Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

ANNA-LOPPET 5/10 2014

Klasser
F11 (9)
F13 (1)
F15 (3)
F17 (0)
F7 (9)
F9 (10)
Kvinnor (12)
Motion (2)
Män (35)
P11 (3)
P13 (5)
P15 (3)
P17 (1)
P7 (11)
P9 (4)

Samlad resultatlista (108)


Startlista (Antal anmälda: 108)
ANNA-LOPPET 5/10 2014 - STARTLISTA              [Startlista för utskrift]

Nr. Namn Förening Klass
1 Joakim Oskarsson IFK Nora långlöpning Män
2 Erik Malm IFK Nora långlöpning Män
3 Dag Rydén Östansjö SK Män
4 Peter Törnqvist Östansjö SK Män
5 Samuel Eriksson Brohyttans IF Män
6 Kenneth Karlsson Åsbro GoIF Män
7 Gunnar Johansson Åsbro GoIF Män
8 Kenth Johansson Östansjö SK Män
9 Johan Ingjald IF Start Män
10 Filip Öhrn IF Start Män
11 Mattias Nilsson IF Start Män
12 Hans Widström Stocksäters IF Män
13 Örjan Frisén Stocksäters IF Män
14 Sven Andersson Östansjö SK Män
15 Per Börjesson Östansjö SK Män
16 Sven Nilsson IF Start Män
17 Ove Karasiak Åsbro GoIF Män
18 Benny Frost Östansjö SK Män
19 Fredrik Johnsén Storådalens SK Män
20 Arne Evertsson Storådalens SK Män
21 Sven-Olov Dahlgren Kopparbergs IF Män
22 Per Eklöf IFK Nora långlöpning Män
23 Ingegerd Eklund Brohyttans IF Kvinnor
24 Charlotte Nilsson IF Start Kvinnor
25 Helene Nilsson IF Start Kvinnor
26 Ann-Britt Eriksson IF Start Kvinnor
27 Angela Börjesson Östansjö SK Kvinnor
28 Ann-Sofie Berg Örebro AIK Kvinnor
29 Leila Toivonen Storådalens SK Kvinnor
30 Irma Kron Åsbro GoIF F11
31 Jenna Mogren Åsbro GoIF F11
32 Nadia Einevik Storådalens SK F11
33 Linnea Hansson Storådalens SK F11
34 Vilma Larsson OK Milan F11
35 Merle Farup OK Milan F11
36 Sanna Sander OK Milan F11
37 Marlene Olsén Storådalens SK F15
38 Sofia Troedsson OK Milan F15
39 Levina Åkerberg Storådalens SK F7
40 Nellie Klintestrand Storådalens SK F7
41 Sanna Helander Storådalens SK F7
42 Thea Frykberg Storådalens SK F7
43 Hanne Farup OK Milan F7
44 Fanny Eiremo IFK Nora F9
45 Angelina Mogren Åsbro GoIF F9
46 Michaela Helander Storådalens SK F9
47 Matilda Säldefjord Storådalens SK F9
48 Miranda Karlsson Storådalens SK F9
49 Tilda Åberg Storådalens SK F9
50 Beata Persson Storådalens SK F9
51 Irma Värnqvist KFUM Örebro F9
52 Hugo Öhrn IF Start P11
53 Zebastian Andersson Storådalens SK P11
54 Adam Bruckner Storådalens SK P13
55 Hannes Börjel OK Milan P13
56 Viktor Rönnbacka Nybäck OK Milan P13
57 Emanuel Eriksson OK Milan P13
58 Samuel Andersson Nora-Pershyttan BK P15
59 Linus Jonsson Storådalens SK P15
60 Linus Lindström Storådalens SK P17
61 Arvid Larsson OK Milan P7
62 Alfred Karlsson Storådalens SK P7
63 Fabian Larsson OK Milan P7
64 Edvin Lindh OK Milan P7
65 Pontus Värnqvist Lillåns FK P7
66 Isak Åberg Storådalens SK P9
67 Alfons Karlsson Storådalens SK P9
68 Simon Rönnbacka Nybäck OK Milan P9
144 Jenny Åkerberg Storådalens IF Kvinnor
145 Sofie Karlsson Örebro AIK Kvinnor
146 Peter Comet IFK Nora Långlöpning Män
147 Hanna Fridhamre IFK Nora Långlöpning Kvinnor
148 Erik Anfält Örebro AIK Män
149 Tommy Persson Storådalens SK Män
150 Renny Rantakokko IF Start Män
151 Tiina Hänninen IF Start Kvinnor
153 Peter Ström Kumla SF Män
154 Jan-Ove Lämgren Östansjö SK Män
155 Matti Jokikokko Motala AIF Män
156 Monika Udd IF Spartacus Kvinnor
159 Johan Svanholm Örebro AIK Män
160 Peter Wiker Hällefors LK Män
161 Haben Kidane Hällefors LK Män
163 Jan Myrtorp Östansjö SK Män
165 Magnus Värnqvist Örebro AIK Män
168 Alva Brunström - F7
170 Lucas Reijnst Nora P7
173 Nils Ekman Sandvik Personalklubb Motion
174 Lovisa Ekman Skogshyddan F9
176 Otto Magnusson - P7
178 Älva Magnusson IFK Nora Friidrott F11
179 Melker Karlsson Granbergsdal P7
180 Zef Lleshi IFK Nora P13
182 Filippa Persson Nora F7
183 Nicolina Persson Nora F9
184 Anton Kruse Lindebygdens OK P11
185 Ella Kruse Lindebygdens SK F7
187 Zandra Linden IFK Nora F13
188 Axel Thybeck Lindebygdens OK P7
189 Lovisa Thybeck Lindebygdens OK F7
191 Simon Svensson Granbergsdal P7
192 Patrik Thybeck Lindebygdens OK Motion
193 Rodney Hundermark IFK Nora Friidrott Män
194 Victor Wikman IFK Nora friidrott P15
195 Iris Sandén Alin Stocksäters IF F11
196 Esther Sandén Alin Stocksäters IF F15
198 Oliver Arnesson Lindebygdens OK P7
199 Victor Lindelöf Nora MX P9


Antal anmälda: 108