Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

VIBY MARATHON 2/7 2016

Klasser
K35 (1)
K40 (8)
K45 (1)
K50 (1)
K55 (2)
K60 (1)
K65 (0)
K70 (1)
K75 (0)
K80 (0)
Kvinnor seniorer (2)
M35 (1)
M40 (15)
M45 (9)
M50 (14)
M55 (9)
M60 (9)
M65 (3)
M70 (9)
M75 (2)
M80 (0)
Motionsklass (10)
Män seniorer (6)
Tävlingsklass kvinnor (17)
Tävlingsklass män (77)

Samlad resultatlista (104)


Startlista (Antal anmälda: 104)
VIBY MARATHON 2/7 2016 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA  (42195 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Erik Anfält -76 Örebro AIK 02:34:49 00:00 03:40
2 Deri Thomas -75 Team CRS 02:45:38 10:49 03:56
3 Sören Forsberg -63 IF Start 02:50:28 15:39 04:02
4 Micael Lindqvist -72 Apladalens LK 02:53:06 18:17 04:06
5 Magnus Åhsberg -67 Apladalens LK 02:53:18 18:29 04:06
6 Jonas Lundkvist -66 IK Akele 02:54:38 19:49 04:08
7 Per Carlsson -70 Mariestads AIF 02:55:04 20:15 04:09
8 Fredrik Johnsson -75 Örebro AIK 02:57:41 22:52 04:13
9 Leif Larsson -56 Vittsjö GIK 02:58:00 23:11 04:13
10 Tomas Fridh -73 Stocksäters IF 02:58:47 23:58 04:14
11 Niklas Wikner -64 Tranås AIF 02:59:39 24:50 04:15
12 Jonas Lennestål -63 IFK Sala 03:00:39 25:50 04:17
13 Rodney Hundermark -69 IFK Nora 03:03:17 28:28 04:21
14 Maria Lundgren -72 338 Småland 03:04:51 30:02 04:23
15 Thomas Andersson -60 Solvikingarna 03:05:19 30:30 04:24
16 Peter Welander -75 Örebro AIK 03:05:49 31:00 04:24
17 Ingrid Ziegler -76 Örebro AIK 03:06:12 31:23 04:25
18 Johan Ingjald -87 IF Start 03:07:41 32:52 04:27
19 Oskar Larsson -90 Örebro AIK 03:08:57 34:08 04:29
20 Anders Bagge -59 IK Akele 03:11:02 36:13 04:32
21 Niklas Rung -72 Lerum Friidrott 03:11:59 37:10 04:33
22 Anders Modigs -61 Borlänge LK 03:14:04 39:15 04:36
23 Håkan Westerblad -56 Spårvägen FK 03:15:48 40:59 04:38
24 Anders Frick -72 Örebro AIK 03:15:48 40:59 04:38
25 Åsa Vallin -76 Ekerö Runners LK 03:16:21 41:32 04:39
26 Sophia Sundberg -84 Ekerö Runners 03:16:21 41:32 04:39
27 Mikael Persson -67 IFK Nora 03:17:13 42:24 04:40
28 Christer Svensson -69 Växjö AIS 03:17:55 43:06 04:41
29 Jonas Janegren -79 IF Start 03:19:09 44:20 04:43
30 Peter Jaktlund -55 Källbottens IK 03:21:47 46:58 04:47
31 Stefan Kimming -65 Mölndal Outdoor IF 03:26:01 51:12 04:53
32 Peter Törnqvist -69 Östansjö SK 03:26:31 51:42 04:54
33 Helen Belfrage -82 Ekerö Runners LK 03:27:12 52:23 04:55
34 Ola Norbäck -66 Örebro AIK 03:27:28 52:39 04:55
35 Mattias Ekman -82 Apladalens LK 03:27:39 52:50 04:55
36 Tomas Eriksson -68 Rostfallets IF 03:27:40 52:51 04:55
37 Julia Johnsson -76 Örebro AIK 03:31:15 56:26 05:00
38 Niklas Fredlund -65 Team Ultrasweden LK 03:31:27 56:38 05:01
39 Magnus Liljerås -68 Östansjö SK 03:31:37 56:48 05:01
40 Bengt Dolk -57 Norrköping 03:34:06 59:17 05:04
41 Anders Norén -72 Ekerö Runners LK 03:35:46 01:00:57 05:07
42 Patrik Fjällborg -75 Ekerö Runners LK 03:37:27 01:02:38 05:09
43 Erik Fries -61 IK Jogg 03:38:01 01:03:12 05:10
44 Joakim Oskarsson -61 IFK Nora 03:38:57 01:04:08 05:11
45 Maria Eriksson -76 IF Start 03:38:58 01:04:09 05:11
46 Mats Liljegren -76 TeamSkavsåret IF 03:41:20 01:06:31 05:15
47 Karl Kind -90 Örebro AIK 03:42:44 01:07:55 05:17
48 Jonas Wincent -70 IFK Sala 03:42:58 01:08:09 05:17
