Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

VIBY MARATHON 2/7 2016

Klasser
K35 (1)
K40 (8)
K45 (1)
K50 (1)
K55 (2)
K60 (1)
K65 (0)
K70 (1)
K75 (0)
K80 (0)
Kvinnor seniorer (2)
M35 (1)
M40 (15)
M45 (9)
M50 (14)
M55 (9)
M60 (9)
M65 (3)
M70 (9)
M75 (2)
M80 (0)
Motionsklass (10)
Män seniorer (6)
Tävlingsklass kvinnor (17)
Tävlingsklass män (77)

Samlad resultatlista (104)


Startlista (Antal anmälda: 104)
VIBY MARATHON 2/7 2016 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

M40  (42195 m)
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Erik Anfält -76 Örebro AIK 02:34:49 00:00 03:40
2 Deri Thomas -75 Team CRS 02:45:38 10:49 03:56
3 Micael Lindqvist -72 Apladalens LK 02:53:06 18:17 04:06
4 Fredrik Johnsson -75 Örebro AIK 02:57:41 22:52 04:13
5 Tomas Fridh -73 Stocksäters IF 02:58:47 23:58 04:14
6 Peter Welander -75 Örebro AIK 03:05:49 31:00 04:24
7 Niklas Rung -72 Lerum Friidrott 03:11:59 37:10 04:33
8 Anders Frick -72 Örebro AIK 03:15:48 40:59 04:38
9 Anders Norén -72 Ekerö Runners LK 03:35:46 01:00:57 05:07
10 Patrik Fjällborg -75 Ekerö Runners LK 03:37:27 01:02:38 05:09
11 Mats Liljegren -76 TeamSkavsåret IF 03:41:20 01:06:31 05:15
12 Anders Johansson -72 Kvismaredalens IF 03:45:41 01:10:52 05:21
13 Anders Jämtdalen -73 Team Ultrasweden LK 03:46:20 01:11:31 05:22
14 Mathias Sevesson -73 Östansjö SK 04:40:00 02:05:11 06:38
- Göran S Johansson -74 Bålsta IK DNF - -