Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

UTMANINGEN 5/7 2013

Klasser
Kvinnor (48)
Män (94)

Samlad resultatlista (142)


Startlista (Antal anmälda: 142)
UTMANINGEN 5/7 2013 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Simon Undemar Norra Husby Tjuvfiskeförening 00:23:59 00:00 -
2 Mathias Jansson Hagaby 00:24:18 00:19 -
3 Andreas Pettersson Hagaby 00:24:20 00:21 -
4 Erik Malm Karlslunds IF 00:24:21 00:22 -
5 Per Eklöf IFK Nora 00:24:23 00:24 -
6 Henrik Eknor Örebro AIK 00:24:27 00:28 -
7 Daniel Nordström Karlslunds IF 00:24:42 00:43 -
8 Mikael Selvin Örebro AIK 00:24:52 00:53 -
9 Tobias Larsson Sävsjön 00:25:00 01:01 -
10 Danny Hallmén Örebro AIK 00:25:05 01:06 -
11 Jonas Olovsson Örebro Polisens IF 00:25:07 01:08 -
12 Staffan Isacson Puppy TS 00:25:42 01:43 -
13 Robin Månbrant Örebro AIK 00:25:46 01:47 -
14 Tom Blackmore Strömsholms SS 00:26:00 02:01 -
15 Mattias Folkesson Örebro AIK 00:26:20 02:21 -
16 Johan Sörling Örebro Poliskårs IF 00:26:57 02:58 -
17 Oskar Larsson Örebro AIK 00:27:04 03:05 -
18 Niklas Hedlund Örebropolisen 00:27:20 03:21 -
19 Mattias Fritz Karlslunds IF 00:27:21 03:22 -
20 Pär Wedin Garphyttans IF 00:27:22 03:23 -
21 Tobias Nygren Göteborg 00:27:27 03:28 -
22 Jonas Öhrn IF Start 00:27:30 03:31 -
23 Johan Karbing Nora CK 00:27:47 03:48 -
24 Erwin Halilovic Örebro AIK 00:27:50 03:51 -
25 Martin Jakobsson Lindesberg 00:27:52 03:53 -
26 Robert Törnqvist Nora 00:28:03 04:04 -
27 Mats Eriksson Nora 00:28:08 04:09 -
28 Torbjörn Lykke Karlskoga 00:28:09 04:10 -
29 Peter Sjödin OK Tisaren 00:28:17 04:18 -
30 Therese Carlsson Örebro AIK 00:28:18 04:19 -
31 Katja Nyström Örebro Poliskår 00:28:27 04:28 -
32 Karin Eknor OK Milan 00:28:31 04:32 -
33 Oscar Andersson Hagaby 00:28:34 04:35 -
34 Patrik Svensson ÖKF 00:28:36 04:37 -
35 Camilla Eknor Strömmännen 00:28:45 04:46 -
36 Ensar Kivric Örebro AIK 00:28:53 04:54 -
37 Urban Juneholm Nora 00:28:55 04:56 -
38 Peter Ericsson Nora SS 00:28:57 04:58 -
39 Sven Nilsson IF Start 00:28:59 05:00 -
40 Stefan Haglund Dalkarsbergs IF 00:29:01 05:02 -
41 Kennet Backlund Örebro 00:29:13 05:14 -
42 Terje Linnerud Talangens DK 00:29:19 05:20 -
43 Stefan Lundström 3 F 00:29:20 05:21 -
44 Mikael Wiberg Nora SK 00:29:33 05:34 -
45 Erik Jans Örebro 00:29:36 05:37 -
46 Emil Löthgren OK Milan 00:29:39 05:40 -
47 Niklas Sjölander Nora VC 00:29:42 05:43 -
48 Gustav Backström Örebro HC 00:29:44 05:45 -
49 Mattias Wallin Nora 00:29:46 05:47 -
50 Anna Eriksson Örebro Poliskår 00:29:58 05:59 -
51 Therese Sixtensson Örebro 00:30:00 06:01 -
52 Johan Eriksson Lilltåns BK 00:30:02 06:03 -
53 Erik Alamartin Aspa multisport 00:30:03 06:04 -
54 Andreas Elofsson Lima Saga IF 00:30:04 06:05 -
55 Jonatan Bergkvist Aspa multisport 00:30:05 06:06 -
56 Mike Axin Hagaby 00:30:10 06:11 -
57 Peter Karlsson MK Nitro 00:30:12 06:13 -
58 Peter Comét IFK Nora 00:30:19 06:20 -
59 Richard Wigertz Nora 00:30:21 06:22 -
60 Jan Ermefjäll Karlslunds IF 00:30:24 06:25 -
61 Kia Lagerqvist Karlslunds IF 00:30:25 06:26 -
62 Asif Aslam Örebro 00:30:28 06:29 -
63 Robert Gladh Ica Supermarket Nora 00:30:30 06:31 -
64 Henrik Stomberg Örebro Polismäns IF 00:30:33 06:34 -
65 Erik Bergenek 3 F 00:30:35 06:36 -
66 Helena Yourestone Nora SK 00:30:41 06:42 -
67 Pernilla Wedin Garphyttans IF 00:30:43 06:44 -
68 Mikael Hernström Örebro 00:30:50 06:51 -
