Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

UTMANINGEN 7/7 2017

Klasser
Kvinnor (21)
Män (48)

Samlad resultatlista (69)


Startlista (Antal anmälda: 69)
UTMANINGEN 7/7 2017 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Oskar Larsson -90 Örebro AIK 00:24:43 00:00 -
2 Bob Impola -92 Karlslunds IF 00:24:59 00:16 -
3 Mathias Bergkvist -77 Örebro 00:25:04 00:21 -
4 Tommy Bylund -85 Farfarz 00:25:18 00:35 -
5 Jacob Eriksson -97 KFUM Örebro orientering 00:25:36 00:53 -
6 Anders Ekholm -75 Örebro AIK 00:26:05 01:22 -
7 Erik Malm -78 Örebro AIK 00:26:05 01:22 -
8 Henrik Emilsson -85 MIF Örebro kommuns personalförening 00:27:23 02:40 -
9 Johan Lindskog -72 Örebro AIK 00:27:39 02:56 -
10 Urban Juneholm -66 Nora 00:28:00 03:17 -
11 Staffan Isacson -72 Puppy TS 00:28:30 03:47 -
12 Nicholas Dworet -00 Coral Springs Florida 00:28:43 04:00 -
13 Jonas Lindahl -93 Team Sudor 00:28:45 04:02 -
14 Krister Källén -68 Örebro AIK 00:28:45 04:02 -
15 Mats Ericsson -69 Norabygdens SK 00:29:25 04:42 -
16 Jonas Öhrn -69 IF Start 00:29:27 04:44 -
17 Peter Ericsson -66 Nora Simsällskap 00:29:32 04:49 -
18 Henrik Grankvist -90 Väsby SS Triathlon 00:29:35 04:52 -
19 Jakob Fransson -97 OK Milan 00:29:42 04:59 -
20 Stefan Widström -73 Hillbillys 00:29:50 05:07 -
21 Björn Eklund -77 Dalkarsbergs IF 00:29:53 05:10 -
22 Anna Kero -70 Karlslunds IF 00:29:57 05:14 -
23 Johan Jongen -82 Örebro AIK 00:30:00 05:17 -
24 Jonathan Kling -93 Örebro Simallians 00:30:07 05:24 -
25 Peter Karlsson -70 MK Nitro Gyttorp 00:30:28 05:45 -
26 Rikard Rehnström -86 Bröstorp 00:30:29 05:46 -
27 Gustav Jansson -96 Golvtjäst AB Nora 00:30:37 05:54 -
28 Hannes Börjel -02 ÖSA 00:30:38 05:55 -
29 Malin-Charlotta Mallottan PT Rudin -73 Örebro 00:30:55 06:12 -
30 Peter Johansson -66 Örebro AIK 00:31:35 06:52 -
31 Samuel Spjut -95 Frövi IK 00:31:45 07:02 -
32 Kia Lagerqvist -75 Karlslunds IF 00:31:47 07:04 -
33 Hanna Fridhamre -77 IFK Nora 00:32:19 07:36 -
34 Håkan Erhardsson -68 Örebro AIK 00:32:33 07:50 -
35 Anders Dahl -71 Järle 00:32:37 07:54 -
36 Idali Andersson -96 Gus Camp 00:33:04 08:21 -
37 Henrik Andersson -64 Gus Camp 00:33:06 08:23 -
38 Peter Comét -56 IFK Nora 00:33:07 08:24 -
39 Björn Vinnerås -73 SLU/Uppsala 00:33:10 08:27 -
40 Erik Spjut -59 Frövi IK 00:33:25 08:42 -
41 Jonas Vestin -76 Hovsta 00:33:48 09:05 -
42 Janne Björkman -65 Nora 00:34:05 09:22 -
43 Anna Fiorillo -74 Väsby SS Triathlon 00:34:08 09:25 -
44 Erik Håkanson -64 Lilla Mon AK 00:34:20 09:37 -
45 Linn Gustavsson -97 Gus Camp 00:34:34 09:51 -
46 Michael Gustavsson -67 Gus Camp 00:34:35 09:52 -
47 Hanna Melin -83 Bröstorp 00:34:42 09:59 -
48 Anders Östlund -74 Nora 00:35:17 10:34 -
49 Helen Landgren -82 Wedevågs IF 00:35:39 10:56 -
50 Tina Einarsson -69 Nora 00:35:40 10:57 -
51 Sanna Wendin -81 Örebro 00:36:25 11:42 -
52 Michel Oesten -74 Ramirent Örebro 00:36:28 11:45 -
53 Nils-Olof Ekman -73 Hillbillys 00:37:08 12:25 -
54 Roger Gårdeman -67 Nora 00:38:22 13:39 -
55 Daria Chiarella -98 Coral Springs Florida 00:38:37 13:54 -
56 Malin Dahlin -89 Nora 00:38:40 13:57 -
57 Oscar Adamsson -97 Örebro 00:38:42 13:59 -
58 Emanuel Eriksson -02 OK Milan 00:38:56 14:13 -
59 Pansy Ståhl -72 IF Start 00:39:05 14:22 -
60 Annika Dworet -69 Coral Springs Florida 00:39:07 14:24 -
61 Casper Lundqvist -00 Nora 00:39:26 14:43 -
62 Johan Lundqvist -64 Sundhetsbolaget 00:39:26 14:43 -
63 Malena Bäckström -70 Örebro 00:39:44 15:01 -
64 Marie Malm -81 Örebro 00:40:57 16:14 -
65 Maria Thomson -77 Örebro 00:41:16 16:33 -
66 Håkan Ludvigsson -65 Gus Camp 00:41:40 16:57 -
67 Hillevi Wahl -65 Vardagspuls/Stockholm 00:42:44 18:01 -
68 Isabell Lundgren -87 Nora 00:47:23 22:40 -
69 Mona Simonsson -81 Nora 00:47:24 22:41 -