Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

UTMANINGEN 5/7 2013

Klasser
Kvinnor (48)
Män (94)

Samlad resultatlista (142)


Startlista (Antal anmälda: 142)
UTMANINGEN 5/7 2013 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

KVINNOR
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Therese Carlsson Örebro AIK 00:28:18 00:00 -
2 Katja Nyström Örebro Poliskår 00:28:27 00:09 -
3 Karin Eknor OK Milan 00:28:31 00:13 -
4 Camilla Eknor Strömmännen 00:28:45 00:27 -
5 Anna Eriksson Örebro Poliskår 00:29:58 01:40 -
6 Therese Sixtensson Örebro 00:30:00 01:42 -
7 Erik Alamartin Aspa multisport 00:30:03 01:45 -
8 Kia Lagerqvist Karlslunds IF 00:30:25 02:07 -
9 Helena Yourestone Nora SK 00:30:41 02:23 -
10 Pernilla Wedin Garphyttans IF 00:30:43 02:25 -
11 Emma Fransson Karlslunds IF 00:31:02 02:44 -
12 Kimberly Hampton Karlslunds IF 00:31:27 03:09 -
13 Nina Adolfsson Karlsson Nora Body n Fitness 00:31:29 03:11 -
14 Petra Vernersson Nora 00:31:34 03:16 -
15 Linda Appelgren Akuten Lindesberg 00:31:35 03:17 -
16 Frida Karbing Nora CK 00:31:39 03:21 -
17 Linda Pettersson Lindesberg 00:31:43 03:25 -
18 Jenny Sahlén Lindesberg 00:31:46 03:28 -
19 Sara Johansson MIF Örebro 00:32:03 03:45 -
20 Emma Bratt Nora BF 00:32:25 04:07 -
21 Susanne Eklund Lindesberg 00:32:40 04:22 -
22 Lotta Jedselius FTV Nora 00:32:45 04:27 -
23 Erica Alexandersson Nora VC 00:32:48 04:30 -
24 Beata Persson Nora VC 00:33:06 04:48 -
25 Lina Jans Karlskoga 00:33:08 04:50 -
26 Caroline Wiberg Örebro 00:33:11 04:53 -
27 Åsa Hammander Spartacus 00:33:18 05:00 -
28 Eva Kindström Nora VC 00:33:32 05:14 -
29 Alice Therus Örebro 00:33:39 05:21 -
30 Karin Truedsson Halmstad 00:33:55 05:37 -
31 Mikaela Persson Nora VC 00:34:12 05:54 -
32 Rosemarie Lundqvist Nora VC 00:34:13 05:55 -
33 Hanna Fridhamre IFK Nora 00:34:15 05:57 -
34 Najmi Johansson Örebro 00:34:21 06:03 -
35 Cornelia Jedselius Nora 00:34:31 06:13 -
36 Karin Widström 3 F 00:34:39 06:21 -
37 Lena Appeling Örebro 00:35:07 06:49 -
38 Tina Einarsson Nora 00:36:04 07:46 -
39 Linn Jeppsson Halmstad 00:36:24 08:06 -
40 Sofia Landmark Ställdalens AIK 00:36:35 08:17 -
41 Maria Berggren Nora VC 00:36:54 08:36 -
42 Kristina Bornedal Nora 00:36:56 08:38 -
43 Karin Andersson OK Tisaren 00:37:25 09:07 -
44 Sofia Folkesson Kumla 00:37:25 09:07 -
45 Johanna Sjölander Nora VC 00:37:41 09:23 -
46 Therese Windahl Nora 00:38:18 10:00 -
47 Emma Ekman 3 F 00:38:53 10:35 -
48 Lisa Pettersson Care 00:39:20 11:02 -