69 Emma Fransson Karlslunds IF 00:31:02 07:03 -
70 Måns Stjernström Kungsbacka 00:31:04 07:05 -
71 Fredrik Svarén Timmersdala motion 00:31:07 07:08 -
72 Lars Wernersson Nora 00:31:09 07:10 -
73 Henrik Lyly Örebro AIK 00:31:12 07:13 -
74 Jesper Hallor Nora 00:31:14 07:15 -
75 Kimberly Hampton Karlslunds IF 00:31:27 07:28 -
76 Nina Adolfsson Karlsson Nora Body n Fitness 00:31:29 07:30 -
77 Petra Vernersson Nora 00:31:34 07:35 -
78 Linda Appelgren Akuten Lindesberg 00:31:35 07:36 -
79 Hampus Jedselius Nora 00:31:36 07:37 -
80 Frida Karbing Nora CK 00:31:39 07:40 -
81 Linda Pettersson Lindesberg 00:31:43 07:44 -
82 Sam Jedselius IFK Nora 00:31:44 07:45 -
83 Jenny Sahlén Lindesberg 00:31:46 07:47 -
84 Eric Malm IFK Nora 00:31:54 07:55 -
85 Sara Johansson MIF Örebro 00:32:03 08:04 -
86 Filip Andersson Klanen Andersson 00:32:07 08:08 -
87 Nils Ekman 3 F 00:32:08 08:09 -
88 Mikael Gårdeman Nora Hockey 00:32:09 08:10 -
89 Esad Ajnovic Örebropolisen 00:32:10 08:11 -
90 Ali Mohtadi Alvik Basket 00:32:12 08:13 -
91 Carl Troller Mifu Uppsala 00:32:16 08:17 -
92 Peter Bryngelsson Nora Body n Fitness 00:32:22 08:23 -
93 Johan Sjökvist Aspa multisport 00:32:23 08:24 -
94 Emma Bratt Nora BF 00:32:25 08:26 -
95 Susanne Eklund Lindesberg 00:32:40 08:41 -
96 Lotta Jedselius FTV Nora 00:32:45 08:46 -
97 Ludvig Gustavsson Team Gus 00:32:46 08:47 -
98 Erica Alexandersson Nora VC 00:32:48 08:49 -
99 Mikael Gustavsson Team Gus 00:32:49 08:50 -
100 Peter Emström Nora 00:32:55 08:56 -
101 Sven Mundhenke Dalkarsbergs IF 00:32:56 08:57 -
102 Beata Persson Nora VC 00:33:06 09:07 -
103 Lina Jans Karlskoga 00:33:08 09:09 -
104 Caroline Wiberg Örebro 00:33:11 09:12 -
105 Åsa Hammander Spartacus 00:33:18 09:19 -
106 Henrik Sannerstdt Nora 00:33:25 09:26 -
107 Eva Kindström Nora VC 00:33:32 09:33 -
108 Alice Therus Örebro 00:33:39 09:40 -
109 Karin Truedsson Halmstad 00:33:55 09:56 -
110 Christoffer Jeppsson Halmstad 00:34:05 10:06 -
111 Mikaela Persson Nora VC 00:34:12 10:13 -
112 Rosemarie Lundqvist Nora VC 00:34:13 10:14 -
113 Johan Lundqvist Nova VC 00:34:14 10:15 -
114 Hanna Fridhamre IFK Nora 00:34:15 10:16 -
115 Najmi Johansson Örebro 00:34:21 10:22 -
116 Niklas Fredriksson Nora Hockey 00:34:26 10:27 -
117 Cornelia Jedselius Nora 00:34:31 10:32 -
118 Karin Widström 3 F 00:34:39 10:40 -
119 Erik Jonsson Nora VC 00:34:59 11:00 -
120 Lena Appeling Örebro 00:35:07 11:08 -
121 Mattas Berglund Aspa multisport 00:35:56 11:57 -
122 Fredrik Sandberg Sandbergs 00:36:02 12:03 -
123 Tina Einarsson Nora 00:36:04 12:05 -
124 Linn Jeppsson Halmstad 00:36:24 12:25 -
125 Christer Jansson Hagaby 00:36:29 12:30 -
126 Daniel Edwall Lanna 00:36:30 12:31 -
127 Ingvar Sandberg Posten IF Kumla 00:36:31 12:32 -
128 Sofia Landmark Ställdalens AIK 00:36:35 12:36 -
129 Patrik Ställman Ställdalens AIK 00:36:37 12:38 -
130 Maria Berggren Nora VC 00:36:54 12:55 -
131 Kristina Bornedal Nora 00:36:56 12:57 -
132 Markus Svensson Stockholm 00:36:57 12:58 -
133 Karin Andersson OK Tisaren 00:37:25 13:26 -
134 Sofia Folkesson Kumla 00:37:25 13:26 -
135 Johanna Sjölander Nora VC 00:37:41 13:42 -
136 Therese Windahl Nora 00:38:18 14:19 -
137 Emma Ekman 3 F 00:38:53 14:54 -
138 Lisa Pettersson Care 00:39:20 15:21 -
139 Jonathan Ardhage Care 00:39:21 15:22 -
- David Byrén Örebro AIK DNF - -
- Magnus Walgren Örebro AIK DNS - -
- Anders Jans Karlskoga DNS - -