49 Bengt Lindgren -47 Vallentuna FK 03:44:30 01:09:41 05:19
50 Anders Johansson -72 Kvismaredalens IF 03:45:41 01:10:52 05:21
51 Tony Hedlund -57 Luleå LDK 03:45:58 01:11:09 05:21
52 Anders Jämtdalen -73 Team Ultrasweden LK 03:46:20 01:11:31 05:22
53 Sofia Gottberg Norén -74 Ekerö Runners LK 03:46:36 01:11:47 05:22
54 Karin Artursson -64 Uppsala LK 03:49:36 01:14:47 05:26
55 Anna-Karin Frih -75 Örebro AIK 03:50:43 01:15:54 05:28
56 Linda Harradine -77 Örebro AIK 03:50:43 01:15:54 05:28
57 Mats Hummer -64 Örebro 03:53:47 01:18:58 05:32
58 Robert Larsson -86 Örebro AIK 03:54:53 01:20:04 05:34
59 Kjell Kvarfordt -59 Fredrikshofs FI 03:55:54 01:21:05 05:35
60 Christer Bergström -52 Motala 03:55:59 01:21:10 05:36
61 Bengt Göransson -60 Falu IK 03:56:02 01:21:13 05:36
62 Erland Leganger -63 Norge 03:57:36 01:22:47 05:38
63 Kerstin Liljerås -67 Östansjö SK 03:59:43 01:24:54 05:41
64 Sofia Kay -76 LK TV88 04:00:03 01:25:14 05:41
65 Arne Hildingsson -66 Östansjö SK 04:04:14 01:29:25 05:47
66 Lennart Adolfsson -62 Anderstorps OK 04:04:54 01:30:05 05:48
67 Leif Franzén -46 Nyköpings Runners 04:07:51 01:33:02 05:52
68 Per Börjesson -54 Östansjö SK 04:09:52 01:35:03 05:55
69 Peder Svensson -70 Hallsbergs brottarklubb 04:11:26 01:36:37 05:58
70 Jan Paraniak -50 Team Skavsåret IF 04:13:10 01:38:21 06:00
71 Åke Jonsson -42 Björnstorps IF 04:14:16 01:39:27 06:02
72 Stig Hörberg -43 Växjö Norra IF 04:15:47 01:40:58 06:04
73 Ove Karasiak -53 Åsbro GoIF 04:28:22 01:53:33 06:22
74 Lars Karlsson -64 Östansjö SK 04:29:28 01:54:39 06:23
75 Mats Franzén -65 Östansjö SK 04:33:41 01:58:52 06:29
76 Robert Fahlström -76 Nya Karlslundsskolan 04:36:32 02:01:43 06:33
77 Daniel Johansson -85 04:36:35 02:01:46 06:33
78 Mathias Sevesson -73 Östansjö SK 04:40:00 02:05:11 06:38
79 Sivert Lignell -53 IF Start 04:40:20 02:05:31 06:39
80 Kurt Gustafsson -46 Hultsfreds LK 04:45:41 02:10:52 06:46
81 Sture Bodare -44 Glanshammars IF 04:52:26 02:17:37 06:56
82 Hans Jansson -57 Eskilstuna Trailklubb 04:54:28 02:19:39 06:59
83 Barry Gibney -78 Västerås 05:07:52 02:33:03 07:18
84 Kari Sulonen -57 Team Ultrasweden 05:12:28 02:37:39 07:24
85 Owe Gustavsson -56 Apladalens LK 05:15:41 02:40:52 07:29
86 Lennart Skoog -46 Stenungsunds OK 05:16:25 02:41:36 07:30
87 Per-Owe Hvitfeldt -43 IFK Mora 05:17:35 02:42:46 07:32
88 Hans-Inge Lindeskov -49 Team Ultrasweden LK 05:18:34 02:43:45 07:33
89 Anders Hidefjäll -40 Västerås LK 05:19:33 02:44:44 07:34
90 Ove Engman -39 Elvans IF 05:21:38 02:46:49 07:37
91 Peter Wiesler -55 Jalles TC 05:23:41 02:48:52 07:40
92 Stig Söderström -43 Kvarnsvedens GoIF FIK 05:28:02 02:53:13 07:46
93 Gunilla Franzén -44 Nyköpings Runners 05:41:22 03:06:33 08:05
- Göran S Johansson -74 Bålsta IK DNF - -
- Andreas Jonsson -90 Östansjö SK DNF - -
- Lotta Frenander -61 Uppsala LK DNF - -
- Lennart Bengtsson -42 Solvikingarna DNF - -
- Ulf Carlsson -67 IFK Nora DNS - -
- Kenneth Karlsson -66 Åsbro GoIF DNS - -
- Mikael Zachrisson -65 Lerum Friidrott DNS - -
- Steffen Weckner -53 IF Mantra sport DNS - -
- Annika Askengren Berg -60 LK TV88 DNS - -
- Barbro Liljequist -54 Elmhults Sport Club DNS - -
- Niclas Dia -64 Rolls-Royce IF DNS - -