Flickor årskurs 9
25 Linnea Andersson 9D Flickor årskurs 9
26 Emilia Berglund 9D Flickor årskurs 9
27 Frida Damberg 9D Flickor årskurs 9
28 Cassandra Johansson 9D Flickor årskurs 9
29 Emma Johansson 9D Flickor årskurs 9
30 Jennie Karlsson 9D Flickor årskurs 9
33 Emma Lundqvist 9D Flickor årskurs 9
34 Thea Nederfeldt 9D Flickor årskurs 9
35 Linnéa Nordlund 9D Flickor årskurs 9
36 Clara Olofsson 9D Flickor årskurs 9
37 Shaida Peroti 9D Flickor årskurs 9
38 Elin Ramse Träningsklass Flickor årskurs 9
39 Ali Ali 9A Pojkar årskurs 9
40 Gustav Bryngelsson 9A Pojkar årskurs 9
41 Andreas Elmmyr 9A Pojkar årskurs 9
42 Tobias Flink 9A Pojkar årskurs 9
43 Jonatan Käller 9A Pojkar årskurs 9
45 Oliver Lindkvist 9A Pojkar årskurs 9
46 Albin Mallalieu 9A Pojkar årskurs 9
47 Daniel Torstensson 9A Pojkar årskurs 9
48 Christoffer von Hebel 9A Pojkar årskurs 9
49 Ruben Appelgren 9B Pojkar årskurs 9
50 Axel Bäärnhielm 9B Pojkar årskurs 9
51 Gustaf Eriksson 9B Pojkar årskurs 9
52 Jacob Holm 9B Pojkar årskurs 9
53 Oscar Janssen 9B Pojkar årskurs 9
54 Marcus Juneholm 9B Pojkar årskurs 9
55 Kim Löfgren 9B Pojkar årskurs 9
56 Simon Olofsson 9B Pojkar årskurs 9
57 Vilgot Sjölander 9B Pojkar årskurs 9
58 Ludvig Spector 9B Pojkar årskurs 9
59 Måns Sporre 9B Pojkar årskurs 9
60 William Vestberg 9B Pojkar årskurs 9
61 Tobias Ahlgren 9C Pojkar årskurs 9
62 Samuel Andersson 9C Pojkar årskurs 9
63 Simon Bertilsson 9C Pojkar årskurs 9
64 Emil Edvardsson 9C Pojkar årskurs 9
65 Filip Grönroos 9C Pojkar årskurs 9
66 Kevin Gustafsson 9C Pojkar årskurs 9
67 Ismael Alauldeen Ismael Ismael 9C Pojkar årskurs 9
68 Jonathan Johansson 9C Pojkar årskurs 9
69 Joacim Jutemalm 9C Pojkar årskurs 9
71 Rasmus Knutsson 9C Pojkar årskurs 9
72 Adam Lantz 9C Pojkar årskurs 9
73 David Lantz 9C Pojkar årskurs 9
74 Tobias Larsson 9C Pojkar årskurs 9
75 Samrand Peroti 9C Pojkar årskurs 9
76 Alexander Tausis 9C Pojkar årskurs 9
77 Omer Abdi 9D Pojkar årskurs 9
78 Jonathan Broman 9D Pojkar årskurs 9
80 Axel Bryngelsson Roos 9D Pojkar årskurs 9
81 Robin Dabnor 9D Pojkar årskurs 9
82 Gustav Eriksson 9D Pojkar årskurs 9
83 Todd Gårdefors 9D Pojkar årskurs 9
84 Filip Hernstigen 9D Pojkar årskurs 9
85 Filip Jonsson 9D Pojkar årskurs 9
86 Casper Karlsson 9D Pojkar årskurs 9
87 Jonathan Karlsson 9D Pojkar årskurs 9
88 Björn Lissmats 9D Pojkar årskurs 9
89 Gustav Olson 9D Pojkar årskurs 9
90 Victor Vikman 9D Pojkar årskurs 9
91 Abdelmajid Mohamed Saeed Idris Förberedelse Pojkar årskurs 9
92 Gibreel Salih Idris Förberedelse Pojkar årskurs 9
93 Alexander Larsson Träningsklass Pojkar årskurs 9
94 Isabell Johansson Kallanvaara 8C Flickor årskurs 8
95 Julia Larje 8C Flickor årskurs 8
97 Elise Leino 8C Flickor årskurs 8
98 Fanny Oskarsson 8C Flickor årskurs 8
99 Ellionora Pettersen Veid 8C Flickor årskurs 8
100 Fanny Thybeck 8C Flickor årskurs 8
101 Nellie Vestberg 8C Flickor årskurs 8
102 Nurhat Yilmaz 8C Flickor årskurs 8
103 Elin Ehrenbåge 8D Flickor årskurs 8
