Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

HOSTRUSET 8/10 2016

Klasser
K40 plus 5 km (11)
Kvinnor 5 km (11)
M40 plus 5 km (31)
Motion 5 km (32)
Män 5 km (29)

Samlad resultatlista (114)


Startlista (Antal anmälda: 114)
HOSTRUSET 8/10 2016 - STARTLISTA              [Startlista för utskrift]

Nr. Namn Förening Klass
1 Pansy Ståhl IF Start K40 plus 5 km
2 My Nordgren Örebro AIK K40 plus 5 km
3 Maria Eriksson IF Start K40 plus 5 km
4 Erika Bergentz Thoren Track & Field Örebro K40 plus 5 km
5 Susanna Hellsten IF Start K40 plus 5 km
6 Anna Pettersson IF Start K40 plus 5 km
7 Peter Törnqvist Östansjö SK M40 plus 5 km
8 Carina Wahlström Östansjö SK K40 plus 5 km
9 Gun Karlsson Östansjö SK K40 plus 5 km
10 Susanne Nyman Östansjö SK K40 plus 5 km
11 Frida Lindberg IF Start Kvinnor 5 km
12 Therese Axelsson SK Bore Kvinnor 5 km
13 Per Almkrantz IF Start M40 plus 5 km
14 Dag Rydén Östansjö SK M40 plus 5 km
15 Sture Bodare Glanshammars IF M40 plus 5 km
16 Sven Nilsson IF Start M40 plus 5 km
17 Bengt Nilsson Östansjö SK M40 plus 5 km
18 Andreas Österlund Örebro AIK M40 plus 5 km
19 Thomas Johansson Örebro AIK M40 plus 5 km
20 Peter Ström Kumla SF M40 plus 5 km
21 Örjan Frisén Stocksäters IF M40 plus 5 km
22 Arne Evertsson Storådalens SK M40 plus 5 km
23 Matti Jokikokko Motala AIF M40 plus 5 km
24 Matt Ford Örebro AIK M40 plus 5 km
25 Ronny Säteraas Nora Motion 5 km
26 Nicklas Gryth Nora Motion 5 km
28 Maritha Birath Hasselfors Motion 5 km
29 Helena Jerlström Vretstorp Motion 5 km
30 Michael Niska - Motion 5 km
31 Ia Friman - Motion 5 km
32 Christoffer Smed - Motion 5 km
33 Mikael Johansson Örebro Motion 5 km
34 Lena Jakobsson Lindesberg Motion 5 km
35 Göte Andersson Lesjöfors Jogging Motion 5 km
36 Håkan Andersson Lesjöfors Jogging Motion 5 km
37 Håkan Nyberg Örebro Motion 5 km
38 Amanda Hallén Katrineholm Motion 5 km
39 Mats Wickholm Örebro Motion 5 km
40 Helena Göhl Örebro Motion 5 km
41 Maria Hedlund Örebro Motion 5 km
42 Tommy Horvath Bigpeak Motion 5 km
43 Jonny Elofsson Örebro Motion 5 km
44 Emelie Wall Örebro Motion 5 km
45 Niklas Huhtala Örebro AIK Män 5 km
46 David Berg IF Start Män 5 km
47 Elias Zika IF Start Män 5 km
48 Edwin Nylander IF Start Män 5 km
49 Per Arvidsson IF Start Män 5 km
50 Johan Ingjald IF Start Män 5 km
51 Viktor Johansson LK Gränslöst Män 5 km
52 Wilhelm Bergentz Thoren Track & Field Örebro Män 5 km
53 Heshlu Andemariam IF Start Män 5 km
54 Meles Jorjo IF Start Män 5 km
55 Elias Andersson IF Start Män 5 km
56 Eric Segelberg LK Gränslöst Män 5 km
57 Johan Jongen Örebro AIK Män 5 km
58 Jonas Janegren IF Start Män 5 km
59 Martin Regborn KFUM Örebro Friidrott Män 5 km
60 William Fransson KFUM Örebro Friidrott Män 5 km
61 William Wickholm KFUM Örebro Friidrott Män 5 km
62 Jack Karlsson KFUM Örebro Friidrott Män 5 km
63 Tobias Tranderyd KFUM Örebro Friidrott Män 5 km
64 Olle Tyrsmo KFUM Örebro Friidrott Män 5 km
65 Anders Källman Östansjö SK M40 plus 5 km
66 Kenneth Karlsson Åsbro GOIF M40 plus 5 km
67 Ove Karasiak Åsbro GOIF M40 plus 5 km
68 Amanjeet Sandhu Åsbro GOIF M40 plus 5 km
69 Kim Hartwig Örebro Motion 5 km
70 Tomaz Lavén Örebro Motion 5 km
71 Kajsa Lavén Örebro Motion 5 km
72 Jan Korslid Örebro Motion 5 km
73 Erik Högkvist Örebro AIK Män 5 km
74 Oliver Bordier Örebro Motion 5 km
75 Lars Karlsson Östansjö SK M40 plus 5 km
76 Per Börjesson Östansjö SK M40 plus 5 km
77 Angela Börjesson Östansjö SK K40 plus 5 km
78 Amin Ahmadi Östansjö SK Män 5 km
79 Alexander Sjöholm IF Start Män 5 km
80 Ida Lilja Örebro AIK Kvinnor 5 km
81 Rodney Hundermark IFK Nora M40 plus 5 km
82 Eric Malm IFK Nora M40 plus 5 km
83 Hanna Fridhamre IFK Nora Kvinnor 5 km
84 Elin Larsson IFK Nora Kvinnor 5 km
85 Pär Johansson Örebro AIK M40 plus 5 km
86 Jan-Ove Lämgren SK Örnen Motion 5 km
87 Frida Collin Örebro AIK Kvinnor 5 km
88 Sven-Olov Dahlgren Kopparbergs IF M40 plus 5 km
89 Erika Wallberg AXA SC Kvinnor 5 km
90 Daniel Johansson Örebro AIK Män 5 km
91 Jesper Damström Örebro AIK M40 plus 5 km
92 Mats Jansson Örebro Motion 5 km
93 Roger Elimä Örebro AIK Män 5 km
94 Liduina Van Sitteren Örebro AIK Kvinnor 5 km
95 Mikael Edberger Örebro AIK M40 plus 5 km
96 Malin Persson Kullens Company Motion 5 km
97 Mina Anger Uddevalla Motion 5 km
98 Torbjörn Sjölander Örebro AIK M40 plus 5 km
99 Henrik Hellborg Örebro AIK M40 plus 5 km
100 Annika Larsson Örebro AIK Kvinnor 5 km
101 Pär Ericzzon Frövi Motion 5 km
102 Erik Åkerling Örebro AIK Män 5 km
103 Fredrik Hartman Örebro AIK M40 plus 5 km
104 Henrik Widstrand Stockholm Motion 5 km
105 Bosse Engborg helleforsdata Motion 5 km
106 Oskar Persson Östansjö SK Män 5 km
107 Samuel Eriksson Brohyttans IF M40 plus 5 km
108 Katarina Erixon Örebro AIK K40 plus 5 km
109 K-G Agartsson Östansjö SK M40 plus 5 km
110 Hans Persson Glanshammars IF M40 plus 5 km
111 Jakob Nilsson Örebro AIK Män 5 km
112 Stig Åberg Skogsam Motion 5 km
113 Susanne Sandvik Runacademy IF Kvinnor 5 km
114 Henrik Eknor Örebro AIK Män 5 km
115 Lisa Hjalmarsson Örebro AIK Kvinnor 5 km


Antal anmälda: 114