Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

UTMANINGEN 6/7 2012

Klasser
Kvinnor (18)
Män (64)

Samlad resultatlista (82)


Startlista (Antal anmälda: 82)
UTMANINGEN 6/7 2012 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Sebastian Johansson -90 Motala Thriatlon klubb 00:22:38 00:00 -
2 Per Sjögren -79 Löpex Sport 00:23:28 00:50 -
3 Mathias Jansson -77 Hagaby GoIF 00:23:44 01:06 -
4 Simon Undemar -79 Norra Husby Tjuvfiskeförening 00:23:52 01:14 -
5 Per Eklöf -81 IFK Nora 00:24:26 01:48 -
6 Andreas Pettersson -89 Hagaby GoIF 00:24:45 02:07 -
7 Henrik Eknor -83 Örebro AIK 00:24:46 02:08 -
8 Johan Lindskog -72 Örebro AIK 00:24:59 02:21 -
9 Johan Karbing -74 Nora Cyklisterna 00:25:27 02:49 -
10 Daniel Frehde -79 Karlslunds IF 00:25:34 02:56 -
11 Robin Månbrant -86 Örebro AIK 00:25:42 03:04 -
12 Danny Hallmén -85 Örebro AIK 00:25:53 03:15 -
13 Dan Grabö -82 Örebro AIK 00:26:15 03:37 -
14 Jörgen Bengtsson -76 Uppsala 00:27:08 04:30 -
15 Magnus Wallgren -79 Örebro AIK 00:27:14 04:36 -
16 Mats Ericsson -69 Nora 00:27:23 04:45 -
17 Mattias Fritz -78 Karlslunds IF 00:27:41 05:03 -
18 Robert Törnqvist -82 Örebro 00:28:17 05:39 -
19 Anders Haglund -74 Nora 00:28:36 05:58 -
20 Stefan Haglund -59 IFK Nora 00:28:39 06:01 -
21 Richard Hjärpe -79 Frövi 00:28:43 06:05 -
22 Mikael Hansson -63 Örebro 00:28:55 06:17 -
23 Magnus Nääs -74 Alingsås 00:29:05 06:27 -
24 Oscar Andersson -90 Försvarsmakten 00:29:09 06:31 -
25 Jan Ermefjäll -57 Örebro AIK 00:29:12 06:34 -
26 Frida Sjöström -80 Team Gymgrossisten 00:29:13 06:35 -
27 Frida Fossan -81 Torpa IF 00:29:15 06:37 -
28 Emil Löthgren -84 IFK Nora 00:29:24 06:46 -
29 Erik Allamartin -90 Lindesberg 00:29:31 06:53 -
30 Peter Karlsson -70 MK Nitro 00:29:35 06:57 -
31 David Elwe -78 Bromma 00:29:39 07:01 -
32 Peter Ericsson -66 IFK Nora 00:29:45 07:07 -
33 Peter Comét -56 IFK Nora 00:29:49 07:11 -
34 Andreas Lindström -82 Örebro AIK 00:30:01 07:23 -
35 Visar Xhemshiti -86 FK Örebro Fotboll 00:30:03 07:25 -
36 Johan Lundqvist -64 Nora VC 00:30:06 07:28 -
37 Filip Andersson -94 Stensnäs IF 00:30:13 07:35 -
38 Niklas Sjölander -68 Nora VC 00:30:19 07:41 -
39 Henrik Lyly -74 Tottas Fritid 00:30:30 07:52 -
40 Erland Näsbjör -85 Bergen Norge 00:30:31 07:53 -
41 Emelie Wiberg -74 Örebro 00:30:35 07:57 -
42 David Byrén -93 Örebro AIK 00:30:39 08:01 -
43 Jonas Alvertin -79 Nora VC 00:30:41 08:03 -
44 Mikael Dahlin -77 Lindesberg 00:30:46 08:08 -
45 Monica Tiger -67 Karlskoga LCK 00:30:54 08:16 -
46 Marcus Hälinen -84 Örebro 00:30:55 08:17 -
47 Sam Jedselius -62 IFK Nora långlöpare 00:30:56 08:18 -
48 Eric Malm -49 IFK Nora 00:30:58 08:20 -
49 Mikael Gustavsson -67 Akuten 00:31:27 08:49 -
50 Linda Appelgren -81 Akuten 00:31:28 08:50 -
51 Daniel Eldh -79 Örebro AIK 00:31:31 08:53 -
52 Andreas Sjöström -78 Korn/Ferry 00:31:56 09:18 -
53 Henrik Andersson -64 Stensnäs IF 00:31:58 09:20 -
54 Cissi Jansson -87 Nova VC 00:32:03 09:25 -
55 Magnus Hall -77 Lindesberg 00:32:06 09:28 -
56 Malin Lundholm -88 Nora 00:32:23 09:45 -
57 Mats Lahall -56 Latmaskens IF 00:32:32 09:54 -
58 Caroline Wiberg -83 Örebro 00:32:32 09:54 -
59 Kristian Holmberg -90 Örebro 00:32:33 09:55 -
60 Niclas Sterner -86 Lanna Lounge GK 00:32:34 09:56 -
61 Jonathan Bergqvist -90 Lindesberg 00:32:36 09:58 -
62 Emil Mesaras -81 Akuten 00:32:36 09:58 -
63 Pierre Ahlin -90 Örebro 00:32:40 10:02 -
64 Benny Lavér -66 Nora 00:32:58 10:20 -
65 Sven Mundhenke -63 Nora Cyklisterna 00:33:21 10:43 -
66 Tomas Wiborg -82 Örebro 00:33:33 10:55 -
67 Henrik Sannerstedt -73 Nora 00:33:35 10:57 -
68 Mikael Israelsson -87 Karlskoga 00:33:36 10:58 -
69 Lisa Ring -90 Nora 00:33:44 11:06 -
70 Eva Kindström -50 Team Nora VC 00:33:47 11:09 -
71 Anders Eklöv -82 Örebro 00:34:02 11:24 -
72 Ingvar Sandberg -55 Posten IF Kumla 00:34:13 11:35 -
73 Matilda Israelsson -83 Örebro 00:34:17 11:39 -
74 Lotta Jedselius -58 Nora FTV 00:34:25 11:47 -
75 Markus Karlsson -85 Örebro 00:34:57 12:19 -
76 Anna Ingvarsson -91 Fabrik 43 00:38:44 16:06 -
77 Mattias Berglund -89 Fabrik 43 00:38:50 16:12 -
78 Eva Hällström -81 Nora 00:39:21 16:43 -
79 Ellen Sjölander -93 Cheer-unlimited 00:40:45 18:07 -
80 Ingrid Wermé -55 ABB IF Ludvika 00:41:22 18:44 -
81 Linda Wermé -78 ABB IF Ludvika 00:41:23 18:45 -
- Kimberly Nilsson -63 Örebro DNS - -