104 Linnéa Ekbom 8D Flickor årskurs 8
105 Wilma Eklund 8D Flickor årskurs 8
106 Moa Gustavsson 8D Flickor årskurs 8
107 Cassandra Heikkinen 8D Flickor årskurs 8
108 Emma-Louise Hoffstedt 8D Flickor årskurs 8
109 Jessika Hörman 8D Flickor årskurs 8
110 Amanda Karlsson 8D Flickor årskurs 8
111 Wilma Natanaelsson 8D Flickor årskurs 8
112 Felicia Norström 8D Flickor årskurs 8
113 Runa Strömberg Bellows 8D Flickor årskurs 8
114 Linn Sundqvist 8D Flickor årskurs 8
115 Merel Van Wessel 8D Flickor årskurs 8
116 Solveig Börjel 8E Flickor årskurs 8
117 Hanna Ekbom 8E Flickor årskurs 8
118 Carolina Eriksson 8E Flickor årskurs 8
119 Sandra Eriksson Kjellgard 8E Flickor årskurs 8
120 Amonrat Jantarachit 8E Flickor årskurs 8
121 Frida Morell 8E Flickor årskurs 8
122 Frida Oskarsson 8E Flickor årskurs 8
123 Jolin Rolandson 8E Flickor årskurs 8
124 Malva Rosenfeld 8E Flickor årskurs 8
125 Frida Rotkvist 8E Flickor årskurs 8
126 Molly Sjöquist 8E Flickor årskurs 8
127 Anna Sörman 8E Flickor årskurs 8
129 Sofia Troedsson 8E Flickor årskurs 8
130 Tova-Lisa Ahderinne 8F Flickor årskurs 8
131 Saga Forsberg 8F Flickor årskurs 8
132 Emilia Johansson 8F Flickor årskurs 8
133 Saga Magnusson 8F Flickor årskurs 8
135 Sahand Peroti 8F Flickor årskurs 8
136 Johanna Söderlund 8F Flickor årskurs 8
137 Py Tenor 8F Flickor årskurs 8
138 Melisa Windh Rastoder 8F Flickor årskurs 8
139 Ida-Christin Bernthon 8G Flickor årskurs 8
140 Emma Fossan 8G Flickor årskurs 8
141 Ida Johansson 8G Flickor årskurs 8
142 Jennifer Käll Hult 8G Flickor årskurs 8
143 Cajsa Lönnström 8G Flickor årskurs 8
144 Cornelia Ohlzon 8G Flickor årskurs 8
145 Shahen Peroti 8G Flickor årskurs 8
146 Pernilla Piepenburg 8G Flickor årskurs 8
147 Ida Sander 8G Flickor årskurs 8
148 Elvira Sörman 8G Flickor årskurs 8
149 Tilda Sörman 8G Flickor årskurs 8
150 Emilia Berglöv 8C Flickor årskurs 8
151 Mahtab Hosseini 8C Flickor årskurs 8
152 Oskar Bäckman 8C Pojkar årskurs 8
153 Carl Gustafsson 8C Pojkar årskurs 8
154 Albin Gustafsson Viitala 8C Pojkar årskurs 8
155 Oskar Hallor 8C Pojkar årskurs 8
156 Joel Hermansson Vinkel 8C Pojkar årskurs 8
157 Rasmus Lundgren 8C Pojkar årskurs 8
158 Lucas Nilsson 8C Pojkar årskurs 8
159 Felix Ramkvist 8C Pojkar årskurs 8
160 Anton Thynell 8C Pojkar årskurs 8
161 Rikard Cedergren 8D Pojkar årskurs 8
162 Elias Enström 8D Pojkar årskurs 8
163 Jonte Hellberg 8D Pojkar årskurs 8
164 Gabriel Karbing 8D Pojkar årskurs 8
165 Jasper Kok 8D Pojkar årskurs 8
166 Filip Lennhammar 8D Pojkar årskurs 8
167 Daniel Lövgren 8D Pojkar årskurs 8
168 Axel Nilsson 8D Pojkar årskurs 8
169 Sherko Piroti 8D Pojkar årskurs 8
170 Jari Renz 8D Pojkar årskurs 8
171 Samuel Ropeter 8D Pojkar årskurs 8
172 Wouter Van Wessel 8D Pojkar årskurs 8
173 Gustav Cederlund 8E Pojkar årskurs 8
174 William Eriksson 8E Pojkar årskurs 8
175 Alexander Fogdeby 8E Pojkar årskurs 8
176 Robin Johansson 8E Pojkar årskurs 8
177 Emil Larsson 8E Pojkar årskurs 8
