Fel meddelas till Per Eklöf, 070-2457579 eller info@pe-timing.se

ARRANGEMANG

2017
Karlsängsloppet 5/10
Karlsängsloppet för alla 5/10
Anna-Loppet 1/10
Norasjön Runt 9/9
Utmaningen 7/7
Terräng-DM 8/4
Nora Marathon 18/3

2016
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 10/12
Hostruset 8/10
Karlsängsloppet 6/10
Anna-Loppet 2/10
Norasjön Runt 10/9
Utmaningen 8/7
Viby Marathon 2/7
Lindesjönloppet 6/6
Nora Marathon 19/3

2015
Sylvesterloppet 31/12
Lucialoppet 12/12
Armada Run 14/10
Anna-Loppet 4/10
Karlsängsloppet 1/10
Norasjön Runt 12/9
Utmaningen 3/7

2014
Sylvesterloppet 31/12
Anna-Loppet 5/10
Karlsängsloppet 2/10
Norasjön Runt 13/9
Utmaningen 4/7

2013
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 3/10
Utmaningen 5/7

2012
Sylvesterloppet 31/12
Karlsängsloppet 4/10
Utmaningen 6/7

2011
Karlsängsloppet 6/10

2010
Karlsängsloppet 7/10

2009
Karlsängsloppet 1/10

2008
Karlsängsloppet 2/10

2007
Karlsängsloppet, återkomsten 6/10
Karlsängsloppet 4/10

TERRäNG-DM 8/4 2017

Klasser
F11 (7)
F13 (4)
F15 (2)
F17 (0)
F19 (0)
K35 (3)
K40 (3)
K45 (5)
K50 (3)
K55 (2)
K60 (1)
K65 (1)
K70 (1)
K75 (2)
K80 (0)
Kvinnor seniorer (2)
M35 (5)
M40 (2)
M45 (10)
M50 (5)
M55 (3)
M60 (6)
M65 (3)
M70 (3)
M75 (0)
M80 (0)
Motionsklass (1)
Män seniorer (6)
P11 (2)
P13 (2)
P15 (1)
P17 (2)
P19 (6)
Tävlingsklass kvinnor (25)
Tävlingsklass män (52)

Samlad resultatlista (93)


Startlista (Antal anmälda: 93)
TERRäNG-DM 8/4 2017 - RESULTAT              [Resultatlista för utskrift]