178 Victor Larsson 8E Pojkar årskurs 8
179 Jonathan Skeneby 8E Pojkar årskurs 8
180 Filip Törling 8E Pojkar årskurs 8
181 Tobias Vahlsten 8E Pojkar årskurs 8
182 David Viberg 8E Pojkar årskurs 8
183 Isac Östlund 8E Pojkar årskurs 8
184 Carlos Alberto Alvarsson 8F Pojkar årskurs 8
185 Erik Axelsson 8F Pojkar årskurs 8
186 Lucas Axelsson 8F Pojkar årskurs 8
187 Albert Sagabråten Borger 8F Pojkar årskurs 8
188 Filip Haglund 8F Pojkar årskurs 8
189 Jesper Haglund 8F Pojkar årskurs 8
190 Lucas Johansson 8F Pojkar årskurs 8
191 Filip Lindahl 8F Pojkar årskurs 8
192 Kalle Nilsson Dahlin 8F Pojkar årskurs 8
193 Karl-Axel Olson 8F Pojkar årskurs 8
194 Theo Pettersson 8F Pojkar årskurs 8
195 Adam Vernersson 8F Pojkar årskurs 8
196 Milton Andreijeff Grönroos 8G Pojkar årskurs 8
197 Angus Bower 8G Pojkar årskurs 8
198 Fredrik Carlberg 8G Pojkar årskurs 8
199 Sebastian Carlström 8G Pojkar årskurs 8
200 Jonathan Cederlund 8G Pojkar årskurs 8
201 Jonatan Eklöf 8G Pojkar årskurs 8
202 Simon Gestsson 8G Pojkar årskurs 8
203 Jakob Idril 8G Pojkar årskurs 8
204 Malik Salih Idris 8G Pojkar årskurs 8
205 Adam Kortesmaa 8G Pojkar årskurs 8
206 Jonathan Niklasson 8G Pojkar årskurs 8
207 Josef Niklasson 8G Pojkar årskurs 8
208 Tim Royson 8G Pojkar årskurs 8
209 Eshak Danho Förberedelse Pojkar årskurs 8
210 Bamdad Homayouni Förberedelse Pojkar årskurs 8
211 Partha Kenneth Shangi Förberedelse Pojkar årskurs 8
212 Arvid Boström Kristallen Pojkar årskurs 8
213 Elsa Axelson 7A Flickor årskurs 7
214 Ida Blomstedt 7A Flickor årskurs 7
215 Klara Engblom 7A Flickor årskurs 7
216 Wilma Gustafsson 7A Flickor årskurs 7
217 Lisa Göthberg 7A Flickor årskurs 7
218 Julia Hansson 7A Flickor årskurs 7
219 Karaket Pragomtang 7A Flickor årskurs 7
220 Matilda Risfelt 7A Flickor årskurs 7
221 Karin Storm Berger 7A Flickor årskurs 7
222 Ellen Tyrfors 7A Flickor årskurs 7
223 Emilia Vilhelmsson 7A Flickor årskurs 7
224 Linn Vogt 7A Flickor årskurs 7
227 Mikaela Wennerström 7A Flickor årskurs 7
228 Amanda Ytter 7A Flickor årskurs 7
229 Rukija Berisa 7B Flickor årskurs 7
230 Terese Eriksson 7B Flickor årskurs 7
231 Tilda Jansson 7B Flickor årskurs 7
232 Freja Kindströmer 7B Flickor årskurs 7
233 Fanny Rejdemark 7B Flickor årskurs 7
234 Ina Rönnholm 7B Flickor årskurs 7
235 Alma Spector 7B Flickor årskurs 7
236 Isabell Thorstenson 7B Flickor årskurs 7
237 Nikki van der Burg 7B Flickor årskurs 7
238 Signe Wilhelmsson 7B Flickor årskurs 7
239 Evelina Ågren 7B Flickor årskurs 7
240 Antonia Hagman Eklund 7C Flickor årskurs 7
241 Julia Isacson 7C Flickor årskurs 7
242 Josefine Karlsson 7C Flickor årskurs 7
243 Ida Lind 7C Flickor årskurs 7
244 Elsa Nilsson 7C Flickor årskurs 7
245 Signe Persman 7C Flickor årskurs 7
246 Malin Persson 7C Flickor årskurs 7
247 Alice Tengelin 7C Flickor årskurs 7
248 Filippa Törnqvist 7C Flickor årskurs 7
249 Sandra Vallström 7C Flickor årskurs 7
250 Alva Zinderland Törling 7C Flickor årskurs 7
251 Ebba Backlund 7D Flickor årskurs 7
252 Alice Florman 7D Flickor årskurs 7
253 Elsa Fossan 7D Flickor årskurs 7
254 Linnèa Gustafsson 7D Flickor årskurs 7
255 Luise Gutsmann 7D Flickor årskurs 7
256 Anna-Cornelia Hoffstedt 7D Flickor årskurs 7
258 Linn Karlsson 7D Flickor årskurs 7
259 Sandra Karlsson 7D Flickor årskurs 7
260 Emmie Kling Vieweg 7D Flickor årskurs 7
261 Moa Lundqvist Lindgren 7D Flickor årskurs 7
262 Julia Natanaelsson 7D Flickor årskurs 7
263 Josefin Vesterdahl 7D Flickor årskurs 7
264 Sofie Vogt 7D Flickor årskurs 7
265 Madeleine Haglund Kristallen Flickor årskurs 7
266 Eric Bryngelsson 7A Pojkar årskurs 7
267 Leo Coskun Hedmark 7A Pojkar årskurs 7
269 Jonathan Flinkfelt 7A Pojkar årskurs 7
270 Alexander Gustafsson 7A Pojkar årskurs 7
271 Nils Hellström 7A Pojkar årskurs 7
272 Linus Litzén 7A Pojkar årskurs 7
273 Jesper Malmén Nordmark 7A Pojkar årskurs 7
274 Viggo Månsson 7A Pojkar årskurs 7
275 Sixten Norelius 7A Pojkar årskurs 7
276 Albin Sahiti 7A Pojkar årskurs 7
277 Simon Strid 7A Pojkar årskurs 7
278 Noah Vestman 7A Pojkar årskurs 7
279 Linus Andersson 7B Pojkar årskurs 7
280 Adnan Besic 7B Pojkar årskurs 7
281 Joakim Blom 7B Pojkar årskurs 7
282 Alexander Blomqvist 7B Pojkar årskurs 7
283 Simon Ekbom 7B Pojkar årskurs 7
284 Ture Eknor 7B Pojkar årskurs 7
286 Pontus Eriksson 7B Pojkar årskurs 7
287 Emil Grabö 7B Pojkar årskurs 7
288 Hampus Hallin 7B Pojkar årskurs 7
289 David Jovanovic 7B Pojkar årskurs 7
290 Daniel Lundin 7B Pojkar årskurs 7
291 Gustaf Mannhus 7B Pojkar årskurs 7
292 Viktor Norlinder 7B Pojkar årskurs 7
293 Niklas Palm 7B Pojkar årskurs 7
294 Petter Steiner 7B Pojkar årskurs 7
295 Mohammad Ala Al-Ameeri 7C Pojkar årskurs 7
296 Rasmus Ekberg 7C Pojkar årskurs 7
297 Anton Gustafsson 7C Pojkar årskurs 7
298 Tareq Hameed 7C Pojkar årskurs 7
299 Johnny Larsson 7C Pojkar årskurs 7
300 William Lundgren 7C Pojkar årskurs 7
301 Martin Lundin 7C Pojkar årskurs 7
302 Hugo Persson 7C Pojkar årskurs 7
303 Zebastian Pettersson 7C Pojkar årskurs 7
304 Linus Rauséus 7C Pojkar årskurs 7
305 Felix Royson 7C Pojkar årskurs 7
306 David Sahakyan 7C Pojkar årskurs 7
307 Samuel Skoglund 7C Pojkar årskurs 7
308 Olle Torstensson 7C Pojkar årskurs 7
309 Fredrik Wikström 7C Pojkar årskurs 7
310 Gustav Adell 7D Pojkar årskurs 7
311 Robin Andersson Nordmark 7D Pojkar årskurs 7
312 Viktor Appelgren 7D Pojkar årskurs 7
313 Martin Broman 7D Pojkar årskurs 7
314 Hampus Bååth 7D Pojkar årskurs 7
315 Jesper Dahl 7D Pojkar årskurs 7
316 Axel Eriksson 7D Pojkar årskurs 7
317 Oskar Fridlund 7D Pojkar årskurs 7
318 Abdelrahman Mohamed Saeed Idris 7D Pojkar årskurs 7
319 Richard Kammerland 7D Pojkar årskurs 7
320 Vahid Mirzaee 7D Pojkar årskurs 7
321 Patrik Moen 7D Pojkar årskurs 7
322 Noah Nederfeldt 7D Pojkar årskurs 7
323 Isak Vikman 7D Pojkar årskurs 7
324 Fouad Abdi Ali Förberedelse Pojkar årskurs 7
325 Wilma Overgaard 9C Flickor årskurs 9


Antal anmälda: 310