SAMLAD RESULTATLISTA
Pl. Namn Förening Tid Diff. Tempo
1 Melvin Sjödin -05 Östansjö SK 00:08:54 00:00 -
2 Filip Wiktorsson -07 Östansjö SK 00:09:30 00:36 -
3 Jenna Mogren -04 Åsbro GoIF 00:09:37 00:43 -
4 Angelina Mogren -05 Åsbro GoIF 00:09:40 00:46 -
5 Elin Freed -06 Glanshammars IF 00:09:41 00:47 -
6 Elsa Söder -05 Glanshammars IF 00:10:26 01:32 -
7 Levina Åkerberg -07 Storådalens SK 00:10:30 01:36 -
8 Frida Arenvang -08 WedevågsIF 00:10:38 01:44 -
9 Leia Gyllstrand -07 Storådalens SK 00:11:06 02:12 -
10 Ester Skoglund -07 Östansjö SK 00:11:28 02:34 -
11 Per Sjögren -79 KFUM Örebro friidrott 00:13:52 04:58 -
12 Jack Karlsson -99 KFUM Örebro friidrott 00:14:41 05:47 -
13 Heshlu Andemariam -97 IF Start 00:14:47 05:53 -
14 Olivia Persson -09 Storådalens SK 00:14:58 06:04 -
15 Jonathan Gustavsson -99 KFUM Örebro friidrott 00:15:00 06:06 -
16 Michael Welday -99 Stocksäters IF 00:15:15 06:21 -
17 Alexander Larsson -00 KFUM Örebro friidrott 00:15:19 06:25 -
18 Peter Wiker -72 Hällefors LK 00:15:22 06:28 -
19 Erik Segelberg -84 LK Gränslöst 00:15:27 06:33 -
20 Jacob Bergemalm -80 Örebro AIK 00:15:57 07:03 -
21 Dan Bäck -75 Kumla SF 00:16:06 07:12 -
22 Thomas Lindahl -69 Örebro AIK 00:16:09 07:15 -
23 Johan Ingjald -87 IF Start 00:16:14 07:20 -
24 Ronny Collin -69 Örebro AIK 00:16:23 07:29 -
25 Rodney Hundermark -69 IFK Nora LL 00:16:26 07:32 -
26 Mikaela Kemppi -73 Örebro AIK 00:16:36 07:42 -
27 Magnus Mossberg -71 Kopparbergs IF 00:16:40 07:46 -
28 Mohamed Hassan -99 IF Start 00:17:03 08:09 -
29 Saare Tekle -98 IF Start 00:17:11 08:17 -
30 Lars Lundegård -65 KFUM Örebro friidrott 00:17:19 08:25 -
31 Josefin Gerdevåg -81 KFUM Örebro friidrott 00:17:24 08:30 -
32 Anders Larsson -69 Örebro AIK 00:17:31 08:37 -
33 Edwin Nylander -01 IF Start 00:17:57 09:03 -
34 Liduina van Sutteren -89 Örebro AIK 00:17:58 09:04 -
35 Peter Ström -70 Kumla SF 00:18:02 09:08 -
36 Annika Larsson -84 Örebro AIK 00:18:07 09:13 -
37 Andreas Österlund -71 Örebro AIK 00:18:10 09:16 -
38 Torbjörn Persson -63 Östansjö SK 00:18:11 09:17 -
39 Torbjörn Sjölander -61 Örebro AIK 00:18:13 09:19 -
40 Anna Pettersson -70 IF Start 00:18:29 09:35 -
41 Roger Elimä -78 Örebro AIK 00:18:35 09:41 -
42 Annki Lindahl -69 Örebro AIK 00:18:35 09:41 -
43 Jörgen Laestadius -72 Örebro AIK 00:18:40 09:46 -
44 Fredrik Johnsén -79 Storådalens SK 00:18:46 09:52 -
45 Christina Ryngevall -72 IFK Nora LL 00:19:01 10:07 -
46 Tauno Mertala -53 IF Start 00:19:04 10:10 -
47 Roland Eriksson -67 IF Start 00:19:05 10:11 -
48 Joakim Oskarsson -61 IFK Nora LL 00:19:14 10:20 -
49 Susanna Hellsten -71 IF Start 00:19:14 10:20 -
50 Hans Backström -53 Östansjö SK 00:19:27 10:33 -
51 Anders Arnelind -62 IF Start 00:19:40 10:46 -
52 Johan Svanholm -76 Örebro AIK 00:19:48 10:54 -
53 Lars Karlsson -64 Östansjö SK 00:19:57 11:03 -
54 Märta Sjölander -63 Örebro AIK 00:20:20 11:26 -
55 Petter Segerås -83 Örebro AIK 00:20:41 11:47 -
56 Carina Yngström -64 Storådalens SK 00:20:41 11:47 -
57 Anna-Karin Frih -75 Örebro AIK 00:20:47 11:53 -
58 Ove Karasiak -53 Åsbro GoIF 00:20:47 11:53 -
59 Rose Marie Enmalm -54 IF Start 00:20:58 12:04 -
60 Sven-Olof Olofsson -46 Östansjö SK 00:21:05 12:11 -
61 Emelie Lindgren -02 Glanshammars IF 00:21:11 12:17 -
62 Bengt Nilsson -49 Östansjö SK 00:21:15 12:21 -
63 Elin Larsson -79 IFK Nora LL 00:21:23 12:29 -
64 Per Börjesson -54 Östansjö SK 00:21:23 12:29 -
65 Marcus Olsén -97 Storådalens SK 00:21:32 12:38 -
66 Kent Johansson -68 Östansjö SK 00:21:38 12:44 -
67 Susanne Malmqvist -52 IF Start 00:21:48 12:54 -
68 Eric Malm -49 IFK Nora LL 00:21:55 13:01 -
69 Mats Stenmarck -50 IF Start 00:22:29 13:35 -
70 Sivert Lignell -53 IF Start 00:22:49 13:55 -
71 Leila Toivonen -61 Storådalens SK 00:23:05 14:11 -
72 Karl-Gunnar Agartsson -47 Östansjö SK 00:23:34 14:40 -
73 Peter Comét -56 IFK Nora LL 00:23:45 14:51 -
74 Tina Forsberg -66 Storådalens SK 00:24:13 15:19 -
75 Anders Larsson -66 Storådalens SK 00:24:54 16:00 -
76 Michel Oesten -74 Ramirent, Örebro 00:25:22 16:28 -
77 Birgitta Jansson -42 Storådalens SK 00:25:23 16:29 -
78 Catharina Wahlstedt -44 IF Start 00:26:49 17:55 -
79 Sven-Olof Dahlgren -44 Kopparbergs IF 00:27:10 18:16 -
80 Anna Eriksson -79 Storådalens SK 00:27:23 18:29 -
81 Carina Wahlström -61 Östansjö SK 00:30:29 21:35 -
- Maria Eriksson -76 IF Start DNS - -
- Marie Arenvang -72 Wedevågs IF DNS - -
- Nadja Einevik -03 Storådalens SK DNS - -
- Linnea Hansson -04 Storådalens SK DNS - -
- Buster Runheim -06 Thoren Track and Field DNS - -
- Emil Larsson -06 Thoren Track and Field DNS - -
- Fanny Åkerberg -09 Storådalens SK DNS - -
- Noha Olsson -02 Thoren Track and Field DNS - -
- Joel Christiansson -88 Örebro AIK DNS - -
- Mathias Viktorsson -82 LK Gränslöst DNS - -
- William Wickholm -98 KFUM Örebro friidrott DNS - -
- Gun Karlsson -42 Östansjö SK DNS - -